Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Πανσερραϊκός (2η αγ.): 26/8/23, 21:30


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

54 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Χρυσόπουλος
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Πισάρο
    • Μάνταλος
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ζίνι
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Χρυσόπουλος
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
      0
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Φαν Βέερτ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

-O Πελάδο προφανέστατα ακολουθεί την πεπατημένη των προπονητών που λέει "Για εμένα το ρόστερ μου είναι το καλύτερο στον κόσμο και δεν το απαξιώνω για κανέναν λόγο"... Το έχουμε δει χιλιάδες φορές και από μεγαλύτερα ονόματα... ο Κλοπ έβγαζε σεζόν 80 αγώνων με 12 παίχτες ρόστερ και ποτέ δε βγήκε δημόσια να πει πως πίσω απ'τον Τρέντ και τον Ρόμπερτσον μου έχετε το φούφουτο... ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕ "ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙ" ΤΗ ΓΑΜΩΔΙΟΙΗΚΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΤΟΣΑ ΕΣΟΔΑ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΞΕΒΡΑΚΩΤΗ ΠΙΣΩ...  

Ο Αλμέυδα (και πολύ σωστά) λέει πως εμένα η δουλειά μου είναι να παρουσιάζω το καλύτερο που μπορώ με τα υλικά που έχω... δεν είναι να τους πρήζω τον πούτσο, λες κι είμαι ο Μουρίνιο, φέρε μπακ, φέρα στόπερ, φέρε χαφ κτλ... ΕΣΥ ΡΕ ΓΑΜΗΜΕΝΕ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ ΔΕ ΘΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΒΑΣΙΚΟΙ. ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟΤΕΡΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΚΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΟΥ ΔΕΞΙΑ ΜΠΑΚ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΔΕΞΥ ΜΠΑΚ ΤΟΝ ΠΙΝΕΔΑ...

ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΠΟΥΣΤΟΓΕΡΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ 70 ΕΥΡΩ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΝΑ ΔΩ ΜΕΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ ΤΟ ΜΑΝΤΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΤΟΓΛΟΥ... ΘΑ ΑΛΛΑΖΑΜΕ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ Τ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ...

ΣΩΣ'ΤΟ ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙΡΟΣ

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

Απλά να σημειωθεί και κάτι: το 3 χγκολ με 36 τελικές (καταγραφή της οπτα) σημαίνει ότι ο μέσος όρος της κάθε τελικής ήταν γύρω στο 0.08 χγκολ

Εμένα η ομάδα απ' το προηγούμενο ματς με τη Άντβερπ μου φαίνεται ότι κάνει βιαστικές επιλογές στο δεύτερο μισό, παίζει υπερβολικά πολύ με γιόμες, και οι αυτοματισμοί που βγάζαμε και πέρσι αλλά πολύ περισσότερο στα φιλικά του καλοκαιριού μέχρι στιγμής δε βγαίνουν. Αυτό μπορεί να οφείλεται και σε υπεροψία ή μπορεί να παίζει και κάτι άλλο. Δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Θα τη βρει την άκρη η ομάδα. Και ο μακροπρόθεσμος στόχος είναι πολύ πιο σημαντικός από κάθε τι. Η ΑΕΚ χτίζει dna, χτίζει νοοτροπία νικητή, χτίζει σχολή. Θα έρθουν και σκαμπίλια στο δρόμο μας. Το θέμα είναι μετά από 5-6-7 χρόνια να έχεις αλλάξει ιστορικό στάτους . Και το λέω εγώ που αρρωσταίνω, δεν κοιμάμαι και δεν μιλιέμαι σε κάθε χαμένο βαθμό, σε κάθε στραβοπάτημα 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, flavius said:

@nikosΕιπαμε. Λεπτη γραμμη.

 

Κυριως γιατι ας πουμε οτι δε γινεται καμια μεταγραφη. τι θα κανετε ας πουμε; 

διοτι εδω πλεον εχουμε ακουσει και διαβασει τα παντα. πχ. οτι αφου χρησιμοποιησε το χρυασοπουλο με πανσεραικο θα γινει το ιδιο και σε ολα τα ματς του ελληνικου πρωτθληματος. Οτι αυτη θα ειναι η 11 πρωταθληματος κτλ.

