Jump to content

Διοικητικά - Οικονομικά ΠΑΕ ΑΕΚ


nikos
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, Giorgos said:

Δεν παρεξηγουμαι, αν ειναι δυνατον απλα ειλικρινα αυτη την στιγμη δεν βλεπω τον λογο να σκασω εγω και ο οποιοσδηποτε για το συγκεκριμενο πλην των αμεσα εμπλεκόμενων.

Το να φαει -10 η ΑΕΚ δεν αλλαζει πολλα ουτε φετος ουτε του χρονου και ο ισοβιος αποκλεισμος του γατουλη δεν φανταζομαι να εχει ουσιαστικο αντικτυπο αλλα ακομα και να εχει δεν ξερω αν θα κανει κακο. Απο κει και περα ναι γαμιουνται τα κακομαθημενα του πειραια που τα θελουν ολα μα ολα δικα τους αλλα δεν εχω κουραγιο πλεον να νευριαζω και να αγανακτω με τετοια σκηνικα.

Και στην τελικη αν δεν μπορει να προστατεψει την ομαδα και τον εαυτο του ο μελ να μην τα βαζει με αυτους που δεν εχει την δυναμη να τα βαλει.

Το οτι ο ενδεχόμενος ισόβιος αποκλεισμός του Μελισσανίδη απο το ποδόσφαιρο μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα απο το γήπεδο (ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Α.Ε.) μέχρι το ποδοσφαρικό τμήμα, αφού πρέπει να μεταβιβάσει σε άτομο με αποδεδειγμένη οικονομική επιφάνεια και όχι παρένθετο (σε τέτοια περίπτωση προβλέπονται ποινές αφαίρεσης βαθμών απο την ΕΕΑ μέχρι να διορθωθεί η μεταβίβαση), δεν σε προβληματίζει; Εμένα με προβληματίζει πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, enck1 said:

Τα ίδια λέγαμε κ το 2013. Έφτασε το 21 κ ακόμα πινέλο για να μη πω τπτ χοντράδες... τι, όχι ? 

 

Το 21 θα τους γαμησουμε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

Αν θέλουμε να δούμε 1-2 παίκτες που θα έχουν κάποια προοπτική, δηλαδή να περιμένεις κατί να δείς (τύπου Τάνκοβιτς πχ), τα έστω λίγα λεφτά του conference θα είναι σωτήρια. Χωρίς Ευρώπη δεν θα απέκλεια καθόλου να πάμε του χρόνου με την ίδια ομάδα συν Γούτα, Παρρά και άλλους 2-3 τέτοιου επιπέδου.

Ευρωπη θεωρω οτι ολοι θελουμε να βγουμε αλλα δεν βλεπω αυτη η ομαδα να μπορεσει να κανει εστω μια νικη στα υπολοιπα ματς.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Το οτι ο ενδεχόμενος ισόβιος αποκλεισμός του Μελισσανίδη απο το ποδόσφαιρο μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα απο το γήπεδο (ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Α.Ε.) μέχρι το ποδοσφαρικό τμήμα, αφού πρέπει να μεταβιβάσει σε άτομο με αποδεδειγμένη οικονομική επιφάνεια και όχι παρένθετο (σε τέτοια περίπτωση προβλέπονται ποινές αφαίρεσης βαθμών απο την ΕΕΑ μέχρι να διορθωθεί η μεταβίβαση), δεν σε προβληματίζει; Εμένα με προβληματίζει πολύ πάντως

Δεκτο αν και θεωρω οτι εαν φτασουμε σε αυτο το σημειο θα βρεθει λυση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Θα βοηθούσε βέβαια εάν η ΑΕΚ είχε στοιχειώδη σεβασμό απέναντι σε εμάς τώρα που ας πούμε μας θέλει δίπλα της. Γιατί να "αγωνιστώ" γι' αυτή την υπόθεση εγώ όταν η ΑΕΚ με γράφει στα παπάρια της από το 2018 και δεν ντρέπεται να μου το δείξει;

Δεν σε αναγκάζει κανείς Σταυρο. Εννοείται, όπως νιώθεις. Εγώ μεγάλωσα με τη λογική να έιμαι ψυχη τε και σώματι δίπλα στην ΑΕΚ. Οπως μπορώ, όποτε μπορώ. Εμένα αυτό λεει η συνείδηση μου. Αν θες να κάνουμε κουβέντα για το πόσο καραγκιόζης είναι ο Μελ πολύ ευχαρίστως και δεν θα διαφωνήσουμε και πολύ να ξέρεις. Αλλά τώρα είναι πόλεμος ενάντια στην ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Giorgos said:

Δεκτο αν και θεωρω οτι εαν φτασουμε σε αυτο το σημειο θα βρεθει λυση.

