Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Dinamo Zagreb (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, ρεβάνς): 19/8/23, 21:45, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

76 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

9 hours ago, Bukowski said:

Για τον Μαυρο δεν εχω εικονα, ο Ντεμης παντως τέτοιας κρισιμοτητας γκολ σε τετοιο λεπτο αποκλειεται να εβαζε. Αποψη μου 

Ο Μαύρος σε τέτοιο λεπτό μπορούσε να βάλει τέτοιας κρισιμότητας γκολ.  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

Eprepe na deis ta moutra tous

Εσυ καβλωσες πιο πολυ κι απο Αλμεηδα.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Στο μπενάλτυ βγαινω οξω κανω προσευχη σκεφτομαι τον ΠΑΤΕΡΑ μου και τον ΜΙΧΑΛΗ .... 

 

 

 

Τον πατέρα μου και τον Μιχάλη σκεφτόμουν και εγώ, ακριβώς την ίδια στιγμή....

Link to comment
Share on other sites

Κοιμηθηκα 3 ωρες απ την υπερενταση, ξυπνησα και ειμαι ακομα τρελαμενος.

2 λογια γιατι δεν εχω ακομα τα λογικα μου για να μιλησω για μπαλα.

 

Χτες περασαμε κωλοφαρδα. Δικαια ομως. Γινονται αυτα οταν ειναι ο MVP του ματς ο αντιπαλος τερματοφυλακας, και οταν εισαι καλυτερος και στραβωνει το ματς.

 

Ο Βαζελος περασε αδικα και κωλοφαρδα.

Μονο ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΓΟΥΡΙΑ..

Οχι..ειλικρινα δεν πιστευω στα γουρια....

 

Μα, νομίζω, ΚΑΝΕΙΣ εδώ στο ΚουΜου δεν πιστεύει σε αυτά ..........

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Νονός said:

Μα, νομίζω, ΚΑΝΕΙΣ εδώ στο ΚουΜου δεν πιστεύει σε αυτά ..........

Φυσικά κ δε πιστεύει κανείς ,κάτι τέτοιο...

Απλά σκεφτόμουν κάποια στιγμή, πως θα έκαιγα το μπλουζάκι που φορούσα χθες.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

O Ματίας Αλμέιδα ανέβασε στο Instagram μια φωτογραφία που είχε βγάλει με τον Μιχάλη έξω από το προπονητικό κέντρο των Σπάτων γράφοντας:
«Αυτή η πρόκριση, είναι αφιερωμένη για σένα Μιχάλη».

 

μιχαλης.jpg

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 12
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bluesman said:

Τι έλεγαν για τον αγώνα οπαδοί της Διναμο Ζαγκρεμπ; Λογικά θα τα είχαν και με τον προπονητή, ο οποίος θεωρώ ότι τακτικά έστησε καλά την ομάδα του, ωστόσο δεν έκανε αλλαγές για φρεσκάρισμα εκεί στο 80κατι.

Από αυτά που διάβασα εγώ:

(α) τα έχουν με τους διαιτητές που δεν έδωσαν επανάληψη του πέναλτι λόγω του ότι βιάστηκαν να μπουκάρουν παίχτες στο κουτί (ο Βίντα και δύο μπλε). Δεν νομίζω ότι έχουν άδικο, αλλά έχει σημασία ότι ο διαίτητής είχε πνίξει πολύ νωρίτερα πέναλτι που έκανε η ντιναμό ενώ ο σούταλο έπρεπε να είχε φάει απευθείας κόκκινη στην κλωτσιά με τις τάπες στα μούτρα του λιβάι. Οπότε και πάλι ο διαιτητής ήταν οριακά υπέρ τους.

(β) τα έχουν φουλ με τον μπίστσαν (παλιά νομίζω μπίσκαν δεν τον λέγαμε στην Ελλάδα; η μπίσχαν, κάπως διαφορετικά τέλος πάντων). Λένε κοιμήθηκε στο ματς και ειδικά όταν προς το τέλος εμείς το γυρίσαμε σχεδόν σε 4-2-4 έπρεπε να αλλάξει και αυτός σε πιο αμυντικό σχήμα. Πολλή γκρίνια για τις αλλαγές. Κατ'αρχάς ο τύπος έκανε όντως μόνο μία αλλαγή σε όλο το ματς. Ειδικά στο τέλος θα μπορούσε να είχε κάνει απλά και μόνο για καθυστέρηση και όντως μπορεί αυτό να τους είχε σώσει (του φώναζε και ο Λιβάκοβιτς από τα δοκάρια του να κάνει αλλαγές). Επίσης γκρινιάζουν για το ότι ο Μάριν που έβαλε μέσα ήταν εντελώς άκυρη αλλαγή, και άφησε στο πάγκο κάτι δίμετρους μπακ που στο τέλος έπρεπε να μπουν για να καθαρίζουν τις κεφαλιές στην περιοχή τους.