 

ΥΓ. Εννοειται οτι θα ειρωνευτομαι και εννοειται οτι δεν ειμαι καθολου λαθος να το κανω. εσυ εισαι λαθος πυο εχεις το θρασος να το κρινεις. γιατι περι θρασους προκειται. Οπως κι εσυ κι εγω τους αρδ ειρωνευομαι κυριως του βαζελου (και οποιον αλλο συμφωνει με αυτους)

 

 

 

Γιατί εσένα σου εγγυάται κάνεις ότι ΔΕΝ θα ξαναδείς αυτό το αμυτνικο διδυμο; Αν βάλουμε και τον απορροφητήρα, τρίο; Έχουμε προϊστορία μη γκαντεμοτραυματισμων βασικών παικτών κυρίως σε κρίσιμες περιόδους; Έχουμε συμφωνία ότι δεν θα τιμωρούνται με κίτρινοκόκκινες καρτες τα δύο κανονικα σέντερ Μπακ που έχουμε; Ή μήπως είναι απίθανος ο συνδυασμός των 2 παραπάνω; 

Ή έχεις την εντύπωση ότι θα πας έτσι με βαζελογαυρομπουγατσες και θα νικας 5-4 (αφού έχεις κάνει 125 τελικές εντός εστίας;)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, theo said:

Ο γκαρσια μαλακιες πεναλντυ βαραει, κ ο βανβερτ δεν ειχε ψυχολογια. 

Αν δεν είχε ψυχολογία να μην έπαιρνε τη μπάλα αγκαλιά 5 ώρες πριν

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Brom21 said:

Τηρουμενων των αναλογιων, το φετινο ειναι χειροτερο απο το καλοκαιρι του 18.

image.thumb.png.9b1b89af0f6b507ddef0872a7d1b8d35.png

  • Hahaha 12
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, tzav said:

-O Πελάδο προφανέστατα ακολουθεί την πεπατημένη των προπονητών που λέει "Για εμένα το ρόστερ μου είναι το καλύτερο στον κόσμο και δεν το απαξιώνω για κανέναν λόγο"... Το έχουμε δει χιλιάδες φορές και από μεγαλύτερα ονόματα... ο Κλοπ έβγαζε σεζόν 80 αγώνων με 12 παίχτες ρόστερ και ποτέ δε βγήκε δημόσια να πει πως πίσω απ'τον Τρέντ και τον Ρόμπερτσον μου έχετε το φούφουτο... ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕ "ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙ" ΤΗ ΓΑΜΩΔΙΟΙΗΚΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΤΟΣΑ ΕΣΟΔΑ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΞΕΒΡΑΚΩΤΗ ΠΙΣΩ...  

Ο Αλμέυδα (και πολύ σωστά) λέει πως εμένα η δουλειά μου είναι να παρουσιάζω το καλύτερο που μπορώ με τα υλικά που έχω... δεν είναι να τους πρήζω τον πούτσο, λες κι είμαι ο Μουρίνιο, φέρε μπακ, φέρα στόπερ, φέρε χαφ κτλ... ΕΣΥ ΡΕ ΓΑΜΗΜΕΝΕ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ ΔΕ ΘΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΒΑΣΙΚΟΙ. ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟΤΕΡΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΚΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΟΥ ΔΕΞΙΑ ΜΠΑΚ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΔΕΞΥ ΜΠΑΚ ΤΟΝ ΠΙΝΕΔΑ...

ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΠΟΥΣΤΟΓΕΡΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ 70 ΕΥΡΩ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΝΑ ΔΩ ΜΕΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ ΤΟ ΜΑΝΤΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΤΟΓΛΟΥ... ΘΑ ΑΛΛΑΖΑΜΕ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ Τ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ...

ΣΩΣ'ΤΟ ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙΡΟΣ

Αν εμπλακεί δίνουμε το οκ και να παρεμβαίνει γενικά?δηλαδή να φέρει άμα γουστάρει και έναν να πουλαρει Γκαρσία ξέρω γω ή να θέτει ξανά βέτο για μανταλο?Ή να παρεμβαίνει μόνο όπως θέλουμε ,οπότε θέλουμε και όπου θέλουμε εμείς?Για να ξέρει δηλαδή όχι τίποτα άλλο..

