Jump to content

Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα;


Evolve
 Share

Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα;  

94 members have voted

  1. 1. Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα

    • Κυρίως θετικά
      14
    • Ουδέτερα (βλέπω και θετικά και αρνητικά τα οποία στο περίπου εξισορροπούνται)
      32
    • Αδιάφορα (μόνο ο ίδιος ο παίχτης με ενδιαφέρει και καθόλου η ομάδα προέλευσης του)
      6
    • Κυρίως αρνητικά
      42


Recommended Posts

1 hour ago, newtokio said:

 

Αν δειτε γυρω σας σε σαιτ φορουμ facebook κλπ τα ποσοστα χαρουμενων για την μεταγραφη ΛΙουμπισιτς ειναι 99,9%.

99,9 %ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑ, ΜΗΠΩΣ ,Η ΔΕΝ .

 

Και λίγα λες, εγώ ούτε αυτό το 0,1 δεν έχω δει.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, newtokio said:

Παντως σαν μελος του φορουμ απο ξεκινημα του σχεδον(  αλλα με μακροχρονιες παντως αποχες,) με χαροποιει οτι δεν εχει αλλαξει  !

Ηταν και παραμενει επι το πλειστον αντικυβερνητικο.🙂

Θυμαμαι εγραφα σε ενα ΑΕΚCOM .Δεν ξερω αν υπαρχει.Εκει αμα ο Ντεμης εκανε καμια μαλακια και την ελεγα επεφταν 100 απο κατω και μου αλλαζαν τα φωτα.Μου λενε δυο τυποι που εγραφαν και στο κιτρινομαυρο ελα σε μας να τα λες φιλε .Αστους αυτους🙂.

Σκαω μυτη εδω λοιπον και ο φιλος μου ως προτεργατης Κostas 21 και o Dack season προσπαθησαν να με πεισουν πως ανοιξαν οι πυλες τις κολασης και εστειλε ο σατανας τον Ντεμη στην ΑΕΚ.Οταν προσπαθουσα ο αμοιρος να πω οτι μια στις εκατο ο Ντεμης εκανε και ενα καλο επεφταν αλλοι 100 να με φανε.

Αν δειτε γυρω σας σε σαιτ φορουμ facebook κλπ τα ποσοστα χαρουμενων για την μεταγραφη ΛΙουμπισιτς ειναι 99,9%.

99,9 %ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑ, ΜΗΠΩΣ ,Η ΔΕΝ .

ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΓΙΣΣΩΝ!!

Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ (ΜΕΛ) ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΑΦΡΥΝΤΙΚΑ.

ΔΕΝ ΛΕΤΕ ΑΣ ΠΟΥΜΕ <<ΡΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!>>ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΙΔΕ ΑΛΛΙΩΣ .

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΤΗΝ ΑΕΚ ΕΝΑ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΟΥΜΕ .ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΥΤΟ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΣΤΗΝ ΓΗ.

ΣΑΝ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΕΚ!!

Σεβομαι  την αποψη σας και την λογικη σας αλλα !!

 

Για μένα αυτη είναι η ανάρτηση τής χρονιάς 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TheNarrator said:

na kanw mia erwthsh? to trapezi pou ka8isame htan art deco? h htan kana tetoio  : 

 

Επαγγελματικό Ξύλινο Παραδοσιακό Τραπέζι Καφενείου, Εστιατορίου, Ταβέρνας,  Καφετέριας, Oυζερί, Cafe Bar από 69€ | Καρέκλες-Zampoukas.gr

Εκεί έγινε η ανάκριση των Κροατών μετά το φόνο

Καφενείο η Ελλάς

Περάστε κόσμε, περάστε κόσμε

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, newtokio said:

Παντως σαν μελος του φορουμ απο ξεκινημα του σχεδον(  αλλα με μακροχρονιες παντως αποχες,) με χαροποιει οτι δεν εχει αλλαξει  !

Ηταν και παραμενει επι το πλειστον αντικυβερνητικο.🙂

Θυμαμαι εγραφα σε ενα ΑΕΚCOM .Δεν ξερω αν υπαρχει.Εκει αμα ο Ντεμης εκανε καμια μαλακια και την ελεγα επεφταν 100 απο κατω και μου αλλαζαν τα φωτα.Μου λενε δυο τυποι που εγραφαν και στο κιτρινομαυρο ελα σε μας να τα λες φιλε .Αστους αυτους🙂.

