Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Εγώ λέω ναι.

Θα ήθελες παίκτης της ΑΕΚ να κάνει φολοου τους απαταιωνιους;

Ρε συ, δεν ξέρουν στον Βαζελο ποιος είναι; Τι έχει δηλώσει τι υποστήριζε κλπ; Έχει νόημα δλδ να μην ακολουθείς μια ομάδα στα social? Γραφικότητα για εμένα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Κι αυτό μπορεί να το κάνει.

Και λετζεντ του βαζελου μπορεί να γίνει.

Τι μας νοιάζει εμάς;

Καθολου. Ας κανουμε αυτα που πρεπει εμεις και ας δηλωνει οτι θελει ο Τασος. Απλα σχολιαζω το unfollow που εκανε. Επρεπε να το εχει κανει καιρο τωρα αφου ετσι ενιωθε

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Ρε συ, δεν ξέρουν στον Βαζελο ποιος είναι; Τι έχει δηλώσει τι υποστήριζε κλπ; Έχει νόημα δλδ να μην ακολουθείς μια ομάδα στα social? Γραφικότητα για εμένα 

Εδώ ρε συ περνάμε εγκεφαλικά γιατί έχει κόκκινο ο χορηγός στη φανέλα και θα θεωρούσαμε ΟΚ αν κάποιος παίκτης μας έκανε φολοου γαυροβαζελους.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Εδώ ρε συ περνάμε εγκεφαλικά γιατί έχει κόκκινο ο χορηγός στη φανέλα και θα θεωρούσαμε ΟΚ αν κάποιος παίκτης μας έκανε φολοου γαυροβαζελους.

Όχι να έκανε, αλλά αν ήταν από πριν δλδ τι να κάνουμε; Δλδ όταν πήραμε τον Σαραβάκο λέγαμε ότι ήταν ΑΕΚ;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bluesman said:

Δεν θα είναι καλύτεροι από τον Καμαρά, δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Ρολίστες με λίγες συμμετοχές στις ομάδες τους. Επιπλέον, δεν θα ξέρουν τους συμπαίκτες τους, ο Ολυμπιακός θα πάρει 6-7 παίκτες. Μέχρι να γυμναστούν σωστά και να συγχρονιστούν, το καλοκαίρι θα αντικατασταθούν από άλλους. Άρα, μία ή άλλη. Συν το ότι θα υπάρχει δυσφορία από όσους δεν παίζουν, εφόσον παραμείνουν.

Ο δε Παναθηναϊκός δεν έχει τον καλύτερο τερματοφύλακα του πρωταθλήματος. Για να καταλάβουν και οι άμπαλοι μυρωδιάδες, ο Ντραγκόφσκι είναι χειρότερος με τον χειρισμό της μπάλας με τα πόδια, άρα ήδη ο Παναθηναίκός κάτι χάνει και δεν ξέρουμε τι θα κερδίσει, έχοντας αποκτήσει έναν καλό τερματοφύλακα αλλά με χαμηλές τις μετοχές του και που διαπιστωμένα υστερεί σε έναν τομέα του παιχνιδιού.

Μόνη ενίσχυση μέχρι τώρα είναι ο Μπακασέτας που έχει και ηγετικά χαρακτηριστικά ή αν πάρει κάποιος για παράδειγμα τον Μαξίμοβιτς.

Για μένα η ΑΕΚ θέλει ενίσχυση πρώτα στο αριστερό άκρο της επίθεσης, αφού είναι η μόνη θέση που υπάρχει ένας παίκτης και επίσης επειδή χρειάζεται μεσοεπιθετικά μία επιπλέον επιλογή για πρες,δημιουργία και γκολ.  Το λέω αυτό, διότι ο Φερνάντες, ο Αμραμπατ και ο Ελίασον υπολογίζονται από τον Αλμέιδα κυρίως δεξιά, άρα μένει μόνο ο Γκατσίνοβιτς αριστερά. 

Αλλά, θεωρώ γελοίο να αναφέρονται οι άλλοι, όταν κάνουν κυρίως μπαλώματα ή αθρόες μεταγραφές δημιουργώντας έναν φαύλο κύκλο. Μάλιστα, δικοί τους οπαδοί το επισημαίνουν και δεν πολύ-ασχολούνται διότι βαρέθηκαν το "φυγε συ, έλα συ".

