Jump to content

Διοικητικά - Οικονομικά ΠΑΕ ΑΕΚ


nikos
 Share

Recommended Posts

Ο παοκ βέβαια αθωώθηκε με τον Σαββιδη εξορία και τον Άρη να γίνεται παράρτημα και να μην ακούγεται κιχ. Win-win. Ε ποιος έμεινε, ο δικός μας. Σου λέει 1% πιθανότητα να μπει γήπεδο να ρίξει λεφτά και να είναι βραχνάς, θα τον τελειώσω από τώρα. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Την στηριξη των οπαδων του ΠΑΟΚ ο Σαββιδης την αγορασε με χρημα (πολυ) που διπλασσιασε τους τιτλους της ομαδας του. Αν ειχε ο Μελισσανιδης τον ΠΑΟΚ μονο ο Κιμποκο θα τον στηριζε.

Εδώ στήριξαν Βουλινο, Μπατατούδη και έφεραν στην Ελλάδα ως σωτήρα το βασιλιά του μαγιό. Μπλοκ είναι όπως και οι γαύροι και καλά κάνουν 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Το θεμα ειναι πως μολις εσκασε η υποθεση, η κυβερνηση ετρεξε να βγαλει φωτογραφικη διαταξη. Το οτι τελικα ολες οι πλευρες (Μαρινακης+Κυβερνηση και Ιβαν) πηγαν πασο δεν λεει κατι, η μαλλον λεει πως δεν θα υπηρχε νικητης αν πλακωνονταν.

Σκάει το γεγονός που προβλέπει υποβιβασμό, βγαίνει ο κουλης για να το παίξει σωτήρας στα λάχανα και κάνει τον υποβιβασμό αφαίρεση βαθμών. Ο γαυρος εξασφαλίζει το πρωτάθλημα και όπως έλεγες και εσύ κρατάει από τα αρχιδια τον Ιβάν 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Το θεμα ειναι πως μολις εσκασε η υποθεση, η κυβερνηση ετρεξε να βγαλει φωτογραφικη διαταξη. Το οτι τελικα ολες οι πλευρες (Μαρινακης+Κυβερνηση και Ιβαν) πηγαν πασο δεν λεει κατι, η μαλλον λεει πως δεν θα υπηρχε νικητης αν πλακωνονταν.

το εκανε για το προσωπο του ιβαν ή για καποιο μερος του κοσμου (ψηφοι)? Γιατι η κυβερνηση αυτο κοιταει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Σκάει το γεγονός που προβλέπει υποβιβασμό, βγαίνει ο κουλης για να το παίξει σωτήρας στα λάχανα και κάνει τον υποβιβασμό αφαίρεση βαθμών. Ο γαυρος εξασφαλίζει το πρωτάθλημα και όπως έλεγες και εσύ κρατάει από τα αρχιδια τον Ιβάν 

Το θεμα ειναι ξαναλεω πως ο Ιβαν οταν εσκασε ΣΟΒΑΡΗ υποθεση αφησε τον ΠΑΟΚ ησυχο. Το οτι πηγε πασο αφου πρωτα εσκασε 100m και διπλασσιασε τους τιτλους της ομαδας του κανοντας και νταμπλ, ειναι εντελως μικρης σημασιας. Εδω ο δικος μας παει πασο πχ χαριζοντας δευτερη θεση και καταστρεφοντας εντελως την ομαδα (μην γελιεστε η περσινη μη ενσταση τελειωσε την ΑΕΚ για φετος) για να μην τον κραζει (πολυ) το sdna.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, George_D said:

το εκανε για το προσωπο του ιβαν ή για καποιο μερος του κοσμου (ψηφοι)? Γιατι η κυβερνηση αυτο κοιταει