Σκαω μυτη εδω λοιπον και ο φιλος μου ως προτεργατης Κostas 21 και o Dack season προσπαθησαν να με πεισουν πως ανοιξαν οι πυλες τις κολασης και εστειλε ο σατανας τον Ντεμη στην ΑΕΚ.Οταν προσπαθουσα ο αμοιρος να πω οτι μια στις εκατο ο Ντεμης εκανε και ενα καλο επεφταν αλλοι 100 να με φανε.

Αν δειτε γυρω σας σε σαιτ φορουμ facebook κλπ τα ποσοστα χαρουμενων για την μεταγραφη ΛΙουμπισιτς ειναι 99,9%.

99,9 %ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑ, ΜΗΠΩΣ ,Η ΔΕΝ .

ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΓΙΣΣΩΝ!!

Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ (ΜΕΛ) ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΑΦΡΥΝΤΙΚΑ.

ΔΕΝ ΛΕΤΕ ΑΣ ΠΟΥΜΕ <<ΡΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!>>ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΙΔΕ ΑΛΛΙΩΣ .

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΤΗΝ ΑΕΚ ΕΝΑ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΟΥΜΕ .ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΥΤΟ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΣΤΗΝ ΓΗ.

ΣΑΝ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΕΚ!!

Σεβομαι  την αποψη σας και την λογικη σας αλλα !!

 

Θανασαρα είσαι μορφή ρε φίλε . 

Ακόμα με στοιχειώνει το όνειρο σου με τους Ντέμη και ΧΧ να τρέχουν να αγκαλιαστουν σε ένα δάσος όπως και τα τσαφ τσουφ σου . 

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί πιθανώς για άλλα, αλλά για το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι δα και κυνήγι μαγισσών το να νιώθεις ακόμα και τώρα μια αποστροφή, αηδία, δυσκολία (οτι του βγαίνει του καθένα) να δεκτείς  ότι κάνανε ντηλ με τους ούνους. Δηλαδή ποιος θα το έλεγε ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο πριν κανα μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Θανασαρα είσαι μορφή ρε φίλε . 

Ακόμα με στοιχειώνει το όνειρο σου με τους Ντέμη και ΧΧ να τρέχουν να αγκαλιαστουν σε ένα δάσος όπως και τα τσαφ τσουφ σου . 

Χαχαχα ωραία έχουμε περάσει !!Παντως στο ΑΕΚcom έχω σπάσει πιστεύω όλα τα ρεκόρ σε ποστ με 2000 απαντήσεις βρισιμο!Οταν τσακώθηκε ο Ντέμης με την ορίτζιναλ  έγραψα<<Που πας ρε Ντέμη εδώ έχουμε πόλεμο !Που πας χωρίς τους Μυρμιδόνες σου>>Μιλαμε ακόμα γελάω όταν το θυμάμαι !!!!

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Παικταρα τσαφ-τσουφ

Ο πρώην της Βανδη ήταν η μεγαλύτερη μου ποδοσφαιρική κέντα 

Τον κατατάσσω πια στην μεγάλη της λίγδας σχολή και μέσα μου ειναι σίγουρος οτι θα επιστρέψει μια μέρα 

Χαουέβερ,  το θέμα μου δεν είναι ο πρώην,  αλλά ο νυν . Ο νυν έχει όλα τα χαρακτηριστικά του ΑΕΚαρχη, αλλά επειδή έχει συνηθίσει να λειτουργεί τα πάντα με το δικό του λογισμικό,  όχι λογική   λογισμικό, η ευκαιρία να αφήσει εποχή στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι τόσο κοντά, αλλά και τόσο μακριά οταν καις τον εγκέφαλο σου για να καταλάβεις γιατί το έκανε αυτό .  Και εκεί είναι το θέμα μου. Δεν μπορώ να αμφισβητήσω ότι είναι ΑΕΚΑΡΑ , του χρεώνω όμως ότι σε αρκετές περιπτώσεις λειτουργεί ως Μελισσανιδης αυτονομος και ανεξέλεγκτος. Πάντως, σκληρότερη κριτική δέχεται ο Ανδρέας παρα ο ίδιος. Ακούει καμιά Παναγια οταν απασφαλίσει ο κιοφτεδετισμος,  αλλά κλαιν . Θέλαμε χαφ και το πειρολ έγραφε για την καλύτερη μεταγραφή του νέου Μανταλου.  Όσα ζάναξ και να έχεις καταπιεί...

