Jump to content

Διοικητικά - Οικονομικά ΠΑΕ ΑΕΚ


nikos
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Duck_Season said:

Αυτή είναι η έννοια του no-politica. Μόλις την περιέγραψες. Είτε έχει να κάνει με την ΑΕΚ, είτε με την καλοπέραση. Δεν το κατακρίνω, το καταγράφω. Αν υπάρχει ΑΕΚ και ποια ΑΕΚ θα υπάρχει στο μέλλον θα το δείξει το μέλλον. Αν το γυρίσουμε στην ΑΕΚ της καρδιάς, Ναι! προφανώς θα υπάρχει το σωματείο, αλλά μπορεί να βρίσκεται σε ένα απαξιωμένο τοπικο(=ελληνικό) πρωτάθλημα και να μην συμμετέχει τεκάν στην 3η εθνική της Ευρώπης. Μερικούς τους γεμίζει αυτό, εμένα πάλι όχι. Να σπαταλώ το χρόνο μου να βλέπω ένα κοπάδι να το γλεντάει ο κάθε τσοπάνης από το Βόλο και τα Γιάννενα δεν θα το κάνω. I am too old for this shit!  Εγώ θα σου ξαναπώ ότι τα συμφέροντα του Πρυτανείου δεν ταυτίζονται πάντοτε με της εταιρίας. Στο επιχειρηματικό του  βίο είναι κανόνας. Ποσώς με ενδιαφέρει τι και πως το έκανε στην Aegean, αλλά εδώ έχουμε έναν οργανισμό που εκπροσωπεί κάτι άλλο, όσο και να έχει εκφυλιστεί στην πάροδο του χρόνου κάτι διαφορετικό  από τιγρικά έσοδα-έξοδα και ισολογισμούς. Να βρει τρόπο να μας ξεμπλέξει, όχι την πάρτι του, την ομάδα. Το χρέος του δεν κλείνει με ένα γήπεδο, ούτε αυτό του δίνει λευκή επιταγή, Και για ξεκαθαρίσουμε κάτι, η ιδεολογία δεν είναι τα χάχολα κομματόσκυλα που εναλλάσσονται στην εξουσία. Είναι κάτι βαθύτερο και πριν καταλήξεις, αν καταλήξεις να σε εκφράζει κάτι, να έχεις άποψη τέλος πάντων, είναι μια διαδικασία επίπονη και έχοντας φάει αρκετά σκατά παράλληλα από τις πολλές αντιφάσεις και ανατροπές που συναντάς. 

Το no-politica με την "καταδικαστέα" έννοια του όρου δεν περιορίζεται στην αγάπη για μια ομάδα, αλλά ορίζει όλες εκείνες τις συμπεριφορές που σε κάνουν ρομποτάκι - υπάλληλο του προέδρου, είτε κάνοντας του πλάτες για το λιμάνι του Πειραιά, είτε για το Πόρτο Καρράς, είτε για τον ΟΠΑΠ με όχημα την ομάδα. Ο όρος περιγράφει ένα άβουλο ον που πράττει σύμφωνα με τις βουλές του αφεντικού και συντάσσεται με την ομάδα απο το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο. Αυτού του τύπου ο οπαδισμός δεν με εκφράζει. Μέσα απο τη δραστηριότητα μου στα της ΑΕΚ, μπορώ να εκφράσω όλα εκείνα που θεωρώ οτι με αντιπροσωπεύουν ως άνθρωπο. Πιστεύω σε έναν αθλητισμό χωρίς ρατσισμό, επιθυμώ φθηνο εισιτήριο για το φτωχό συνοπαδό μου, δεν γουστάρω κάμερες και φακέλωμα οπαδών - φιλάθλων, θεωρώ υπερτατη τιμή το ταξίδι στη Σερβία, θέλω την ομάδα μου κοινωνικά πρωτοπόρα σε ζητήματα φιλανθρωπίας, ανθρωπισμού και καλλιέργειας κοινωνικού προφίλ και πάει λέγοντας. Σε περίπτωση που θεωρήσω οτι η ομάδα μου κάτι δεν κάνει καλά, είμαι έτοιμος να ασκήσω κριτική και να ζητήσω κάτι να αλλάξει. Είτε με ένα πανό είτε με ένα email διαμαρτυρίας. 

