Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, mporat said:

Κοίτα να δεις ρε παιδί μου κάτι πράγματα... Όποιον και να έχουμε προπονητή ή τεχνικό διευθυντή, η ίδια δυσκολία στις μεταγραφές παραμένει. Περίεργο, τι κοινό να υπάρχει; 

Εχουμε μαλακομαγνήτη. Ολοι οι προεδροι ομαδων που παμε να αγορασουμε παικτες είναι μυστήριοι εκκεντρικοι και κανουνε τερτίπια.

Παντως σοβαρα δεν πιστευω οτι ειναι αμιγως θέμα χρηματων ή τσιγκουνιας, πιο πολύ οτι ολοι στην ομαδα ακομα και για εξοδα των 10 χιλιάδων πρεπει να παρουν εγκριση απο το αφεντικο. Και αυτό είναι βραδυκίνητο, αναποτελεσματικο και αναχρονιστικο.

Αν δεν εμπιστευτει 5 ανθρώπους να κανει ο καθενας μια δουλεια μεχρι ενα όριο, και φυσικα ο καθενας με τα σωστα και τα λάθη(γιατι δεν έιναι φυσιολογικο να τα κανεις ολα σωστα ούτε υγιες να σε πετανε εξω μετα απο καθε λαθος), παντα θα ασθμαίνουμε στις μεταγραφες

Link to comment
Share on other sites

Αν ο κόσμος την έβρισκε τόσο με μεταγραφές θα έπαιζε championship manager και όχι fifa 96, oh wait 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, pappous said:

Κατανοήσαμε τις διευκρινήσεις περί ενίσχυσης αλλά εγώ -πτωχός τω πνεύματι, ως πρόδηλον- θα ήθελα επεξήγηση π.χ. αν η αντικατάσταση Φράνσον με Πισάρο (@Νονός) τελικώς συνιστά αντικατάσταση ή ενίσχυση.😇🤣

Καταρχάς και καταρχήν, ΔΕΝ υφίσταται ως φράσις το "η αντικατάσταση ΦΡΑΝΣΟΝ". Πόσο μάλλον τα περί "ενίσχυσης".

Ο ΦΡΑΝΣΟΝ, απλώς, ΔΕΝ αντικαθίσταται.

Θα μπορούσαμε ίσως να "συζητήσουμε" δυνητικά το "η ΥΠΟκατάσταση ΦΡΑΝΣΟΝ" και επί του παρόντος "η υποκατάσταση ΦΡΑΝΣΟΝ με Πισάρο". Μια φράση που η γελοιότητα της αρχίσει να ξεχειλίζει πριν καν την ολοκληρώσει κάποιο στόμα.

Από τη μια ο Μεγαλέξανδρος κι από την άλλη ο Δημήτρης Φραγκιόγλου ως Χλαπάτσας στο "Της Ελλάδος τα παιδιά" ....

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω ότι ΟΛΟΙ ενισχυονται...5 μεταγραφές ο βαζελος ,3 νεους στοπερ ο γαυρος.

Όποιος διαπιστώνει πρόβλημα το διορθώνει..Εμεις,στην κοσμαρα μας,ολα πάνε καλά,η αγέλη θα ξεσκίσει τους παντες...

Πού φοβαμαι ότι τα 100 χρόνια μας θα τα γιορτάσουμε με γκρινια κι εσωστρεφεια,γιατι ,κακα τα ψεματα,κατεβάζουμε τα χερια και παραδινόμαστε αμαχητι..

livesport.JPG

Link to comment
Share on other sites

5 μεταγραφές για Γενάρη μου φαίνονται πάρα πολλές.

Αυτό το μπακ που παίρνει ο βου πάντως θα με ψηνε

Ένα μπακ κι ενα εξτρέμ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 μπακ και 1 αριστερο inside forward να φέρναμε. 

ουτε 50 ούτε 100 παικτες.

ας φαμε και τον κλοουν στην μαπα μεχρι το τελος της χρονιας, που θα παει, θα βρει αλλη δουλεια ο Θεος να ασχοληθει απο το να τον τεσταρει.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Geologos said:

1 μπακ και 1 αριστερο inside forward να φέρναμε. 

ουτε 50 ούτε 100 παικτες.

ας φαμε και τον κλοουν στην μαπα μεχρι το τελος της χρονιας, που θα παει, θα βρει αλλη δουλεια ο Θεος να ασχοληθει απο το να τον τεσταρει.

Δεν θες να καταλάβεις τις δυσκολίες των μεταγραφών μου φαίνεται 🙃

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Οοοοχι εμεις δεν χρειαζομαστε παίκτες εχουμε το αερόστατο.

Link to comment
Share on other sites

Η σπορταιμ λέει συμφωνία με Μπρινιολι, κλειστό τριετές και 900κ 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΔαλΜατίας_Αλμέιδα said:

Η σπορταιμ λέει συμφωνία με Μπρινιολι, κλειστό τριετές και 900κ 

Πεταμένα λεφτά αν ισχύει και μεταγραφή λογικής, που να τρέχεις τώρα να ψάχνεις, πάρε τούτον που τον ξέρεις.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όπως όλος ο οργανισμός ειχε κολλήσει στα 90s έτσι και τώρα έχει κολλήσει στην περσινή χρονιά και αυτό θα παει για χρόνια.