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, philly21 said:

Μπορεί πιθανώς για άλλα, αλλά για το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι δα και κυνήγι μαγισσών το να νιώθεις ακόμα και τώρα μια αποστροφή, αηδία, δυσκολία (οτι του βγαίνει του καθένα) να δεκτείς  ότι κάνανε ντηλ με τους ούνους. Δηλαδή ποιος θα το έλεγε ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο πριν κανα μήνα. 

Αδερφέ, από τη στιγμή που μπήκαμε στο γήπεδο να παίξουμε μαζί τους , πήγαμε εκεί και ήρθαν εδώ , Ντιλ είναι.

 

Το ματς με τους Κροάτες ήταν το χειρότερο που έχω πάει στη ζωή μου και το μοναδικό που βγήκα έξω από το γήπεδο γιατί δεν άντεχα

 

Και αυτό φαινόταν σε όλο το γήπεδο και σε όλη τη περιοχή γύρω γύρω ,ένα πράγμα σαν απέραντη λύπη και θρήνος..

 

Η ζωή συνεχίζεται, όποιος θέλει να μείνει εκεί,δικαίωμα του 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mike said:

Αδερφέ, από τη στιγμή που μπήκαμε στο γήπεδο να παίξουμε μαζί τους , πήγαμε εκεί και ήρθαν εδώ , Ντιλ είναι.

 

Το ματς με τους Κροάτες ήταν το χειρότερο που έχω πάει στη ζωή μου και το μοναδικό που βγήκα έξω από το γήπεδο γιατί δεν άντεχα

 

Και αυτό φαινόταν σε όλο το γήπεδο και σε όλη τη περιοχή γύρω γύρω ,ένα πράγμα σαν απέραντη λύπη και θρήνος..

 

Η ζωή συνεχίζεται, όποιος θέλει να μείνει εκεί,δικαίωμα του 

Δεν ειναι το ίδιο πράγμα τουλάχιστον για μένα . Δεν κρίνω πώς το βλέπει ο άλλος απλά λέω πώς το βλέπω εγώ. 

Εκεί δεν το επέλεξες εσύ αλλα στο επέβαλαν και μάλιστα με συνέπειες αν δεν κατέβαινες . Τελικά κατέβηκες και τους απέκλεισες που ήταν οτι καλύτερο για τη ψυχολογία μας εκεινη τη στιγμή .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Mike said:

Αδερφέ, από τη στιγμή που μπήκαμε στο γήπεδο να παίξουμε μαζί τους , πήγαμε εκεί και ήρθαν εδώ , Ντιλ είναι.

 

Το ματς με τους Κροάτες ήταν το χειρότερο που έχω πάει στη ζωή μου και το μοναδικό που βγήκα έξω από το γήπεδο γιατί δεν άντεχα

 

Και αυτό φαινόταν σε όλο το γήπεδο και σε όλη τη περιοχή γύρω γύρω ,ένα πράγμα σαν απέραντη λύπη και θρήνος..

 

Η ζωή συνεχίζεται, όποιος θέλει να μείνει εκεί,δικαίωμα του 

Επειδή με γυρνάει και σε κάποια γεγονότα του παρελθόντος αυτός ο συλλογισμός, τότε στην επιστροφή του Μπαγεβιτς το 2002,πως ένιωθες;

Δεν ξέρω πως φαίνεται γραπτά αυτό που λέω αλλά δεν σε ρωτάω επιθετικά. Το αντίθετο.

Για να το προχωρήσω τι θέλω να πω. Τότε αδειασμενοι νιώσαμε όλοι νομίζω. Απ την παε.

Αν δεχόμασταν ένα σκεπτικό που μας έλεγαν κάποιοι, μαζί και αρδ, ότι είναι επαγγελματίας και το 1996 πήγε στη μεγαλύτερη προσφορά που του έγινε. Δεν είναι παρόμοιο με τώρα; Το γεγονός τώρα είναι πιο βαρύ, όπως και να το κάνουμε. Ως βαρύτητα ήθους, δεν ξέρω πως να το εκφράσω, δεν μοιάζει;

Προφανώς και δεν απευθύνεται μόνο σε σένα όλο αυτό.

