Jump to content

Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα;


Evolve
 Share

Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα;  

94 members have voted

  1. 1. Πως βλέπετε την κίνηση της ΑΕΚ να αποκτήσει έναν καλό παίχτη από την κροατική ομάδα

    • Κυρίως θετικά
      14
    • Ουδέτερα (βλέπω και θετικά και αρνητικά τα οποία στο περίπου εξισορροπούνται)
      32
    • Αδιάφορα (μόνο ο ίδιος ο παίχτης με ενδιαφέρει και καθόλου η ομάδα προέλευσης του)
      6
    • Κυρίως αρνητικά
      42


Recommended Posts

3 minutes ago, Aggelos Komvolidis said:

Αυτό είναι πραγματικά εντυπωσιακό. Και για μένα, η πρώτη αντίδραση χτες ήταν ξάφνιασμα, παγωμάρα, άδειασμα, παρότι προφανώς είναι ένας πολύ καλός παίχτης και δεν έχει σχέση ο παίχτης με την ομάδα κλπ κλπ, πάνω κάτω δηλαδή στους προβληματισμούς που αναπτύχθηκαν εδώ μέσα. 

Με όσους ΑΕΚτζήδες μίλησα σήμερα (και είναι αρκετοί), δεν το είχαν σκεφτεί καν, ήταν εκστασιασμένοι επειδή κάνουμε μεταγραφάρες και παίρνουμε παιχταράδες. 

Φαντάζομαι σε δεκαοχτώ μέρες όμως θα φωνάζουν πάντα παντού παρών.

 

Aκριβως το ίδιο. Έπεσαν πολλοί άνθρωποι στην εκτίμηση μου χθες και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα και με την μεταγραφή αλλά και με τα παπαρίνα. Σόρρυ κιόλας αλλά να αρχίσουμε τότε και τα ΑΕΚούλα εδώ μέσα να δούμε πόσο καλά θα πάει. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, BillR21 said:

Καλα οκ, ας κοροιδευομαστε μεταξυ μας. Επιασες για εξαρχεια, πορειες κατα του γηπεδου κλπ αλλα δεν εννοουσες κανεναν.

Ποτέ δεν αναφέρθηκαν στα Εξάρχεια, στο μυαλό το δικό σου είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mike said:

Εδώ κραξαμε το γήπεδο της Φιλαδέλφειας υπέρ της περιβαντολογιας και των κομορανων.

 

Κραξε για τα πάντα αδερφέ, κάτι θα πετύχεις στο τέλος 

Ποιοι κραξαμε;

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Skepastos said:

Για ποιο λόγο να εκφραζόμαστε έτσι για το γήπεδο μας, με εκφράσεις μάλιστα που έχουν καθιερώσει οι αλλόθρησκοι, μόνο και μόνο επειδή δεν γουστάρουμε κάτι που έκανε ο Μελισσανίδης, η ΠΑΕ, η διοίκηση κλπ; 

Για τον απλούστατο λόγο ότι έδωσε ο ίδιος το δικαίωμα. Όταν ακόμη και στον Αετό (!!!) έβαλε χορηγό, ξεκάθαρα όλα έχουν την τιμή τους. Κι όταν σε όλα βάζουμε μια τιμούλα, χάνεται η άλλη «τιμή». Άποψήμο. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα πω αυτό και δεν θα το συνεχίσω: Το να μπαίνει στην ίδια πρόταση η γκρίνια για τον χλοοτάπητα και το σήμα των 100 χρόνων με τη "γκρίνια" για το ότι κάναμε μπίζνα με τους δολοφόνους του παιδιού είναι εξαιρετικά δυσάρεστο.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, BillR21 said:

Ποιοι κραξαμε;

Πρώτο πληθυντικό είναι  .

Δηλαδή κι εγώ μαζί.  

Απάντησα στο Νίκο που αναφέρει ότι η κριτική είναι καλή για τα πάντα τονίζοντας του ότι Αεκτζηδες έφτασαν να κάνουν κριτική υπέρ της περιβαντολογιας και κατά του γήπεδου .

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Evolve said:

Πάντως θα πω αυτό και δεν θα το συνεχίσω: Το να μπαίνει στην ίδια πρόταση η γκρίνια για τον χλοοτάπητα και το σήμα των 100 χρόνων με τη "γκρίνια" για το ότι κάναμε μπίζνα με τους δολοφόνους του παιδιού είναι εξαιρετικά δυσάρεστο.

