Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ


Bukowski
 Share

Recommended Posts

ο μιμης φετος εχει ρεντα

θα του κατσει το πρωτοχρονιατικο και θα κλαιμε με λυγμους

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 Λιβαγιες δεν φερνει ουτε το καλοκαιρι.Τον  Γεναρη και εναν να φερει ειναι μεγαλη επιτυχια.  Εδω ο Λυμπε τσεκαρει Μασουντ και Βαντερσον και μεις ψαχνουμε Λιβαγιες

Ας ψαξουμε ποιοι δεν εχουν χρονο συμμετοχης και θελουν να αλλαξουν ομαδα στας Ευρωπας και ισως πετυχουμε τον υποψηφιο στοχο.

Μακαρι να φερουμε εναν τυπου Βαργκας γαι το κεντρο ή εστω εναν Ισπανο που θα θελει ο Μανολο

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον papa και μανατζερ του . Ελα να δουμε πως θα μεινεις για αλλα 3 χρονια εδω 

cb6a23f8762d657d3fbb26d5e1842161_558803.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

πάντως όταν έχεις παίχτες σου οπαδούς, σημαίνει ότι κάτι καλό γίνεται  2763.png

 

 

 

24900206_1909467215748416_6052897310489924993380_954961608002089_518919581769567

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ πλέον όχι απλώς βρίσκει τρόπους για να «νικήσει» όποιο πρόβλημα με απουσίες της προκύψει, αλλά πλέον παίρνει και παιχνίδια δια περιπάτου. Ωστόσο ο Μανόλο Χιμένεθ για μια ακόμα φορά, τόνισε πως η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου. Ενώ ο Ισπανός τεχνικός αποθέωσε Μπακάκη και Κονέ, αλλά αναφέρθηκε και στον χαρακτήρα νικητή που έχει πλέον η ΑΕΚ.

«Είμαστε σχεδόν έναν χρόνο, που προσπαθούμε και έχουμε αυτή την προσωπικότητα. Ανεξάρτητα αν δεν βγαίνουν πάντα τα αποτελέσματα. Δεν ήταν καθόλου εύκολο το ματς. Οι παίκτες ήταν πολύ κουρασμένοι. Με τόσους τραυματισμούς, έχουμε ένα ρόστερ πολύ μικρό, για να είμαστε σε τρεις διοργανώσεις. Σήμερα έπρεπε να κάνουμε πολύ μεγάλη προσπάθεια, μετά το τρέξιμο που κάναμε με την Αούστρια. Και νιώθαμε υποχρεωμένοι να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι, για να μείνουμε στην πρώτη θέση. Και μετά από ένα παιχνίδι στην Ευρώπη, αντιδράσαμε καλά. Είναι αλήθεια πως όταν υπάρχουν προβλήματα, αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να ψάξουμε για λύσεις, όχι να κάνουμε παράπονα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι ο Μπακάκης. Κάνει μια καταπληκτική σεζόν και βοηθάει την ομάδα, όπου του ζητηθεί. Θα προτιμούσα να έχω όλους τους παίκτες στη διάθεση μου, για να παίξω το σύστημα που θέλω. Αλλά με τις απουσίες, θα πρέπει να ψάξουμε για τις καλύτερες λύσεις. Αυτές οι λύσεις για μένα γίνονται εύκολες, χάρη στη δέσμευση και στη δουλειά, που δείχνουν οι ποδοσφαιριστές μου».

  • Αγχώνεστε για την ενίσχυση της ΑΕΚ τον Γενάρη ή έχουν δρομολογηθεί κάποιες μεταγραφικές περιπτώσεις;

«Ξέρω πως μια σύγχρονη διοίκηση, πρέπει να βρίσκεται σε συνεχή κίνηση. Είτε για τον Γενάρη, είτε για τον επόμενο χρόνο. Λόγω των ποδοσφαιριστών που ήρθαν το καλοκαίρι, χρειάστηκε να αλλάξουμε σύστημα, σε σχέση με πέρυσι. Και υπήρχαν κάποιοι παίκτες, που δεν ταίριαζαν στο σύστημα. Αυτό που ξέρω είναι πως ο Λυμπερόπουλος και η διοίκηση ψάχνουν να βρουν λύσεις, για να ενισχυθούμε. Αν θέλουμε να πετύχουμε μεγάλα πράγματα, θα πρέπει να ενισχυθούμε. Και εγώ σ’ ένα επίσημο παιχνίδι, έχω τρεις διαθέσιμες αλλαγές. Δεν μπορώ να έχω στη διάθεση μου δέκα αλλαγές».

