Jump to content

Διοικητικά - Οικονομικά ΠΑΕ ΑΕΚ


nikos
 Share

Recommended Posts

Δεν αφορούν τις βιτρίνες αυτές οι κόντρες ( ΠΑΕ ) αλλά άλλες δουλειές . 

Τώρα είναι δικές του , του Γιου του , του δεν ξέρω τι δεν έχει πολύ σημασία 

Σημασία έχει πως ο Μελ δεν έχει την δύναμη πλέον να ανταπεξέλθει .

Ούτε κόσμο έχει μαζί του

Ούτε κουράγια 

Ούτε αντίστοιχο οικονομικό μέγεθος 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Hades said:

Δηλαδή ρε Μητσακλα, τελειώνει ο Μελισσανιδης οριστικά και την επόμενη ημέρα αναλαμβάνει ο Γκαλτσεφ; το αποτέλεσμα αυτής της ιστορίας επίσης τι κατάληψη θα έχει για την ΕΠΟ; θα ξαναπάρει τον έλεγχο ο χοντρός; και αν ξέρει ο χοντρός ότι done deal με Γκαλτσεφ, γιατί να μην έχει τον Μελισσανιδη στην ΑΕΚ αφού τον ξεκωλιαζει όποτε θέλει; 

Tην ΑΕΚ ξεκωλιαζει οποτε θελει,ο εθναρχης σιγουρα του εχει κανει πολλες χαλαστρες στις μπιζνες του.

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δε συναντιούνται οι μπίζνες τους.

Ο ένας είναι καραβοκύρης και ο άλλος βενζινάς με επιχειρηματικό όνειρο τη μεταφορά σκατων στη  Ψυτάλλεια.

Δεξί παπαρι του Βαγγέλη είναι ο εθνάρχης.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πουθενά δε συναντιούνται οι μπίζνες τους.

Ο ένας είναι καραβοκύρης και ο άλλος βενζινάς με επιχειρηματικό όνειρο τη μεταφορά σκατων στη  Ψυτάλλεια.

Δεξί παπαρι του Βαγγέλη είναι ο εθνάρχης.

Καραβοκύρης πάει να γίνει και ο γιος του 

 

Ο χοντρός πάντως έχει θέμα με τις δραστηριότητες του Μελ στην Δραπετσώνα κτλ 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Δεν αφορούν τις βιτρίνες αυτές οι κόντρες ( ΠΑΕ ) αλλά άλλες δουλειές . 

Τώρα είναι δικές του , του Γιου του , του δεν ξέρω τι δεν έχει πολύ σημασία 

Σημασία έχει πως ο Μελ δεν έχει την δύναμη πλέον να ανταπεξέλθει .

Ούτε κόσμο έχει μαζί του

Ούτε κουράγια 

Ούτε αντίστοιχο οικονομικό μέγεθος 

Ας πάνε να τα βρούνε τότε στην παραλιακή. Ας τα στήσουν 0-100 και να παίξουν τις άδειες. Μακριά απο την ΑΕΚ όμως

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Καραβοκύρης πάει να γίνει και ο γιος του 

 

Ο χοντρός πάντως έχει θέμα με τις δραστηριότητες του Μελ στην Δραπετσώνα κτλ 

Και με τον αέρα που αναπνεει έχει θέματα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Ας πάνε να τα βρούνε τότε στην παραλιακή. Ας τα στήσουν 0-100 και να παίξουν τις άδειες. Μακριά απο την ΑΕΚ όμως

Καλά τώρα 

Κάνεις λες και δεν ξέρεις 30 χρόνια τι ποδόσφαιρο υπάρχει στην Ελλάδα

Μια φορά υπήρξε διοίκηση ας πούμε πιο καθαρή ( νότιας Παππάς και ΣΙΑ ) , και στηνόταν μέχρι και τα δοκάρια πέριξ τους 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

1) Δηλαδή θέτουμε προυποθέσεις πρωταθληματισμού για να συνεχίσουμε να είμαστε ΑΕΚ; Γιατί κάτι δεν κάνουμε σωστά 97 χρόνια. 

2) Αρα αν δεν την έχει ο γαύρος την ΕΠΟ ποιός την έχει; Γιατί οι γαύροι ένα χρόνο μας κατηγορούν οτι εμείς ελέγχουμε την ΕΠΟ και οι κατηγορίες για τις οποίες κινδυνεύεις είναι οτι αλλοίωσες το εκλογικό αποτέλεσμα στην ΕΠΟ με σκοπό να την ελέγξεις.