Αδερφέ, ρίξε μια ματιά στην ιστορία μας, πόσοι σοβαροι άνθρωποι βρέθηκαν και πόσο άμεσα όταν τους είχες ανάγκη....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Giorgos said:

Ευρωπη θεωρω οτι ολοι θελουμε να βγουμε αλλα δεν βλεπω αυτη η ομαδα να μπορεσει να κανει εστω μια νικη στα υπολοιπα ματς.

Αγωνιστικά συμφωνώ, τελευταία νίκη που κάναμε ήταν στις 8 Μαρτίου επί του Απόλλωνα και προ τελευταία στις 15 Φεβρουαρίου στο γκραν γκινιόλ ματς στην Λάρισα. Άλλωστε, πριν ξεκινήσουν τα play offs είχα πεί ότι το ταβάνι μας αγωνιστικά είναι 8-9 βαθμοί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Αδερφέ, ρίξε μια ματιά στην ιστορία μας, πόσοι σοβαροι άνθρωποι βρέθηκαν και πόσο άμεσα όταν τους είχες ανάγκη....

Γεγονος και αυτο αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι δεν θα αποτελεσει ιδιαιτερα σημαντικο προβλημα εν τελει, 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Δεν σε αναγκάζει κανείς Σταυρο. Εννοείται, όπως νιώθεις. Εγώ μεγάλωσα με τη λογική να έιμαι ψυχη τε και σώματι δίπλα στην ΑΕΚ. Οπως μπορώ, όποτε μπορώ. Εμένα αυτό λεει η συνείδηση μου. Αν θες να κάνουμε κουβέντα για το πόσο καραγκιόζης είναι ο Μελ πολύ ευχαρίστως και δεν θα διαφωνήσουμε και πολύ να ξέρεις. Αλλά τώρα είναι πόλεμος ενάντια στην ΑΕΚ. 

Επειδή κάποιος αποφάσισε να κάνει κολλεγιες με βιαστες του παρελθοντος (πχ Θωμαδες Μητροπουλους) με μονο αντάλλαγμα να μην έχει την ΕΠΟ ο γαυρος, δεν σημαινει ότι αυτό γίνεται με τις ευλογίες μας.

Δεν λεω ότι θέλω να τιμωρηθεί η ΑΕΚ, απλά το διευκρυνιζω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giorgos said:

Γεγονος και αυτο αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι δεν θα αποτελεσει ιδιαιτερα σημαντικο προβλημα εν τελει, 

Τη λύση για τον επόμενο πρέπει να τη δώσει ο οργανισμός ΑΕΚ και κυρίως αυτός που τα έχει κάνει σκατά. Οποιοσδήποτε πολιτικός εκβιασμός υποκινούμενος απο πρεζέμπορες δεν είναι θέμα προς διαπραγμάτευση όταν μιλάω για την ομάδα μου

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Επειδή κάποιος αποφάσισε να κάνει κολλεγιες με βιαστες του παρελθοντος (πχ Θωμαδες Μητροπουλους) με μονο αντάλλαγμα να μην έχει την ΕΠΟ ο γαυρος, δεν σημαινει ότι αυτό γίνεται με τις ευλογίες μας.

Δεν λεω ότι θέλω να τιμωρηθεί η ΑΕΚ, απλά το διευκρυνιζω.

Με προβληματίζει πάντως τι θέση έχει ο αξιακός μας κώδικας σε όλη αυτή την ιστορία με το Θωμά και το Γιαννάκη. Εκεί δεν είμαστε περήφανοι;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Με προβληματίζει πάντως τι θέση έχει ο αξιακός μας κώδικας σε όλη αυτή την ιστορία με το Θωμά και το Γιαννάκη. Εκεί δεν είμαστε περήφανοι;

Α λα καρτ

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννίδου vs Γιαρένη + Μπιτζούνη!

