Jump to content

Recommended Posts

Για τον γαιδαρο καβαλα ποδοσφαιρο εχουν.

Οποτε οντως γενικευεις.

Πολυ μεγαλους παικτες εχουν βγαλει Σερβια, Κροατια, Βουλγαρια και Ρουμανια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οποτε οντως γενικευεις.

Πολυ μεγαλους παικτες εχουν βγαλει Σερβια, Κροατια, Βουλγαρια και Ρουμανια.

Ισχυει.

Επισης και η Εθνικη Ελλαδος εχει παρει Ευρωπαικο.

Μπορω ομως παρολα τα παραπανω να μην θεωρω τα Βαλκανια το λικνο του ποδοσφαιρου, οπως επισης να μην επιθυμω για προπονητη εναν Ουζουνιδη/Uzunidic/Uzunidescu κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει.

Επισης και η Εθνικη Ελλαδος εχει παρει Ευρωπαικο.

Μπορω ομως παρολα τα παραπανω να μην θεωρω τα Βαλκανια το λικνο του ποδοσφαιρου, οπως επισης να μην επιθυμω για προπονητη εναν Ουζουνιδη/Uzunidic/Uzunidescu κτλ.

Κανεις δεν ειπε οτι ειναι το λικνο του ποδοσφαιρου, αλλα οτι καθε βαλκανικη χωρα εχει διαφορετικο ποδοσφαιρο απο τις αλλες. πχ το ελληνικο καμια σχεση με των υπολοιπων. και οτι καποιες διαχρονικα εχουν βγαλει πολυ μεγαλους παικτες, οπότε ειναι γενικευση οτι "ειναι ασοβαρο το ποδοσφαιρο των βαλκανικων χωρων".

Ο καθενας γουσταρει οτι θελει προφανως.

Link to comment
Share on other sites

Guest theo

Αντιπροταση 2.5 μυρια το χρονο

Αν σου φερει τσαμπιονς λιγκ.

Link to comment
Share on other sites

Για τον γαιδαρο καβαλα ποδοσφαιρο εχουν.

 

Λετε το ίδιο πράγμα με εντελώς διαφορετικό τρόπο. Οι Γιούγκοι έχουν βγάλει παιχταράδες, έχουν αθλητική παράδοση δηλαδή όσον αφορά το ταλέντο αλλά δεν έχουν ποδοσφαιρική σχολή ανάλογη πχ με αυτή του μπασκετ. Δεν "αλλαξαν" πχ το ποδόσφαιρο όπως άλλαξαν το μπάσκετ οι προπονητές τους. Στο ποδόσφαιρο απορροφήθηκαν απο άλλες ποδοσφιαρικές φιλοσοφίες. Αυτή την αίσθηση έχω. 

Link to comment
Share on other sites

Λετε το ίδιο πράγμα με εντελώς διαφορετικό τρόπο. Οι Γιούγκοι έχουν βγάλει παιχταράδες, έχουν αθλητική παράδοση δηλαδή όσον αφορά το ταλέντο αλλά δεν έχουν ποδοσφαιρική σχολή ανάλογη πχ με αυτή του μπασκετ. Δεν "αλλαξαν" πχ το ποδόσφαιρο όπως άλλαξαν το μπάσκετ οι προπονητές τους. Στο ποδόσφαιρο απορροφήθηκαν απο άλλες ποδοσφιαρικές φιλοσοφίες. Αυτή την αίσθηση έχω. 

Δεν φθανει το ταλεντο. Ειναι και η δουλεια που γινεται στους μικρους.

Και δεν λεμε "το ιδιο", επετρεψε μας να διαφωνουμε :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν φθανει το ταλεντο. Ειναι και η δουλεια που γινεται στους μικρους.