Φέρε παίκτες έχει ταβανιασει κι έχει σκάσει η ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το kingbet.net γράφει για πρόταση της ΑΕΚ στο Γιαννούλη με 1 εκ.ευρώ και 3ετες κλειστό συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πεταμένα λεφτά αν ισχύει και μεταγραφή λογικής, που να τρέχεις τώρα να ψάχνεις, πάρε τούτον που τον ξέρεις.

Στην ΠΑΕ η εναλλακτική είναι το δεν παίρνω τιποτα 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Vagos21 said:

Δεν θες να καταλάβεις τις δυσκολίες των μεταγραφών μου φαίνεται 🙃

τερτίπια ε?

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ήταν που αλλάξαμε βιβλίο...

Πάω να δω ΜΤV  και μετά θα βάλω τις wermacht μου , το fly (ή bomber jacket) μου ανάποδα ,τα Oakley μου και θα πάω να πιω φραπέ με το κωλοφτιαγμενο μου glx.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pelado Alme said:

Το kingbet.net γράφει για πρόταση της ΑΕΚ στο Γιαννούλη με 1 εκ.ευρώ και 3ετες κλειστό συμβόλαιο.

Σχεδόν επίδειξη πλούτου φαντάζει το 1 εκ σε θέση μάλιστα που έχουμε δύο διεθνείς παίκτες κι έναν φερελπι από πίσω τους.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κακεντρεχης θα έλεγε ότι τελευταία φορά που έκανε πολλές μεταγραφές Γενάρη μήνα ο Μελισσανίδης ήταν με τα λεφτα της ΕΝΙΚ.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Man Of Faith said:

Έχω την εντύπωση ότι όπως όλος ο οργανισμός ειχε κολλήσει στα 90s έτσι και τώρα έχει κολλήσει στην περσινή χρονιά και αυτό θα παει για χρόνια.

Φέρε παίκτες έχει ταβανιασει κι έχει σκάσει η ομάδα.

Χτυπήσαμε καμπανάκια για αυτό απ´ το καλοκαίρι, με αυτή την απειροελάχιστη  δύναμη που έχουμε βέβαια.

 

 

Ο κόσμος θα το καταλάβει, προσωρινό ήταν. Η διοίκηση χλωμό γιατί υπαρχει νοοτροπία ότι οι μεταγραφες είναι κακό σπυρί στον κωλο και ο καλος προπονητης που απλά χρειαζόταν αρκεί και βρέθηκε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις προφανέστατες ελλείψεις είναι και θέμα γοήτρου να πάρεις 1-2 καλούς παίκτες τώρα δεδομένης της ενίσχυσης των άλλων. Διαφορετικά είναι σαν να δίνεις το μήνυμα ότι ρίχνεις λευκή πετσέτα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, agelos said:

Σχεδόν επίδειξη πλούτου φαντάζει το 1 εκ σε θέση μάλιστα που έχουμε δύο διεθνείς παίκτες κι έναν φερελπι από πίσω τους.

Με γιαννουλη θα παίζουμε με 12 αθλητές; 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ βλέπω περίεργες απαιτήσεις.

Δεν λετε να κατανοήσετε ορισμένα πραγματα 

-ότι πολύ δύσκολα βρίσκεις παικτες τον χειμώνα 

-ότι θελει χρόνο, πολλή μελέτη και τρομερές διαπραγματεύσεις  για να βρεις καλυτερους  ποδοσφαιριστες από τον Χατζισαφι, τον Μοχαμαντι, τον Ρότα, τον Σιντιμπε, τον Αθανασιαδη , τον Γαλανοπουλο. Δεν το καταλαβαινετε  αυτό; 
 

-ότι δεν έχει σημασια ότι ήξερες εδώ και καιρό ότι θα λειπουν παικτες με τις εθνικές τους ώστε να είσαι ετοιμος από αρχες του ετους, δεν παίρνεις παικτες για ένα διμηνο όταν έχεις πχ 2 ποιοτικους διεθνείς Ιρανους στα αριστερα μέχρι το καλοκαίρι, πρέπει να βρεθεί κάτι σπέσιαλ πώς το λενε για να γίνει κατανοητό; 
 

-ότι δεν έχουμε τα έσοδα που έχουν οι άλλοι 

-ότι στην τελική δεν γίναμε ΑΕΚ για τα πρωταθληματα. Το περσινό νταμπλ μας κάλυψε για καμια δεκαετία. Είναι και πιο υγιές κάθε χρόνο να το παίρνει αλλος

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Στις 69 σελίδες , να το κλειδώσουμε. Θα ταιριάζει γάντι στις χειμερινές μεταγραφές της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΔαλΜατίας_Αλμέιδα said:

Η σπορταιμ λέει συμφωνία με Μπρινιολι, κλειστό τριετές και 900κ 

Θα δώσει ο μπάρμπας σε τερματοφύλακα 900Κ; Ρε πολύ βρώμα η δουλειά που έλεγε και μια ψυχή παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περάσουμε από ατρόμητο σήμερα, προτείνω προσωρινή αναστολή στο παρον τοπικιο μέχρι να πραγματοποιηθεί  η πρώτη μεταγραχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ εκείνος ο Ζινις χθες το τσίμπησε το διπλό με την Αγκόλα και έπαιξε και 60' μέχρι να βγεί. Φούλ για πρόκριση αν δεν χάσει από Μπουρκίνα Φάσο του γίγαντα Ουεντραογκο του Πανσερραϊκού (Για να καταλαβαίνουμε το τωρινό επίπεδο του Copa Africa).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×