 

 Με την εισήγηση της Επιτροπής Δεοντολογίας είναι προφανής η κατά παραγγελία στόχευση της Λουίζας Ιωαννιδου.

Εκτός από τον εξοστρακισμο του Μελισσανιδη και την διάλυση της ΑΕΚ λίγο πριν μπει στην ΑγιαΣοφια,οι... γκρανΚΑΣες προσπαθούν να ανατρέψουν τη διοίκηση της ΕΠΟ και αμέσως μετά να εκπαραθυρωσουν τον Κλάτενμπεργκ και τους τακτικούς δικαστές της Επιτροπής Εφέσεων και του Διαιτητικου Δικαστηρίου της ΕΠΟ, επειδή δήθεν επιλέχθηκαν παράνομα.
Άρα με ένα σμπάρο, πολλά τρυγόνια! 
 
Πάντως, η θητεία όλων των αθλητικών δικαστών λήγει τον Αύγουστο. 
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Επειδή κάποιος αποφάσισε να κάνει κολλεγιες με βιαστες του παρελθοντος (πχ Θωμαδες Μητροπουλους) με μονο αντάλλαγμα να μην έχει την ΕΠΟ ο γαυρος, δεν σημαινει ότι αυτό γίνεται με τις ευλογίες μας.

Δεν λεω ότι θέλω να τιμωρηθεί η ΑΕΚ, απλά το διευκρυνιζω.

Δηλαδή αν δεν ήταν ο Γιαννάκης στην ΑΕΚ (που σημειωτέον ούτε εγώ τον γουστάρω) αλλά ο Χ Γιαννάκης και προσπαθούσες πάλι να πάρεις την ΕΠΟ με τους γνωστούς τρόπους που παίρνονται οι εκλογές αυτά τα χρόνια, η ΑΕΚ δεν θα έτρωγε την επίθεση τώρα; Ο Γιαννάκης είναι το πρόβλημα, για να καταλάβω; Η οτι αγγίξαμε ένα άβατο που ήταν μαθημένοι να ελέγχουν 20 χρόνια; Γιατί εγώ και εδώ μέσα θυμάμαι πολλούς να λένε μακάρι να πάρουμε την ΕΠΟ να τους γαμάμε με τη διατησία για όλα τα δεινά που έχουν κάνει. Τελικά τη θέλουμε την ΕΠΟ ή όχι; Και αν ναι με ποιό τρόπο; Με αρτοκλασίες, θυμιατά και μανουάλια; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Skepastos said:

Δεν σε αναγκάζει κανείς Σταυρο. Εννοείται, όπως νιώθεις. Εγώ μεγάλωσα με τη λογική να έιμαι ψυχη τε και σώματι δίπλα στην ΑΕΚ. Οπως μπορώ, όποτε μπορώ. Εμένα αυτό λεει η συνείδηση μου. Αν θες να κάνουμε κουβέντα για το πόσο καραγκιόζης είναι ο Μελ πολύ ευχαρίστως και δεν θα διαφωνήσουμε και πολύ να ξέρεις. Αλλά τώρα είναι πόλεμος ενάντια στην ΑΕΚ. 

Πολλοί μεγαλώσαμε ετσι, πολλοί φαγαμε τα νιάτα μας στους δρόμους για την ΑΕΚ, αλλά να που σε αυτή τη φάση οι πούστηδες κατάφεραν να μας κάνουν να σιχαθούμε τη φάση. Θέλει τρομερή προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Πολλοί μεγαλώσαμε ετσι, πολλοί φαγαμε τα νιάτα μας στους δρόμους για την ΑΕΚ, αλλά να που σε αυτή τη φάση οι πούστηδες κατάφεραν να μας κάνουν να σιχαθούμε τη φάση. Θέλει τρομερή προσπάθεια.

