Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Marseille (Europa League 4η αγ.): 09/11/23, 22:00)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Γκαρσία
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εν Τω μεταξύ διαβάζω εδώ ότι φάγαμε φάσεις μόνο στο τρανζισιον και βλέποντας πρι λίγο τα πλήρη στιγμιότυπα από κοσμοτε, έχω εντοπίσει ήδη δύο μεγάλες φάσεις που δεχτήκαμε σε σετ παιχνίδι.

Το ΤΣΑΦ του βιτινια στο 1ο ημίχρονο και το δοκάρι του στο 2ο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, agelos said:

Εν Τω μεταξύ διαβάζω εδώ ότι φάγαμε φάσεις μόνο στο τρανζισιον και βλέποντας πρι λίγο τα πλήρη στιγμιότυπα από κοσμοτε, έχω εντοπίσει ήδη δύο μεγάλες φάσεις που δεχτήκαμε σε σετ παιχνίδι.

Το ΤΣΑΦ του βιτινια στο 1ο ημίχρονο και το δοκάρι του στο 2ο.

Αν ειναι ποτε δυνατον ρε φιλε να φαμε 2 φασεις σεσετ παιχνιδι απο την μαρσειγ...εκει μας καταντησαν 😂

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, theo said:

Αν ειναι ποτε δυνατον ρε φιλε να φαμε 2 φασεις σεσετ παιχνιδι απο την μαρσειγ...εκει μας καταντησαν 😂

Δεν έγραψα αυτό προφανώς αλλά το ότι από τα στιγμιότυπα και μόνο, δεν επαληθεύεται αυτό που διάβασα εδώ, χωρίς να έχω δει το παιχνίδι.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Δεν έγραψα αυτό προφανώς αλλά το ότι από τα στιγμιότυπα και μόνο, δεν επαληθεύεται αυτό που διάβασα εδώ, χωρίς να έχω δει το παιχνίδι.

 

Ok μερικοι κανουν λαθος, u make a point tho.

Επισης ο καμι κανει λαθος,παλι καλα που δεν βγηκε μαλακια πηγε να κανει, αν ειχε βγει θα το βλεπες κιαυτο στα στιγμιοτυπα

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, amd said:

και εδω οι θεσεις των παιχτων με βαση που πατησαν πιο πολυ ωρα

image.png.75c7da8ed9ccf9e67f1315ec706d679e.png

Άμα έπαιζε τόσο έξω από την εστία ο Αθανασιάδης δεν θα τό 'χαμε φάει το πρώτο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic
1 minute ago, Νονός said:

Άμα έπαιζε τόσο έξω από την εστία ο Αθανασιάδης δεν θα τό 'χαμε φάει το πρώτο. :lol:

Αυτή ηταν η θέση του όταν κάναμε επίθεση..  Οταν αμυνόμασταν και τα 2 ποδαράκια του πατούσαν τη γραμμή του τέρματος!

Συγκριτικά των Γάλλων, όταν επιτίθονταν, ανέβαινε πολύ πάνω απο το ημικύκλιο.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, felman said:

Fit den ton les pantos pleon......

received_3140744369389184.thumb.jpeg.31f96c85e4c040ecab46866d3050045f.jpeg

Θα βγει το παλικαρι με τους γαυρους παρκαδορους φιλους και θα πει σασταλεγα

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kami said:

Συγκριτικά των Γάλλων, όταν επιτίθονταν, ανέβαινε πολύ πάνω απο το ημικύκλιο.

Ιδίως στο α' ημίχρονο ο πουρκουάς έπαιζε μπακότερμα.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, felman said:

Fit den ton les pantos pleon......

received_3140744369389184.thumb.jpeg.31f96c85e4c040ecab46866d3050045f.jpeg

Εντωμεταξυ μεχρι και το υφος απο οδηγου fake taxi εχει μετατραπεί σε υφος Σωτηρη Κωνσταντινιδη. 

