Jump to content

Διοικητικά - Οικονομικά ΠΑΕ ΑΕΚ


nikos
 Share

Recommended Posts

Just now, MITSAKLAS said:

Όχι, αν λέω ψέματα πείτε μου.

μλκ, δεν τους λυπάσαι πο κάθονται και σου απαντούν σοβαρά και με επιχειρήματα;

ο Αδης π.χ. έχει να κάνει review το Τζουρασικ Παρκ και τον απασχολείς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Εδώ ρε Μητσακλα δεν στηρίζεις τον Κλοππ

Τον εθνάρχη θα στηριζες; 

Σκέψου να φέρει κάναν Κλοπ.

Μοναχός στο νΑγιον νΟρος θα πάω.

Ασκητής στην έρημο.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

μλκ, δεν τους λυπάσαι πο κάθονται και σου απαντούν σοβαρά και με επιχειρήματα;

ο Αδης π.χ. έχει να κάνει review το Τζουρασικ Παρκ και τον απασχολείς.

Σοβαρά τα λέω. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Αλλο αυτό. Αν κουράστηκες, αν βαρέθηκες, αν ξενέρωσες, δεν θα βρεθεί κανείς να σε κατακρίνει και κυρίως εγώ....Αλλά για μενα προσωπικά η υπεράσπιση της ΑΕΚ δεν έχει να κάνει με το πόσο μαλάκας είναι ο Μελισσανίδης. 

Αυτά που λέω πάντως δεν αφορούν μόνο τον Μελισσανίδη

Link to comment
Share on other sites

Ο μπαρμπας λειτουργεί για την πάρτη του γενικά.

Και αυτά με τις ΕΠΟ μάλλον για αυτοϊκανοποίηση στο κρεβάτι του και πούλημα μαγκιας στους μεζέδες που τρώει με τους Κακετσηδες τα κάνει. Συν ότι πουλάει και εκδούλευση στον Σαββιντη.

Θα στεναχωρηθώ αν χάσει ποντους η ΑΕΚ αλλά ας κοψει τον σβέρκο του στην τελική να το λύσει το θέμα, δεν θα σκάσω. Εδώ χαρίζει 2ες θέσεις ο τύπος τι να λεμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τους πόντους η ΑΕΚ θα τους χάσει όταν το αποφασίσει ο Βαγγέλης.

Δε θα ρωτήσει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Ο μπαρμπας λειτουργεί για την πάρτη του γενικά.

Και αυτά με τις ΕΠΟ μάλλον για αυτοϊκανοποίηση στο κρεβάτι του και πούλημα μαγκιας στους μεζέδες που τρώει με τους Κακετσηδες τα κάνει. Συν ότι πουλάει και εκδούλευση στον Σαββιντη.

Θα στεναχωρηθώ αν χάσει ποντους η ΑΕΚ αλλά ας κοψει τον σβέρκο του στην τελική να το λύσει το θέμα, δεν θα σκάσω. Εδώ χαρίζει 2ες θέσεις ο τύπος τι να λεμε.

Αρα να βγάλει ένα Νόμο αύριο ο Αυγενάκης οτι υποβιβάζεται η ΑΕΚ επειδή μυρίζουν οι μασχάλες του Μελισσανίδη και ας τρέξει ο κόπανος να βάλει AXE. Να προσπεράσουμε δηλαδή έτσι απλά οτι έχει αθωωθεί ο γαύρος τόσα χρόνια για τις κασσέτες του Ζούγκλα, για τις συνομιλίες του 2010-2012 κλπ αλλά στα παπάρια μας η ΑΕΚ, είναι πρόβλημα του Μελισσανίδη γιατί δεν βάζει λεφτά για μεταγραφές. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MITSAKLAS said:

Τους πόντους η ΑΕΚ θα τους χάσει όταν το αποφασίσει ο Βαγγέλης.

Δε θα ρωτήσει κιόλας.