 

Μπορεί Rayo αλλα κατάλαβες τι λέω; Παλεύω πχ να σκεφτώ 2-3 προπονητες Γιουγκσλάβους στο ποδόσφαιρο καλούς και δεν μου έρχονται. Στο μπασκετ σου βρίσκω 6-7 χωρίς κόπο

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί Rayo αλλα κατάλαβες τι λέω; Παλεύω πχ να σκεφτώ 2-3 προπονητες Γιουγκσλάβους στο ποδόσφαιρο καλούς και δεν μου έρχονται. Στο μπασκετ σου βρίσκω 6-7 χωρίς κόπο

Καταλαβα, αλλα δεν συμφωνω. Προφανως δεν εχουν την παραδοση της ιταλιας ή της γερμανιας αλλά δεν ειναι και ολες ασοβαρες ποδοσφαιρικά οι βαλκανικες χωρες. Ουτε υπαρχει καποιο "βαλκανικο  ποδοσφαιρο", μονο οι χωρες τη πρωην γιουγκοσλαβιας μοιαζουν μεταξυ του στο ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

Δουλειά δεν είχαμε προπονητολογια ανοίξαμε .... ποσό ΑΕΚ ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Δουλειά δεν είχαμε προπονητολογια ανοίξαμε .... ποσό ΑΕΚ ;;;;

Ανησυχουμε. Ξερεις τι ειναι να δεις Ουζουνιδη στην Καππαδοκιας πανω σε πουλμαν να πεταει νερα στο πληθος ?

Link to comment
Share on other sites

Οπως δεν μας νοιαζει  τι φανελα θα φοραμε, ετσι δεν μας νοιαζει και ποιος θα ναι ο προπονητης, αρκει να σηκωνουμε πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αρα αμα ερθει ο Αλεξανδρης προπονητης αυριο μια χαρα κουλ ας περιμενουμε να σηκωσει κουπα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο η φανέλα άλλο ο προπονητής που μπορει να σου καταστρέψει μια χρονιά! Alati τρέμω στην ιδέα να δω μπουμπουνιδι για προπονητή μας. Όχι άλλο Μοραις όχι άλλο κετσπαγιες

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μετρανε και τα προσωπα που ερχονται στην ομαδα.

Αμα ειναι να φερουμε τον Φετση, τον Κατιδη και τον Βλαχο προπονητη να γουσταρουμε επειδη ξερω γω θα ανεβουν στο πουλμαν του χρονου τον Μαη,

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αρα αμα ερθει ο Αλεξανδρης προπονητης αυριο μια χαρα κουλ ας περιμενουμε να σηκωσει κουπα.

Ασχετο. ο Αλατης ειπε οτι ο Ουζουνιδης  θα ειναι στο πουλμαν της φιεστας, για αυτο σχολιασα οτι το σημαντικο ειναι να  εχουμε παρει κουπα και οχι ποιος θα ειναι στο πουλμαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πως έχει φάει ο ΑΕΚτζής τρελό κόλλημα με τον Μανόλο όσο ότι όλοι φοβούνται το μετά...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος να φανταστώ που δεν έχω πρόβλημα με Αλεξαχρείο αρκεί να πάρουμε πάλι κούπα?..

Ακουστηκε το ονομα του Αλεξαχρειου;;

Εχει προχωρησει το ρεπορταζ.

Παντως εδω δεν μας πειραζει να ακουμπαει την κουπα ο ντουσκο και να δινει συνεντευξη σε σερβικά μεσα, ως πρωταθλητης ελλαδος.

Link to comment
Share on other sites

Απο Ουζουνιδη προτιμω Βλαχο που ειναι περισσοτερο εμπειρος και πιο ομορφος.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος να φανταστώ που δεν έχω πρόβλημα με Αλεξαχρείο αρκεί να πάρουμε πάλι κούπα?..

 

Το να είσαι ο μόνος παίζει σοβαρά σαν ενδεχόμενο....

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σηκώσω και μια κούπα με Ρατσβάν να πω την αλήθεια

 

Πας, του σκας 1,3 μύρια με τους δικούς του, τον παίρνεις στην ομάδα και τον βάζεις μετά να λέει οτι του απειλούσαν τον πατερα και τη μάνα για να πει πως τους κλέψανε....    :lol:  :lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Θέλω να σηκώσω και μια κούπα με Ρατσβάν να πω την αλήθεια

Γιατι ο πατερογυφτας λιγος σου πεφτει ? Δασκαλος στα πορτοφολια. Θα το κλεψει το πρωταθλημα. Κι ο τελικος του χρονου οικογενειακη υποθεση. Η μανα θα περιμενει στην εξοδο να βουτηξει το κυπελλο να το παει για πουλημα στα παλιατζηδικα του Πειραια. Σοϊ αρπακτικων.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×