Γενικά με τον προπονητή τους είχανε πάρα πολλή γκρίνια και πριν τα δικά μας ματς και από όσα διαβάζω, που δεν τα θεωρώ άδικα ή παράλογα, μου φαίνεται να τελείωσε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές γύρισα απο Χανιά με το ημερήσιο μέχρι νσ βγούμε απο το βενιζέλο να πάμε σπίτι να τακοποιηθούμε κτλ πήγε 8μιση . Πήγα να το δώ σε κάνα στέκι ( τωρα δεν έχω cosmote ) όλα κλειστά και βρήκα ενα προποτζίδικο καφετέρεια μπυραρία . Όλα καλά και είχε αρκετό κόσμο αλλα στα γκόλ χτυπούσα τραπέζια και φωναζα και ειδικά στο δεύτερο ούτε θυμάμαι τι έκανα . 'Ολοι πανηγυρίζαν φυσικά αλλα εγώ λίγο παραπάνω . Ντρέπομαι να ξαναπάω εκεί .... 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τρομερά πράγματα αυτά που ζούμε με την ΑΕΚ,κυρίως συναισθήματα προσφέρει αυτή η συγκεκριμένη ομάδα...

(Ξαναπαίζει το ματς τώρα)

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, felman said:

Kserathikane. Travagane ta malia tous. Den to pistevane. Eprepe na deis ta moutra tous.

Γιατι εχουν μαλια? Ολοι κατι καραφλες σαν τον σρεκ ειναι😁

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Η "τιμωρία" της uefa στη ντιναμό είναι ΓΕΛΟΙΑ. Δηλαδή μας λένε ότι για να αποφευχθεί να ξαναγίνουν όσα έγιναν, αποφάσισαν να επιβάλλουν στη ντιναμό το ίδιο πράγμα που τους είχαν επιβάλλει και όταν έγιναν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σε μια γωνιά, δίπλα στο κασκόλ των Ηρακληδεων, χώρεσα αυτό της δεύτερης ομάδας μου. 

 

IMG_20230819_221412.jpg

  • Δικεφαλάκι 11
  • Μπομπίτσα 8
Link to comment
Share on other sites

Ο 40χρονος Άγγλος VARίστας, Στιούαρτ Άτγουελ ήταν εκείνος που απένειμε δικαιοσύνη στις σπουδαίες προκρίσεις του Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καρδούλα στον Άγγλο βαριστα λοιπόν.

Τη κόκκινη  στη καράτια πάνω στον Γκαρσία δεν την είδε όμως.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα  που έχω  συνέλθει κάπως... ήμουν μέσα,, ευχαριστώ πατέρα που με έκανες ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Αυτό που συνειδητοποιώ σήμερα είναι ότι από πέρυσι τέτοια εποχή, ούτε ένας αντίπαλος μας δεν ήταν καλύτερος από την ΑΕΚ. Ούτε ένας.

Χάσαμε από Βόλο, βαζελα, Γιάννενα, γαύρο, ΠΑΟΚ. Ακόμα και τότε, κανένας δεν ήταν καλύτερος της ΑΕΚ.

Μη μιλήσουμε για κάτι ισοπαλίες όπως στη λεωφόρο πχ που τους άλλους τους έκανες Λεβαδειακούς.

Θέλω να καταλήξω στο ότι μέχρι να βρεθεί ομάδα που θα είναι καλύτερη από την ΑΕΚ στο γήπεδο, γιατί έναν χρόνο τώρα αυτό ακόμα δεν το έχουμε δει, το ταβάνι της ΑΕΚ ακόμα δεν έχει τεθεί.

Ένας χρόνος, είναι μεγάλο διάστημα για κάτι τέτοιο. Ρε ούτε ένας καλύτερος, το διανοειστε;

Θα πετύχουμε σίγουρα τουλάχιστον έναν καλύτερο αντίπαλο στους ομίλους, κι εκεί θα χει πολύ ενδιαφέρον να δούμε πως θα οργανώσει την αρμάδα ο Πελάδο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Αυτό που συνειδητοποιώ σήμερα είναι ότι από πέρυσι τέτοια εποχή, ούτε ένας αντίπαλος μας δεν ήταν καλύτερος από την ΑΕΚ. Ούτε ένας.

Χάσαμε από Βόλο, βαζελα, Γιάννενα, γαύρο, ΠΑΟΚ. Ακόμα και τότε, κανένας δεν ήταν καλύτερος της ΑΕΚ.

Μη μιλήσουμε για κάτι ισοπαλίες όπως στη λεωφόρο πχ που τους άλλους τους έκανες Λεβαδειακούς.

Θέλω να καταλήξω στο ότι μέχρι να βρεθεί ομάδα που θα είναι καλύτερη από την ΑΕΚ στο γήπεδο, γιατί έναν χρόνο τώρα αυτό ακόμα δεν το έχουμε δει, το ταβάνι της ΑΕΚ ακόμα δεν έχει τεθεί.

Ένας χρόνος, είναι μεγάλο διάστημα για κάτι τέτοιο. Ρε ούτε ένας καλύτερος, το διανοειστε;

Το θέμα είναι πως τους ομίλους του CL θα έχεις.

Ελπίζω να προετοιμαστεί η ομάδα για αυτό και κυρίως εμείς.