Ας απαντήσει ή συνεχίσει την σκέψη του όποιος θέλει.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Να ξεχωρίσω κάτι εγώ τον παίκτη θα τον στηρίξω φούλ δεν έχει καποια σχέση με οτι έγινε το καλοκαίρι  , την ΑΕΚ εννοείται οσο δεν πάει και ειναι πάνω απο πρόσωπα και διοικησεις απλά περισσότερο κουβέντα κάνουμε πώς νιώθουμε με το να επιλέξουμε να δώσουμε λεφτά για να πάρουμε παίκτη απο τη συγκεκριμένη ομάδα που διοικείτε με συγκεκριμένο τρόπο και έκανε το καλοκαίρι οτι εκανε στηρίζοντας τους οπαδούς που έκαναν οτι έκαναν  . Μπορεί με το συγκεκριμένο παίκτη να σηκώσουμε τσάμπιον λιγκ λέμε τώρα και δεν εξετάζουμε αυτό όπως και το δικαίωμα της ΑΕ να κοιτάξει τα συμφέροντα της βελτιώνοντας το προιόν της . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ορμώμενος από το σχόλιο του @Navas αναλογίζομαι ότι στην οπαδική μου ζωή, αμέσως στο ξεκίνημά της βίωσα την επιστροφή του βάτραχου με αποχές, ενίοτε και φάπες μεταξύ μας (ακόμα θυμάμαι μια ξεγυρισμένη που είχα ρίξει σε γνωστό ηθοποιό όταν παίζαμε με παοκ στην Τούμπα γιατί την προηγούμενη Κυριακή είχε απλώσει χεράκι στο πανό της ορίτζιναλ στη Σκεπαστή), πούλμαν στην Αθήνα για να μείνουμε έξω απ' το γήπεδο, μετά ρουφιανιές του κοντού και την ΑΕΚ να δίνει δικό μας κόσμο στους μπάτσους αφότου διαπόμπευσε 2 γνωστούς οπαδούς μας χωρίς λόγο. Αποχή κι εκεί και άλλα ακόμα πιο άσχημα πράγματα. Υποβιβασμός με τις σχετικά πρόσφατες καταστάσεις και τώρα μεταγραφή από τους συνεργούς του φονιά.

"Η δικιά μας ΑΕΚ", φράση που ήταν κάτι σαν αποκούμπι. Πλέον είμαι χειρότερα κι από μπερδεμένο έφηβο. Ούτε και ξέρω τι νιώθω, ούτε τι θέλω, ξέρω μόνο ότι κάτι με τρώει. Σκέφτηκα αυτές τις μέρες να χαρίσω το εισιτήριό μου σε κάποιον, απ' την άλλη φοβάμαι πως ίσως το μετανιώσω. Δύσκολο να μάθεις να ζεις χωρίς την ΑΕΚ στα γεράματα.

Μια ομάδα αγαπήσαμε βρε πούστη, δεν φάγαμε άνθρωπο. Δεν ξέρω αν μας αξίζει όλη αυτή η παράνοια

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

5 μήνες ζούμε με ένα μάχαιρι στην πλάτη. Όταν κάπως το συνηθίσαμε, όχι πως σταμάτησε να πονάει μάθαμε μόνο να ζούμε με αυτό, ήρθε η ΠΑΕ και μας πάτησε μια κλωτσιά ακριβώς πάνω του. Δεν την ανάγκασε κανείς. Δεν θα της κόστιζε τίποτα να μην το κάνει. Δεν θα έκανε κακό στην ΑΕΚ να μην έρθει ο παίκτης αυτός, όπως θα έκανε να μη κατεβαίναμε..

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγώ @stavros 9-11 καταλαβαίνω το προβληματισμό πολλών συνοπαδών στο να εκφράσουν αντίθεση  . Περάσαμε πολλά και δύσκολο και οι κόντρες εβγαιναν πάντα σε κακό ενώ έδιναν άλλωθι σε κακές διοικήσεις . Δυστιχώς συστατικό της επιτυχίας ειναι ο κόσμος να μην μιλάει και να υπάρχει σχέση πελάτη εταιρία  και αυτό το καταλαβαίνω . Φυσικά υπάρχει κόσμο που βλέπει την ομάδα αλλιώς .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

Επειδή με γυρνάει και σε κάποια γεγονότα του παρελθόντος αυτός ο συλλογισμός, τότε στην επιστροφή του Μπαγεβιτς το 2002,πως ένιωθες;

Δεν ξέρω πως φαίνεται γραπτά αυτό που λέω αλλά δεν σε ρωτάω επιθετικά. Το αντίθετο.

