Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες για Γκάτσι πέραν όσων έχουν ειπωθεί από τον δάσκαλο, μακάρι να βρει τον περσινό εαυτό του και να παραμείνει και του χρόνου. Πραγματικά, λείπει πάρα πολύ από την ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ρεαμπτσουκ αυτή την στιγμή είναι αναβάθμιση για την ομάδα .

Οι γαύροι τζάμπα μυξοκλαιγαν.

Προφανώς αν τον εφερνες καλοκαίρι με φόντο τσου λου θα ήταν κακή μεταγραφή .

Μιλάω για την δεδομένη στιγμή, είτε μας αρέσει είτε όχι . Παίκτης μοχαμαντι δεν υπάρχει , πηλιος άγουρος και χατζισαφις αν δε σακατευτει με το Ιράν να έχει 2-3 καλές εμφανίσεις σαν αυτές που έκανε στην Ευρώπη ακόμα και αυτός στα όρια είναι από πέρσι .

Μακάρι να έρθει έστω αυτός .

Link to comment
Share on other sites

Ο Γκατσίνοβιτς συνεχώς συγκλίνει κέντρο... όταν έχεις τέτοιου τύπου χαφ, θες το μπακ σου να μπορεί να εκμεταλλεύεται τον αεροδιάδρομο που δημιουργείται και να φτιάχνει καταστάσεις... 

δεν υπάρχει πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα απ'τη Λιβερπουλ του Κλοπ με τα πλάγια χαφ (Σαλάχ και Μανε -παλιότερα- Ντίας τωρα) που συνεχώς συγκλίνουν και τα πλάγια μπακ (Ρόμπερτσον, Τρεντ) που μονίμως ανεβαίνουν κι απειλούν... 

Βέβαια στην ΑΕΚ δε μπορείς να φέρεις Ρόμπερτσον, αλλά επιβάλλεται να φέρεις παίχτη με τετοια χαρακτηριστικά...

Ο Γιαννούλης είναι τέτοιος παίχτης (Ρόμπερτσον των φτωχών). Αναφέρομαι βέβαια στον Γιαννούλη που θυμάμαι στον ΠΑΟΚ και τον Άτρόμητο... δεν ξέρω σε τι φάση είναι τώρα... Πάντως ένα δίδυμο Γιαννούλης-Γκατσίνοβιτς στα χαρτιά φαντάζει σούπερ...

Ο Ρέαμπτσουκ αντιθέτως δεν ήταν τέτοιος παίχτης στο γαύρο, πράγμα που σε βάζει σε σκέψεις πως στον πούτσο το βλέπει το πράγμα το τμήμα σκάουτιγκ... ο κύριος λόγος που οι γαύροι τον γαμωσταύριζαν συνεχώς ήταν πως τη μπάλα την έβλεπε σα πεπόνι... δεν πετύχαινε συμπαίχτη με την καμία, παρότι τα φυσικά του προσόντα ήταν μια χαρά... κάτι σαν Μολδαβός Μοχαμάντι...

Για τον Πολωνό φαντάζομαι κανείς δεν έχει ιδέα, εκτός απ τα γιοτιουμπ και τα τρανσφερτέτοια... που ενίοτε είναι για τον @ καβάλα...

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αντιλαμβάνομαι από την περιρρέουσα ότι αν κάνουμε κάτι θα ναι εξτρέμ και όχι και κάτι άλλο.

ΚΚ θα άκουσε ανάλυση Μπορποκη δεν εξηγείται τέτοια μεταστροφή.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DimiKVA said:

Ο Ρεαμπτσουκ αυτή την στιγμή είναι αναβάθμιση για την ομάδα .

Οι γαύροι τζάμπα μυξοκλαιγαν.

Ο Μολδαβός ήταν το καλύτερο αριστερό μπακ, και στον Ολυμπιακό υπήρχε μεγάλη πίστη ότι θα φέρει πολλά μυρρια αλλά τι να τους κάνω που τον ξεπατωσαν και ενώ παίρναν παίκτες με το τσουβαλι δεν πήραν μισό παίκτη να τον ξεκουράζει και έπαιζε ακόμα και στα φιλικά.

Μόνοι τους τον έκαψαν αυτόν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ο Ρεαμπτσιουκ θα είναι αναβάθμιση όντως, όπως είπε και ένας αδελφός πιο πάνω, προς το τέλος πριν φύγει απο το βοθρο λιμανο πιο πολύ με Μολδαβό Μοχαμαντι έμοιαζε.