Δε νομίζω να μπορεί να ελέγξει το CAS ο Βαγγος. Εκεί έχει σίγουρη την ήττα οπότε δεν ανησυχούμε 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Δε νομίζω να μπορεί να ελέγξει το CAS ο Βαγγος. Εκεί έχει σίγουρη την ήττα οπότε δεν ανησυχούμε 

Όπως δεν αφαίρεσε πέρσι τους πόντους από τον βου και κλείδωσε το πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

Αρα να βγάλει ένα Νόμο αύριο ο Αυγενάκης οτι υποβιβάζεται η ΑΕΚ επειδή μυρίζουν οι μασχάλες του Μελισσανίδη και ας τρέξει ο κόπανος να βάλει AXE. Να προσπεράσουμε δηλαδή έτσι απλά οτι έχει αθωωθεί ο γαύρος τόσα χρόνια για τις κασσέτες του Ζούγκλα, για τις συνομιλίες του 2010-2012 κλπ αλλά στα παπάρια μας η ΑΕΚ, είναι πρόβλημα του Μελισσανίδη γιατί δεν βάζει λεφτά για μεταγραφές. 

Δεν εγραψα για μασχάλες εγώ. Ούτε να προσπεράσουμε τίποτα.

Εγραψα ακριβώς με βάση τα δεδομένα που έχουμε.

Επισης εγραψα ότι θα στεναχωρηθώ αν χάσει πόντους η ΑΕΚ, απλά δεν θεωρω ότι πρέπει να βγουμε και στους δρόμους για πραγματα που κάνει και εγώ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ότι αφορούν το καλο της ομαδας και όχι την προσωπική του ατζεντα. Και στην τελική αυτος χαρίζει δεύτερες θέσεις, θα κλάψω λες για αυτό τώρα; Αυτος είναι ικανός να δικαιωθει και την επόμενη μερα να χαρίσει καμια δευτερη θέση στον Ιβαναρο. Έχει νόημα να στεναχωριέται κανεις πλέον; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Δεν εγραψα για μασχάλες εγώ. Ούτε να προσπεράσουμε τίποτα.

Εγραψα ακριβώς με βάση τα δεδομένα που έχουμε.

Επισης εγραψα ότι θα στεναχωρηθώ αν χάσει πόντους η ΑΕΚ, απλά δεν θεωρω ότι πρέπει να βγουμε και στους δρόμους για πραγματα που κάνει και εγώ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ότι αφορούν το καλο της ομαδας και όχι την προσωπική του ατζεντα. Και στην τελική αυτος χαρίζει δεύτερες θέσεις, θα κλάψω λες για αυτό τώρα; Αυτος είναι ικανός να δικαιωθει και την επόμενη μερα να χαρίσει καμια δευτερη θέση στον Ιβαναρο. Έχει νόημα να στεναχωριέται κανεις πλέον; 

Προς το παρόν έχουμε να κάνουμε με ένα πραξικόπημα της Νέας Χουντοκρατίας που λαμβάνει εντολές απο ένα χοντρό με κάτι πλοία που κουβάλαγαν περίεργα φορτία κια όλως περιέργως μετά απο......10 χρόνια ερευνών αθώθηκε για όλες τις υποθέσεις στο ποδόσφαιρο. Εγώ θα ασχοληθώ πρώτα με το καραγκιοζιλίκι αυτό γιατί ακουμπά την ομάδα που αγαπώ και αφού πάνε όλα καλά και ξεμπερδέψουμε όταν έρθει η ώρα θα σιχτιρίσω και το Μελισσανίδη για ότι έχει κάνει εις βάρος της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MITSAKLAS said:

Όπως δεν αφαίρεσε πέρσι τους πόντους από τον βου και κλείδωσε το πρωτάθλημα.

Το CAS δεν ασχολήθηκε, έστειλε την υπόθεση πίσω. Οταν αθωώθηκε ο ποακ είχε ήδη τελειώσει το πρωτάθλημα και μαθηματικά, ακόμα και επιστροφή βαθμών να είχαμε. Το γιατί δεν τους κυνήγησε ο Σαββίδης είναι άλλο ευαγγέλιο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hoffman21 said:

Ιωαννίδου vs Γιαρένη + Μπιτζούνη!

 

 Με την εισήγηση της Επιτροπής Δεοντολογίας είναι προφανής η κατά παραγγελία στόχευση της Λουίζας Ιωαννιδου.