Ξαναλεω, υπαρχει λογος που ο Ιβαν εχει τετοια στηριξη πλεον στην Βορεια Ελλαδα. Εριξε λεφτα, εφερε τιτλους αδιανοητους για τα δεδομενα τους και γενικα δεν ειναι αεριτζης τυπου Μελισσανιδης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έζησα έντονα τα του γηπέδου, ξέρω πως η άδεια έκανε να βγει 4 χρόνια και όταν κατέβηκες 15000 άτομα στη Νέα Φιλαδέλφεια και καπάκι έσκασαν 1000 ροπαλοφοροι απέναντι στην πορεία που επιχείρησαν οι ευαισθητουληδες, μετά από ένα μήνα είχες τροπολογία που σε ξεμπλοκαρε και μετά από δύο είχες και την άδεια στα χέρια σου. Το μόνο που σέβονται αυτά τα καργιολια είναι οι ψήφοι 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας το ξεκινήσουμε διαφορετικά. Τον μανταλο δεν τον γουστάρει μαλλον κανείς εδω μέσα και γενικά η πλειοψηφια του κοσμου μας τον σιχάθηκε. Αν ακουγαμε αυριο οτι εφυγε, θα γινοταν πανηγύρια παντού, μεγαλύτερα από τα πανηγύρια που έγιναν για την εξασφάλιση της πλειοψηφίας του ΔΣ της ΕΠΟ. Πολύ μεγαλύτερα.

Αλλά, για όσο ακόμα φορά αυτο το αρχιδακι την φανέλα μας, καθε κλωτσιδι που τρώει στο γήπεδο βρίζω τον αντίπαλο. Καθε τακλιν που του κανουν ατην περιοχή ενστικτοδώς θα ζητήσω πεναλτι. Μπορεί απο τηννσιχαμαρα μας για αυτόν να το χουμε παρει στην πλάκα και να τον βρίζουμε για τα καραγκιοζιλίκια το5 κυρίως, αλλα η αλήθεια είναι οτι εγώ ΑΕΚ υποστηρίζω, μαρεσουν δεν μαρεσουν αυτοι οι παικτες ειναι η ΑΕΚ τώρα, και τους υποστηρίζω. Στο γήπεδο, στους αγώνες της ομαδας. Εξω απο την ομάδα να παν να γαμηθούν με αλογα δεν με κοφτει.

Αυτά πανω κατω ισχύουν και για τον Μελ. Δεν με νιαζει σαν επιχειρηματιας και σαν ανθρωπος, και τον κράζω για τις μαλακιες που κανει στην ομαδα. Το τι επιχειρηματικες κοντρες εχει με το κήτος ούτε αυτο με απασχολει, ας μείνει και ταπί και να ζητιανευει εξω απο το καλλιμαρμαρο, ή ας του φαει τις μπίζνες του χοντρού και ας γράψει και καλύτερα τραγούδια χεστηκα προσωπικα.

Σε αυτή την υποθεση ομως ο χοντρός χτυπάει και την ομάδα. Ποσώς με νιαζει αν ο πρώτος στοχος του είναι η ομαδα η ο Μελ. Και οταν μπαινει η ομαδα στη μέση θέλω να νικάει παντα. Δεν μενιαζει καν αν υπαρχει ψήγμα αληθειας στις καταγγελιες, δεν εχω κανένα τέτοιο ηθικό διλλημα, τις λαμογιές μεταξύ λαμόγιων δεν υπαρχουν κομπιουτερακια να τις καταμετρήσουν έτσι και αλλιώς. 

Θελω λοιπον οι καταγγελιες να πέσουν στο κενό και να τιμωρηθουν οι καταγγέλοντες για ψευδορκίες και παρακώλυση δικαιοσύνης και δε συμμαζευεται. Δε θέλω ούτε κατα διανοια να χαθέι πόντος από την ομάδα, ισα ισα να παρουνε και 5 παραπανω για ψυχική οδύνη, και να τιμωρηθουν ο γαβρος και η λάρισα για τις συκοφαντίες. Επίσης, ο Μελ ή οποιοσδήποτε απασχολειται στην ομαδα αμέσως ή εμμεσως, να μην παθει τίποτα απολύτως.

Αυτά θέλω. Από εκεί και πέρα ούτε ντουντούκες θα παρω να κανω πορείες για οτιδήποτε αθλητικό ούτε τίποτα, απλά γιατί τυγχάνει γενικά να μην το κάνω. Και φυσικά αν παθει κατι η ομαδα θα βρίζω το κήτος και την κομπανία του αλλα θα ρίξω και ευθυνες σε αυτους που επρεπε να την προστατευσουν πανω από όλους και από ολα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Το θεμα ειναι ξαναλεω πως ο Ιβαν οταν εσκασε ΣΟΒΑΡΗ υποθεση αφησε τον ΠΑΟΚ ησυχο. Το οτι πηγε πασο αφου πρωτα εσκασε 100m και διπλασσιασε τους τιτλους της ομαδας του κανοντας και νταμπλ, ειναι εντελως μικρης σημασιας. Εδω ο δικος μας παει πασο πχ χαριζοντας δευτερη θεση και καταστρεφοντας εντελως την ομαδα (μην γελιεστε η περσινη μη ενσταση τελειωσε την ΑΕΚ για φετος) για να μην τον κραζει (πολυ) το sdna.

