Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Marseille (Europa League 4η αγ.): 09/11/23, 22:00)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Γκαρσία
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εχω ακούσει 2 3 φορές ποντκαστ στην ζωή μου, μπορει και μονο μια φορα, γιατι σε μερικα θέματα είμαι πολύ μπουμερ αν και μιλενιαλ.

Το ένα ποντκαστ που θυμαμαι ειναι της ιερης αγελαδας των αθλητικογραφων, του Θεμη Καισαρη, μετα το διπλο μεσα στη ναζέλα, που ελεγε κατι για οπαδους κτλ.

Και μεσα σε ολο το τσουβαλιασμα που εριχνε στον οπαδικο κοσμο, και σε ενα απιστευτο ελιτιστικο μπουρδολογημα ξερατο που εβγαλε, μιλησε και για τις αδερφοποιησεις, και ελεγε απο που και ως που, τον απλο κοσμο δεν τον ρωτησε κανεις, και κατι αηδιες γενικα.

Αυτα που εγιναν χτες και στην Μασσαλία, ελπίζω να σωσουν αρκετο κοσμο απο τον δηθενισμο αυτού του κρετινου και των ομοίων του.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Toν αδικειτε ΤΑ ΜΑΛΑ με 50% κακο τον Πελαδο .

Τι να καΜει δηλαδη ?

Να φορεσει φανελα να παιξει τερμα ???

Μια αρχικη αστοχια την αλλαξε στο πιτσ φυτιλι , σκαντζαρε στο 15' Μανταλο με Πινεδα..

Κακως αφησε βεβαια Μανταλο 100' με τα θηρια, αργησε να βαλει και Ελιασον...

Επισης αν ο Μανταλος ειχε την αποδοση Πινεδα θα βγαζαμε και 2ο βραβειο Μανταλου του 2ου χειροτερου παικτη..

Φως-προβολεας οτι θελουμε 2 παιχτουρες αρ+δεξι μπακ..

Αυτα τα ολιγα ...

Τελικα που ειναι το στενό ?

Link to comment
Share on other sites

To παιχνίδι για την ευρωπαϊκή υπέρβαση χάθηκε στη μη ενίσχυση της ομάδας το καλοκαίρι... η ομάδα είχε κορμό έτοιμο για ομίλους τσάμπιονς λιγκ... όλοι το πιστεύαμε... απλά όφειλε να διορθώσει 2-3 πολύ κραχτές παραφωνίες... δε διόρθωσε καμία... τα βρήκε μπροστά της...

το ποδόσφαιρο του Πελάδο (το οποίο λατρεύουμε να το βλέπουμε) απαιτεί ποδοσφαιριστές αθληταράδες... δεν παίζεται με "μπαρμπάδες" σαν τον Χατζησαφί και περιπατητές σαν το Μάνταλο.... (Ρε Ματίας... με διαθέσιμους Αραούχο και Τσούμπερ είναι δυνατόν να παίζει ο τίποτας... είναι δυνατόν να βγαίνει ο Πινέδα αλλαγή -όσο μέτριος και να'ναι- για να βγάζει 90λεπτο ο τίποτας... νισάφι ρε με το ψοφήμι 10 χρόνια... βαλ'τον στον πάτο σου τον Πέτρο...)

οι αραπάδες της Μαρσέιγ ούτε ροτέισον έκαναν προχθές για να'ναι φρέσκοι, ούτε 5 αλλαγές χρειάστηκαν στο 60 για να μη χάσουν τα τρεξίματα... μπήκαν και σε κατάπιαν...

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Νονός said:

Ναι ρε ! Ο συχωρεμένος ο κυρ-Αντώνης ο Γεωργιάδης ! Το μπέρδεψα με μια παρόμοια ατάκα που είχε σκάσει ο μουστάκιας σε ξένο, νομίζω στον Κέσλερ.

Den ton thymomouna katholou afton ton Georg Kessler. 1984-85  kathise ston pago tou gavrou leei. Den prepei na kathise kai poly....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, felman said:

Den ton thymomouna katholou afton ton Georg Kessler. 1984-85  kathise ston pago tou gavrou leei. Den prepei na kathise kai poly....