Συνεπώς με τη λογική τη δική σου Νίκο εφόσον δεν ελέγχουμε και την ΕΠΟ τελικά, η κατηγορία είναι αστήριχτη και πρέπει να δικαιωθούμε. Μικρό το κακό επομένως γιατί αν αποδειχτεί αυτό που λες (οτι τελικά δεν μας ανήκει η ΕΠΟ) καλά κάναμε εφόσον δεν έχει νόημα απο τη στιγμή που είμαστε Ιωνικός και δεύτερον κανένα λεκέ δεν έχουμε. 

 

1) προυποθέσεις πρωταθλητισμού θέτει η ιστορία μας. Αν δεν το έχεις το πακετάκι ως παραγοντας άσε τις φιλιες με τους Κοκκαλιαρηδες και πήγαινε σπιτι σου.

2) την ΕΠΟ αν την έχει κάποιος αυτος είναι ο Σαββιδης. Ο δικός μας κάνει την βρώμικη δουλειά και τον μπροστινό του, αυτό είναι εξαλλου και το επάγγελμα του, μπροστινός πλουσιότερων. Αυτή είναι η εκτίμησή μου ειδικά μετά την μη ένσταση. Αλλά και υπερβολικα να τα βρίσκεις αυτά, έχω απορια αν εσυ βλέπεις ότι η ΑΕΚ έχει την ΕΠΟ δικη της τόσα χρονια ή αν απλά το μονο που συμβαίνει είναι ότι η ΕΠΟ δεν ανήκει στον γαυρο.

υγ. Ο Μαρινακης τα βαζει με όποιον βρει την νομική ευκαιρία. Με τον άλλον την βρήκε με Ξάνθη.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που απαντάτε σοβαρά ρε μαλάκες στα ποστ του Μητσακλα 😄

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zara said:

Μου αρέσει που απαντάτε σοβαρά ρε μαλάκες στα ποστ του Μητσακλα 😄

Γιατί τι έχουν τα ποστ του Μητσακλα, χολέρα έχουν;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Skepastos said:

1) Δηλαδή θέτουμε προυποθέσεις πρωταθληματισμού για να συνεχίσουμε να είμαστε ΑΕΚ; Γιατί κάτι δεν κάνουμε σωστά 97 χρόνια. 

 

Καταρχάς εγώ θέλω να νιώθω ότι με σέβονται και ότι η ΑΕΚ σέβεται τον εαυτό της

Η ιστορία έχει δείξει ότι αν η καταγγελία υποκινούνταν από κανά Σαββίδη παίζει και να τιμωρούμασταν μόνοι μας

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

 

Η ιστορία έχει δείξει ότι αν η καταγγελία υποκινούνταν από κανά Σαββίδη παίζει και να τιμωρούμασταν μόνοι μας

Γνώμη μου είναι ότι το μυαλό των Πόντιων δεν φτάνει μέχρι εκεί.

Μέχρι οφσάιντ πάει.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nikos said:

1) προυποθέσεις πρωταθλητισμού θέτει η ιστορία μας. Αν δεν το έχεις το πακετάκι ως παραγοντας άσε τις φιλιες με τους Κοκκαλιαρηδες και πήγαινε σπιτι σου.

2) την ΕΠΟ αν την έχει κάποιος αυτος είναι ο Σαββιδης. Ο δικός μας κάνει την βρώμικη δουλειά και τον μπροστινό του, αυτό είναι εξαλλου και το επάγγελμα του, μπροστινός πλουσιότερων. Αυτή είναι η εκτίμησή μου ειδικά μετά την μη ένσταση. Αλλά και υπερβολικα να τα βρίσκεις αυτά, έχω απορια αν εσυ βλέπεις ότι η ΑΕΚ έχει την ΕΠΟ δικη της τόσα χρονια ή αν απλά το μονο που συμβαίνει είναι ότι η ΕΠΟ δεν ανήκει στον γαυρο.

υγ. Ο Μαρινακης τα βαζει με όποιον βρει την νομική ευκαιρία. Με τον άλλον την βρήκε με Ξάνθη.