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

ΕπειδήΣ δεν εχω λογω καταστασεων τα κουράγια για υπεραναλυσεις , θα φανερωσω ποσταρισματακι του φιλου μου Γιωργου του Σαλονικιού απο f/b που συμφωνω απολυτα 95% :

'' Λοιπον ...
Να μην ξαναπουμε οτι η Ντιναμο σου εκανε μεγαλη ζημια σε πολλα επιπεδα ... να μην ξαναπουμε οτι σε παιζουν ετσι επειδη εισαι μικροτερο μεγεθος εμπορικα αλλα και διαχρονικα παικτικα...
Πριν παω στο παικτικο ... να πω οτι αν η ομαδα αποκλειστει φετος με 2 ηττες ... θα εχει μηδενικο οφελος σε βαθμους γιατι μεχρι τωρα δεν εχει προσθεσει τιποτα παραπανω απο το μπονους που πηρε μπαινοντας στον ομιλο ... πληρωνοντας στην ουσια το ρανκινγκ που ειχε απο πριν ... κατι που αν συμβει θα ειναι πολυ αδικο για την συγκεκριμενη ΑΕΚ ...
Επισης να πω για ολους εμας που ονειρευομαστε Ευρωπαικες πορειες ... ειναι οτι καλα κανουμε και τις ονειρευομαστε γιατι απλα οι περισσοτεροι δεν τις εχουμε ζησει ποτε ή σχεδον ποτε ...αυτο που εχουμε ζησει ειναι καποιες μεγαλες βραδυες οχι μεγαλες Ευρωπαικες πορειες ... για την ακριβεια οι χρονιες που η ΑΕΚ την Ευρωπη την ειχε παρατημενη ... ειναι πολυ περισσοτερες απο τις χρονιες που πλησιαζαν εστω τα ονειρα μας ...
Τα ονειρα εχουν προκυψει απο την εικονα της ομαδας που ειναι ανωτερη απο την ΑΕΚ που συνηθισαμε να βλεπουμε στον ξυπνιο μας ... οι Ευρωπαικες πορειες ομως χτιζονται ... με τα ρανκινγκ ...με συνεχομενες αξιοπρεπεις πορειες ... μπορει και η ουεφα να σε δει διαφορετικα ... τωρα τι ?
Τεσπα παικτικα τωρα εγω αυτο που ειδα ... ειναι μια ομαδα που αξιζει 5-6-7 φορες παραπανω δεν ξερω ... να μπαινει στη διαδικασια να προσαρμοζεται σε σενα ... και οταν ο αλλος μπαινει σ αυτην την διαδικασια ... τοτε το ματς παει στα ατομικα χαρακτηριστικα ... κερδιζει δηλαδη ο πιο γρηγορος και ο πιο δυνατος ... τις μονομαχιες δηλαδη τις χασαμε ... ο Πινεδα ειχε μονιμα ενα σπυρι στον κωλο που τον ακολουθουσε ... τα μπακ δεν ειχαν ποιοτικα ανεβασματα να παιξουν με τους πλαγιους και να βοηθησουν εστω και λιγο ... οι πλαγιοι εμεναν κοντα στον ασβεστη και δεν γινοντουσαν 8ρια ... και αρα και οι αποστασεις με τα χαφ μεγαλωναν ... στην ουσια η Μαρσειγ ηρθε πρωτα για να σε πνιξει παρα για να βαλει γκολ ...
Στα κορνερ πρωτη φορα βλεπω αμυνα 11 παικτων γυρω απο την μικρη περιοχη να ειναι ολοι ... και ετοιμοι οι 3 τουλαχιστον να φυγουν στο ξεφωτο και ευκολα ... και αυτο μπορουσαν να το κανουν περισσοτερο λογω χαρακτηριστικων των παικτων τους παρα λογω του οτι ειναι τοσο δεμενη ομαδα ...
Απο την αλλη κι εμεις οτι καναμε ηταν εκμεταλευομενοι καποιες καλες ατομικες στιγμες ... παρα επειδη οργανωμενα τους πατησαμε σε καποια διαστηματα ...
Για το θεμα οργανωση να πω το εξης ... η ΑΕΚ ειχε μαθει να παιζει με Γκαρσια Γκατσι και Αραουχο πχ ... ξεμαθε με Γκαρσια και αρχισε να μαθαινει με Πονσε ... και με το που αρχισε να μαθαινει με Πονσε μπαινει ο Γκαρσια ...δεν εχει μαθει να παιζει με Γκαρσια και να μπαινει ο Πονσε στο 60 γιατι δεν ειχε ποτε και τους 2 διαθεσιμους ... χθες πχ δεν ειδαμε τη βαθια την μπαλια στον Γκαρσια που τη βλεπαμε σε καθε ματς να τρεξει να τους βαλει πλατη μηπως ανεβουν και οι αλλοι ... ειδες απλα φασεις με γκαρσια να προσπαθει να εκμεταλευθει την αναμπουμπουλα να κερδισει ενα κορνερ ή να εκμεταλευθει το αλμα και το εκτοπισμα του ... ο γκατσι ηταν αθεατος για μενα που ειναι ο αλλος που ελειψε καιρο και που τον ειδες παλι σε μια δυο φορες κι αυτον σε καποια ατομικη ενεργεια ... και ο αραουχο επισης ... την αλλαγη του Ελιασον την περιμενα πιο πριν στο ημιχρονο πχ περιμενα να βαλει ελιασον και τσουμπερ στο 60 ... οπως και να χει ομως ο λογος που εχασες ηταν αλλος ...
Τεσπα η ομαδα για Ευρωπαικες πορειες θελει χρονο ... να ελπισουμε να παρουμε αποτελεσμα στον Αγιαξ να αρχισουμε να γραφουμε κανα βαθμο παραπανω ...
Και θελει και στηριξη απο τον ιδιοκτητη της ... θελει 2 μπακ να φυσανε ...
Αν θελουμε Ευρωπαικες πορειες λεω ... ''