Για να το προχωρήσω τι θέλω να πω. Τότε αδειασμενοι νιώσαμε όλοι νομίζω. Απ την παε.

Αν δεχόμασταν ένα σκεπτικό που μας έλεγαν κάποιοι, μαζί και αρδ, ότι είναι επαγγελματίας και το 1996 πήγε στη μεγαλύτερη προσφορά που του έγινε. Δεν είναι παρόμοιο με τώρα; Το γεγονός τώρα είναι πιο βαρύ, όπως και να το κάνουμε. Ως βαρύτητα ήθους, δεν ξέρω πως να το εκφράσω, δεν μοιάζει;

Προφανώς και δεν απευθύνεται μόνο σε σένα όλο αυτό.

Ας απαντήσει ή συνεχίσει την σκέψη του όποιος θέλει.

Στα κάγκελα ήμουν 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Δεν ειναι το ίδιο πράγμα τουλάχιστον για μένα . Δεν κρίνω πώς το βλέπει ο άλλος απλά λέω πώς το βλέπω εγώ. 

Εκεί δεν το επέλεξες εσύ αλλα στο επέβαλαν και μάλιστα με συνέπειες αν δεν κατέβαινες . Τελικά κατέβηκες και τους απέκλεισες που ήταν οτι καλύτερο για τη ψυχολογία μας εκεινη τη στιγμή .

Θα δικαιολογούσα τη ΠΑΕ αν δεν κατέβαινε να παίξει καν με τους Κροάτες και ας μη ξαναβλεπε Ευρώπη η γενιά μου

 

Το ίδιο κι αν το τράβαγε στα άκρα με τους Βαζελες αν δεν κατέβαζαν το πανό. 

 

Η μεταγραφή του τύπου δεν μου έκανε καμία αίσθηση, ειλικρινά

Ούτε 1%

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

Επειδή με γυρνάει και σε κάποια γεγονότα του παρελθόντος αυτός ο συλλογισμός, τότε στην επιστροφή του Μπαγεβιτς το 2002,πως ένιωθες;

Δεν ξέρω πως φαίνεται γραπτά αυτό που λέω αλλά δεν σε ρωτάω επιθετικά. Το αντίθετο.

Για να το προχωρήσω τι θέλω να πω. Τότε αδειασμενοι νιώσαμε όλοι νομίζω. Απ την παε.

Αν δεχόμασταν ένα σκεπτικό που μας έλεγαν κάποιοι, μαζί και αρδ, ότι είναι επαγγελματίας και το 1996 πήγε στη μεγαλύτερη προσφορά που του έγινε. Δεν είναι παρόμοιο με τώρα; Το γεγονός τώρα είναι πιο βαρύ, όπως και να το κάνουμε. Ως βαρύτητα ήθους, δεν ξέρω πως να το εκφράσω, δεν μοιάζει;

Προφανώς και δεν απευθύνεται μόνο σε σένα όλο αυτό.

Ας απαντήσει ή συνεχίσει την σκέψη του όποιος θέλει.

Ο Μπάγεβιτς μας κορόιδεψε αδερφέ.

Του είχε παραχωρήσει η ΠΑΕ τότε ένα χώρο στην Γ Σεπτεμβρίου και είχε αντιπροσωπεία της ζασταβα. 

 

Κάθε πρωί που πήγαινα στη σχολή στη Βικτώρια,έκανα κύκλο και περνούσα από κεί.  Λίγες φορές πετύχαμε τον ίδιο, τις περισσότερες κάτι Σέρβους που δούλευαν μέσα. 

 

Τη τελευταία χρόνια σε μας  σκαγαμε και πρωί και απόγευμα ,όλες τις φορές μας έλεγε είτε ο ίδιος είτε οι Σέρβοι ότι ο Ντούσαν είναι ΑΕΚαρα και δεν πάει πουθενά

Και ξαφνικά μια Δευτέρα περάσαμε και η αντιπροσωπεία ήταν εντελώς άδεια και αυτός ήταν ακόμα προπονητής της ΑΕΚ

 

Ο βάτραχος μας κορόιδεψε έναν έναν και όλους μαζί, δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο,δεν είναι ο Κωσταντίνου που έφυγε από το γαύρο και πήγε στη Ναζελα ή το ανάποδο,δεν θυμάμαι. 