Ασε τι θα κάνει ο Μελισσανίδης και τι θα κάνουμε εμείς με το Μελισσανίδη. Εμείς για να αγαπάμε την ΑΕΚ θέλουμε πρωταθληματισμό; Η επειδή τα έχει σκατώσει ο ιδιοκτήτης να βάζουμε φρένο στην αγάπη μας για αυτή; Δεν το καταλαβαίνω. 

Επίσης μεχρι σήμερα την ΕΠΟ την είχε ο ΠΑΟΚ, σωστά. Μέχρι πριν λίγες μέρες όπου όλος ο αθλητικός κόσμος συμφωνεί οτι ανήκει στην επιρροή της ΑΕΚ. Αν δεν ανήκει στην ΑΕΚ απο τις εκλογές και μετά γιατί δεν επιτίθενται στον ΠΑΟΚ για τις βαλίτσες του Πουρλιοτόπουλου και του Τεβεκέλη αλλά στην ΑΕΚ, το Μελισσανίδη και το Γιαννάκη;. Βαράνε το σαμάρι ή φοβήθηκαν το γαίδαρο Ιβαν;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stylianopoulos said:

 ,ο πρεζεμπορας θέλει να αφανίσει τον Μελισσανίδη και να τελειώσει την ΑΕΚ.

Πως γένεν αυτό, αφού στα Ποσειδώνια τότενες ο Τιγράραρος του είχε πει "κάνε πίσω να τα βρούμε, για τον πατέρα σου που τον είχα φίλο, αλλιώς θα σε φυτέψω" και ο Βούβαλος είχε στρέψει το βλέμμα α λα Σάντος στο πάτωμα, και μουγκρίσει "κάνε ότι καταλαβαίνεις".

Αφού δεν τον βλέπει επιχειρηματικά / αφού υπερέχει παραγοντικά / τι λόγια λυπητερά /είν' αυτά; (χαϊκου σε μελοποίηση Κηλαηδόνη) 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Καταρχάς εγώ θέλω να νιώθω ότι με σέβονται και ότι η ΑΕΚ σέβεται τον εαυτό της

Η ιστορία έχει δείξει ότι αν η καταγγελία υποκινούνταν από κανά Σαββίδη παίζει και να τιμωρούμασταν μόνοι μας

Και εγώ αυτό θέλω για αυτό έβριζα και βρίζω το Μελισσανίδη για το θέμα της ένστασης. Η ένσταση όμως δεν ήταν πόλεμος ενάντια στην ΑΕΚ, ήταν απεμπόληση δικαιώματος, πολύ σημαντική μαλακία και αυτή βέβαια, αλλά όταν έγινε πόλεμος ενάντια στην ΑΕΚ για το πρωτάθλημα ήταν εκεί. Εδώ μιλάμε οτι απειλείσαι με διοικητική εξόντωση με συνέπειες σε όλες τις εκφάνσεις της ομάδας. Απο το ποδοσφαιρικό μέχρι το γηπεδικό. Αρα τι ακριβώς συζητάμε; Οτι επειδή έχει αποδειχτεί καραγκιόζης ο Μελισσανίδης στα παπάρια μας η ΑΕΚ; Σαν να μου λες οτι μπαίνουν να βιάσουν στο σπίτι τη μάνα σου και επειδή ο πατέρας σου είναι μέθυσος την κοπανάς επειδή παντρεύτηκε ένα μαλακα. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.enwsi.gr/978400/paraskinia/grankases/gia-na-mathainete-ligo-ta-peri-tis-stimenis-istorias-me-tin-epitropi-deontologias-kai-na-min-sas-menoyn-apories.html?utm_source=internal&utm_medium=home_section

-Ακούσατε για 50 μάρτυρες και… δέκα μαθητάδες; Αλήθεια είναι… Μέσα σε χρόνο ρεκόρ και με κάθε τρόπο αποσπάστηκαν καταθέσεις. Στην ΑΕΚ γνωρίζουν ήδη και τους… τρόπους, αλλά και τις απειλές σε κάποιες περιπτώσεις! Θα βγουν αυτά σιγά-σιγά…

-Το φάγατε ότι 50 μάρτυρες καταγγέλλουν την ΑΕΚ; Πόσες είναι επιβαρυντικές; Εδώ σας θέλω… Το πολύ να είναι πέντε – έξι κάποιων τυχαίων… Το πρώτο μεγάλο ψέμα!