  • Για τον Κονέ και για την προοπτική επιλογής για μεταγραφή στη μεσαία γραμμή, περισσότερο με αμυντικά χαρακτηριστικά

«Ο Κονέ έκανε ένα καλό ματς. Όταν υπέγραψε στην ΑΕΚ, εκείνοι που τον γνώριζαν περισσότερο, πίστευαν πως είναι ένας παίκτης που μπορεί να μας βοηθήσει. Έκανε σκληρή δουλειά, θυσίασε τον εαυτό του, για να βελτιωθεί. Πλέον επειδή γνωρίζω τον Κονέ, έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι, έβαλε ένα γκολ, αλλά μπορεί να προσφέρει πολλά περισσότερα. Νομίζω πως θα πρέπει να ψάξουμε έναν ποδοσφαιριστή, που θα μπορεί να αντικαταστήσει τον Γιόχανσον».

 

Link to comment
Share on other sites

Δανεικοί:

 

Ηλίας Τσέλιος (Λαμία) : ούτε μία γαμημένη συμμετοχή

 

Γιάννης Παπαδόπουλος-Τερματοφύλακας (Χανιά) : μία συμμετοχή στο κύπελλο

 

Δημήτρης Μελικιώτης (Κέρκυρα): 3 στο κύπελλο με ένα γκολ, 2 ως αλλαγή στο πρωτάθλημα

 

Σταύρος Βασιλαντωνόπουλος (Λαμία) : 14 συμμετοχές στο πρωτάθλημα με δύο γκολάρες στη νίκη επι του Πλατανία με 2-0, 1 συμμετοχή ως αλλαγή στο κύπελλο

 

-------

 

Αν εξαιρέσεις τον Βασιλαντωνόπουλο όλοι οι άλλοι παίζουν από καθόλου έως ελάχιστα.Να θυμήσω ότι πέρσι ο Βλαχομήτρος πήγε για ένα εξάμηνο δανεικός σε ένα καφενείο της Σερβίας και έκανε μόλις μία συμμετοχή.Τι φάση τόσο άχρηστοι είναι που δεν μπορούν να παίζουν ούτε ως αλλαγή σε ομάδες που παλεύουν για την παραμονή?Αν είναι πούλο, δεν χρειάζεται να τους κρατάμε.Εδώ ο Τζανετόπουλος που πήγε πέρσι στον Ηρακλή στον δεύτερο γύρο και ήταν από τους βασικούς πρωταγωνιστές για να σωθεί στο γήπεδο και πάλι πασχίζει να βρει θέση στην αποστολή, θα παίξουν οι άλλοι που δεν μπορούν να παίξουν ούτε λεπτό σε ομάδες τύπου Λαμία?

Link to comment
Share on other sites

Ο Άνταμ Τζανετόπουλος, λοιπόν, παραμένει στο κλαμπ, όπως πληροφορούμαστε τις τελευταίες ώρες γιατί ο Χιμένεθ θεωρεί ότι ο ποδοσφαιριστής μπορεί να προσφέρει τις υπηρεσίες του τόσο σαν σέντερ μπακ όσο και σαν αμυντικό χαφ.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ ειδα και αυτο απο τον προχθεσινο νικηφορο αγωνα της ΑΕΚ

με Κασσιόπη ..

25289299_1903417383307913_84681228310368

 

 

Το ερωτημα ειναι το εξης :

Aφου έσαξε τα δικα του ντόντια 

ο Μελισσανιδης

εβαλε όρο οποιος υπογραφει στην ΑΕΚ

να πηγαινει για νέα μασέλα ;

 

Πανε ολοι στον ιδιο του τιγρη

 για τιμές εως και 40%  κάτω;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά μας Παναώτη ΣτυλιανόΠλε, πρέπει να είναι τα πιο όμορφα στην πιάτσα. 

Link to comment
Share on other sites

αφηστε που έχει ανεβασει και αυτη τη φωτό ο παιχταρας ο ΒράνιεΖ..

και δωστου απο κατω τα κοριτσακια σταζουν καρδουλες ..