Στο όλο έργο που παίζει ο Ιβάν, αν δεν πρωταγωνιστουσε ο δικός μας και ήταν πχ vs vaggos ο κώλος του Τσετσένου θα ήταν πηγάδι. Ουσιαστικά τους τίτλους του ποακ δεν τους διπλασίασε ο Ιβάν. Ο Μελισσανιδης τους διπλασίασε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Επειδή έζησα έντονα τα του γηπέδου, ξέρω πως η άδεια έκανε να βγει 4 χρόνια και όταν κατέβηκες 15000 άτομα στη Νέα Φιλαδέλφεια και καπάκι έσκασαν 1000 ροπαλοφοροι απέναντι στην πορεία που επιχείρησαν οι ευαισθητουληδες, μετά από ένα μήνα είχες τροπολογία που σε ξεμπλοκαρε και μετά από δύο είχες και την άδεια στα χέρια σου. Το μόνο που σέβονται αυτά τα καργιολια είναι οι ψήφοι 

Συμφωνω. Απλα ο Μελισσανιδης σημερα που μιλαμε δεν ειναι σε θεση να κατεβασει ουτε ταξι. Καποιος λογος ηα υπαρχει, κατι εχει μεσολαβησει απο τοτε εως σημερα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Στο όλο έργο που παίζει ο Ιβάν, αν δεν πρωταγωνιστουσε ο δικός μας και ήταν πχ vs vaggos ο κώλος του Τσετσένου θα ήταν πηγάδι. Ουσιαστικά τους τίτλους του ποακ δεν τους διπλασίασε ο Ιβάν. Ο Μελισσανιδης τους διπλασίασε 

Ναι χαιρω πολυ και στα 90s ξερω γω ο Μελισσανιδης πλακωνοταν με Βαρδινογιαννη για λογαριασμο του Κοκκαλη που του ειχε γινει ο κωλος πηγαδι μεχρι να παρει τον Μπαγεβιτς.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Συμφωνω. Απλα ο Μελισσανιδης σημερα που μιλαμε δεν ειναι σε θεση να κατεβασει ουτε ταξι. Καποιος λογος ηα υπαρχει, κατι εχει μεσολαβησει απο τοτε εως σημερα.

Μα δεν κατέβηκα ποτέ στο δρόμο για τον Μελ για να κατέβω και τώρα. Την ΑΕΚ έχω οδηγό

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Μα δεν κατέβηκα ποτέ στο δρόμο για τον Μελ για να κατέβω και τώρα. Την ΑΕΚ έχω οδηγό

Για εσενα δεν ξερω, παντως για την ΑΕΚ και μονο στον δρομο δεν κατεβηκε κανεις ακομα και οταν επεφτε κατηγορια (σε ολα τα αθληματα) παρα τα ηρωικα "αν η ΑΕΚ διαλυθει θα τρομαξει ολη η γη" lol

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ας πιασουμε γιατι χώνεται ο ΒΜ στον Μελ. Προφανώς υπάρχουν εξωποδοσφαιρικοι λόγοι, αλλα ειπαμε από λογιστές να γίνουμε οπαδοί και όχι κριτές των ενδοκαπιταλιστικών ανταγωνισμών, οπότε ας το δούμε καθαρα ποδοσφαιρικα(οσο οξυμωρο και να ακουγεται αυτο ενω μιλαμε για το παντόφλα τον τιγρη και το κήτος)

Υπαρχουν 2 πραγματα

1)Καθε αλυσιδα σπάει στον αδύναμο κρίκο. Πέρσι η επίθεση έγινε στον ένα πολο της συμμαχίας, τον ιβαν. Όχι μονο δεν εσπασε η συμμαχια, ο μελ έδειξε με τον μεγαλύτερο τρόπο την αλληλεγγύη του. Δεν κυνήγησε την τιμωρία των ορκ για τη συνιδιοκτησία, αλλα ούτε καν για τα δελτία, θυσιάζοντας την ευκαιρία να παμε προκριματικά τσουλου. Ε αφου δεν σπάει εκεί, το κήτος βαράει φέτος τον μελ. Ειδατε και στις επιθεσεις λιγες μερες πριν ουσιαστικα λεγανε τον Μελ λαμογιο και τον Ιβαν οτι κανει απλα λαθος που εμπιστευετε τα λαμογια. Να δούμε τι θα κανει ο ιβαν και ποσο σπαθι είναι. 

