Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

4 hours ago, Nea makri neo afm said:

δεν θα ξεπουληθούν φέτος διαρκείας οκ αλλά πιστεύω οι φιεστάκηδες του χρόνου λίγο θα σπάσουν,πάντα το έλεγα ότι για να βρω δύο εισητήρια για μένα και το γιο μου πρέπει να έχουμε και μία χρονιά καρρέρα.

Ήρθε notification. Με φώναξες?

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρεται στο ρεπορτάζ, η επιστροφή του Κόνορ Κόαντι από τον πρόσφατο τραυματισμό του που αναμένεται σύντομα δεν αποκλείεται να επιφέρει την επιστροφή του παίκτη στον πάγκο. Έτσι στο δημοσίευμα της η τοπική εφημερίδα στο Λέστερ δεν αποκλείει την πιθανότητα αποχώρησης του παίκτη. 

«Με την επιστροφή του Κόαντι και την παραμονή του Σουτάρ στον σύλλογο, αυτό θα μπορούσε να σημαίνει ότι η Λέστερ θα πρέπει να πάρει απόφαση αν θα παραχωρήσει τον Βέστεργκααρντ, εάν κάποιος σύλλογος τον ζητήσει», αναφέρεται στο ρεπορτάζ και συμπληρώνεται: «Ο Βέστεργκααρντ έχει μόλις έναν χρόνο συμβόλαιο στη Λέστερ που σημαίνει ότι η ομάδα θα κινδυνεύει να τον χάσει για τίποτα του χρόνου».

Και κάπου εκεί οι Άγγλοι αναφέρουν πως για τον παίκτη έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον η Άντερλεχτ που μπορεί μέχρι σήμερα τα μεσάνυχτα να πάρει παίκτη από ομάδα, με τον παίκτη να μην «πολυψήνεται». Ενώ υπάρχει η εκτίμηση πως δεν αποκλείεται να υπάρξει εξέλιξη με άλλες ομάδες τα προσεχή 24ωρα.

Τώρα αν θα ασχοληθεί η ΑΕΚ; Ουδείς μπορεί να πει κάτι με σιγουριά... Το βέβαιο είναι πως ο έμπειρος αμυντικός συνιστά μία δαπανηρή μεταγραφή για τα ελληνικά ποδοσφαιρικά δεδομένα όχι μόνο για την Ένωση. Τα χρήματα που θα ζητήσει η Λέστερ είναι πολλά, ενώ και ετήσιες απολαβές του παίκτη είναι εξόχως υψηλές. 

 

5 μέρες έμειναν ας.... ζήσουμε κ λίγο πιο έντονα!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και θα δεχθεί ο βεστεργκαρντ να έρθει μόνο για ψαροκωσταινα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΔαλΜατίας_Αλμέιδα said:

Και θα δεχθεί ο βεστεργκαρντ να έρθει μόνο για ψαροκωσταινα;

τιμη του και καμαρι του..

Link to comment
Share on other sites

Nα παίζει θέλει. Εκεί ποντάρεις. Και στο ότι πλέον στερεύουν σιγά σιγά οι αγορές με περισσότερα λεφτά απ την δική μας. Αλλά όπως γράφω 5 μέρες έμειναν, ένα όνειρο πάνω, ένα όνειρο κάτω τι ψυχή μπορεί να έχει, σιγά.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bladerunner21 said:

Nα παίζει θέλει. Εκεί ποντάρεις. Και στο ότι πλέον στερεύουν σιγά σιγά οι αγορές με περισσότερα λεφτά απ την δική μας. Αλλά όπως γράφω 5 μέρες έμειναν, ένα όνειρο πάνω, ένα όνειρο κάτω τι ψυχή μπορεί να έχει, σιγά.

Βεβαια αυτός δεν έχει χάσει λεπτό φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ δείχνει να ολοκληρώνονται οι μεταγραφές να πω κ εγώ την άποψη μου.

Από τη στιγμή που πήρε Πινεδα και έμειναν όλοι οι άλλοι εγω διαβάζω όλο το καλοκαίρι χωρίς κανένα άγχος αν θα πάρουμε κάποιον. Είμαι φουλ αισιόδοξος κ περιμένω την ομάδα να αρχίσει να σαρώνει μόλις πιάσει το ρυθμό της κ ξεπεράσει το σοκ της δολοφονίας. 

Εγω αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν να έρθει κάποιος σέντερ μπακ γνωρίζοντας ότι θα είναι 3ος κ να είναι τοπ. Κ λέω τον Βιντα πάρα τα άσχημα παιχνίδια που έκανε μετά το μουντιάλ έδειξε πόσο καταλυτικός ήταν στην κατάκτηση του νταμπλ κ σε αγωνιστική συμπεριφορά αλλά κ σαν προσωπικότητα. Καμία άλλη Ελληνική ομάδα δεν έχει τέτοια προσωπικότητα για εμένα. Δεν βγαίνει από την 11αδα αν δεν είναι υποχρεωτικό λόγω καρτών κτλ. (Αν χρειαστεί να βγει ευκαιρία να παίξει κ λίγο ο Μητογλου που περυσι όσες φόρες χρειάσθηκε ήταν πολύ καλος κ του έκανες κ ανανέωση ) Μουκουντι σου ήρθε πρόταση λίγο πιο κάτω από 10 εκ κ δεν τον έδωσες κ θα τον βάλεις πάγκο για παίξει κάποιος που πήρες άλλος ο οποιοσδήποτε είναι; Έχεις τα 2 καλύτερα σέντερ μπακ του περσινού πρωταθλήματος με την καλύτερη χημεία δεν έχεις κανένα λόγο να τους αλλάξεις. Πότε η ΑΕΚ είχε ή ποια άλλη ομάδα έχει 3 ισάξια σέντερ μπακ? Επίσης αλλαγή στο σέντερ μπακ λόγω κούρασης ποτέ είδαμε; Η πιο ξεκούραστη θέση είναι κ με τους λιγότερους τραυματισμους... το θέμα με τις ευρωπαϊκές λίστες το έχετε εξαντλήσει επομένως χίλιες φορές να παίξει ο Γεμποα κ ο Χρυσοπουλος όταν χρειαστεί πάρα ένας έμπειρος σε μεγάλη ηλικία χωρίς μεταπωλητή αξία κ χωρίς την δυνατότητα αύξησης της Ευρωπαϊκής λίστας. 