Φτυστός "σωσίας" του Κουρτ Γιούργκενς του ηθοποιού.

Link to comment
Share on other sites

Α, και, Λιβάη Γκαρσία PLEASE !!!

ΜΗΝ ξαναπιάσεις εν ώρα αγώνα τους μηρούς σου !!!!!!!!!

Μία "ζάρια" με την πνευμονική εμβολή την παίζουμε όλοι Ημείς οι αγνοί και τίμιοι οπαδοί της ομάδος ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νονός said:

Α, και, Λιβάη Γκαρσία PLEASE !!!

ΜΗΝ ξαναπιάσεις εν ώρα αγώνα τους μηρούς σου !!!!!!!!!

Μία "ζάρια" με την πνευμονική εμβολή την παίζουμε όλοι Ημείς οι αγνοί και τίμιοι οπαδοί της ομάδος ....

Kai koiliakous epiase se kapoia stigmh. Genika trivotane......

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bukowski said:

Στα αγωνιστικα καναμε δυο ηττες απο μια ομαδα που ειναι ξεκαθαρα επιπεδο CL. Εχουμε καρβέλια ακομα για να φτασουμε εκει.

Ε οχι και επιπεδο CL η Μαρσειγ.

Γιουροπα, ναι

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Geologos said:

Εχω ακούσει 2 3 φορές ποντκαστ στην ζωή μου, μπορει και μονο μια φορα, γιατι σε μερικα θέματα είμαι πολύ μπουμερ αν και μιλενιαλ.

Το ένα ποντκαστ που θυμαμαι ειναι της ιερης αγελαδας των αθλητικογραφων, του Θεμη Καισαρη, μετα το διπλο μεσα στη ναζέλα, που ελεγε κατι για οπαδους κτλ.

Και μεσα σε ολο το τσουβαλιασμα που εριχνε στον οπαδικο κοσμο, και σε ενα απιστευτο ελιτιστικο μπουρδολογημα ξερατο που εβγαλε, μιλησε και για τις αδερφοποιησεις, και ελεγε απο που και ως που, τον απλο κοσμο δεν τον ρωτησε κανεις, και κατι αηδιες γενικα.

Αυτα που εγιναν χτες και στην Μασσαλία, ελπίζω να σωσουν αρκετο κοσμο απο τον δηθενισμο αυτού του κρετινου και των ομοίων του.

Πάντα μου προκαλούσε μία απέχθεια ο εν λόγω κι ο πατέρας του επίσης, αλλά ένα πρωί ψάχνοντας ποντκαστ για να βγει η επόμενη ώρα στη δουλειά, έπεσα πάνω σε αυτό το επεισόδιο. Λόγω θεματολογίας τίτλου το έβαλα και γελούσα μόνος μου σαν καθυστερημένος. Ο τύπος είχε πάρει και τη φωνή του "απογοητευμένου πατέρα". Το υφάκι και η λογική των κειμένων του ήταν "σου πω εγώ τι παίζει". Δεν έφτασα στις αδελφοποιήσεις, δεν άντεξα τόσο, όμως πρόλαβα επαναστατικές και πολύ ψαγμένες σκέψεις του όπως "τα πανό τους δεν γράφουν ΑΕΚ αλλά ορίτζιναλ, τα τραγούδια τους το ίδιο, τα ρούχα τους κλπ, είναι άρρωστοι που δεν έχουν καμία σχέση με την ομάδα που λένε ότι υποστηρίζουν".