2) ανεξάρτητα ποιος ειναι πιο ισχυρός, 1 vs 2 δεν το χει ευκολα κανεις. Ο γάβρος είναι μαλλον ο ισχυροτερος και βλέπουμε ότι ζορίζεται ή στη χειρότερη θεωρουν την κυριαρχία τους επισφαλή. Δεν νομίζω όσο ειναι μεσα στην μπαλα τοσοι πολλοι παικτες να κανει καποιος ξανα κουμαντο μονος. Οποτε νομίζω οτι το κήτος θα θελε όχι απλα να φύγει ο Μελ απο τη μέση, αλλα να κανει κολλεγια με τον μπαμπα που χει και χρήμα αφθονο και δεν τα κανει μασούρια. Για αυτό γαμηθηκαν φέτο με τον Μελ, γιατι όχι μονο ειναι αντίπαλος αλλα δεν τον βλέπουν ούτε καν σαν εν δυναμει συμμαχο και συνεργάτη, ούτε έχει και τιποτα διαθεσιμο να του αρμέξουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geologos said:

Τωρα ας πιασουμε γιατι χώνεται ο ΒΜ στον Μελ. Προφανώς υπάρχουν εξωποδοσφαιρικοι λόγοι, αλλα ειπαμε από λογιστές να γίνουμε οπαδοί και όχι κριτές των ενδοκαπιταλιστικών ανταγωνισμών, οπότε ας το δούμε καθαρα ποδοσφαιρικα(οσο οξυμωρο και να ακουγεται αυτο ενω μιλαμε για το παντόφλα τον τιγρη και το κήτος)

Υπαρχουν 2 πραγματα

1)Καθε αλυσιδα σπάει στον αδύναμο κρίκο. Πέρσι η επίθεση έγινε στον ένα πολο της συμμαχίας, τον ιβαν. Όχι μονο δεν εσπασε η συμμαχια, ο μελ έδειξε με τον μεγαλύτερο τρόπο την αλληλεγγύη του. Δεν κυνήγησε την τιμωρία των ορκ για τη συνιδιοκτησία, αλλα ούτε καν για τα δελτία, θυσιάζοντας την ευκαιρία να παμε προκριματικά τσουλου. Ε αφου δεν σπάει εκεί, το κήτος βαράει φέτος τον μελ. Ειδατε και στις επιθεσεις λιγες μερες πριν ουσιαστικα λεγανε τον Μελ λαμογιο και τον Ιβαν οτι κανει απλα λαθος που εμπιστευετε τα λαμογια. Να δούμε τι θα κανει ο ιβαν και ποσο σπαθι είναι. 

2) ανεξάρτητα ποιος ειναι πιο ισχυρός, 1 vs 2 δεν το χει ευκολα κανεις. Ο γάβρος είναι μαλλον ο ισχυροτερος και βλέπουμε ότι ζορίζεται ή στη χειρότερη θεωρουν την κυριαρχία τους επισφαλή. Δεν νομίζω όσο ειναι μεσα στην μπαλα τοσοι πολλοι παικτες να κανει καποιος ξανα κουμαντο μονος. Οποτε νομίζω οτι το κήτος θα θελε όχι απλα να φύγει ο Μελ απο τη μέση, αλλα να κανει κολλεγια με τον μπαμπα που χει και χρήμα αφθονο και δεν τα κανει μασούρια. Για αυτό γαμηθηκαν φέτο με τον Μελ, γιατι όχι μονο ειναι αντίπαλος αλλα δεν τον βλέπουν ούτε καν σαν εν δυναμει συμμαχο και συνεργάτη, ούτε έχει και τιποτα διαθεσιμο να του αρμέξουν.