Το να βάζω την ΑΕΚ πάνω απο τα κόμματα, σε ότι έχει να κάνει με την προστασία της απέναντι σε ανήθικες προσχεδιασμένες επιθέσεις είναι αυτονόητο για μένα και νιώθω και πολύ περήφανος τόσο για εμένα όσο και για όποιον το κάνει. Στο δικό μου το μυαλό ο αδερφός ΑΕΚτζής είναι πρώτα απο όλα ΑΕΚτζής και μετά αριστερός - δεξιός - αναρχικός - κομμουνιστής - σοσιαλιστής - καπιταλιστής και πάει λέγοντας. Ως τρανο παράδειγμα, θα φέρνω πάντα τη μάχη που έδωσαν οι αναρχικοί ΑΕΚτζήδες για τη δημιουργία του γηπέδου στη ΝΦ, απέναντι σε ανθρώπους που μοιράζονται κοινή ιδεολογία, κοινές μάχες και κοινές πορείες εκτός αθλητισμού. Είναι οι πρώτοι που έβαλαν πλάτη σε δύσκολες εποχές για το όνειρο ενός ολόκληρου λαού.  Αν αυτό λέγεται no - politica μάλλον κάτι χάσαμε στην πορεία των χρόνων. Αδολη αγάπη λέγεται για μένα και ας μην βρίσκουμε αφορμές για να δικαιολογούμε το ξενέρωμα που φάγαμε στην πορεία των χρόνων. Το ξενέρωμα δικαιολογείται. Το ξέπλυμα της αδιαφορίας με συλλογικό τσουβάλιασμα είναι καταδικαστέο. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

τον μπάρμπα θα τον βρίζω μέχρι να πουλήσει σε έναν σοβαρό άνθρωπο, μπας κ ξαναδούμε σοβαρή ομάδα. 
 

στις επιθέσεις όμως του μοσχαριού και της κυβέρνησης που τον υπηρετεί, θα είμαι υπέρ του όσο έχει θεσμικό ρόλο στην ΑΕΚ. Μιλάμε για τύπους που έχουν κάνει την λαμογια, τον τραμπουκισμό το μπραβιλικι και το στήσιμο, επάγγελμα όλα αυτά τα χρόνια. Και πάνε να φορτώσουν στην ΑΕΚ ένα σωρό μαλακιες.  Στην ΑΕΚ που έχει πάρει τα @@ της από τη επο και την διαιτησία όλα αυτά τα χρόνια. Εχθροί της ομάδας και όχι του Μελισσανίδη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Skepastos said:

Το no-politica με την "καταδικαστέα" έννοια του όρου δεν περιορίζεται στην αγάπη για μια ομάδα, αλλά ορίζει όλες εκείνες τις συμπεριφορές που σε κάνουν ρομποτάκι - υπάλληλο του προέδρου, είτε κάνοντας του πλάτες για το λιμάνι του Πειραιά, είτε για το Πόρτο Καρράς, είτε για τον ΟΠΑΠ με όχημα την ομάδα. Ο όρος περιγράφει ένα άβουλο ον που πράττει σύμφωνα με τις βουλές του αφεντικού και συντάσσεται με την ομάδα απο το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο. Αυτού του τύπου ο οπαδισμός δεν με εκφράζει. Μέσα απο τη δραστηριότητα μου στα της ΑΕΚ, μπορώ να εκφράσω όλα εκείνα που θεωρώ οτι με αντιπροσωπεύουν ως άνθρωπο. Πιστεύω σε έναν αθλητισμό χωρίς ρατσισμό, επιθυμώ φθηνο εισιτήριο για το φτωχό συνοπαδό μου, δεν γουστάρω κάμερες και φακέλωμα οπαδών - φιλάθλων, θεωρώ υπερτατη τιμή το ταξίδι στη Σερβία, θέλω την ομάδα μου κοινωνικά πρωτοπόρα σε ζητήματα φιλανθρωπίας, ανθρωπισμού και καλλιέργειας κοινωνικού προφίλ και πάει λέγοντας. Σε περίπτωση που θεωρήσω οτι η ομάδα μου κάτι δεν κάνει καλά, είμαι έτοιμος να ασκήσω κριτική και να ζητήσω κάτι να αλλάξει. Είτε με ένα πανό είτε με ένα email διαμαρτυρίας. 