Δεν είναι μόνο αυτός βέβαια. Και νωρίτερα που έκανα μια γύρα στους δίπλα, οι άνθρωποι είναι για τον πούτσο και γκρίνιαζαν γιατί έπεσαν πάνω στην πορεία και έπρεπε να περιμένουν και τι έχουν να πουν τώρα οι οργανωμένοι για τις φιλίες τους την ώρα που η Μαρσέιγ μας έσφαξε. Ρε δεν μου γαμιέστε λέω εγώ, άνιωθα ζώα που το μόνο που σας πειράζει είναι η χαρά των άλλων. Τι κόσμο έχεις μέσα σου όταν δεν μπορείς να δεις τη χαρά στο βλέμμα των επισκεπτών μας για το γεγονός ότι είναι μαζί μας; Τι σκατά έχει απομείνει μέσα στη σάπια ψυχή σου αν δεν σε συγκινεί η εικόνα δυο αγνώστων αλλοεθνών να ανταλλάσσουν ευτελούς τιμής αλλά τεράστιας συναισθηματικής αξίας πράγματα; Πόσο ανέραστος άνθρωπος μπορεί να είσαι όταν δεν βλέπεις ότι το βράδυ αυτό θα μνημονεύεται για δεκαετίες όπως εκείνα του 1989 που το ξεκίνησαν όλο αυτό; Πόσα τέτοια σημεία αναφοράς έχει η ιστορία οποιασδήποτε ποδοσφαιρικής ομάδας ώστε να μην ένιωσες τίποτα που η μοίρα σε αξίωσε να ζήσεις ζωντανά ένα από αυτά;

Δυστυχώς, πάντα θα υπάρχουν αυτοί οι κακογαμημένοι άνθρωποι, σε κάθε έκφανση της ανθρώπινης ζωής. Ο Καίσαρης είναι ένας κακογαμημένος άνθρωπος.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Νονός said:

Δεκαετία 80, βαζέλια - γαύροι στο ημίχρονο 2-0.

Προπονητής στον γαύρο -νομίζω- ο Κέσλερ. Παντελής άγνοια της Ελληνικής πραγματικότητας. Τους μιλάει στο ημίχρονο για το πως και τι να γυρίσουνε το ματς.

Στο τέλος ρωτάει αν κάποιος έχει να πει κάτι (Οβροπαϊκή νοοτροπία αφού).

Και λέει ο Αναστόπουλος : "Μίστερ, μας έχουν κάνει άλογα. Εγώ λέω να κάτσουμε ταμπούρι πίσω μην γράψει παραπάνω και μετά το ματς τα ρίχνουμε στη διαιτησία κι όλα καλά."

 

Προπονητής ο Αντώνης Γεωργιάδης που ένα χρόνο πριν ήταν στην ΑΕΚ και ο αγώνας είναι ο τελικός κυπέλλου του 1986.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, tzav said:

To παιχνίδι για την ευρωπαϊκή υπέρβαση χάθηκε στη μη ενίσχυση της ομάδας το καλοκαίρι... η ομάδα είχε κορμό έτοιμο για ομίλους τσάμπιονς λιγκ... όλοι το πιστεύαμε... απλά όφειλε να διορθώσει 2-3 πολύ κραχτές παραφωνίες... δε διόρθωσε καμία... τα βρήκε μπροστά της...

το ποδόσφαιρο του Πελάδο (το οποίο λατρεύουμε να το βλέπουμε) απαιτεί ποδοσφαιριστές αθληταράδες... δεν παίζεται με "μπαρμπάδες" σαν τον Χατζησαφί και περιπατητές σαν το Μάνταλο.... (Ρε Ματίας... με διαθέσιμους Αραούχο και Τσούμπερ είναι δυνατόν να παίζει ο τίποτας... είναι δυνατόν να βγαίνει ο Πινέδα αλλαγή -όσο μέτριος και να'ναι- για να βγάζει 90λεπτο ο τίποτας... νισάφι ρε με το ψοφήμι 10 χρόνια... βαλ'τον στον πάτο σου τον Πέτρο...)

οι αραπάδες της Μαρσέιγ ούτε ροτέισον έκαναν προχθές για να'ναι φρέσκοι, ούτε 5 αλλαγές χρειάστηκαν στο 60 για να μη χάσουν τα τρεξίματα... μπήκαν και σε κατάπιαν...

 

περισσότερο με αντεπιθεσεις επαιξαν , άλλωστε έτσι έκαναν τις κυριότερες φάσεις τους, ενώ δέχθηκαν και τέσσερις καλές ευκαιρίες. 

Τα είπε και ο ίδιος ο Γκατουζο.

Καταπίνει μια ομάδα σημαίνει ότι κερδίζει με πολλές φάσεις και χωρίς να αφήσει στον αντίπαλο στιγμές.

Να μου πεις, έλεγες και τον Σιμανσκι....αργό. 