Κάποιοι στο φβ πουλάνε το διάρκειας τους επειδή δεν πήραμε σέντερ μπακ... τι να πω; ο καθένας ότι νομίζει αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι ότι με 2 νίκες στα συνεταιρακια στα επόμενα 2 ματς κ ισοπαλία στην Αγγλία θα ψάχνουμε να κλείσουμε από τώρα εισιτήρια για τον τελικό του κομφερενς. Ακόμη κ να μην έρθουν έτσι τα αποτελέσματα πάντως η ποδοσφαιρική λογική λέει ότι η ομάδα σε κάποια φάση θα αποδώσει καλύτερα κ από πέρυσι. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έλα Γιενς παίξε μπαλίτσα... Άρχισε τα γλυκόλογα και πες στο συμπατριώτη σου ότι του χρόνου θα παίζει τσουλου αν έρθει στην αρμάδα...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Atlas21 said:

Βεβαια αυτός δεν έχει χάσει λεπτό φέτος.

Επιστρέφει κάποιος που θεωρείτε βασικός από τραυματισμό. Υπάρχει μια λογική στο άρθρο. Πολλά τα λεφτά βέβαια, απλά να έχουμε να συζητάμε το 5μερο, όχι μόνο κλάψα κ λίγη ελπίδα. Να αλλάξει το τσι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bladerunner21 said:

Επιστρέφει κάποιος που θεωρείτε βασικός από τραυματισμό. Υπάρχει μια λογική στο άρθρο. Πολλά τα λεφτά βέβαια, απλά να έχουμε να συζητάμε το 5μερο, όχι μόνο κλάψα κ λίγη ελπίδα. Να αλλάξει το τσι.

Τα έχουμε όμως απο το Europa. 4 αγορά και 1εκ συμβόλαιο 3ετές = 7. Και έχω αφήσει 1μύρριο αέρα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Atlas21 said:

Τα έχουμε όμως απο το Europa. 4 αγορά και 1εκ συμβόλαιο 3ετές = 7. Και έχω αφήσει 1μύρριο αέρα.

Θεωρητικά είναι αυτά. Μπορεί να τα έχει δώσει ήδη σε άλλες μεταγραφές, μπορεί κ όχι. Μπορεί να έχει δώσει τα μισά. Δεν είναι τόσο απλό. Δεν αναλύω τα οικονομικά της χρονιάς. Κυρίως για την ελπίδα το πόσταρα. Είναι σημαντικό να αλλάξει λίγο το κλίμα. Τπτ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Για ενδιαφέρον της ΑΕΚ για Σαρ της Τσέλσι γράφει το sportime πριν το deadline της λίστας για τα ευρωπαϊκά παιχνίδια..

Link to comment
Share on other sites

Μην φάμε και τον παπά με Βεστεργκαρντ τώρα. Αν ήταν θα είχε έρθει και για Ευρώπη τόσο καιρό που ακούγεται. 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την (ιαματική) πηγή που ακούει στο όνομα Fabrizio Africano, μάλλον το χάσαμε το κορμί πατριώτες... 😂

Screenshot_20230906_205750_com.twitter.android_edit_1181358742425466.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ενα γρηγορο search, αποσπασμα απο αρθρο σε σελιδα των φαν της Λεστερ, μετα την ηττα με 1-0 απο την Χαλ.

IMG_3503.thumb.jpeg.cf18b8777d202a5a69c8623ea144d6c1.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Ειναι οντως παναργος ο Βεστεργκαρντ

Εδω τον παρουσιαζουν παρομοια ταχυτητα με το replay.

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να τον δω στο Λέστερ-Κάρντιφ και όντως μου έκανε εντύπωση το πόσο αργός έμοιαζε, δεν νομίζω ότι είναι το στυλ που χρειαζόμαστε 

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα με το στυλ του Αλμειδα, που τα στοπερ παιζουν οριακα στην σεντρα θα ειμαστε πανηγυρι πισω.

Σιγουρα το εχει δει ο Ματιας.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πίστεψε έστω και λίγο ότι θα φέρναμε Μαλαγκ Σαρ από Τσέλσι πρέπει να είναι και πολύ Μαλα(γ)κ..

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο Δανός δεν μας κάνει? Σαν οπαδός ρωτάω, δεν εμπλέκω τα θέλω του Ματίας σε αυτό. Τρελλάινεται ο ΑΕΚαρχης κ τον φέρνει, σαν οπαδοί μας κάνει ή δεν μας κάνει? Θέλουμε κάτι καλύτερο? 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Agent HAF said:

Όποιος πίστεψε έστω και λίγο ότι θα φέρναμε Μαλαγκ Σαρ από Τσέλσι πρέπει να είναι και πολύ Μαλα(γ)κ..

ε κανας δανεισμος μπορει να παιξει

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο εύκολο να ανατείλει ο ήλιος από την Δύση παρα να βρει η ΑΕΚ στοπερ καλυτερο του Μητογλου.

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×