Το να βάζω την ΑΕΚ πάνω απο τα κόμματα, σε ότι έχει να κάνει με την προστασία της απέναντι σε ανήθικες προσχεδιασμένες επιθέσεις είναι αυτονόητο για μένα και νιώθω και πολύ περήφανος τόσο για εμένα όσο και για όποιον το κάνει. Στο δικό μου το μυαλό ο αδερφός ΑΕΚτζής είναι πρώτα απο όλα ΑΕΚτζής και μετά αριστερός - δεξιός - αναρχικός - κομμουνιστής - σοσιαλιστής - καπιταλιστής και πάει λέγοντας. Ως τρανο παράδειγμα, θα φέρνω πάντα τη μάχη που έδωσαν οι αναρχικοί ΑΕΚτζήδες για τη δημιουργία του γηπέδου στη ΝΦ, απέναντι σε ανθρώπους που μοιράζονται κοινή ιδεολογία, κοινές μάχες και κοινές πορείες εκτός αθλητισμού. Είναι οι πρώτοι που έβαλαν πλάτη σε δύσκολες εποχές για το όνειρο ενός ολόκληρου λαού.  Αν αυτό λέγεται no - politica μάλλον κάτι χάσαμε στην πορεία των χρόνων. Αδολη αγάπη λέγεται για μένα και ας μην βρίσκουμε αφορμές για να δικαιολογούμε το ξενέρωμα που φάγαμε στην πορεία των χρόνων. Το ξενέρωμα δικαιολογείται. Το ξέπλυμα της αδιαφορίας με συλλογικό τσουβάλιασμα είναι καταδικαστέο. 

Δεν έχω άλλα like. Like λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Vagos21 said:

τον μπάρμπα θα τον βρίζω μέχρι να πουλήσει σε έναν σοβαρό άνθρωπο, μπας κ ξαναδούμε σοβαρή ομάδα. 
 

στις επιθέσεις όμως του μοσχαριού και της κυβέρνησης που τον υπηρετεί, θα είμαι υπέρ του όσο έχει θεσμικό ρόλο στην ΑΕΚ. Μιλάμε για τύπους που έχουν κάνει την λαμογια, τον τραμπουκισμό το μπραβιλικι και το στήσιμο, επάγγελμα όλα αυτά τα χρόνια. Και πάνε να φορτώσουν στην ΑΕΚ ένα σωρό μαλακιες.  Στην ΑΕΚ που έχει πάρει τα @@ της από τη επο και την διαιτησία όλα αυτά τα χρόνια. Εχθροί της ομάδας και όχι του Μελισσανίδη 

Μα ξέρεις τι γίνεται; Δεν χρειάζεται να είσαι καν υπερ του Μελισσανίδη για να υπερασπιστείς την ΑΕΚ. Είναι σαν να πηγαίνεις στον πόλεμο με επικεφαλής έναν μπαγλαμά αξιωματικό που βρίζεις μέρα - νύχτα. Απλά κάνεις το καθήκον σου, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα μεχρι και να ψηφιζω με οπαδικα κριτηρια αν ο ιδιοκτητης της ομαδας στεκεται στο υψος των περιστασεων,εξαλλου στα παπαρια μου η πολιτικη δεν ασχοληθηκα ποτε σοβαρα με αυτο το θεατρο σκιων.Το σημειωνω αυτο σε περιπτωση που μας διαβαζει καποιος κανονικος μεγιστανας που σκεφτεται να κανει το επομενο βημα.

Link to comment
Share on other sites

@Skepastos

 

Εγω εγραψα ότι πιθανολογώ ότι τα κάνει για τον ΠΑΟΚ ή για προσωπικούς λογους και όχι για την ΑΕΚ κι εσυ λες ότι μπερδεύω τα νεύρα με την ομάδα.

Καπου το χάνουμε. Τουλάχιστον με μένα.