Γιατί την κατάρα και την χριστοπαναγια την έχουμε πολύ εύκολη όταν στραβωσει κάτι στο ματς και δεν δείχνουμε καμία εμπιστοσύνη στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγε λέει ο μεγάλος στα αποδυτήρια και περίμεναν πριμ και τους είπε: «Προστιμο 10 χιλιάδες στον καθένα για αυτά που περασαμε»

Link to comment
Share on other sites

Οποτε,

εννοειται οτι ο Αλμειδα πρεπει να δει και να διορθωσει λαθη και πιστευω θα το κανει, παρα το οτι δεν υπαρχει χρονος με τα απανωτα ματς,

ο τιγρης πρεπει να ενισχυσει την ομαδα με ακομα καλυτερους παικτες, αφου παιρνει φραγκα και θελει να παρει και περισσοτερα,

αλλα παιξαμε σε περίεργες τουλαχιστον συνθηκες, μετα απο αδρανεια ημερών, αλλαγές στο πρόγραμμα, βαρυ κλίμα

με ομάδα επιπέδου τσαμπιονς λιγκ, πολύ καλή και συμφωνα με τις εμφανίσεις επρεπε να κερδισω 2-4 και 4-2, 

και παρ ολα αυτα, ειμεις ειμαστε αυτοί που έχουμε τα προβληματα?

Δηλαδή η σιτυ και η μπαγερν και δε ξερω ποια ομαδα θεωρειται τοπ σημερα, θα εριχναν 4 μεσα και 4 εκσς στη δυναμο κάνοντας παρέλαση?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evolve said:

Από αυτά που διάβασα εγώ:

(α) τα έχουν με τους διαιτητές που δεν έδωσαν επανάληψη του πέναλτι λόγω του ότι βιάστηκαν να μπουκάρουν παίχτες στο κουτί (ο Βίντα και δύο μπλε). Δεν νομίζω ότι έχουν άδικο, αλλά έχει σημασία ότι ο διαίτητής είχε πνίξει πολύ νωρίτερα πέναλτι που έκανε η ντιναμό ενώ ο σούταλο έπρεπε να είχε φάει απευθείας κόκκινη στην κλωτσιά με τις τάπες στα μούτρα του λιβάι. Οπότε και πάλι ο διαιτητής ήταν οριακά υπέρ τους.

(β) τα έχουν φουλ με τον μπίστσαν (παλιά νομίζω μπίσκαν δεν τον λέγαμε στην Ελλάδα; η μπίσχαν, κάπως διαφορετικά τέλος πάντων). Λένε κοιμήθηκε στο ματς και ειδικά όταν προς το τέλος εμείς το γυρίσαμε σχεδόν σε 4-2-4 έπρεπε να αλλάξει και αυτός σε πιο αμυντικό σχήμα. Πολλή γκρίνια για τις αλλαγές. Κατ'αρχάς ο τύπος έκανε όντως μόνο μία αλλαγή σε όλο το ματς. Ειδικά στο τέλος θα μπορούσε να είχε κάνει απλά και μόνο για καθυστέρηση και όντως μπορεί αυτό να τους είχε σώσει (του φώναζε και ο Λιβάκοβιτς από τα δοκάρια του να κάνει αλλαγές). Επίσης γκρινιάζουν για το ότι ο Μάριν που έβαλε μέσα ήταν εντελώς άκυρη αλλαγή, και άφησε στο πάγκο κάτι δίμετρους μπακ που στο τέλος έπρεπε να μπουν για να καθαρίζουν τις κεφαλιές στην περιοχή τους.

Γενικά με τον προπονητή τους είχανε πάρα πολλή γκρίνια και πριν τα δικά μας ματς και από όσα διαβάζω, που δεν τα θεωρώ άδικα ή παράλογα, μου φαίνεται να τελείωσε.

(α) μην ακυρώνετε ένα ιστορικο γκολ χωρίς λόγο. Ο Βιντα δεν πατούσε μέσα και αυτό ειναι που μετράει στα πεναλτυ, το τσέκαρε και ο var. Δεν είναι όπως το οφσαιντ δλδ. Εγώ θεωρω ότι η διαιτησία λόγω και var ήταν πενηνταρησια, ελέγχεται μονο η φάση του Γκαρσια που είναι ομως οριακα μεταξύ κίτρινης και κόκκινης 

(β) Τον λέγαμε Μπισκαν αλλά το σωστό ήταν Μπιστσαν cc @The Magician

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Στα αποδυτήρια κατέβηκε ο Δημήτρης Μελισσανίδης μετά την επική πρόκριση της ΑΕΚ επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ. Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ μοίρασε συγχαρητήρια και κάνοντας πλάκα με τους παίκτες είπε: Με αυτά που περάσαμε, δέκα χιλιάδες πρόστιμο στον καθένα.

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης συνεχάρη τους πάντες για την υπερπροσπάθεια και την μεγάλη επιτυχία και τόνισε πως ο μεγάλος στόχος είναι η είσοδος της ομάδας στην ελίτ του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου, τους ομίλους του Champions League.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×