Κάποιοι συμψηφισμοί βοηθούν την ελαστικότητα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και μία δική μου οπτική ή σκόρπιες σκέψεις που μου έρχονται στο μυαλό αυτές τις δύο μέρες.

Η ΑΕΚ είναι μία για πολλούς από εμάς. Η ΑΕΚ πήγε να παίξει στο Βελιγράδι το 99, η ΑΕΚ διαπραγματεύεται με τους δολοφόνους του οπαδού της και μάλιστα πολύ νωρίς σε σχέση με το συμβάν. Η ΑΕΚ πέρασε τη Σπαρτακ και απ την άλλη η ΑΕΚ έπεσε με τον Πανθρακικο. Στην ΑΕΚ ήταν πρόεδρος ο Γενερακης και έπειτα ο Ψωμιαδης.

Σε όλα αυτά δεν γίνεται, δεν στέκει να λέμε ότι "κοίτα τι έκανε η ΑΕΚΑΡΑ μας" ενώ στα αρνητικά να το απαξιώνουμε ότι και καλά δεν ασχολουμαστε ή προσπαθώντας να βρούμε θετικά για να καλωπισουμε τα γεγονότα.

Μαύρες σελίδες υπήρξαν πολλές, ειδικά τα τελευταία 10 χρόνια. Προστέθηκε άλλη μία.

Ναι θα τον χειροκροτώ τον παίχτη. Δεν έχει να κάνει. Θέλουμε νομίζω όλοι να πιάσει και η ΑΕΚΑΡΑ να γαμα. Εδώ φωνάζαμε κάποτε, "Ντούσαν προδότη, βγάλε την ΑΕΚ πρώτη".

Και τότε ΑΕΚ ήταν και αυτό. Και ας μη μπαίναμε στο γήπεδο. Κάποιοι από μας.

ΑΕΚ θα είμαστε. Κάποια κομμάτια είναι σπασμένα μες στην καρδιά. Απ το 2013 κυρίως. Εκεί διαλύσαμε. Το 96 και το 02 αντέξαμε. Είχαμε μια οργάνωση μεταξύ μας να νιώθουμε κοντά ο ένας με τον άλλο. Πλέον όχι.

Συγγνώμη για την ακαταστασία των σκέψεων.

ΥΓ γειωθηκα από φίλο χτες με την  οπτική του. Άτομο που τρέχαμε μαζί στα γραφεία της ΦΑΓΕ ως τις πορείες εκτός γηπέδου για τον βάτραχο στο παρελθόν.

Υ. Γ 2 Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον αν ο Αλμέιδα ήθελε έναν Ντρπιτς χωρίς να μου φταίει σε τίποτα ο άνθρωπος, απ τους Κροάτες, τι άποψη θα επικρατούσε.

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασμοδαίος said:

Για τον απλούστατο λόγο ότι έδωσε ο ίδιος το δικαίωμα. Όταν ακόμη και στον Αετό (!!!) έβαλε χορηγό, ξεκάθαρα όλα έχουν την τιμή τους. Κι όταν σε όλα βάζουμε μια τιμούλα, χάνεται η άλλη «τιμή». Άποψήμο. 

Δεν συμφωνω. Το γήπεδο δεν θα μου το «παρει» κανενας Μελισσανίδης. Θα πεθάνουμε όλοι και θα είναι ακόμα εκεί. Είναι πολύ μεγαλύτερο από μεταγραφές, αποχωρήσεις, προσωπικά το βάζω και πάνω από κατακτήσεις τροπαίων. Είναι ο ναός μας. Έτσι μεγαλωσαμε και επειδή έχουν γίνει όλα εμπόριο δεν μπορεί να γίνει εμπόριο και το συναίσθημα. Για αυτό το λόγο πχ δεν μπορω να κακιωσω με καμία άποψη οσον αφορά τη μεταγραφή Λιουμπισιτς. Γιατί είναι θέμα συναισθήματος. 
 