Επίσης αν αύριο μεθαύριο την ομάδα την έχει κανένας αλ χαουφ των εμιράτων ή κανένας αμπαλαδοβιτς ή καμία red bull πάλι θα λέμε τα ίδια?

Κάνε πέρα ρε πουστιδι σταφ θα φέρω μπαρκα γιατί έτσι μο σκάει ,που θέλετε να μου κάνετε και οικονομία.

Από όσο φαίνεται το μοντέλο χοντρού που φέρνει μαρσελους για να φοραν περούκες οι τραβελοι,είναι και το πρότυπο.

Κάθε ματς τελικός..

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, DiK said:

Αν δεν είχε ψυχολογία να μην έπαιρνε τη μπάλα αγκαλιά 5 ώρες πριν

Δεν καταλαβα καλα, αλλα κ με δυναμο πηρε τη μπαλα ο γκατσι κ εσκασε εντολη για γκαρσια κ του την εδωσε. Δεν νομιζω ν αποφασιζουν οι παιχτες

Link to comment
Share on other sites

Να μην αρχίζαμε τις υπερβολές μετά απο κάθε στραπάτσο καλό θα ήταν

Θα κερδίσουμε τη τετάρτη να φύγουν τα πολλά

Θα φέρουμε και ένα παίκτη να χαλάσουμε βενζίνη για σπάτο

τι αλλο θετε πια, εχετε γαμηθεί με αυτό το λύμπε

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, panther-21- said:

Τώρα από εκεί και πέρα, όταν κάνεις τόσες ευκαιρίες και δεν μπορείς να κερδίσεις, η ευθύνη δεν πάει στον προπονητή, αλλά σε αυτούς που παίζουν μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Ενω συμφωνω επι της ουσιας ,

να πω οτι αν στο 15' αντε στο 30΄,αντε στο ημιχρονο...

εβγαζε Χρυσοπουλο και Γαλανοπουλο και εβαζε αυτους που επρεπε

( δε λεω ονοματα για να μην αναλωθουμε )....

σημερα ολοι θα ειμαστα χαλαροι κι ετοιμοι για νεα ξεφτιλικια μπυρας , κεμπαμπ και λοιπων ουσιων..

Link to comment
Share on other sites

Κουιζ για δυνατους λυτες..

Παιζει Γκαρσια λειπει Φαν Φερτ

Παιζει Φαν Φερτ λειπει Πονσε

Παιζει Πονσε λειπει Φαν Φερτ + Γκαρσια..

Ποιος λειπει τελικα ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Κουιζ για δυνατους λυτες..

Παιζει Γκαρσια λειπει Φαν Φερτ

Παιζει Φαν Φερτ λειπει Πονσε

Παιζει Πονσε λειπει Φαν Φερτ + Γκαρσια..

Ποιος λειπει τελικα ?

Ο ΣΤΟΠΕΡ.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nikos said:


μόνο το γκολ είδα εγώ όχι κάτι τρομερο. Είναι καιρος που διαφωνουμε πολλοι με πολλους για τον παίκτη και δεν χρειάζεται να συμφωνήσουμε στην τελική, θα δούμε την συνεχεια.

υγ. Εκεί ήταν με βασικους γυρω του εντωμεταξυ, το κάλυψα ήδη 

Καλά όποιον παίκτη και να βάλεις να παίξει με 10 αναπληρωματικούς που δεν έχουν ξαναπαίξει μαζί, θα επηρεαστεί πάρα πολύ είναι δεδομένο αυτό.

Δηλαδή και τον Πινέδα να έβαζε ο Αλμέιδα να παιζε με την ίδια ακριβώς υπόλοιπη 10αδα εσύ πιστεύεις ότι θα έδινε ό,τι δίνει και όταν παίζει με τους βασικούε;

Και μιλάμε για τον σταρ σου όχι για έναν παίκτη που είναι απλά παίκτης του ροτέισον

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μιαούλης στο φουμπου

Άμα ήξεραν οι μπαρμπάδες που σας πρωτοπήγαν στο γήπεδο, ότι θα τους λέτε για Χgoals θα σας καρπάζωναν. Θα γελάνε από εκεί που σας βλέπουν οι περισσότεροι...

χαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Καλά όποιον παίκτη και να βάλεις να παίξει με 10 αναπληρωματικούς που δεν έχουν ξαναπαίξει μαζί, θα επηρεαστεί πάρα πολύ είναι δεδομένο αυτό.

Δηλαδή και τον Πινέδα να έβαζε ο Αλμέιδα να παιζε με την ίδια ακριβώς υπόλοιπη 10αδα εσύ πιστεύεις ότι θα έδινε ό,τι δίνει και όταν παίζει με τους βασικούε;

Και μιλάμε για τον σταρ σου όχι για έναν παίκτη που είναι απλά παίκτης του ροτέισον

Εγώ παντως πχ τον Πισαρο τον είδα ικανο να παίζει με οποιονδηποτε γυρω του 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

Εγώ παντως πχ τον Πισαρο τον είδα ικανο να παίζει με οποιονδηποτε γυρω του 

Μπαλαδορος είναι ο άνθρωπος. Μόνο που είδα τις κοντές επικαλαμιδες του κατάλαβα για τι πάστα παιχτη μιλάμε. 

Αν βρει ρυθμό θα κάνει χαβαλέ. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nikos said:

Εγώ παντως πχ τον Πισαρο τον είδα ικανο να παίζει με οποιονδηποτε γυρω του 

Και απ' τον Πισάρο που μ' αρεσε και χθες εννοείται όταν παίξει με τους βασικούς περιμένω ΟΡΓΙΑ

Κάθε παίκτη τον ανεβάζουν οι συμπαίκτες του

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Και απ' τον Πισάρο που μ' αρεσε και χθες εννοείται όταν παίξει με τους βασικούς περιμένω ΟΡΓΙΑ

Κάθε παίκτη τον ανεβάζουν οι συμπαίκτες του

Δεν αντιλέγω στο τελευταίο.
 

Λέω ότι κάποιοι μόνοι τους απλά δεν μπορούν να κάνουν και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, theo said:

Ο γκαρσια μαλακιες πεναλντυ βαραει, κ ο βανβερτ δεν ειχε ψυχολογια. 

Αδερφέ αυτό το πράγμα με σκάει. Ναι είναι παιχτουρα είναι αθλητής είναι απ' όλα και τον πάω πάρα πολύ. Αλλά 2 πράγματα με ξένερωνουν.

Πρώτον η θέση που παίζει αλλά αφού ο Πελαδο τον θέλει εκεί οκ δεκτό και δευτερον τα πέναλτυ ,δεν τα έχει με τπτ ! Τον πάω πολύ αλλά ΜΗΝ του δίνεις τα πέναλτυ ρε Πελαδο.

Παίδες κραξτε με ένα θέλετε αλλά την αμαρτία μου θα την πω.. προτιμώ να τα βαραει ο μανταλος , Γκάτσι , Άμρα εάν είναι μέσα κ όχι πάγκο αλλά όχι ο Γκαρσία. Μακάρι να μπορεί ο Πόνσε...τι να πω....

Ύ.Γ : λευτεριά σε όλα τα αδέρφια που δουλεύουν σεζόν σε νησιά.. 64 κ σήμερα μετράω 😂

Τα φιλιά μου από την κιτρινόμαυρη Σαντορίνη! 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, baRon21 said:

Μιαούλης στο φουμπου

Άμα ήξεραν οι μπαρμπάδες που σας πρωτοπήγαν στο γήπεδο, ότι θα τους λέτε για Χgoals θα σας καρπάζωναν. Θα γελάνε από εκεί που σας βλέπουν οι περισσότεροι...

χαχαχαχαχαχαχ

Άσχετος ο Μιαουλης, ας του στείλει κάποιος να διαβάσει για να μάθει, το εξης:

https://www.sport24.gr/longreads/xgoals-i-epanastasi-poy-allaxe-to-podosfairo.8537405.html

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Hades said:

Μπαλαδορος είναι ο άνθρωπος. Μόνο που είδα τις κοντές επικαλαμιδες του κατάλαβα για τι πάστα παιχτη μιλάμε. 

Αν βρει ρυθμό θα κάνει χαβαλέ. 

Κοντές επικαλαμίδες φορούσε κ ο Χρυσοπουλος που πέφτει 7  φορές κ σηκώνεται 8. 😅

Λέμε τώρα..