Εκτός από τον εξοστρακισμο του Μελισσανιδη και την διάλυση της ΑΕΚ λίγο πριν μπει στην ΑγιαΣοφια,οι... γκρανΚΑΣες προσπαθούν να ανατρέψουν τη διοίκηση της ΕΠΟ και αμέσως μετά να εκπαραθυρωσουν τον Κλάτενμπεργκ και τους τακτικούς δικαστές της Επιτροπής Εφέσεων και του Διαιτητικου Δικαστηρίου της ΕΠΟ, επειδή δήθεν επιλέχθηκαν παράνομα.
Άρα με ένα σμπάρο, πολλά τρυγόνια! 
 
Πάντως, η θητεία όλων των αθλητικών δικαστών λήγει τον Αύγουστο. 

Κύριε Κλάτενμπεργκ, θα έχουμε… εξυγίανση, δηλαδή αλλοίωση φέτος στο Κύπελλο;

Μου προξένησε πολύ μεγάλη, αρνητική, εντύπωση ο ορισμός του Λετονού Τρεϊμάνις από τον Άγγλο αρχιδιαιτητή της ΚΕΔ κύριο Κλάτενμπεργκ για το πρώτο παιχνίδι του Ολυμπιακού στα Γιάννινα

....

😂😂😂😂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση περί  "συσπείρωσης" έχει εξελιχθεί  σε μια αυταπάτη που εμπεριέχει όλες τις άλλες αυταπάτες "ενότητα", "ομόνοια"... και Πλατεία Βάθης. Τι ακριβώς ζητάτε από τον κόσμο; Να σταθεί δίπλα στον εθνάρχη; Με ποιο τρόπο; Μήπως να κατέβουμε στο δρόμο με πανό "Γεννήθηκα 26η του Οκτώβρη;" Να ακούμε μόνο ενωσίτικα ράδια, να βάζουμε μπενζίνα από συγκεκριμένα πρατήρια; Α! μήπως να γίνουμε λιγουλάκι γαύροι-no politica-Tigris Habemus στα πολύβατα; Λες και θα αλλάξει τίποτα. Αν ο Μεγάλος έχει μπλέξει τις μπίζνες του με τα ποδοσφαιρικά ας βρει τον τρόπο να τα βάλει σε μια τάξη είτε μονάχος του, είτε με την αμέριστη αρωγή των σιτιστών του Πρυτανείου. Η ποιότητα του λόγου είναι αντιστρόφως ανάλογος των πράξεων του. Πρώτη συνέντευξη τύπου. Αντί να βγάλει 2-3 νερόβραστους γραφικούς δεκάρικους προτίμησε να καυλώσει το ινσταγκραμ του κιοφτέ. Είδε μικρόφωνο ανοικτό και απασφάλισε.  Και που να τα πει άλλωστε; Στα Ποσειδωνία; Του πέταξε συστημένο το μπαλάκι η πλατεία Αλεξάνδρας πίσω. Θεωρώ δεδομένο ότι θα αντιδράσει, αλλά σε αντίθεση με τον Ευπατρίδη που είναι γαύρος και τον ποδοσφαιρικό του οργανισμό τον έχει στον ίδιο παρονομαστή ο Εθνάρχης δεν θέλει και πολύ νας μας γράψει στα παπάρια του αν το ποδοσφαιρικό κομμάτι του γίνει  βαρίδι. Το έχει ξαναπράξει.  

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Duck_Season said:

Η συζήτηση περί  "συσπείρωσης" έχει εξελιχθεί  σε μια αυταπάτη που εμπεριέχει όλες τις άλλες αυταπάτες "ενότητα", "ομόνοια"... και Πλατεία Βάθης. Τι ακριβώς ζητάτε από τον κόσμο; Να σταθεί δίπλα στον εθνάρχη; Με ποιο τρόπο; Μήπως να κατέβουμε στο δρόμο με πανό "Γεννήθηκα 26η του Οκτώβρη;" Να ακούμε μόνο ενωσίτικα ράδια, να βάζουμε μπενζίνα από συγκεκριμένα πρατήρια; Α! μήπως να γίνουμε λιγουλάκι γαύροι-no politica-Tigris Habemus στα πολύβατα; Λες και θα αλλάξει τίποτα. Αν ο Μεγάλος έχει μπλέξει τις μπίζνες του με τα ποδοσφαιρικά ας βρει τον τρόπο να τα βάλει σε μια τάξη είτε μονάχος του, είτε με την αμέριστη αρωγή των σιτιστών του Πρυτανείου. Η ποιότητα του λόγου είναι αντιστρόφως ανάλογος των πράξεων του. Πρώτη συνέντευξη τύπου. Αντί να βγάλει 2-3 νερόβραστους γραφικούς δεκάρικους προτίμησε να καυλώσει το ινσταγκραμ του κιοφτέ. Είδε μικρόφωνο ανοικτό και απασφάλισε.  Και που να τα πει άλλωστε; Στα Ποσειδωνία; Του πέταξε συστημένο το μπαλάκι η πλατεία Αλεξάνδρας πίσω. Θεωρώ δεδομένο ότι θα αντιδράσει, αλλά σε αντίθεση με τον Ευπατρίδη που είναι γαύρος και τον ποδοσφαιρικό του οργανισμό τον έχει στον ίδιο παρονομαστή ο Εθνάρχης δεν θέλει και πολύ νας μας γράψει στα παπάρια του αν το ποδοσφαιρικό κομμάτι του γίνει  βαρίδι. Το έχει ξαναπράξει.  