Όταν λοιπόν κάποιος βρίζει το γήπεδο της ΑΕΚ δεν βρίζει το Μελισσανίδη, δεν χτυπάει την ΠΑΕ αλλά την ίδια την ομάδα. Κάποτε αυτοί που έκαναν πορείες υπέρ του γηπέδου, έφαγαν χρεωματα και δικαστήρια για το γήπεδο, το κατάλαβαν καλά και αυτά τα 2 τα διαχώρισαν. Θα τους ευχαριστώ αιωνια. Εκφρασεις Γαβαθιωτη δεν ανήκουν σε φόρουμ της ΑΕΚ. Αποψη μου

Υ.Γ. Τις προάλλες μπήκε ένας πιτσιρικάς και αποκάλεσε το γήπεδο παπαρινα. Έφαγε ομαδικό «πεσιμο» και σωστά για να διορθώσει τις εκφράσεις του. Δεν ξέρω τι άλλαξε σε λίγες μέρες δεν βλέπω όμως καμία σύνδεση με τη μεταγραφή του Κροάτη

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Ας αλλαξουμε μερικα συνθηματα σιγα σιγα για να το γυρισουμε στο χαβαλε κ να μπορεσουμε να προχωρησουμε παρακατω

Πχ μιας κ καταληξαμε στη διαφορετικοτητα μας θα ταν ωραιο το:

Εσυ εσυ της μιρλας μου γραφτο

Εσυ μου δινεις λογο να γκρινιαζω

 

Υγ. Καλα μην τρελαινεστε με το παπαρινα, το λεμε κ τζαμι 

 

Link to comment
Share on other sites

δλδ τι έπρεπε να κάνουμε ? Να μην μιλήσουμε για αυτό το άθλιο σήμα ? η να μην μιλήσουμε για το καμμένο γκαζόν ή για τους τραυματισμούς η για τις ακαδημίες η για τις καθυστερήσεις στις μεταγραφες ?. Κριτική έγινε εδώ μέσα και σκληρή και για το πανί της original και για τη ΚΑΕ και για την ερασιτεχνική και για τα πάντα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Toni Black said:

 

 

Υγ. Καλα μην τρελαινεστε με το παπαρινα, το λεμε κ τζαμι 

 

Μάθε να ξεχωρίζεις 2 πράγματα αδερφέ δεν είναι όλα καυλαντα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Μάθε να ξεχωρίζεις 2 πράγματα αδερφέ δεν είναι όλα καυλαντα. 

Να μαθω ξεχωριζω 2 πραγματα οταν συγκρινω 2 διαφορετικες ονομασιες για το γηπεδο, ενω εσυ δεν καυλαντιζεις κ τα χεις διαχωρισει μια χαρα οταν βαζεις στην ιδια προταση το σεβασμο στη μνημη ενος ανθρωπου μ ενα ονομα

Link to comment
Share on other sites

Καιρός να την κάνουμε. 

Είμαστε πολύ λίγο ΑΕΚτζήδες για να μοιραζόμαστε τον χώρο με ταγούς της ΑΕΚτζήδικης Ορθοδοξίας. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Skepastos said:

Υ.Γ. Τις προάλλες μπήκε ένας πιτσιρικάς και αποκάλεσε το γήπεδο παπαρινα. Έφαγε ομαδικό «πεσιμο» και σωστά για να διορθώσει τις εκφράσεις του. Δεν ξέρω τι άλλαξε σε λίγες μέρες δεν βλέπω όμως καμία σύνδεση με τη μεταγραφή του Κροάτη

 

Ακόμα δεν έχεις καταλάβει γιατί; Από την πρώτη στιγμή ξεκάθαρο είναι. Μερικοί έχουν νευριάσει τόσο με αυτό που έγινε που εφόσον η ΑΕΚ δήθεν "πούλησε όλα τα ιδανικά της", πλέον πουλάει και το ιδανικό του ότι το γήπεδο να μην το φωνάζουμε παπαρίνα. Σε φάση όλα δικαιολογούνται αφού εσείς περάσατε να δικαιολογηθεί η μεταγραφή. Τοξική συμπεριφορά κατά τη γνώμη μου γιατί βγαίνει και με ειρωνεία, εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Toni Black said:

Να μαθω ξεχωριζω 2 πραγματα οταν συγκρινω 2 διαφορετικες ονομασιες για το γηπεδο, ενω εσυ δεν καυλαντιζεις κ τα χεις διαχωρισει μια χαρα οταν βαζεις στην ιδια προταση το σεβασμο στη μνημη ενος ανθρωπου μ ενα ονομα