Πάντως, αν είναι να έφερνα ένα παίχτη που πέρασε απο τον γαύρο τα τελευταία χρόνια θα ήταν ο Χουάνγκ. Θεωρητικά και αυτός 5 εκατομμύρια έχει αξία, αλλά στην πραγματικότητα δεν ξέρω αν θα τον έδινε ο Ερυθρός Αστέρας με τόσα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zizou said:

ένα παίχτη που πέρασε απο τον γαύρο τα τελευταία χρόνια θα ήταν ο Χουάνγκ. Θεωρητικά και αυτός 5 εκατομμύρια έχει αξία, αλλά στην πραγματικότητα δεν ξέρω αν θα τον έδινε ο Ερυθρός Αστέρας με τόσα.

5Μ τον πήρε ο Αστέρας το καλοκαίρι με όσα έγιναν με Γαύρο και αυτόν. Δύσκολο ως ακατόρθωτο. Εγώ θα ψηνομουν από όλους τους πρώην του τρύλου να φέρω έστω και τώρα Μπακαμπου. Ουτοπία μεν, σκέψη μου θα έλυνε πολλά δε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παρόλαυτα στην ΑΕΚ όσες σελίδες και να γυρίσουμε οποίος και να έρθει πάντα με παίκτες που έχουν παίξει Ελλάδα σε εμάς η σε άλλους θα ασχολούμαστε ρε γαμωτο .

Άντε να ζητήσει κανέναν ο προπονητής με τα χίλια ζόρια .

Αν δεν τον έχει δει ο πρόεδρας να πατάει χορτάρι δεν του θέλουμε.

Δλδ σε όλο τον πλανήτη Γη δεν μπορούμε να βρούμε έναν τέρμα με τα χαρακτηριστικά που θέλουμε και ένα αριστερό Μπακ ? 

Με Μπρινιολιδες και με ρεαμπτσουκ θα ασχολούμαστε.

Τα έχουμε ξανά πει , αλλά δε παύει να μου κάνει εντύπωση .

Δλδ δεν μας κάνει εντύπωση που καμία μεγάλη ομάδα στην Ευρώπη δεν λειτουργεί έτσι , εμείς συνεχίζουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ρε παιδιά όταν σκέφτομαι Ρεαμπτσουκ, σκέφτομαι πως τον γλεντούσε ανελέητα πέρυσι ο γερό-Νορντιν και κάπως έτσι δυσκολεύομαι  αρκετά να το δω θετικά και ως αναβάθμιση σε περίπτωση που υλοποιηθεί. Τεσπα για να δούμε...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

O καψερός πέρσυ είχε παίξει 77% των διαθέσιμων λεπτών. Περισσότερο από κάθε άλλο παίκτη τους πέρσυ. Εγώ πιστεύω οτί είναι καλός παίκτης, αναβάθμιση, αλλά θα προτιμούσα τους άλλους. image.png.362e5017d95c41ed0bcb0653365e4ad4.png

Link to comment
Share on other sites

Οτι βλέπατε περυσι τον Χαρζησαφι, βλέπατε και τον Ρεαμπτσουκ, και σκεφτοσασταν τι ωραια θατανε να χαμε ρεαμπτσουκ αντι χατζισαφι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα Χουάνγκ εννοείται,αλλά και Κανός στη θέση του Άμραμπατ για του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Μια μέση αποψη δικη μου, αλλα και γαυρων μέσω νετ που έχω στο μυαλό μου εγώ, είναι ότι είναι καλος αθλητης, ταχυδυναμικος, φιλότιμος, αρκετά καλος αμυντικα, τρεχαλατζης, αλλά από μπάλα/σέντρες κλπ κάτι μεταξύ Γεωργέα και Μοχαμαντι.

Επειδη ταυτοχρονα είναι και πολύ ακριβος (προφανως δλδ μιλαμε για δανεισμο με οψιον αν προχωρησει), νομιζω ότι δεν πεταει κανεις την σκουφια του για δαυτον. 
 

Απο την άλλη από το να μείνεις με τους 2 Ιρανούς μάλλον θα ήθελα τον οποιονδηποτε υποφετό.

 

Γενικα δεν καταλαβαίνω γιατί στα μεταγραφικα έχει επιστρέψει τόση δυσκοιλιότητα, μάλλον δεν κατάλαβαν εκεί μέσα ότι ένας λόγος που έφτιαξες ομαδα περυσι ήταν γιατί ήσουν για πρώτη φορά τόσο σοβαρος στις μεταγραφες κι είπαν να το ξανα ρίξουν στην μλκια μέχρι να φτασουν τον κόσμο στο αμήν πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αμαρτία να καις τον Πινέδα ως δεξι μπακ τη στιγμή που σου λείπει παικτης με τα χαρακτηριστικά του στον άξονα.

 Πάρτε κάτι .