 

Ο βάτραχος ήταν μοναδική περίπτωση και επιχείρησε να μας διαλύσει κιόλας μην παίρνοντας τον ψημένο Νικολαιδη ένα χρόνο νωρίτερα για να γαμηθει να τον φέρει στον γαύρο το επόμενο καλοκαίρι, και μετά Αλεξανδρή κλπ τα ξέρουμε όλοι.

 

Η φάση του βατράχου ξεπερνάει και του Κοντού 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Ορμώμενος από το σχόλιο του @Navas αναλογίζομαι ότι στην οπαδική μου ζωή, αμέσως στο ξεκίνημά της βίωσα την επιστροφή του βάτραχου με αποχές, ενίοτε και φάπες μεταξύ μας (ακόμα θυμάμαι μια ξεγυρισμένη που είχα ρίξει σε γνωστό ηθοποιό όταν παίζαμε με παοκ στην Τούμπα γιατί την προηγούμενη Κυριακή είχε απλώσει χεράκι στο πανό της ορίτζιναλ στη Σκεπαστή), πούλμαν στην Αθήνα για να μείνουμε έξω απ' το γήπεδο, μετά ρουφιανιές του κοντού και την ΑΕΚ να δίνει δικό μας κόσμο στους μπάτσους αφότου διαπόμπευσε 2 γνωστούς οπαδούς μας χωρίς λόγο. Αποχή κι εκεί και άλλα ακόμα πιο άσχημα πράγματα. Υποβιβασμός με τις σχετικά πρόσφατες καταστάσεις και τώρα μεταγραφή από τους συνεργούς του φονιά.

"Η δικιά μας ΑΕΚ", φράση που ήταν κάτι σαν αποκούμπι. Πλέον είμαι χειρότερα κι από μπερδεμένο έφηβο. Ούτε και ξέρω τι νιώθω, ούτε τι θέλω, ξέρω μόνο ότι κάτι με τρώει. Σκέφτηκα αυτές τις μέρες να χαρίσω το εισιτήριό μου σε κάποιον, απ' την άλλη φοβάμαι πως ίσως το μετανιώσω. Δύσκολο να μάθεις να ζεις χωρίς την ΑΕΚ στα γεράματα.

Μια ομάδα αγαπήσαμε βρε πούστη, δεν φάγαμε άνθρωπο. Δεν ξέρω αν μας αξίζει όλη αυτή η παράνοια

Σταύρο, το δίλλημα για το εισιτήριο το είχα στο πρώτο ματς που πήγαμε παρέα.  

Δηλαδή, να κόψω επί τόπου και οριστικά.

Μετά διάβασα άκουσα ότι θα είναι στο γήπεδο η οικογένεια του Μιχάλη και πήγα και ήμουν σαν χαμένος 

 

Καταλαβαίνω σε τι φάση είσαι και σου λέω κρατά το 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εγω θεωρω οτι και με αυτην την μταγραφη τους απειδειξες οτι εισια μεγαλυτερο κλαμπ απο αυτους, ηθικα δεν θα επρεπε να ασχοληθεις απο την στιγμη που ασχοληθηκες επρεπε να τον παρεις. απο την ολη συμπεριφορα μπαινει ενα αστερακι.  Προσωπικα προχωραω με την φιλοσοφια συμβολαιο στο ποσα χρονια θα βλεπω την ΑΕΚ δεν εχω, οποτε οσο περισσοτερο την δω τοσο πιο χαρουμενος θα ειμαι 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά τον κοντό μιας και κάναμε την αναδρομή, στο βίντεο που ανέβασε ,αυτό που έδωσε στη ΓΑΔΑ, είμαι μέσα. 

 

Απλά επέλεξε να δώσει μόνο τον Αγη που συμβόλιζε ας πούμε την R και τον άλλο που συμβόλιζε τα Πατήσια.  Δεν ασχολήθηκε με τους άλλους 50-60 που φαινόμαστε . 

 

Με πείραξε η ρουφιανια αλλά απείρως περισσότερο με πείραξε ο λόγος που το έκανε. Το έκανε επειδή λίγο καιρό πριν είχε ανακοινώσει τα σχέδια για ΟΔΔΥ και είχαμε διαφωνήσει έντονα και απόλυτα. 