Link to comment
Share on other sites

Επισης διεκρινα θολουρα στις επιλογες των παικτων. 

Αρχιζουμε να κτισουμε επιθεση απο πισω, μετα απο ανακτηση μπαλας και ο παίκτης προωθει τη μπαλα στην πλευρα που οι Γάλλοι εχουν υπεραριθμια ,ενω αν εστριβε λιγο την κουτρα του θα εβλεπε οτι στην αλλη πλευρα είχαμε εμεις υπεραριθμια με 3 ελεύθερους παικτες. Πες οτι δεν ηθελε να ρισκαρει χάνοντας μισο δευτερο , δεν βρεθηκε κανενας να τον κατευθυνει ???

Link to comment
Share on other sites

με πιο καθαρο μυαλο και λιγο πιο συντομα.

 

ξεκινας με 0-1 ΠΑΛΙ επειδη δεν εχεις τερματοφυλακα, απο την μικρη περιοχη το τρωει αφου βγαινει και δεν βγαινει. Αριστερο μπακ επισης δεν εχεις (ο Χατζισαφι ειναι για κλαματα), εξαρι 3ο επισης δεν εχεις και αναγκαστηκες να παιξεις με εναν αμυντικο χαφ και να μπαζεις. Καλοκαιρινες αμαρτιες χιλιοειπωμενες, εστω και αν απαγορευονταν να τις λεμε τοτε γιατι ημασταν γκαντεμηδες κλπ αστεια.

απο εκει και περα η δυναμη σου ειναι μπροστα, πας οπως παντα να γυρισεις το 0-1. εγιναν λαθη μπροστα απο Ματιας (πχ μαζικες αλλαγες στο 60 ενω επαιζες καλα), αλλα και καποιοι παικτες ηταν ανετοιμοι (Λιβαι, Αραουχο) σε μετρια κασταση (Γκατσινοβιτς), ή προερχομενοι απο σερι ματς (Τσουμπερ, Ελιασον). βρεθηκε και σε κακιστη βραδυα ο Πινεδα, συνηθως και στην κακη βραδυα κατι θα κανει, χθες τιποτα. 

με βαση τα παραπανω δεν μπορεσε η επιθεση σου (που ετσι κι αλλιως χανει γκολ, μονο που χθες δεν δημιουργησε καν πολλες ευκαιριες)  να κερδισει την αμυνα σου (και δεν μιλαω για τους 2 βασικους στοπερ που συνηθως ειναι εξαιρετικοι), που αυτο προσπαθεις παντα και παπαλα το παραμυθι.

Η Μαρσειγ αυτου του κοσμου εχουν αλλο επιπεδο αθλητικοτητας απο τις ελληνικες ομαδες, δεν ειναι απλα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο ακριβως σημειο εμπαζες ? οσες φασεις εκανε η μαρσειγ στο 2ο ημιχρονο ειναι σε τρανσισιον οπου το 2ο εξαρι δεν προλαβαινει να μπει καν στην φαση, δεν παιζει να εφαγες φαση σε σετ επιθεση αρα πως ακριβως θα βοηθουσε να επαιζες με 2ο εξαρι?

η ΑΕΚ δημιουργησε τα γκολ που δημιουργει παντα εκανε τις επιθεσεις που εκανε παντα βρηκε 4-5 καλες φασεις δεν σκοραρε και δεν μπορεσε να ισοφαρισει η μαρσειγ εκανε 4-5 καλες φασεις σκοραρε 2 φορες και κερδισε.

ουτε τακτικα σε κερδισε ουτε κατι αλλο βρηκανε γκολ στην 1η τους ουσιαστικα φαση και εμεις στην 1η φαση που ειναι μεγαλυτερη ευκαιρια δεν βρηκαμε 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

σε ποιο ακριβως σημειο εμπαζες ? οσες φασεις εκανε η μαρσειγ στο 2ο ημιχρονο ειναι σε τρανσισιον οπου το 2ο εξαρι δεν προλαβαινει να μπει καν στην φαση, δεν παιζει να εφαγες φαση σε σετ επιθεση αρα πως ακριβως θα βοηθουσε να επαιζες με 2ο εξαρι?