Εχω ξαναπεί, μετά τα οσα έχουν συμβεί τελευταία δεν κατηγορώ κανεναν. Οπως νιώθει. Η καθημερινή καύλα μου για την ομάδα μπορεί να καταλαγιάζει όσο περνάνε τα χρόνια αλλά όποτε κάποιος κάνει επίθεση στην ΑΕΚ, όπως και να λέγεται αυτός, του γαμώ και τη μανούλα στο λεπτό. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Εχω ξαναπεί, μετά τα οσα έχουν συμβεί τελευταία δεν κατηγορώ κανεναν. Οπως νιώθει. Η καθημερινή καύλα μου για την ομάδα μπορεί να καταλαγιάζει όσο περνάνε τα χρόνια αλλά όποτε κάποιος κάνει επίθεση στην ΑΕΚ, όπως και να λέγεται αυτός, του γαμώ και τη μανούλα στο λεπτό. 

Και αν η επίθεση αυτή είναι για το καλό της ΑΕΚ;

Υπάρχει ιερότερος σκοπός από το να πάρει πούλο ο πουστογερος;

Αφού ο οργανισμός δεν μπορεί να τον στείλει, δεν πρέπει να στηριχθεί κάποιος απ' έξω που θα μπορεί να το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

Δηλαδή αν δεν ήταν ο Γιαννάκης στην ΑΕΚ (που σημειωτέον ούτε εγώ τον γουστάρω) αλλά ο Χ Γιαννάκης και προσπαθούσες πάλι να πάρεις την ΕΠΟ με τους γνωστούς τρόπους που παίρνονται οι εκλογές αυτά τα χρόνια, η ΑΕΚ δεν θα έτρωγε την επίθεση τώρα; Ο Γιαννάκης είναι το πρόβλημα, για να καταλάβω; Η οτι αγγίξαμε ένα άβατο που ήταν μαθημένοι να ελέγχουν 20 χρόνια; Γιατί εγώ και εδώ μέσα θυμάμαι πολλούς να λένε μακάρι να πάρουμε την ΕΠΟ να τους γαμάμε με τη διατησία για όλα τα δεινά που έχουν κάνει. Τελικά τη θέλουμε την ΕΠΟ ή όχι; Και αν ναι με ποιό τρόπο; Με αρτοκλασίες, θυμιατά και μανουάλια; 

Τα προβλήματα είναι 2.

1) Οτι όταν κατα τα άλλα  είσαι ΠΑΕ Ιωνικός αυτά δεν έχουν νόημα 

2) Όπως εγραψα το αντάλλαγμα είναι να μην έχει την ΕΠΟ ο γαυρος, όχι να την έχει η ΑΕΚ. Έχει διαφορα οπως είναι προφανες. Ε, κολλητηλικια με πρώην βιαστές για τέτοιον σκοπό γιατί έτσι απλά καυλωνει ο γέροντας, το μονο που σου προσφέρουν είναι λεκέδες και κίνδυνο.

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Και αν η επίθεση αυτή είναι για το καλό της ΑΕΚ;

Υπάρχει ιερότερος σκοπός από το να πάρει πούλο ο πουστογερος;

Αφού ο οργανισμός δεν μπορεί να τον στείλει, δεν πρέπει να στηριχθεί κάποιος απ' έξω που θα μπορεί να το κάνει;

Ο χρήστης Σκεπαστός δεν θα νιώσει εφιάλτης στην τοποθεσία Νέα Φιλαδέλφεια. Οποιος θέλει να αφήσει τον εχθρό προ των πυλών, επειδή δεν του αρέσει ο βασιλιάς, ας το κάνει. Εγώ προτιμώ να φυλάξω τα τείχη και να διαολοστείλω μόνος μου το βασιλιά. Γιατί ο εχθρός μπαίνοντας στην πόλη θα φτάσει και στο δικό σου κώλο μετά του βασιλιά. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε Μητσακλα, τελειώνει ο Μελισσανιδης οριστικά και την επόμενη ημέρα αναλαμβάνει ο Γκαλτσεφ; το αποτέλεσμα αυτής της ιστορίας επίσης τι κατάληψη θα έχει για την ΕΠΟ; θα ξαναπάρει τον έλεγχο ο χοντρός; και αν ξέρει ο χοντρός ότι done deal με Γκαλτσεφ, γιατί να μην έχει τον Μελισσανιδη στην ΑΕΚ αφού τον ξεκωλιαζει όποτε θέλει; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Δηλαδή ρε Μητσακλα, τελειώνει ο Μελισσανιδης οριστικά και την επόμενη ημέρα αναλαμβάνει ο Γκαλτσεφ; το αποτέλεσμα αυτής της ιστορίας επίσης τι κατάληψη θα έχει για την ΕΠΟ; θα ξαναπάρει τον έλεγχο ο χοντρός; και αν ξέρει ο χοντρός ότι done deal με Γκαλτσεφ, γιατί να μην έχει τον Μελισσανιδη στην ΑΕΚ αφού τον ξεκωλιαζει όποτε θέλει; 