-Γνωρίζετε ότι καταθέσεις όπως του Λυσάνδρου (ο οποίος κλήθηκε ως… Λυσάνδρου και όχι ως ΑΕΚ από την ίδια επιτροπή) αλλά και άλλες τόσες πλήρως αθωωτικές για την ΑΕΚ δεν βρήκαν θέση στο πόρισμα του κυρίου Αθανασίου;

-Ακούσατε από τα φερέφωνα για εκλογές σε 10 ΕΠΣ που διερευνώνται; Μάλιστα… Επτά αφορά η έρευνα, και στις δύο από αυτές ο ίδιος ο εισηγητής-καμικάζι σε ταχύτητα δεν βλέπει τίποτα το ενοχοποιητικό. Σε άλλες δύο οι καταθέσεις είναι της πλάκας…

-Στη μία από τις δήθεν επιβαρυντικές ο βασικός μάρτυρας έχει καταγγελθεί εδώ και τρία χρόνια από τον πρόεδρο της Ενωσης για ξεκάθαρη πλαστογραφία στην ίδια επιτροπή της Δεοντολογίας, που δεν είχε χρόνο να ασχοληθεί με το θέμα… Ολως τυχαίως ο συγκεκριμένος «μάρτυρας» διαθέτει και Ακαδημία του Ολυμπιακού!

-Στην άλλη δεν υπάρχει κατάθεση αλλά ο εισηγητής έχει χρησιμοποιήσει στο πόρισμα το κείμενο της μήνυσης προέδρου που έχασε την προεδρία του! Με τη μόνη διαφορά ότι αυτή η μήνυση έχει αρχειοθετηθεί, ενώ η σε βάρος του μήνυση σε λίγο πάει στο ακροατήριο…

-Οι ελάχιστες επιβαρυντικές καταθέσεις αφορούν εκπροσώπους σωματείων. Μήπως γνωρίζετε πόσοι εκπρόσωποι σωματείων των ηττημένων παρατάξεων θα κληθούν ως μάρτυρες υπεράσπισης για αυτή την αστεία υπόθεση για να καταθέσουν ότι δεν έχει συμβεί τίποτα απολύτως;

 

-Γνωρίζετε ότι όλες οι… επίδικες εκλογές των συγκεκριμένων Ενώσεων έχουν κριθεί ως απόλυτα νόμιμες από το Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ;

-Για την ουσία της υπόθεσης. Η ΑΕΚ δεν πρόκειται να υπερασπιστεί τις θέσεις της ως κατηγορούμενη αλλά να βγει στην αντεπίθεση και να καθίσει πολλούς ανθρώπους στο σκαμνί.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ασε τι θα κάνει ο Μελισσανίδης και τι θα κάνουμε εμείς με το Μελισσανίδη. Εμείς για να αγαπάμε την ΑΕΚ θέλουμε πρωταθληματισμό; Η επειδή τα έχει σκατώσει ο ιδιοκτήτης να βάζουμε φρένο στην αγάπη μας για αυτή; Δεν το καταλαβαίνω. 

Επίσης μεχρι σήμερα την ΕΠΟ την είχε ο ΠΑΟΚ, σωστά. Μέχρι πριν λίγες μέρες όπου όλος ο αθλητικός κόσμος συμφωνεί οτι ανήκει στην επιρροή της ΑΕΚ. Αν δεν ανήκει στην ΑΕΚ απο τις εκλογές και μετά γιατί δεν επιτίθενται στον ΠΑΟΚ για τις βαλίτσες του Πουρλιοτόπουλου και του Τεβεκέλη αλλά στην ΑΕΚ, το Μελισσανίδη και το Γιαννάκη. Βαράνε το σαμάρι ή φοβήθηκαν το γαίδαρο Ιβαν;

Απαντησα και στα 2. 
 

Εμεις για να ανεχόμαστε βιαστές του παρελθόντος, θελουμε να υπάρχει σοβαρος λόγος. Τουλάχιστον εγώ. Άλλοι δεν τους ανεχονται καθόλου πχ. Λόγος όταν κατα τα λοιπα δεν μπορεις να αποφύγεις τις τεσσαροπεντάρες, τις σερι ήττες σε τελικους, τον εξευτελισμό στα ντερμπυ και τα -20, δεν βλέπω να υπάρχει. 