η ΑΕΚ δημιουργησε τα γκολ που δημιουργει παντα εκανε τις επιθεσεις που εκανε παντα βρηκε 4-5 καλες φασεις δεν σκοραρε και δεν μπορεσε να ισοφαρισει η μαρσειγ εκανε 4-5 καλες φασεις σκοραρε 2 φορες και κερδισε.

ουτε τακτικα σε κερδισε ουτε κατι αλλο βρηκανε γκολ στην 1η τους ουσιαστικα φαση και εμεις στην 1η φαση που ειναι μεγαλυτερη ευκαιρια δεν βρηκαμε 

 

στο σημειο που σου κανουν 2 κεφαλιες απο κορνερ ανενοχλητοι για αρχη..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

στο σημειο που σου κανουν 2 κεφαλιες απο κορνερ ανενοχλητοι για αρχη..

και σε αυτο εχει σημασια το 2ο εξαρι η δειχνει οτι εμπαζες οι κεφαλιες απο στημενη μπαλα?

μαλλον εχουμε μπερδεψει την εκφραση μια ομαδα μπαζει, και εσυ πηρες κεφαλιες αμαρκαριστες την 1η την εστειλες αουτ την 2η πανω στον τερματοφυλακα αρα η μαρσειγ εμπαζε και αυτη μαλλον 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Χατζισαφί δεν ήταν αρνητικός.  Εγώ είχα γράψει και ήμουν προκατειλημμένος με τον Ιρανό, επειδή τον πήραμε όταν έπαιζε στο Ιράν. Τον περίμενα βαρύ  κλπ. Η ειρωνεία είναι ότι ειδικά επί Αλμέιδα, παίζει γενικώς καλά ανασταλτικά, αλλά όχι καλά δημιουργικά. Δηλαδή, εκεί που είναι το καλό του σημείο, δεν προσφέρει, ενώ εκεί που υστερούσε, προσφέρει.

Εν ολίγοις και όσοι του κάνουν κριτικη, την κάνουν πάλι για λάθος λόγο. Αρπάζονται από ότι και καλά είναι αργός και δεν αμύνεται υποτίθεται καλά, κάτι που τελικά δεν ισχύει.

Ο μπαλάτος Χατζισαφί ακόμα και στα εύκολα παιχνίδια, δεν βοηθάει πολύ δημιουργικά. Πέρυσι δε ήταν ο κορυφαίος αριστερός μπακ του πρωταθλήματος, ακόμα και τρίτοι το είπαν αυτό(από Sport24).  Βέβαια πλέον είναι και 35 ετών, αν και παραμένει πολύ καλός επαγγελματίας.

Σε κάθε περίπτωση, η ΑΕΚ χρειάζεται έναν παίκτη σε πιο μικρή ηλικία, ωστόσο τον κράτησε στην ΑΕΚ ο Αλμέιδα. Ο προπονητής εισηγήθηκε θερμά την παραμονή του και εν τέλει από τον Χατζισαφί δεν χάσαμε βαθμούς. Απλώς για μένα, και στην Σουπερλιγκ, δεν έχουμε πάρει κάτι ιδιαίτερο σε δημιουργία. Εξαίρεση η Μπράϊτον κλπ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, amd said:

και σε αυτο εχει σημασια το 2ο εξαρι η δειχνει οτι εμπαζες οι κεφαλιες απο στημενη μπαλα?

μαλλον εχουμε μπερδεψει την εκφραση μια ομαδα μπαζει, και εσυ πηρες κεφαλιες αμαρκαριστες την 1η την εστειλες αουτ την 2η πανω στον τερματοφυλακα αρα η μαρσειγ εμπαζε και αυτη μαλλον 

Σωστά. Υπάρχει και η πολύ καλή κεφαλιά του Μουκουντί στο πρώτο ημίχρονο.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, amd said:

και σε αυτο εχει σημασια το 2ο εξαρι η δειχνει οτι εμπαζες οι κεφαλιες απο στημενη μπαλα?