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μαρσέϊγ και Μπράϊτον είναι καλύτερες ομάδες από τη δική μας. Μέσα στην ομάδα το γνωρίζουν. Ο οπαδός είναι που αναπτύσσει προσδοκίες (γιατί όντως έχεις μια πολύ καλή ομάδα) κι όταν έρχονται τα κομβικά παίρνεις σε μεγάλο ποσοστό αυτό που μπορείς.

Το υπόλοιπο ποσοστό καθορίζεται από το τι σημαίνει εκείνη τη στιγμή η κάθε ομάδα για την ΟΥΕΦΑ.

Είδαμε τι σημαίνει η Μαρσέϊγ για την ΟΥΕΦΑ.

Πάμε παρακάτω. Ας κοιτάξουμε που υστερούμε για να μπορέσουμε να συγκεντρώσουμε βαθμούς στην Ευρώπη για να μας βλέπουν αλλιώς.

Αναβάθμιση σε 3 θέσεις η άποψή μου. Τερματζής καλύτερος απο τον Τσίτσαν και τα 2 μπακ. Για να πεις ότι θα κάνεις κάποια πορεία. Γιατί για Ελλάδα δεν βλέπω κενά στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά θες φορ. Ούτε στην ελλαδα μπορείς να έχεις αξιώσεις αν δεν σκοράρουν τα φορ σου, έχει πιάσει Νοέμβρης και αυτοί έχουν να σκοράρουν από πέρυσι. Ο Πόνσε δεν πείθει με τίποτα, ο Γκαρσία αν μπορούσε να πουληθεί τον χειμώνα θα ήταν ευτυχία. Το να μείνει, να παίζει 1 αντε βαριά 2 ματς στα οποία είναι ανύπαρκτος και μετά να τραυματίζεται για μήνες, δεν προσφέρει κάτι. Ο Αραούχο είναι ο Αραούχο και μόνο φορ δεν είναι. Είσαι τελείως γυμνός 

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα ο Πονσε με άλλο στυλ παιχνιδιού να είχε περισσότερα γκολ.Αλλα δείχνει να προσαρμόζεται, ελπίζω δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ok , γνωμη μου ειναι οτι δεν θεμε αλλο φορ εξον και πουλεψουνε τον Γκαρσια.

Εκεινος του γαβρου που παιζει Τουρκια και θελει να φυγει λογω Ικαρντι , μια χαρα θα ηταν σε 1η φαση.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, theo said:

 

Επισης ο καμι κανει λαθος,παλι καλα που δεν βγηκε μαλακια πηγε να κανει, αν ειχε βγει θα το βλεπες κιαυτο στα στιγμιοτυπα

Λόγω θέσης, η φάση έγινε μπροστα μου, αλλά καθότι δεινόν το γήρας, είπα να την δω άλλη μια φορά!

Λοιπόν ο επιθετικός ξεκινάει με φόρα απο την γραμμή του κέντρου και δεξιά στον κύκλο της σέντρας και τρεχει διαγώνια αριστερά. Φτάνει τη μπάλα περίπου μισό μέτρο απο το υμικύκλιο της περιοχής μας αλλά είναι πλέον αριστερά του. Μιλάμε δηλαδή για 40μ κούρσα!!!

Ο δικός μας ήταν στο πέναλτι!!!

Τωρα πάλι δεν αμφισβητώ ότι με το μυαλό που έχει ήταν ικανός να φάει κόκκινη... Αλλά σοβαρός τέρμας έχει καθαρίσει τη φάση για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kami said:

Λόγω θέσης, η φάση έγινε μπροστα μου, αλλά καθότι δεινόν το γήρας, είπα να την δω άλλη μια φορά!