Το να αγαπάς την ΑΕΚ υπεράνω προσώπων είναι αυταπάτη ή μήπως πρέπει να βάζω μόνο βενζίνη Aegean για να ξεχέσω πχ έναν κολλητό βουλευτή του Αυγενάκη λέγοντας του κάποια λίγα για τη μανούλα του; Η μήπως επειδή γράφω στα παπάρια μου κάθε κόμμα και ιδεολογία μπροστά στην ΑΕΚ αυτό με κάνει no politica; Η διαφορά βρίσκεται στο γεγονός οτι εγώ και χωρίς Μελισσανίδη, είτε αποφασίσει να μας πουλήσει είτε φύγει με τις κλωτσιές, πάλι ΑΕΚ θα είμαι. Σε αντίθεση με πάρα πολλούς που απο ότι φαίνεται φιλτράρουν την αγάπη τους για την ΑΕΚ μέσα απο τα πάθη τους για συγκεκριμένα πρόσωπα, είτε λέγεται Μελισσανίδης, είτε λέγεται Ντέμης, είτε Νοτιάς, Παπάς και Πόλυς. Ενα πράγμα έχω οδηγό όλα αυτά τα χρόνια. Ολοι θα χαθούμε κάποια στιγμή, μόνο η ΑΕΚ πρέπει να υπάρχει αιώνια και για την ΑΕΚ δεν με νοιάζει να ακούγομαι και γραφικός. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

έβγαλε βρώμα ο Βρανιες ότι τον προσέγγισαν για να στήσει το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ το 2018. άμεσα για άλλη μια φορά τα αντανακλαστικά της ΠΑΕ - "πρώτη φορά το ακούμε".

μην τυχόν και θίξουμε τον Τσετσένο γκόμενο.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, agelos said:

έβγαλε βρώμα ο Βρανιες ότι τον προσέγγισαν για να στήσει το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ το 2018. άμεσα για άλλη μια φορά τα αντανακλαστικά της ΠΑΕ - "πρώτη φορά το ακούμε".

μην τυχόν και θίξουμε τον Τσετσένο γκόμενο.

Αχαχαχαχαχαχχχ

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια συνεντευξη είπε όμως ότι ενημέρωσε την ΠΑΕ τότε και αυτή αντέδρασε 

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς αντέδρασε; δηλώνει άγνοια λέει η παε και λέει ο Βρανιες ότι τους είχε ενημερώσει. Κάτι δεν κολαει 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Το να αγαπάς την ΑΕΚ υπεράνω προσώπων είναι αυταπάτη ή μήπως πρέπει να βάζω μόνο βενζίνη Aegean για να ξεχέσω πχ έναν κολλητό βουλευτή του Αυγενάκη λέγοντας του κάποια λίγα για τη μανούλα του; Η μήπως επειδή γράφω στα παπάρια μου κάθε κόμμα και ιδεολογία μπροστά στην ΑΕΚ αυτό με κάνει no politica; Η διαφορά βρίσκεται στο γεγονός οτι εγώ και χωρίς Μελισσανίδη, είτε αποφασίσει να μας πουλήσει είτε φύγει με τις κλωτσιές, πάλι ΑΕΚ θα είμαι. Σε αντίθεση με πάρα πολλούς που απο ότι φαίνεται φιλτράρουν την αγάπη τους για την ΑΕΚ μέσα απο τα πάθη τους για συγκεκριμένα πρόσωπα, είτε λέγεται Μελισσανίδης, είτε λέγεται Ντέμης, είτε Νοτιάς, Παπάς και Πόλυς. Ενα πράγμα έχω οδηγό όλα αυτά τα χρόνια. Ολοι θα χαθούμε κάποια στιγμή, μόνο η ΑΕΚ πρέπει να υπάρχει αιώνια και για την ΑΕΚ δεν με νοιάζει να ακούγομαι και γραφικός. 