 

 

 

Από τον φετινό Καμαρα ειναι ευκολο να ειναι κάποιος καλύτερος. Τελωσπαντων εγώ καταλαβαίνω τι θες να πεις αλλά το θέμα της ενίσχυσης της ομάδας δεν εξαντλείται μόνο με τη λογική. Όταν μια ομάδα φέρνει 3-4-5 παίχτες σε θέσεις που ποναγε η που είχε έλλειψη, υπάρχει πιθανότητα όσοι έρθουν να βοηθήσουν πραγματικά. Πχ ο Μπιελ δεν έχει βοηθήσει. Ήρθε ο Μαρτινς. Ο Αλεξανδροπουλος και ο Καρβάλιο δεν έχουν βοηθήσει. Ήρθαν Ορτα και Τσικινιο. Οι Ντοη και Μπιανκον ειναι καρμανιόλες. Θα έρθουν 2 νέα στόπερ και ο Ντοη μπορεί να πάει να βοηθήσει στο 6. Το ίδιο και με το Ζελα. Ο Γεβνται και ο Πάλμερ Μπραουν ειναι μετριότητες. Έρχονται 2 νέα στόπερ. Μπορεί να βοηθήσουν περισσότερο. Μακάρι για εμάς να αποδειχτούν όλοι φόλες αλλά όμως οι απαταιωνιοι προσπαθούν. Με σωστό η λάθος τρόπο δεν ξέρω. Αλλά προσπαθούν 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Όχι να έκανε, αλλά αν ήταν από πριν δλδ τι να κάνουμε; Δλδ όταν πήραμε τον Σαραβάκο λέγαμε ότι ήταν ΑΕΚ;

Ναι ωραία, αλλά τι θεμε από τον Μπακασετα;

Να συνεχίσει να κάνει φολοου την ΑΕΚ και να βάζει καρδούλες στις επιτυχίες της ΑΕΚ;

Ή να περιμένει μια ώρα πριν την 11αδα;

Ή αν θα βγάλει αποστολή ο Αλμέιδα που τσάμπα θα περιμένει;

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρε με το Μπακασετα. Στα τέτοια μας πλέον. Απλά αποδείχτηκε και ρομπας συν τοις αλλοις 

Link to comment
Share on other sites

Ελα ενταξει με 1,5Μ λογικο, Ισως και να τον συμβουλευσαν οι βαζελοι 
Ευχομαι να μην κερδισει τιποτα με το ζελα και παμε παρακατω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MITSAKLAS said:

Εδώ ρε συ περνάμε εγκεφαλικά γιατί έχει κόκκινο ο χορηγός στη φανέλα και θα θεωρούσαμε ΟΚ αν κάποιος παίκτης μας έκανε φολοου γαυροβαζελους.

Είχαμε κι εμείς τον Σακχωφ που είχε φώτο προφίλ με τη φανέλα του παοκ όντας παικτης μας.Ειχε φάει κράξιμο εδώ μέσα, αλλού δεν είχε πάρει το μάτι μου τιποτα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Είχαμε κι εμείς τον Σακχωφ που είχε φώτο προφίλ με τη φανέλα του παοκ όντας παικτης μας.Ειχε φάει κράξιμο εδώ μέσα, αλλού δεν είχε πάρει το μάτι μου τιποτα.

Τον είχε πάρει πρέφα το λαγωνικό μας.

  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Τασσος μπορουσε να ερθει στην ΑΕΚ θα ειχε ερθει. 
Δεν μπορει και παμε παρακατω.

 

φερε 1 αριστερο μπαμ και 1 αριστερο εξτρεμ γμτκμ ελεος πια

Link to comment
Share on other sites

Santiago Arias θέλουμε?

Για αντικαταστατη ενός εκ των δύο στα δεξιά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, agelos said:

Santiago Arias θέλουμε?

Για αντικαταστατη ενός εκ των δύο στα δεξιά πάντα.

Θεση ξενου εχουμε?
Εκτος αν ειχε γιαγια απο τα Παλαιοφαρσαλα

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, agelos said:

Santiago Arias θέλουμε?