υγ. Σωστό ή λαθος αυτό πιστεύω πλέον.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Το no-politica με την "καταδικαστέα" έννοια του όρου δεν περιορίζεται στην αγάπη για μια ομάδα, αλλά ορίζει όλες εκείνες τις συμπεριφορές που σε κάνουν ρομποτάκι - υπάλληλο του προέδρου, είτε κάνοντας του πλάτες για το λιμάνι του Πειραιά, είτε για το Πόρτο Καρράς, είτε για τον ΟΠΑΠ με όχημα την ομάδα. Ο όρος περιγράφει ένα άβουλο ον που πράττει σύμφωνα με τις βουλές του αφεντικού και συντάσσεται με την ομάδα απο το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο. Αυτού του τύπου ο οπαδισμός δεν με εκφράζει. Μέσα απο τη δραστηριότητα μου στα της ΑΕΚ, μπορώ να εκφράσω όλα εκείνα που θεωρώ οτι με αντιπροσωπεύουν ως άνθρωπο. Πιστεύω σε έναν αθλητισμό χωρίς ρατσισμό, επιθυμώ φθηνο εισιτήριο για το φτωχό συνοπαδό μου, δεν γουστάρω κάμερες και φακέλωμα οπαδών - φιλάθλων, θεωρώ υπερτατη τιμή το ταξίδι στη Σερβία, θέλω την ομάδα μου κοινωνικά πρωτοπόρα σε ζητήματα φιλανθρωπίας, ανθρωπισμού και καλλιέργειας κοινωνικού προφίλ και πάει λέγοντας. Σε περίπτωση που θεωρήσω οτι η ομάδα μου κάτι δεν κάνει καλά, είμαι έτοιμος να ασκήσω κριτική και να ζητήσω κάτι να αλλάξει. Είτε με ένα πανό είτε με ένα email διαμαρτυρίας. 

Το να βάζω την ΑΕΚ πάνω απο τα κόμματα, σε ότι έχει να κάνει με την προστασία της απέναντι σε ανήθικες προσχεδιασμένες επιθέσεις είναι αυτονόητο για μένα και νιώθω και πολύ περήφανος τόσο για εμένα όσο και για όποιον το κάνει. Στο δικό μου το μυαλό ο αδερφός ΑΕΚτζής είναι πρώτα απο όλα ΑΕΚτζής και μετά αριστερός - δεξιός - αναρχικός - κομμουνιστής - σοσιαλιστής - καπιταλιστής και πάει λέγοντας. Ως τρανο παράδειγμα, θα φέρνω πάντα τη μάχη που έδωσαν οι αναρχικοί ΑΕΚτζήδες για τη δημιουργία του γηπέδου στη ΝΦ, απέναντι σε ανθρώπους που μοιράζονται κοινή ιδεολογία, κοινές μάχες και κοινές πορείες εκτός αθλητισμού. Είναι οι πρώτοι που έβαλαν πλάτη σε δύσκολες εποχές για το όνειρο ενός ολόκληρου λαού.  Αν αυτό λέγεται no - politica μάλλον κάτι χάσαμε στην πορεία των χρόνων. Αδολη αγάπη λέγεται για μένα και ας μην βρίσκουμε αφορμές για να δικαιολογούμε το ξενέρωμα που φάγαμε στην πορεία των χρόνων. Το ξενέρωμα δικαιολογείται. Το ξέπλυμα της αδιαφορίας με συλλογικό τσουβάλιασμα είναι καταδικαστέο. 

Σπανίως στην ιστορία αυτού του συλλόγου το ατομικό μπόρεσε να συνυπάρξει και να ενταχτεί στο συλλογικό. Η κουλτούρα της ανοχής  σε φαινόμενα καταλήστευσης του συλλόγου ενδυόταν στην πραγματικά άδολη αγάπη των περισσότερων από εμάς. Δεν είναι φαινόμενο της εποχής. Ο λαός της ΑΕΚ ασχολιόταν με τον Βοσνιοσέρβο και ο Μάκαρος, όπως έχει μείνει στην λαογραφία μας άρμεγε και τα  πόμολα. Ξεπλένει τον Σέρβο αυτό; Όχι, αλλά θυμάμαι και τότε τον ξεσηκωμό επειδή αγγίχτηκε το Πρυτανείο της εποχής. Έχω συμβιβαστεί με τα πάντα, πλην της κοροϊδίας. Υπάρχει μια λεπτή κόκκινη γραμμή πως να το κάνουμε. Ο Μελισσανίδης χρωστάει τα πάντα στην ΑΕΚ. Όσο υπάρχει στα κοινά μας, στη ζωή μας, προτεραιότητα του πρέπει να είναι η προάσπιση των συμφερόντων του συλλόγου όχι των προσωπικών. Αφετέρου, η ΑΕΚ δεν είναι το βήμα να λύσει τις άλλες επιχειρηματικές του διενέξεις. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

@Skepastos

 

Εγω εγραψα ότι πιθανολογώ ότι τα κάνει για τον ΠΑΟΚ ή για προσωπικούς λογους και όχι για την ΑΕΚ κι εσυ λες ότι μπερδεύω τα νεύρα με την ομάδα.