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο ρεμπιατσουκ δεν είμαι σίγουρος αν είναι καλύτερος του χατζισαφι .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις προχθές έγραψα για τον Ρέαμπτσουκ, όχι για μεταγραφή αλλά ότι τον έβριζαν Ολυμπιακοί και μετά είδαν φέτος τι γίνεται στο αριστερό άκρο της άμυνας. Κατά σύμπτωση, μας αποκάλυψε λίγο μετά ο Δάσκαλος μεταγραφικό ενδιαφέρον. Επίσης, λέω από καιρό για ακραίο επιθετικό στα αριστερά, μας το είπε σήμερα και ο Κέτσε. Παρατέταρτο τα είπαμε, και πέντε παρουσιάστηκαν. 

Ναι, ο Ρέαμπτσιουκ μεσοεπιθετικά δεν είναι καλύτερος του Χατζισαφί, όμως είναι καλύτερος του Μοχαμάντι. Ελαφρώς στην σέντρα, αφού ο δεύτερος έχει κάκιστη, όμως έχει βελτιώσει την προώηση της μπάλας στο ύψος της μεγάλης περιοχής. Όμως, δημιουργικά χρειάζεται κάτι καλύτερο. Απλώς, η αναφορά που έκανα εγώ είχε να κάνει με το ότι πρέπει να έρχεται ένας καλύτερος, αλλά πολλές φορές δεν είναι απλό. Δηλαδή, ο Ολυμπιακός που τα προηγούμενα χρόνια σκορπούσε χρήμα, δεν είχε βρει στα άκρα της άμυνας κάτι σταθερά καλό. 

Απλώς για να το εξειδικεύσω και είναι ένας λόγος που δεν πρέπει κάποιος να μένει στις στιγμές, ο Ρέαμπτσιουκ πέρυσι ξεκίνησε αρνητικά στο πρωτάθλημα. Στο Άρης-Ολυμπιακός. δεν μπορούσε να αμυνθεί με αξιώσεις κάνοντας διαρκώς φάουλ, ενώ κράτησε ονσάιντ τον Μαντσίνι στο ένα γκολ του Άρη. Επίσης, με τον Βόλο στο 1-1, δεν απέδωσε και τον γλέντησε και ο Φερνάντες.

Δείτε το

https://youtu.be/4EpJl7xcEbk?t=91

 

Στην συνέχεια, ο Ρέαμπτσουκ βελτιώθηκε. Ακόμα και στα δυνατά παιχνίδια γενικότερα το προσπάθησε, απλώς σε ένα παιχνίδι και με αντίπαλο τον Αμραμπατ δεν ήταν εύκολο να κερδίσει όλες τις μονομαχίες. Τελοσπάντων, όλα αυτά κουβέντα να γίνεται, μιας και η ΑΕΚ θέλει και κάτι καλύτερο, απλώς ο συγκεκριμένος είναι καλός ποδοσφαιριστής.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bluesman said:

Του γλεντησε το κορμι.

Επισης ο Βαλμπουενα στο 2.07 που βαραει το κορνερ εχει φλεβες λες και ειναι αλογο στον ιπποδρομο πριν την κουρσα.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε για το Ρεαμπτσιουκ - Αμραμπατ, συμπαίκτες θα είναι αν γίνει η μεταγραφή.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες ακουω και διαβάζω κάτι σχόλια για Περεα. Ελπίζω ότι κυκλοφορεί μόνο σαν καλό αστείο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Τις τελευταίες μέρες ακουω και διαβάζω κάτι σχόλια για Περεα. Ελπίζω ότι κυκλοφορεί μόνο σαν καλό αστείο.

Τον Περέα που έπαιζε Γιάννενα; Εγώ τον ήθελα και τότε. Ταχυδυναμικος και μουλάρι. Ότι ζητάει ο Αλμέιδα δλδ.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Τις τελευταίες μέρες ακουω και διαβάζω κάτι σχόλια για Περεα. Ελπίζω ότι κυκλοφορεί μόνο σαν καλό αστείο.

 

2 minutes ago, Agent HAF said:

Τον Περέα που έπαιζε Γιάννενα; Εγώ τον ήθελα και τότε. Ταχυδυναμικος και μουλάρι. Ότι ζητάει ο Αλμέιδα δλδ.

Συνφωνω. Και εγώ θα τον ήθελα. Παίζει παντού μπροστά. Βλέπω όμως ότι είναι δανεικός και παίζει σχετικά στην ομάδα του 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Τις τελευταίες μέρες ακουω και διαβάζω κάτι σχόλια για Περεα. Ελπίζω ότι κυκλοφορεί μόνο σαν καλό αστείο.

Ο συγκεκριμένος -δεν ξέρω από πλευράς χαρακτήρα- με ένα σοβαρό προπονητή και σε ένα σοβαρό και παραγωγικό σύνολο θα μπορούσε να κανει θαύματα. Αυτή ήταν η εντύπωση μου όσο τον είχα δει στην Ελλάδα. Νομίζω είχαμε ενδιαφερθεί και παλαιότερα πριν πουληθεί στο εξωτερικό. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×