Για αντικαταστατη ενός εκ των δύο στα δεξιά πάντα.

Το θέμα ειναι σε τι κατάσταση βρίσκεται και ότι προσθέτεις άλλον ένα ξένο στο ρόστερ και διώχνεις έναν κοινοτικό 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, agelos said:

Santiago Arias θέλουμε?

Για αντικαταστατη ενός εκ των δύο στα δεξιά πάντα.

Κανέναν δεν θελουμε. Τι είμαστε τπτ μαλακες σαν τους αλλους που παίρνουν παικτες;

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Leon21 said:

πάει να πάρει και μαξίμοβιτς η βαζέλα 

Θα μαλωσουν με τα μπαοκια, τον ειχαν σιγουρο στην Τουμπα

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Leon21 said:

πάει να πάρει και μαξίμοβιτς η βαζέλα 

Δεν ενισχυεται παρολα αυτα, αντικατασταση στον κακο Ρουμπεν φετος.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι εγώ αρχίζω και πιστεύω ότι είναι θέμα Πελαδο και όχι Μίμη και τσιγκουνιάς. Ο τρόπος που το βλέπει είναι μάλλον ρομαντικός και αφελής.

Επίσης έχω μια θεωρία ότι η συνεργασία Κουχαρσκι - Πελαδο δεν έχει καλή χημεία. Δεν μπορώ να εξηγήσω για ποιο λόγο κοιτάμε τόσο πολύ mls παίχτες από τότε που ήρθε. Αν ο κουχαρσκι του φέρνει αντίστοιχους από Ευρώπη, γιατί να μην τους προτιμήσει; Δεν υπάρχουν; Και άντε πες είχε άχτι κάνα δυο που του άρεσαν να τους φέρει από mls …αλλά εδώ μιλάμε σχεδόν για αποκλειστικότητα. Σαντιάγκο Άριας από σινσινατι πάλι …ναι οκ έπαιξε και Ευρώπη πιο πριν αλλά συνέχεια κοιτάμε την Αμερική. Ποιος; Ο Κουχαρσκι; Σίγουρα όχι, ο Ματίας. Άρα ποιος κάνει το σκαουτινγκ τελικά;

Εμενα μου κάνει όλη η φάση Ματίας κοιτάει μόνο Αμερική και από την άλλη ο Μιμης με τον Παναή κάνουν δικές τους προτάσεις είτε με Έλληνες είτε με άλλους παλιούς γνώριμους (άκυρους) και στο τέλος δεν έρχεται κανείς. Κάποτε διαβάζαμε και για ταξίδια Κουχαρσκι στο εξωτερικό…εδώ και καιρό τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, makisg said:

Κύριοι εγώ αρχίζω και πιστεύω ότι είναι θέμα Πελαδο και όχι Μίμη και τσιγκουνιάς. Ο τρόπος που το βλέπει είναι μάλλον ρομαντικός και αφελής.

Επίσης έχω μια θεωρία ότι η συνεργασία Κουχαρσκι - Πελαδο δεν έχει καλή χημεία. Δεν μπορώ να εξηγήσω για ποιο λόγο κοιτάμε τόσο πολύ mls παίχτες από τότε που ήρθε. Αν ο κουχαρσκι του φέρνει αντίστοιχους από Ευρώπη, γιατί να μην τους προτιμήσει; Δεν υπάρχουν; Και άντε πες είχε άχτι κάνα δυο που του άρεσαν να τους φέρει από mls …αλλά εδώ μιλάμε σχεδόν για αποκλειστικότητα. Σαντιάγκο Άριας από σινσινατι πάλι …ναι οκ έπαιξε και Ευρώπη πιο πριν αλλά συνέχεια κοιτάμε την Αμερική. Ποιος; Ο Κουχαρσκι; Σίγουρα όχι, ο Ματίας. Άρα ποιος κάνει το σκαουτινγκ τελικά;

Εμενα μου κάνει όλη η φάση Ματίας κοιτάει μόνο Αμερική και από την άλλη ο Μιμης με τον Παναή κάνουν δικές τους προτάσεις είτε με Έλληνες είτε με άλλους παλιούς γνώριμους (άκυρους) και στο τέλος δεν έρχεται κανείς. Κάποτε διαβάζαμε και για ταξίδια Κουχαρσκι στο εξωτερικό…εδώ και καιρό τίποτα απολύτως.