Και παλιότερα ο αθλητικός κόσμος θεωρούσε ότι το πάνω χερι έχει η ΑΕΚ, αλλά εγώ δεν το είδα αυτό πουθενά. Επιτίθενται εκεί που βρίσκουν έστω κάποιο μικρό στοιχείο να προσπαθήσουν να στηριχτούν νομικα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Και εγώ αυτό θέλω για αυτό έβριζα και βρίζω το Μελισσανίδη για το θέμα της ένστασης. Η ένσταση όμως δεν ήταν πόλεμος ενάντια στην ΑΕΚ, ήταν απεμπόληση δικαιώματος, πολύ σημαντική μαλακία και αυτή βέβαια, αλλά όταν έγινε πόλεμος ενάντια στην ΑΕΚ για το πρωτάθλημα ήταν εκεί. Εδώ μιλάμε οτι απειλείσαι με διοικητική εξόντωση με συνέπειες σε όλες τις εκφάνσεις της ομάδας. Απο το ποδοσφαιρικό μέχρι το γηπεδικό. Αρα τι ακριβώς συζητάμε; Οτι επειδή έχει αποδειχτεί καραγκιόζης ο Μελισσανίδης στα παπάρια μας η ΑΕΚ; Σαν να μου λες οτι μπαίνουν να βιάσουν στο σπίτι τη μάνα σου και επειδή ο πατέρας σου είναι μέθυσος την κοπανάς επειδή παντρεύτηκε ένα μαλακα. 

Διαφωνώ ότι στον πόλεμο για το πρωτάθλημα ήταν εκεί. Πόλεμος γινόταν από πολύ πριν το ματς της Τούμπας και πήγαινε συνεχώς πάσο. Πόλεμος συνέχισε να γίνεται και μετά (επικοινωνιακός) και πάλι πάσο πήγαινε. Απλά οκ έκανε το μίνιμουμ και δεν συντελέστηκε ίσως το μεγαλύτερο σκάνδαλο στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο έβερ. 

Αυτό που συζητάω είναι ότι από την στιγμή που η ίδια η ΠΑΕ ΑΕΚ δεν ενδιαφέρεται να προστατέψει τα συμφέροντά της δεν θα κάτσω να σκάσω εγώ. Μέχρι πρόσφατα έσκαγα, ε πλέον όχι.

Link to comment
Share on other sites

Στο αγωνιστικό μας πηδάει ο πρεζεμπορας, αλλά στο έξω-αγωνιστικό βλέπω να τον πηδάει ο εθνάρχης. Γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Στο αγωνιστικό μας πηδάει ο πρεζεμπορας, αλλά στο έξω-αγωνιστικό βλέπω να τον πηδάει ο εθνάρχης. Γνώμη μου

Πιπτουν τα πέη στρεϊτ θρου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Διαφωνώ ότι στον πόλεμο για το πρωτάθλημα ήταν εκεί. Πόλεμος γινόταν από πολύ πριν το ματς της Τούμπας και πήγαινε συνεχώς πάσο. Πόλεμος συνέχισε να γίνεται και μετά (επικοινωνιακός) και πάλι πάσο πήγαινε. Απλά οκ έκανε το μίνιμουμ και δεν συντελέστηκε ίσως το μεγαλύτερο σκάνδαλο στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο έβερ. 

Αυτό που συζητάω είναι ότι από την στιγμή που η ίδια η ΠΑΕ ΑΕΚ δεν ενδιαφέρεται να προστατέψει τα συμφέροντά της δεν θα κάτσω να σκάσω εγώ. Μέχρι πρόσφατα έσκαγα, ε πλέον όχι.

Αλλο αυτό. Αν κουράστηκες, αν βαρέθηκες, αν ξενέρωσες, δεν θα βρεθεί κανείς να σε κατακρίνει και κυρίως εγώ....Αλλά για μενα προσωπικά η υπεράσπιση της ΑΕΚ δεν έχει να κάνει με το πόσο μαλάκας είναι ο Μελισσανίδης. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, MITSAKLAS said:

Γιατί τι έχουν τα ποστ του Μητσακλα, χολέρα έχουν;

μη σταματάς, μη σταματάς να τους γλεντάς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

μη σταματάς, μη σταματάς να τους γλεντάς.

Όχι, αν λέω ψέματα πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ρε Μητσακλα δεν στηρίζεις τον Κλοππ

Τον εθνάρχη θα στηριζες; 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×