Αυτή είναι η έννοια του no-politica. Μόλις την περιέγραψες. Είτε έχει να κάνει με την ΑΕΚ, είτε με την καλοπέραση. Δεν το κατακρίνω, το καταγράφω. Αν υπάρχει ΑΕΚ και ποια ΑΕΚ θα υπάρχει στο μέλλον θα το δείξει το μέλλον. Αν το γυρίσουμε στην ΑΕΚ της καρδιάς, Ναι! προφανώς θα υπάρχει το σωματείο, αλλά μπορεί να βρίσκεται σε ένα απαξιωμένο τοπικο(=ελληνικό) πρωτάθλημα και να μην συμμετέχει τεκάν στην 3η εθνική της Ευρώπης. Μερικούς τους γεμίζει αυτό, εμένα πάλι όχι. Να σπαταλώ το χρόνο μου να βλέπω ένα κοπάδι να το γλεντάει ο κάθε τσοπάνης από το Βόλο και τα Γιάννενα δεν θα το κάνω. I am too old for this shit!  Εγώ θα σου ξαναπώ ότι τα συμφέροντα του Πρυτανείου δεν ταυτίζονται πάντοτε με της εταιρίας. Στο επιχειρηματικό του  βίο είναι κανόνας. Ποσώς με ενδιαφέρει τι και πως το έκανε στην Aegean, αλλά εδώ έχουμε έναν οργανισμό που εκπροσωπεί κάτι άλλο, όσο και να έχει εκφυλιστεί στην πάροδο του χρόνου κάτι διαφορετικό  από τιγρικά έσοδα-έξοδα και ισολογισμούς. Να βρει τρόπο να μας ξεμπλέξει, όχι την πάρτι του, την ομάδα. Το χρέος του δεν κλείνει με ένα γήπεδο, ούτε αυτό του δίνει λευκή επιταγή, Και για ξεκαθαρίσουμε κάτι, η ιδεολογία δεν είναι τα χάχολα κομματόσκυλα που εναλλάσσονται στην εξουσία. Είναι κάτι βαθύτερο και πριν καταλήξεις, αν καταλήξεις να σε εκφράζει κάτι, να έχεις άποψη τέλος πάντων, είναι μια διαδικασία επίπονη και έχοντας φάει αρκετά σκατά παράλληλα από τις πολλές αντιφάσεις και ανατροπές που συναντάς. 

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Δηλαδή έχει ο πρεζέμπορας πρόβλημα με τον Μελισσανίδη? Από που και ως που αφού ήταν και φίλοι παλιότερα. Το πρόβλημά του είναι η AEK. Είναι σα να λέμε ότι κάποτε ο Μπέος είχε πρόβλημα με τον Αδαμίδη,  και γιαυτό τον έβριζε. Όχι, τον έβριζε επειδή ήταν πρόεδρος στην ΑΕΚ. Επίσης καμία ομάδα δεν βελτιώνεται μέσα από συντριβές ή καταστροφές. Η ΑΕΚ δεν έγινε καλύτερη όταν έχασε το πρωτάθλημα του 2008 στα χαρτιά ούτε όταν έπεσε στην Γ.  

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περιμενω να παρει πουλο ο Μελισσανιδης για να ασχοληθω ξανα με την ΑΕΚ (σε επιπεδο να κατσω δηλαδη να την δω εστω απο TV). Δεν με ενδιαφερει αυτη την στιγμη το αγωνιστικο επιπεδο, οσο το να φυγει ο πλεον τοξικος παραγοντας της 30ετιας απο την ομαδα. Και η αποψη αυτη δεν αλλαζει και νταμπλ να κανει του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα στο μεταξυ εβγαλαν ανακοινωση οι παλαιμαχοι μας για τον μπολεμο που δεχεται η ΑΕΚαρα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×