Και τον Ρώσο ότι θέλει θα τον κάνει, αν ο Ρώσος δεν λειτουργεί προς το συμφέρον της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Ο χρήστης Σκεπαστός δεν θα νιώσει εφιάλτης στην τοποθεσία Νέα Φιλαδέλφεια. Οποιος θέλει να αφήσει τον εχθρό προ των πυλών, επειδή δεν του αρέσει ο βασιλιάς, ας το κάνει. Εγώ προτιμώ να φυλάξω τα τείχη και να διαολοστείλω μόνος μου το βασιλιά. Γιατί ο εχθρός μπαίνοντας στην πόλη θα φτάσει και στο δικό σου κώλο μετά του βασιλιά. 

Αυτός όμως που έχεις μέσα στα τοίχοι είναι πιο επικίνδυνος, από αυτόν έξω από αυτά.

Ως οπαδός της βυζαντινογέννητης θα ξέρεις ότι εντός των τοιχών ειπώθηκε το "κάλιο τούρκικο σαρίκι, παρά τιάρα παπική".

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Τα προβλήματα είναι 2.

1) Οτι όταν κατα τα άλλα  είσαι ΠΑΕ Ιωνικός αυτά δεν έχουν νόημα 

2) Όπως εγραψα το αντάλλαγμα είναι να μην έχει την ΕΠΟ ο γαυρος, όχι να την έχει η ΑΕΚ. Έχει διαφορα οπως είναι προφανες. Ε, κολλητηλικια με πρώην βιαστές για τέτοιον σκοπό γιατί έτσι απλά καυλωνει ο γέροντας, το μονο που σου προσφέρουν είναι λεκέδες και κίνδυνο.

Γνωμη μου.

1) Δηλαδή θέτουμε προυποθέσεις πρωταθληματισμού για να συνεχίσουμε να είμαστε ΑΕΚ; Γιατί κάτι δεν κάνουμε σωστά 97 χρόνια. 

2) Αρα αν δεν την έχει ο γαύρος την ΕΠΟ ποιός την έχει; Γιατί οι γαύροι ένα χρόνο μας κατηγορούν οτι εμείς ελέγχουμε την ΕΠΟ και οι κατηγορίες για τις οποίες κινδυνεύεις είναι οτι αλλοίωσες το εκλογικό αποτέλεσμα στην ΕΠΟ με σκοπό να την ελέγξεις.

Συνεπώς με τη λογική τη δική σου Νίκο εφόσον δεν ελέγχουμε και την ΕΠΟ τελικά, η κατηγορία είναι αστήριχτη και πρέπει να δικαιωθούμε. Μικρό το κακό επομένως γιατί αν αποδειχτεί αυτό που λες (οτι τελικά δεν μας ανήκει η ΕΠΟ) καλά κάναμε εφόσον δεν έχει νόημα απο τη στιγμή που είμαστε Ιωνικός και δεύτερον κανένα λεκέ δεν έχουμε. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Αυτός όμως που έχεις μέσα στα τοίχοι είναι πιο επικίνδυνος, από αυτόν έξω από αυτά.

Ως οπαδός της βυζαντινογέννητης θα ξέρεις ότι εντός των τοιχών ειπώθηκε το "κάλιο τούρκικο σαρίκι, παρά τιάρα παπική".

Ε για αυτό κλαίμε τώρα 600 χρόνια οτι πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα' ναι...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×