μαλλον εχουμε μπερδεψει την εκφραση μια ομαδα μπαζει, και εσυ πηρε2 κεφαλιες αμαρκαριστες την 1η την εστειλες αουτ την 2η πανω στον τερματοφυλακα αρα η μαρσειγ εμπαζε και αυτη μαλλον 

 

γενικα εγω την απουσια του Γιονσον την θεωρω κομβικη οπως ειδα το ματς.  και στα στημενα κατι περισσοτερο θα γινοταν και θα μαρκαρε πολυ περισσοτερο στο κεντρο και ψηλα κλπ

επισης γενικα λεω οτι μπαζεις, δεν ειπα μονο για τον Γιονσον. 

 

 

1) 2 κεφαλιες στην περιοχη σου (το "εμπαζες" ο καθενας το προσδιοριζει οπως θελει δεν υπαρχει όρος, εγω λοιπον εννοω οτι γενικα ειχες σοβαρα θεματα πισω), στην μια μαρκαρε ο Σιμανσκι μονος του και ο Αθανασιαδης αμολαγε αετο και στην αλλη μαρκαρε ο κοντος Πινεδα

2) τρυπα στο 15 που απο βλακεια δικια τους δεν το φαγαμε ευτυχως

3) τρυπημα απο δεξια στο 60 (αμολαγε αετο ο Σιντιμπε) αυτο που επιασε ο Αθανασιαδης

4) νεα καθετη στο 79 δοκαρι

5) το 2ο γκολ

 

δεν ειπα οτι με Γιονσον δεν θα γινονταν τα παραπανω, ειπα οτι αυτο προστεθηκε στα ηδη σοβαρα προβληματα που μονιμα εχεις πισω.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

 

γενικα εγω την απουσια του Γιονσον την θεωρω κομβικη οπως ειδα το ματς.  και στα στημενα κατι περισσοτερο θα γινοταν και θα μαρκαρε πολυ περισσοτερο στο κεντρο και ψηλα κλπ

επισης γενικα λεω οτι μπαζεις, δεν ειπα μονο για τον Γιονσον. 

 

 

1) 2 κεφαλιες στην περιοχη σου (το "εμπαζες" ο καθενας το προσδιοριζει οπως θελει δεν υπαρχει όρος, εγω λοιπον εννοω οτι γενικα ειχες σοβαρα θεματα πισω), στην μια μαρκαρε ο Σιμανσκι μονος του και ο Αθανασιαδης αμολαγε αετο και στην αλλη μαρκαρε ο κοντος Πινεδα

2) τρυπα στο 15 που απο βλακεια δικια τους δεν το φαγαμε ευτυχως

3) τρυπημα απο δεξια στο 60 (αμολαγε αετο ο Σιντιμπε) αυτο που επιασε ο Αθανασιαδης

4) νεα καθετη στο 79 δοκαρι

5) το 2ο γκολ

 

δεν ειπα οτι με Γιονσον δεν θα γινονταν τα παραπανω, ειπα οτι αυτο προστεθηκε στα ηδη σοβαρα προβληματα που μονιμα εχεις πισω.

Μα δεν ειχες προβληματα πισω και φαινεται και απο τον πινακα που εβαλε ο ατλαντας απο πανω

αν εσυ σων και καλα χθες θες να βρεις προβληματα αμυντικα οκ περαν του κακου τερματοφυλακα

απο το 1΄ μεχρι το 90' λεπτο ακριβως δλδ πριν το 0-2 το ματς ειναι ισορροπημενο και καμια απο τις 2 ομαδες δεν εχει το πανω χερι

ουτε μπαζει ουτε βγαζει ουτε τιποτα γινονται φασεις χανονται φασεις οι γαλλοι το βαλανε ο γκαρσια το εχασε οσο απειλητικοι ηταν οι γαλλοι τοσο και ακομα περισσοτερο ειμασταν εμεις 

δηλαδη μου μετρας το 2ο γκολ που μπηκε στο 93' οταν εχουν βγει μπροστα μεχρι και τα σημαιακια του κορνερ  ?

F-j3edeX0AAs9Un.jpeg

κανενα μπασιμο ουτε βγαλσιμο δεν υπαρχει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

δεν θελω να βρω τιποτα. την γνωμη μου γραφω.

ελπιζω να το βρεις αυτο που δεν ψαχνεις και εγω την γνωμη σου σχολιαζω 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×