Καπου το χάνουμε. Τουλάχιστον με μένα.

υγ. Σωστό ή λαθος αυτό πιστεύω πλέον.

Δεν πάει επι προσωπικού για κανέναν και ζητώ συγγνώμη αν το παίρνεις έτσι. Δεν με πειράζει η άποψη του οποιουδήποτε αλλά πραγματικά αυτό που λες τώρα με μπερδεύει ακόμα περισσότερο. Να κάνει τι για τον ΠΑΟΚ ή για προσωπικούς λόγους; Να προσπαθεί να πάρει την ΕΠΟ; Αντε για προσωπικούς να το καταλάβω για να πουλήσει στον επόμενο ένα δελεαστικό πακέτο. Να θέλει την ΕΠΟ για τον ΠΑΟΚ για ποιό λόγο, ιδιαίτερα απο τη στιγμή που ο ΠΑΟΚ τα προηγούμενα χρόνια έκανε κουμάντο με το δικό του άνθρωπο. Γιατί να βάλει ο Σαββίδης μπροστάρη τον Μελ για πάρτη του;

Link to comment
Share on other sites

Βάζει κανείς το χέρι στη φωτιά ότι δεν τα εκανε αυτά; Πώς διεκδίκησε δηλαδή την ΕΠΟ; Έκανε τραπεζωματα με προβατίνες στους βλαχοδημαρχους; 

Εννοείται βέβαια ότι τα ίδια έχουν κάνει κι οι άλλοι. Εμείς όμως έχουμε έναν αξιακο κώδικα, τον οποίο ακολουθώ ως ευαγγέλιο από το περασμένο καλοκαίρι και αν αποδειχθεί ότι ο Μελισσανιδης υιοθέτησε δόλιες μεθόδους, να τιμωρηθεί ο ίδιος κι η ΠΑΕ. Άλλωστε οι δίκες παίζονται στα δικαστήρια. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Duck_Season said:

Σπανίως στην ιστορία αυτού του συλλόγου το ατομικό μπόρεσε να συνυπάρξει και να ενταχτεί στο συλλογικό. Η κουλτούρα της ανοχής  σε φαινόμενα καταλήστευσης του συλλόγου ενδυόταν στην πραγματικά άδολη αγάπη των περισσότερων από εμάς. Δεν είναι φαινόμενο της εποχής. Ο λαός της ΑΕΚ ασχολιόταν με τον Βοσνιοσέρβο και ο Μάκαρος, όπως έχει μείνει στην λαογραφία μας άρμεγε και τα  πόμολα. Ξεπλένει τον Σέρβο αυτό; Όχι, αλλά θυμάμαι και τότε τον ξεσηκωμό επειδή αγγίχτηκε το Πρυτανείο της εποχής. Έχω συμβιβαστεί με τα πάντα, πλην της κοροϊδίας. Υπάρχει μια λεπτή κόκκινη γραμμή πως να το κάνουμε. Ο Μελισσανίδης χρωστάει τα πάντα στην ΑΕΚ. Όσο υπάρχει στα κοινά μας, στη ζωή μας, προτεραιότητα του πρέπει να είναι η προάσπιση των συμφερόντων του συλλόγου όχι των προσωπικών. Αφετέρου, η ΑΕΚ δεν είναι το βήμα να λύσει τις άλλες επιχειρηματικές του διενέξεις. 