Πέρα από την πλάκα κ μένα μου άρεσε ο Τζόκερ.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bluesman said:

Άσχετος ο Μιαουλης, ας του στείλει κάποιος να διαβάσει για να μάθει, το εξης:

https://www.sport24.gr/longreads/xgoals-i-epanastasi-poy-allaxe-to-podosfairo.8537405.html

Έχεις δίκιο , στην εποχή μας είναι λάθος να απαξιώνεις έτσι τα xgoals. Όπως λάθος είναι και η ευλαβική προσέγγιση τους κατά τη γνώμη μου.

Τα xgoals είναι το εύκολο στο μάτι για τον δημοσιογράφο να σου πει να, η ΑΕΚ επρεπε να βαλει 5 γκολ και εβαλε 1.

Από εκει και μετά αναλογα τι θελει να πει ο εν λογω ΑΡΔ θα σου ερμηνευσει πως

1) Η ΑΕΚ ηταν ατυχη αν και πατησε τον αντιπαλο ο οποίος λόγω του απιστευτου τερματοφύλακα έφαγε μονο 1

ή 2) Η ΑΕΚ είναι άστοχη και ανίκανη να βρει εύκολο γκολ.

Γενικά, είναι ο νέος τρόπος να βγάζουν ψωμάκι και να γράφουν 5 αράδες παραπάνω,/ Δεν θα σου πουν τα στατιστικά κάτι που δεν βλέπεις με το μάτι, αλλιώς σημαίνει πως τα ερμηνεύεις λάθος. Τα στατιστικά πρέπει να έρθουν να επαληθεύσουν αυτό που ήδη έχεις δει. Αλλιώς μπαίνουμε κι εμείς στον ρόλο του υποτιθέμενου ΑΡΔ που έγραψα παραπάνω. Ο Bluesman θα το ερμηνευσει πως η ΑΕΚ ήταν καλυτερη αλλά άτυχη, ο  άλλος χρήστης πως έχουμε θέμα στα τελειώματα κλπ ο άλλος πως ο Πανσερραικος είχε επίσης ψηλό δείκτη xgoals. E, όλα ισχύουνε. Η ομάδα δημιουργεί πολύ, βάζει λιγότερα από όσα πρέπει (από περσι αυτο) και φέτος δείχνει να δέχεται μεγάλες φάσεις πιο εύκολα. Σε αυτά συμφωνούμε όλοι απλά βλεποντας τα ματς ως τώρα. Τα xgoals ας πούμε έρχονται να το επαληθεύσουν. 

Επίσης δεν χρειάζεται ο Αλμέυδα τα xgoals για να καταλάβει πως η ευκαιρία του Πισάρο στο δοκάρι είναι μεγαλύτερη από το σουτ του Ελίασον από την γωνία της περιοχής πχ. Όλο το θέμα του data science πατάει στο ότι έχεις γρήγορη ανάλυση πολλών δεδομένων, μπορείς δηλαδή να γλιτώσεις χρόνο και ανθρώπινο δυναμικό από το να βλέπουν χιλιάδες ματς όταν κάνουν scouting για παράδειγμα. Εκεί ναι, είναι ένα χρήσιμο εργαλείο.

 

Link to comment
Share on other sites

 Ο Σιντιμπε κάνει μια δύσκολη πάσα στον Γαλανόπουλο η μπάλα χάνεται στον άξονα έχουν αλλαχθεί 3 πάσες πριν φύγει η μπάλα αριστερά τους και βγει η σέντρα. Ο μητογλου έχει ελαφρώς λάθος θέση έπρεπε να ειναι 2-3 μέτρα προς το πεναλντι γιατί θεωρείται το στοπερ 1ου δοκαριου ο Χρυσοπουλος έπρεπε να είναι ανάμεσα στους 2 παίχτες των Σερρών και θεωρητικά είναι και αυτός οφφ λίγο. Από πίσω του έπρεπε να είναι ο μοχαμαντι αλλά επειδή σε βρήκαν σε βάση λάθους στον άξονα και είσαι σε ανισόρροπια λείπει

Εν κατακλείδι ο χρυσοπουλος πηδηξε αλλά έχασε την κεφάλια βασικά σε 45λεπτα πρέπει να μην πήρε καμία διεκδικουμενη κεφάλια και να μην κέρδισε καμία κονομαχια με τον αλεξιτς

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×