Φίλε πλάκα κανεις; Είσαι άρρωστος; Από προχθές έχω γράψει ότι δεν μου κάθεται καλά η φάση με τις διαπραγματεύσεις και έρχομαι χθες και λέω ότι προσπαθώ να το διαχειριστώ. Τι σχέση έχει το γήπεδο με το Μιχάλη;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Φίλε πλάκα κανεις; Είσαι άρρωστος; Από προχθές έχω γράψει ότι δεν μου κάθεται καλά η φάση με τις διαπραγματεύσεις και έρχομαι χθες και λέω ότι προσπαθώ να το διαχειριστώ. Τι σχέση έχει το γήπεδο με το Μιχάλη;

Κ ειναι πια αργα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Toni Black said:

Κ ειναι πια αργα

Κατάλαβα αδερφέ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε μάγκες να αρχίσετε και τα αεκ2014 ή χαρτινη2018

Και εις ανώτερα

  • Δικεφαλάκι 5
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DiK said:

Άντε μάγκες να αρχίσετε και τα αεκ2014 ή χαρτινη2018

Και εις ανώτερα

Ρε Βαγγελη και εσύ τώρα δεν βοηθάς . Τι να πώ ?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Skepastos said:

Δεν συμφωνω. 

 

Σχετικά με την αρχική μου τοποθέτηση, όταν η ιδιοκτησία της ανώνυμης εταιρείας θεωρεί πελάτες τον κόσμο της ομάδας, οι πελάτες έχουν κάθε δικαίωμα να κρίνουν τις εμπορικές αποφάσεις της ιδιοκτησίας της ανώνυμης εταιρείας. 
 

Στα υπόλοιπα, η Αγια-Σοφιά είναι το ομορφότερο γήπεδο στον κόσμο, όπως αρμόζει στη μεγαλύτερη ομάδα του κόσμου. Εμπορικές ονομασίες δε μου λένε το παραμικρό. Αν θεωρείς ότι λοιδώρησα το ίδιο το γήπεδο, ξαναδιάβασε ψύχραιμα τι πρωτοέγραψα. Καλημέρα. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mike said:

Πρώτο πληθυντικό είναι  .

Δηλαδή κι εγώ μαζί.  

Απάντησα στο Νίκο που αναφέρει ότι η κριτική είναι καλή για τα πάντα τονίζοντας του ότι Αεκτζηδες έφτασαν να κάνουν κριτική υπέρ της περιβαντολογιας και κατά του γήπεδου .

 

 

 

 

Αυτό είναι ψέμα που χρησιμοποιείς για να βγάλεις το συμπέρασμα που θέλεις. Μεμονωμένες περιπτώσεις δικών μας, ναι υπήρξαν. Ποσοτικά αμελητέοι, συνεπώς σα να μην έγινε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασμοδαίος said:

Σχετικά με την αρχική μου τοποθέτηση, όταν η ιδιοκτησία της ανώνυμης εταιρείας θεωρεί πελάτες τον κόσμο της ομάδας, οι πελάτες έχουν κάθε δικαίωμα να κρίνουν τις εμπορικές αποφάσεις της ιδιοκτησίας της ανώνυμης εταιρείας. 
 

Στα υπόλοιπα, η Αγια-Σοφιά είναι το ομορφότερο γήπεδο στον κόσμο, όπως αρμόζει στη μεγαλύτερη ομάδα του κόσμου. Εμπορικές ονομασίες δε μου λένε το παραμικρό. Αν θεωρείς ότι λοιδώρησα το ίδιο το γήπεδο, ξαναδιάβασε ψύχραιμα τι πρωτοέγραψα. Καλημέρα. 
 

 

Αλήθεια δεν έχω πρόβλημα με κανέναν που δεν γνωρίζω. Όπως και να έχει, για όποιον λόγο και να το έγραψες, που καταλαβαίνω τι πας να πεις είναι μια έκφραση που την χρησιμοποιουν αλλόθρησκοι για να λοιδορήσουν την ΑΕΚ. Το μέσο μερικές φορές έχει μεγαλύτερη δύναμη από το σκοπο

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stavros 9-11 said:

Είσαι τρελός ρε; Εσύ θα φύγεις επειδή έφαγε φλασιά ο άλλος και θυμήθηκε το φόρουμ; (και την ΑΕΚ θα έλεγε ένας κακοπροαίρετος)

Δεν είναι ο @Mikeη αιτία.

Οι ιεροκήρυκες και οι ζηλωτές είναι.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×