Στα του Σέρβου - Ψωμιάδη περιγράφεις μια κατάσταση εσωτερική. Ενα ζήτημα "οικογενειακο", που πάρα πολλοί έχουν/έχουμε κάνει λάθη. Δεκάδες παρόμοια παραδείγματα υπάρχουν στην ιστορία μας όπου ήμασταν ανεπαρκείς απέναντι στην ΑΕΚ, θες να το πούμε και "προδοτικοί"; Να το δεχτώ. Μα αυτό έχει να κάνει αποκλειστικά με το ξερό μας το κεφάλι, την ηλιθιότητα μας σαν λαό, πες το όπως θες. Εδώ μιλάμε για εξωγενείς παράγοντες, για επιθέσεις εξόντωσης και πάνω απ΄ όλα για εμένα επίδειξη δύναμης στην καμπούρα της ομάδας που έχει υποστεί χίλια μύρια όσα απο τέτοιες υποθέσεις. Αν δεν είναι εξωπραγματικό να διώκεται η ΑΕΚ για υποθέσεις......παράγκας (γιατί μη γελιομαστε αυτό είναι επι της ουσίας το κατηγορητήριο) και είναι κάτι που δεν μας εξοργίζει τότε εμένα το κεφάλι μου δεν το χωρά. Δεν χωρά πως πέρασαν δέκα χρόνια να γίνει εισήγηση απο τον αθλητικό δικαστή για τις συνομιλίες του 2010-2012 και για την υπόθεση της ΑΕΚ βγήκε πόρισμα εξπρες μέσα στο μήνα. 

Στα του Μελισσανίδη, ίσως κάτι δεν εξήγησα σωστά, δεν ξέρω, μερικές φορές νομίζω πως τα γράφω χωρίς να το έχω κάνει. Δεν διαφωνεί κανείς πλέον (ή μάλλον ελάχιστοι) για τη συμπεριφορά του Μελισσανίδη απέναντι στην ΑΕΚ. Ελαχιστότατος και μακάρι να βρεί τον επόμενο όσο πιο σύντομα γίνεται. Επίσης ποτέ δεν είπα οτι θα πρέπει οι οπαδοί να καθαρίσουν την μπουγάδα για πάρτη του και αυτός να αράξει καπνίζοντας τα πούρα του. Εχει χρέος και ευθύνη ως πρόεδρος της ΑΕΚ να καθαρίσει τον κόπρο του Αυγεία και να το πάει μέχρι τέλους. Αυτά πρέπει να τα κάνει αυτός, ο κόσμος να χαλάσει. Το ζήτημα είναι τι πρέπει να κάνουμε εμείς για την ΑΕΚ, αν μπορούμε και ότι μπορούμε. Εκτός αν πιστεύουμε οτι η ΑΕΚ και το θέμα που έχει προκύψει είναι επιχειρηματική διένεξη και δεν αφορά το μέλλον της ομάδας. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Skepastos said:

Μα ξέρεις τι γίνεται; Δεν χρειάζεται να είσαι καν υπερ του Μελισσανίδη για να υπερασπιστείς την ΑΕΚ. Είναι σαν να πηγαίνεις στον πόλεμο με επικεφαλής έναν μπαγλαμά αξιωματικό που βρίζεις μέρα - νύχτα. Απλά κάνεις το καθήκον σου, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο

Για οτι παθει η ΑΕΚ απο εδω και περα (αφηνω οσα εχει ηδη παθει) θα φταιει ο Μελισσανιδης και μονο.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Skepastos said:

Δεν πάει επι προσωπικού για κανέναν και ζητώ συγγνώμη αν το παίρνεις έτσι. Δεν με πειράζει η άποψη του οποιουδήποτε αλλά πραγματικά αυτό που λες τώρα με μπερδεύει ακόμα περισσότερο. Να κάνει τι για τον ΠΑΟΚ ή για προσωπικούς λόγους; Να προσπαθεί να πάρει την ΕΠΟ; Αντε για προσωπικούς να το καταλάβω για να πουλήσει στον επόμενο ένα δελεαστικό πακέτο. Να θέλει την ΕΠΟ για τον ΠΑΟΚ για ποιό λόγο, ιδιαίτερα απο τη στιγμή που ο ΠΑΟΚ τα προηγούμενα χρόνια έκανε κουμάντο με το δικό του άνθρωπο. Γιατί να βάλει ο Σαββίδης μπροστάρη τον Μελ για πάρτη του;

Υπεργολάβος με μαστορια που δεν έχει ο Ιβαν, ενώ αυτος φρόντισε και τα πήρε από τον φιλο μας τον Κόκκαλη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Βάζει κανείς το χέρι στη φωτιά ότι δεν τα εκανε αυτά; Πώς διεκδίκησε δηλαδή την ΕΠΟ; Έκανε τραπεζωματα με προβατίνες στους βλαχοδημαρχους; 

Εννοείται βέβαια ότι τα ίδια έχουν κάνει κι οι άλλοι. Εμείς όμως έχουμε έναν αξιακο κώδικα, τον οποίο ακολουθώ ως ευαγγέλιο από το περασμένο καλοκαίρι και αν αποδειχθεί ότι ο Μελισσανιδης υιοθέτησε δόλιες μεθόδους, να τιμωρηθεί ο ίδιος κι η ΠΑΕ. Άλλωστε οι δίκες παίζονται στα δικαστήρια. 