το κητος νομιζω θελει να παιζει μπαλα μονος του και επειδη δεν εχει την ΕΠΟ δεν εχει εξασφαλισει οτι θα παιρνει οπωσδηποτε το πρωταθλημα καθε χρονο οπως απο το 2017 και πριν. Γιαυτο προσπαθει να βγαλει τους αλλους απο τη μεση τωρα που εχει δικη του κυβερνηση

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

το κητος νομιζω θελει να παιζει μπαλα μονος του και επειδη δεν εχει την ΕΠΟ δεν εχει εξασφαλισει οτι θα παιρνει οπωσδηποτε το πρωταθλημα καθε χρονο οπως απο το 2017 και πριν. Γιαυτο προσπαθει να βγαλει τους αλλους απο τη μεση τωρα που εχει δικη του κυβερνηση

Το πρώτο βήμα είναι να σπάσει το διδυμο και να μείνει ενας. Είτε φύγει απο τη μέση ο Ιβαν είτε ο Μελ, στο 1 vs 1 το κήτος τους έχει όλους.

Απλά ο Ιβαν μπορει να μείνει να βάζει και φράγκα και να τον γλυκάνεις και με κανα κυπελακι. Ο Μελ αν μείνει δεν προσφέρει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Σείεται το σύμπαν για τον κίνδυνο τιμωρίας του εργολάβου.

Από τότε που ανεβήκαμε ,γράφαμε κάτι τριανταρες διάφορες και μας ενοχλεί που μπορεί να γράψει και φέτος,με το ενδεχομενο του μείον δέκα,που δεν θα γίνει.

Την Κυριακή γράφτηκε μια ακόμα μαύρη σελίδα στην ιστορία ,με εργολάβο στα ηνία,ο προπονητής είναι στην θέση του,οι παίκτες το ίδιο,άκρα του τάφου σιωπή από οργανωμένους,οι παλαίμαχοι έβγαλαν ανακοίνωση μόλις θίχτηκε ο μεγάλος ,όχι η ομάδα,σαν τα γιουσουφακια και , προσωπικά,θα ενδιαφερθω αν ο "διοικητικός ηγέτης" τιμωρηθεί,ενώ η ομάδα καταντάει από μεγάλη , ιστορική;

Στα παπαρια μου.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by tony_montana
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Bukowski said:

Για εσενα δεν ξερω, παντως για την ΑΕΚ και μονο στον δρομο δεν κατεβηκε κανεις ακομα και οταν επεφτε κατηγορια (σε ολα τα αθληματα) παρα τα ηρωικα "αν η ΑΕΚ διαλυθει θα τρομαξει ολη η γη" lol

Δεν υπάρχει ούτε ένας που να μην έφαγε τον παπά με τον Μελ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Δεν υπάρχει ούτε ένας που να μην έφαγε τον παπά με τον Μελ

Lathos kaneis. Polloi eimastan enantion prin kan mas riksei. Eimastan polloi ligoi vevea.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, felman said:

Lathos kaneis. Polloi eimastan enantion prin kan mas riksei. Eimastan polloi ligoi vevea.

Εντάξει προφανώς το είπα καθ' υπερβολή. Αλλά έτσι για την ιστορία και εγώ και το 04 και το 05 και το 08 ούτε να τον δω δεν ήθελα. Μετά την πτώση έφαγα την παραμυθά εν γνωσει μου και δεν το κρύβω ο κυριότερος λόγος ήταν το γήπεδο 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως ημουν σιγουρα στο τοπ 5 Μελισσανιδικων πχ εδώ μέσα 🤣

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Εγώ παντως ημουν σιγουρα στο τοπ 5 Μελισσανιδικων πχ εδώ μέσα 🤣

Τα καλύτερα έχω χάσει... :P

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, nikos said:

Εγώ παντως ημουν σιγουρα στο τοπ 5 Μελισσανιδικων πχ εδώ μέσα 🤣

😄😄😄

Όποιος δεν έχει ζήσει τα βράδια με το ψιλικατζιδικο της γειτονιάς του Τόλη, με το χερούλι που ετριξε και τον Σαβέβσκι, δεν καταλαβαίνει.

Πως τα σκατωσες έτσι ρε Μελισσανίδη...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

 

Πως τα σκατωσες έτσι ρε Μελισσανίδη...

έμπλεξε με το στοίχημα

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×