25151847_1903445043305147_37414914395909

 

 

Τωρα που ξαναβλέπω το τζάκετ του 

ανετα ταιριαζει με την τριτη καταμαυρη δικεφαλίσα εμφανιση μας..

τα φοράς πανω στάλλο ασορτί και πας

Μινιόν για ψωνια να χαρούν και τα παιδια τα Χριστόγεννα..

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εξομολογείται το άγχος που είχε πριν από τον αγώνα με την Αούστρια στη Βιέννη, παραδέχεται το πόσο… πάγωσε στην κεφαλιά του Ταζούρι μετά τη δική του έξοδο και περιγράφει την ανακούφιση και τη χαρά του, όταν στο 95’ κράτησε σφιχτά την μπάλα στα χέρια του, πριν από το τελικό σφύριγμα της λήξης. «Αγχος υπήρχε στη Βιέννη, δεν μπορώ να πω ψέματα. Και εκεί με βοήθησαν πολύ οι συμπαίκτες μου και οι προπονητές μου να το διαχειριστώ. Όλα αυτά βεβαίως μέχρι να αρχίσει ο αγώνας. Μετά δεν έχεις το χρόνο να… ασχοληθείς με το δικό σου άγχος, όλα φεύγουν και το μυαλό σου είναι αποκλειστικά στραμμένο στον αγώνα και σε όσα έχεις να κάνεις» ομολογεί ο Παναγιώτης Τσιντώτας στο official match programme του σαββατιάτικου αγώνα με τον Απόλλωνα.

Ο Ελληνας τερματοφύλακας μετράει, ίσως και νωρίτερα απ’ ότι περίμενε, τα πρώτα ματς της καριέρας του ως βασικός γκολκίπερ της ΑΕΚ: «Εγινε ένα μικρό πρώτο βήμα, που δεν σημαίνει κάτι! Το δύσκολο είναι η διάρκεια. Και αυτό που έχω στο μυαλό μου είναι να παραμείνω συγκεντρωμένος, με το κεφάλι κάτω και να συνεχίσω να δουλεύω και να βελτιώνομαι. Τώρα είναι που πρέπει να δουλέψω περισσότερο για να ανταποκριθώ στους στόχους της ομάδας μου αλλά και στους δικούς μου».

25299562_1930263903681745_96435176976647
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εναν μπουλη που τον καναμε ανθρωπο, και κανει και κονξες τωρα κ δεν ανανεωνει.

Τον πουλο και αντικαταστατη εναν με χαρακιες στην μουρη

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τρομερός διάλογος του Αλμέιδα με οπαδούς της ΑΕΚ

 

Αφενός διότι  στα σχόλια οπαδών της Ένωσης, ο Αλμέιδα απάντησε πως "παρακολουθώ όσα ματς της ΑΕΚ μπορώ και να συνεχίσει έτσι". Αφετέρου και κυρίως, διότι όταν κάποιοι από τους οπαδούς επιχείρησαν να "τρολάρουν" με σχόλια τύπου "σου λείπουν τα σουβλατζίδικα" και "έχει καλό σουβλάκι στο Σπλιτ;", ο Πορτογάλος δεν δίστασε να δώσει "πληρωμένη" απάντηση: "Όχι, δεν έχει σουβλάκι και αν μπορείς, σε παρακαλώ να φέρεις. Πάντως το φαγητό είναι εξαιρετικό".

 

 

Kακογουστο τρολινγκ,απο κακογουστους οπαδους ΑΕΚ,meh.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παντως η τεχνοτροπια που χρησιμοποιηθηκε σε μασελα

παναιωτη κονε

-τουλαχιστον ετσι οπως φαινεται απο φωτο στυλιανοπουλου-

θυμιζει εντονα δουλεια γνωστου "νησιωτη " στοματοκαλλιτεχνη..

πως να το πω ρε παιδι  μου..

αστραφτει σμιλεμα στο γνωστο τζιτζιφιωτικο εργαστηρι  ο συγκεκριμενος κυνοδοντας ..

γνωμη μου παντα.

 

"Από το Creations' Book του πολυχώρου μας αφαιρέθηκαν όλες οι φωτογραφίες περιπτώσεων διασήμων που "πέρασαν από τα χέρια μας" όταν προστέθηκε αυτή, η οποία έκτοτε κοσμεί αποκλειστικά το εν λόγω λεύκωμα.

 

al6v4w.jpg

 

Εκ της Διευθύνσεως"

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×