Αρα, επειδή ο Μελισσανίδης φέρθηκε βλακωδώς στο θέμα της ένστασης με τον ΠΑΟΚ, το οποίο μάλιστα ήταν προϊόν συναλλαγής για την ΕΠΟ και το λένε και οι ΠΑΟΚτζήδες, να κάτσουμε να μας τη φορέσει ο Αυγενάκης με το χοντρό, επειδή έχασαν τις εκλογές και παλεύουν να βάλουν τη δική τους διοίκηση απο το παράθυρο. Και όλα αυτά χωρίς να καταγγέλεται χρηματισμός αλλά μανούρες σε συμβούλια, απειλές κλπ. απο τους ηττημένους της υπόθεσης. Και δεν εξετάζουμε καν ποιοι κάνουν τις καταγγελίες, πόσο χρόνο πήρε στην επιτροπή το πόρισμα πότε κλήθηκαν οι μάρτυρες κλπ....Δεν τιμωρείται έτσι ο Μελλισανίδης παιδιά, η ΑΕΚ θα την πληρώσει και όπως είπε και ο Duck παραπάνω, αυτός δεν το έχει και σε τίποτα να πουλέψει. Η ΑΕΚ θα μείνει πίσω όμως

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Υπεργολάβος με μαστορια που δεν έχει ο Ιβαν, ενώ αυτος φρόντισε και τα πήρε από τον φιλο μας τον Κόκκαλη.

Ε και γιατί δεν κάνουν επίθεση στο Σαββίδη οι γαύροι και κάνουν στο Μελισσανίδη αφού πάλι ο Ρώσος πήρε την ΕΠΟ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ε και γιατί δεν κάνουν επίθεση στο Σαββίδη οι γαύροι και κάνουν στο Μελισσανίδη αφού πάλι ο Ρώσος πήρε την ΕΠΟ; 

Γιατι ειναι πολυ πιθανο να μην τον εχει τον Σαββιδη ο Μαρινακης τοσο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ε και γιατί δεν κάνουν επίθεση στο Σαββίδη οι γαύροι και κάνουν στο Μελισσανίδη αφού πάλι ο Ρώσος πήρε την ΕΠΟ; 

Είναι πιο μπόσικος και βρήκαν στοιχεία.

Δεν τα πετάω ως λάσπη στον ανεμιστήρα, αλλά αν δεν διακρίνουμε όλοι μια εξοργιστική δουλοπρέπεια που καπως θα πρέπει κάποια στιγμή να εξηγηθεί, μάλλον άλλα πραγματα βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Για οτι παθει η ΑΕΚ απο εδω και περα (αφηνω οσα εχει ηδη παθει) θα φταιει ο Μελισσανιδης και μονο.

Αρα για ότι έχει πάθει η ΑΕΚ την τελευταία 30ετία ευθύνονται αποκλειστικά οι διοικήσεις της. Τις χούντες δεν τις ζήσαμε ποτέ. Δεν συμφωνώ, οσο και αν ήταν μαλάκες όσοι πέρασαν απο την ομάδα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Γιατι ειναι πολυ πιθανο να μην τον εχει τον Σαββιδη ο Μαρινακης τοσο ευκολα

Ναι, ζορίστηκε πέρυσι να τον τρέχει με την ίδια κυβέρνηση μέχρι που ο άλλος αυτοεξορίστηκε στη Ρωσία. Εδώ ένα ημίχρονο εγκατέλειψε ο δικός μας και του τα είπαμε όλα. Που να διοικούσε και απο τη Ρωσία μέσω skype