Λοιπόν ο επιθετικός ξεκινάει με φόρα απο την γραμμή του κέντρου και δεξιά στον κύκλο της σέντρας και τρεχει διαγώνια αριστερά. Φτάνει τη μπάλα περίπου μισό μέτρο απο το υμικύκλιο της περιοχής μας αλλά είναι πλέον αριστερά του. Μιλάμε δηλαδή για 40μ κούρσα!!!

Ο δικός μας ήταν στο πέναλτι!!!

Τωρα πάλι δεν αμφισβητώ ότι με το μυαλό που έχει ήταν ικανός να φάει κόκκινη... Αλλά σοβαρός τέρμας έχει καθαρίσει τη φάση για πλάκα.

Κι εγω απο καλη θεση το ειδα. Αν ειχε ξεκινησει πολυ νωριτερα την προλαβαινε. Στην αρχη ελεγα κι εγω μαλακιαεκανε αλλα αν δεν πηγαινε πρωτος θατρωγε ντριπλα και θα λεγαμε τι βγηκε εκει ο μαλακας. Ο επιθετικος βγηκε πλαγια αρκετα, τον επιασε ο δικος μας που τον κυνηγουσε κ τελικα δεν εκανε ουτε σουτ. 

Εντιτ. Ετσι το ειδα  ειχα πιει κ τις μπυρες μου αλλα πιστευω στα ματια μου

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, theo said:

Κι εγω απο καλη θεση το ειδα. Αν ειχε ξεκινησει πολυ νωριτερα την προλαβαινε. Στην αρχη ελεγα κι εγω μαλακιαεκανε αλλα αν δεν πηγαινε πρωτος θατρωγε ντριπλα και θα λεγαμε τι βγηκε εκει ο μαλακας. Ο επιθετικος βγηκε πλαγια αρκετα, τον επιασε ο δικος μας που τον κυνηγουσε κ τελικα δεν εκανε ουτε σουτ. 

Εχω τη φάση σε βίντεο, κάνει 4 δευτερόλεπτα ο επιθετικός να φτάσει στη μπάλα! Οταν ξεκινά ή μπαλιά, ο δικός μας (δε φαίνεται στο πλάνο) θυμάμαι ότι είναι κοντά στη βούλα.

Ο Βίντα τον πρόλαβε γιατί και αυτός κατάλαβε τη φάση και ξεκινάει το σπρίντ αμέσως και γιατί πάει ευθεία!! Ο γάλλος χάνει μέτρα γιατί πρέπει να τρέξει διαγώνια.

Αυτή είναι μια φάση που δεν έγινε απο την άλλη πλευρά και γενικά είναι σπάνια σε αυτό το επίπεδο. Ενας σοβαρός τέρμας  δεν αφήνει τέτοια φάση να γίνει ευκαιρία. Μπορούσε να φάει την τρίπλα ο Βίντα και να του βγεί τετ α τετ.

 

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε σεις που έχουμε Γκαρσια, Πονσε, Φαν Βέερτ και Αραουχο και θελουμε φορ.

Επειδη πανω από 1 σοβαρό παίκτη δεν παίρνει Ιανουάριο λογικά, ας πάρουν χαφ ή αριστερό μπακ,  ή τερμα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kami said:

Εχω τη φάση σε βίντεο, κάνει 4 δευτερόλεπτα ο επιθετικός να φτάσει στη μπάλα! Οταν ξεκινά ή μπαλιά, ο δικός μας (δε φαίνεται στο πλάνο) θυμάμαι ότι είναι κοντά στη βούλα.

Ο Βίντα τον πρόλαβε γιατί και αυτός κατάλαβε τη φάση και ξεκινάει το σπρίντ αμέσως και γιατί πάει ευθεία!! Ο γάλλος χάνει μέτρα γιατί πρέπει να τρέξει διαγώνια.

Αυτή είναι μια φάση που δεν έγινε απο την άλλη πλευρά και γενικά είναι σπάνια σε αυτό το επίπεδο. Ενας σοβαρός τέρμας  δεν αφήνει τέτοια φάση να γίνει ευκαιρία. Μπορούσε να φάει την τρίπλα ο Βίντα και να του βγεί τετ α τετ.

 

Μια χαρα εκανε και δεν βγηκε.

Τι σημαινει ο βιντα τον προλαβε γιατι καταλαβε κ 9ηγε ευθεια, τι συνειρμος ειναι αυτος. Και ο αλλος καταλαβε οτι θα καταλαβαινε ο βιντα λοιπον.

Η φαση που δεν γινεται σε αυτο το επιπεδο ειναι του μπρινιολι. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×