Αν δεν ξέραμε τον Μελ, ναι θα είχε νόημα. Τώρα τι να πούμε; Πάντα κάτι φταίει. Τη μια ότι είχε παραγκα ο χοντρός κ δεν ήταν να πετάς λεφτά, την άλλη το γηπεδο, την άλλοι οι άχρηστοι μανατζαραιοι, την άλλη τα μπλεξίματα στην Αμερική, την άλλη οι εκλογές, την άλλη ο Αλμειδα που είναι συναισθηματικός. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις ρε παιδί μου κάτι πράγματα... Όποιον και να έχουμε προπονητή ή τεχνικό διευθυντή, η ίδια δυσκολία στις μεταγραφές παραμένει. Περίεργο, τι κοινό να υπάρχει; 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 9
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τίποτα μαρτυριάρηδες να τα βγάζουν όλα στην φόρα? Εδώ δεν μαθαίνουμε αν ο Χ παίκτης χάνει την προπόνηση από πονόδοντο ή κάταγμα (Θεός φυλάξοι) και ποιός θα μπεί στο αεροπλάνο για Σαλονίκη εσείς θέλετε ενημέρωση για τα σούρτα-φέρτα του Κουχάρσκι. Στο κάτω κάτω αν η απόφαση είναι "είμαστε κομπλέ" θα τον πληρώνει η ομάδα να σουλατσάρει ανά την υφήλιο?

Για Μπακασέτα αν υποθέσουμε ότι δεν βρήκε την αμοιβή που θα επιθυμούσε για να παραμείνει στο εξωτερικό και αποφάσισε να επιστρέψει, που θα πήγαινε με δεδομένο ότι η ΑΕΚ δεν ενδιαφέρθηκε? Στην Λαμία? Και λογικό είναι να κάνει unfollow την ΑΕΚ (με τα δεδομένα της Ελλάδας) ώστε να γλυτώσει από το μακρύ και το κοντό του κάθε καμένου λαγού.

Κατανοήσαμε τις διευκρινήσεις περί ενίσχυσης αλλά εγώ -πτωχός τω πνεύματι, ως πρόδηλον- θα ήθελα επεξήγηση π.χ. αν η αντικατάσταση Φράνσον με Πισάρο (@Νονός) τελικώς συνιστά αντικατάσταση ή ενίσχυση.😇🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Κανέναν δεν θελουμε. Τι είμαστε τπτ μαλακες σαν τους αλλους που παίρνουν παικτες;

Μυρωδιαδες  και αμπαλοι δεν είμαστε ούτε κοίταμε το στιγμιαίο φαίνεσθαι. 

Τουλάχιστον 22 γκολ παραπάνω βάλαμε, χώρια τα άλλα. 

 

Screenshot_20240121_010246_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mporat said:

Κοίτα να δεις ρε παιδί μου κάτι πράγματα... Όποιον και να έχουμε προπονητή ή τεχνικό διευθυντή, η ίδια δυσκολία στις μεταγραφές παραμένει. Περίεργο, τι κοινό να υπάρχει; 

Το κακο ελληνικο πρωταθλημα φταιει

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bluesman said:

Μυρωδιαδες  και αμπαλοι δεν είμαστε ούτε κοίταμε το στιγμιαίο φαίνεσθαι. 

Τουλάχιστον 22 γκολ παραπάνω βάλαμε, χώρια τα άλλα. 

 

Screenshot_20240121_010246_Chrome.jpg

Σοβαρά τώρα έψαξες τι έγραφα τον Αύγουστο του 22 που ο Αλμειδα έκανε πειράματα; Εσυ το έβλεπες δλδ ότι θα βγει νταμπλ από την χρονια έτσι; 
 

Ε, μπραβο. Πες τι θα γνει και φετος να μην έχω αγωνία.

Μαξιμοβιτς καλος ή καλύτερα Γαλανο; 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×