 

Ειλικρινά στα αρχιδια μου αν πέρναγα αυτόφωρο παρέα με τον Αγη, με τα μυαλά της εποχής θα το έβλεπα και σαν οπαδικο παράσημο , αυτό που ήταν ασυγχώρητο και πολύ μεγαλύτερο καριολικι από την ρουφιανια ,ήταν ότι επιχείρησε να αλλάξει DNA στην ομάδα ,έδρα κλπ τα πάντα

 

Τα θυμάστε όλοι 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο ποδοσφαιρικος αγωνας εναντια στους ναζι δεν ηταν παιχνιδι φιλικο, δεν ηταν συνεργασια, ηρθαμε αντιμετωποι, επρεπε να τους αποκλεισουμε, ο μονος επιτρεπτος τροπος τιμωριας ηταν αυτος.

Η θεσμικη τιμωρια των κροατων, διοικησης που φυγαδευσε τους οπαδους που εκαναν τη δολοφονικη εφοδο κ των ιδιων των δολοφονων, ειναι δουλεια των θεσμων, οχι δικη μας. Εμεις ισως μπορουμε να πιεσουμε προς την κατευθυνση της τιμωριας, θεσμικα με παραστασεις σε δικες κ εξωθεσμικα με ανακοινωσεις, μεχρι εκει, να τιμωρησουμε δεν μπορουμε. Ακομη την χωνευουμε την απουσια αυτη.

Η ζωη συνεχιζεται, κανεις δεν ειπε οτι σταματαει, μουδιασαμε, θρηνησαμε, περασαν μηνες για να επιστρεψει καπως το περσινο κλιμα στη ΝΦ, αυτο δεν σημαινει οτι ξεχασαμε κ εμεις που χαλιομαστε κ εσεις που δεν χαλιεστε.

Ε στους χαλασμενους δεν καθεται καλα η συνεργασια με δαυτους, το σκηνικο δεν μοιαζει με κανενα προηγουμενο, στεκεται μονο του. Στο δικο μου μυαλο η συναλλαγη οχι με εχθρικη αντιπαλη ομαδα, αλλα με ομαδα που επισημως προστατεψε ανθρωπους που αφαιρεσαν ανθρωπινη ΑΕΚτζηδικη ζωη δεν χωνευεται κ αν πρεπει να βρω μια ομοιοτητα με αλλες καταστασεις ειναι αυτη του Ρουμπετη κ εκει η ομοιοτητα δεν ειναι μονο η συνεργασια, ειναι κ η συνδεσμιακη σιωπη.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι ότι όσοι βλέπουν τη μεταγραφή θετικά "σιωπούν" και δέχονται σχέση πελατη-εταιρειας. Δηλαδη εγώ δεν νιώθω ότι έχω σιωπήσει σε κάτι και την άποψη μου την έχω εκφράσει αναλυτικά στο ποστ με τις μεταγραφες. Κάποιοι είναι υπέρ της κίνησης επειδή έχουν άλλη άποψη, όχι επειδή η σχέση τους με την ομάδα είναι πελατη-εταιρειας.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, steluckyy said:

Πάντως δεν είναι ότι όσοι βλέπουν τη μεταγραφή θετικά "σιωπούν" και δέχονται σχέση πελατη-εταιρειας. Δηλαδη εγώ δεν νιώθω ότι έχω σιωπήσει σε κάτι και την άποψη μου την έχω εκφράσει αναλυτικά στο ποστ με τις μεταγραφες. Κάποιοι είναι υπέρ της κίνησης επειδή έχουν άλλη άποψη, όχι επειδή η σχέση τους με την ομάδα είναι πελατη-εταιρειας.

Επειδή εγώ το έγραψα αλλα όχι πως το βλέπει ο κόσμος για να μην υπαρχει λάθος εντύπωση και το ενα φέρει το άλλο . Δεν υπάρχουν ΑΕΚόμετρα το ξεκαθάρισα αλλα όπως το βλέπει η ΠΑΕ . 

Link to comment
Share on other sites

Επισης κανεις απ οσους δεν τη μπαλευουν δεν εχει κατι με τον αθλητη

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Επειδή εγώ το έγραψα αλλα όχι πως το βλέπει ο κόσμος για να μην υπαρχει λάθος εντύπωση και το ενα φέρει το άλλο . Δεν υπάρχουν ΑΕΚόμετρα το ξεκαθάρισα αλλα όπως το βλέπει η ΠΑΕ . 

Δεν συμφωνώ ότι η ΠΑΕ το βλέπει έτσι, αλλά καταλαβαίνω ότι υπάρχει κι αυτή η άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×