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το να ναι ο Μελισσανιδης μπροστινος του Ιβαν ειναι το πλεον προφανες σεναριο, αλλο που δεν θελουμε να το αποδεχτουμε. Η ισχυς του καθενος (Μαρινακη, Ιβαν, Αλαφουζου, Μελισσανιδη) την τελευταια δεκαετια ειναι ολοφανερη πλεον. Δεν ειμαστε στα 90s που πηγη πληροφορησης ηταν το σωτο καθε φυλλαδας. Μονο ενας δεν εχει βαλει φραγκο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ναι, ζορίστηκε πέρυσι να τον τρέχει με την ίδια κυβέρνηση μέχρι που ο άλλος αυτοεξορίστηκε στη Ρωσία. Εδώ ένα ημίχρονο εγκατέλειψε ο δικός μας και του τα είπαμε όλα. Που να διοικούσε και απο τη Ρωσία μέσω skype

Ο δικος μας ας βαλει εστω 5€ απο την τσεπη του στο αναψυκτηριο των Σπατων και ας υπογραψει καποιο εγγραφο ΠΑΕ ή ανακοινωση ως Μελισσανιδης και μετα συζηταμε συγκρισεις με κανονικους λεφταδες-ιδιοκτητες ομαδων.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Αρα για ότι έχει πάθει η ΑΕΚ την τελευταία 30ετία ευθύνονται αποκλειστικά οι διοικήσεις της. Τις χούντες δεν τις ζήσαμε ποτέ. Δεν συμφωνώ, οσο και αν ήταν μαλάκες όσοι πέρασαν απο την ομάδα 

Σαφεστατα και ευθυνονται πρωτα και κυρια οι διοικησεις της. Ποιος πουλησε στον Τροχανα και εστειλε τον Μπαγεβιτς στον Κοκκαλη βγαζοντας νοκ αουτ την ΑΕΚ πριν ερθει η χουντα;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Είναι πιο μπόσικος και βρήκαν στοιχεία.

Δεν τα πετάω ως λάσπη στον ανεμιστήρα, αλλά αν δεν διακρίνουμε όλοι μια εξοργιστική δουλοπρέπεια που καπως θα πρέπει κάποια στιγμή να εξηγηθεί, μάλλον άλλα πραγματα βλέπουμε.

Οι ίδιοι (γαύροι - Κούγιας) καταγγέλουν τις βαλίτσες του Πουρλιοτόπουλου και τα τραπεζώματα του Τεβεκέλη, αλλά δίωξη δεν υπάρχει πουθενά. Πέρυσι τους έφτασαν όσο πήγαινε με την Ξάνθη φέτος γιατί φρέναραν; Επίσης τα κωλογλυφάτα του Μελ με το Ρώσο τα έχουμε κράξει χιλιάδες φορές. Αυτή η υπόθεση τι σχέση έχει με τη δουλοπρέπεια του απέναντι στο Σαββίδη; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Επίσης τα κωλογλυφάτα του Μελ με το Ρώσο τα έχουμε κράξει χιλιάδες φορές. Αυτή η υπόθεση τι σχέση έχει με τη δουλοπρέπεια του απέναντι στο Σαββίδη; 

Οταν κανεις σαφες πως εισαι μπροστινος αυτοματως γινεσαι ευκολος στοχος. Ο Μελισσανιδης πχ για να μην τα βαλει με Μαρινακη χτυπαει Κουγια. Ετσι και ο Μαρινακης για να μην τα βαλει με Ιβαν χτυπαει Μελισσανιδη.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ο δικος μας ας βαλει εστω 5€ απο την τσεπη του στο αναψυκτηριο των Σπατων και ας υπογραψει καποιο εγγραφο ΠΑΕ ή ανακοινωση ως Μελισσανιδης και μετα συζηταμε συγκρισεις με κανονικους λεφταδες-ιδιοκτητες ομαδων.

 

1 minute ago, Bukowski said:

Σαφεστατα και ευθυνονται πρωτα και κυρια οι διοικησεις της. Ποιος πουλησε στον Τροχανα και εστειλε τον Μπαγεβιτς στον Κοκκαλη βγαζοντας νοκ αουτ την ΑΕΚ πριν ερθει η χουντα;

Αρα αν ο Μελισσανίδης λεγόταν Καλτσίδης και είχε κάνει ακριβώς τα ίδια πράγματα με τις εκλογές στην ΕΠΟ θα λέγαμε και καμιά καλή κουβέντα για την ΑΕΚ γιατί θα είχε λευκό ποινικό μητρώο. Η ΑΕΚ δηλαδή χρεώνεται απο τους οπαδούς της τα καραγκιοζιλίκια του Μελισσανίδη. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×