Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς ασχολείστε με στατιστικά ποδοσφαίρου. Εγώ προσωπικά τη θεωρώ τη μεγαλύτερη επιστήμη στον αθλητισμό και μακάρι κάποια στιγμή η ΑΕΚ να έφτιαχνε τέτοιο τμήμα ανάλυσης όπως γίνεται π.χ. στην Πρεμιερ κυρίως αλλά και στα υπόλοιπα προηγμένα πρωταθλήματα. Είναι η επιστήμη που λέει πάντα την αληθεια, σε κάθε άθλημα.

 

Εχω πάθει πλάκα με τα στατιστικά του Τσιντώτα προσωπικά. Το παιδί να μην το ματιάσουμε, να έχει την υγεία του αλλά προς το παρόν δικαιώνεται κάποιος γνωστός μου που δουλεύει σε ΠΑΕ, στο ποδοσφαιρικό τμήμα, ο οποίος μου ειπε οτι μεχρι το Δεκεμβρη θα ειναι βασικός, οτι σε δύο χρόνια θα είναι ο βασικός τερματοφύλακας της Εθνικής και οτι η ΑΕΚ πρέπει να ξεχασει οποιονδηποτε άλλο και να αφιερωθεί σε αυτόν. Οτι και ο Μπάρκας είναι της κατηγορίας Ανέστη, δηλαδή ψιλοάμυαλος Ρανταπλάν και μάλιστα με τουπέ που δεν είχε ο Ανέστης. 

 

Στο ζουμί λοιπόν, έχει σχεδόν τα μισά αγωνιστικά λεπτά του Ανέστη και ήδη τον έχει ξεπεράσει σχεδόν σε όλες τις κατηγορίες. Το πιο εκπληκτικό με μόνο 5 αγώνες βρίσκεται στην κορυφη στατιστικών κατηγοριών που μετρούν ποιοτικά χαρακτηριστικά βάσει ενός συνδυασμού ενεργειών του παίχτη. Πχ συνεισφορά στο παιχνίδι της άμυνας ή παρουσία στην περιοχή του πέναλντι (εξοδοι κλπ). 

Οποιος είναι το ίδιο ψυχάκιας με εμένα μπορεί να ανατρέξει στη σελίδα sportsdata.gr, ειναι τα στατιστικά του Γαλάνη που με μια παραλαγή τους εμφανίζονται και στη σελίδα της Superleague (superleaguegreece.net). Enjoy και μακαρι να ξεκινησει ενα καινουργιο τοπικ αφιερωμενο σε στατιστικα για τους καμένους της παρέας

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

To περφόρμανς ανάλυσης είναι το μέλλον στις επιστήμες που σχετίζονται με τον αθλητισμό. 

Εύγε Σκεπαστέ για την παρατήρηση σου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το πιο εντυπωσιακό είναι το πόσο όχι άχρηστος αλλά ουσιαστικά εγκληματικό αρχΕιδι ήταν ο βασικός τερματοφύλακας της ΑΕΚ τόσα χρόνια.

 

Ευτυχώς που φέραμε μερικά ψυχακια στην άμυνα που δεν κωλωναν να τον γαμωμανιζουν / δέρνουν εν ώρα αγώνα, και αναγκάσθηκε να μην δεχθεί την εγκληματική πρόταση ανανέωσης που κάποια άλλα αρχΕιδια στην ΠΑΕ του έκαναν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Την απάντηση των παικτών της ΑΕΚ σε μια πρόταση - πρόκληση που τους έκανε περιμένει ο Δημήτρης Μελισσανίδης. Συγκεκριμένα ο ηγέτης της ΑΕΚ… προκάλεσε τους ποδοσφαιριστές να γίνουν πλουσιότεροι κατά 1.000.000 ευρώ αν καταφέρουν να αποκλείσουν και την Ντιναμό Κιέβου και προκριθούν στην επόμενη φάση του Europa League με την πρόταση όμως να έχει ρίσκο και για αυτούς! Συγκεκριμένα ήδη οι παίκτες της ΑΕΚ έχουν εξασφαλίσει 500.000 ευρώ πριμ από την προκριση τους επί της Μπριζ και την είσοδο στους ομίλους. Επίσης ήδη έχουν 300.000 ευρώ για την δεύτερη θέση στον όμιλο και την πρόκριση τους στην επόμενη φάση. Αυτές λοιπόν τις 300.000 ευρώ τους… προκάλεσε να στοιχηματίσουν ο Μελισσανίδης. Αν αποκλειστούν από τους Ουκρανούς χάνουν τις 300.000, αν προκριθούν θα πάρουν 1.000.000 και μαζί με τις 500.000 του καλοκαιριού που είναι ούτως ή άλλως στις… τσέπες τους θα φτάσουν το 1.500.000 ευρώ! Χαρακτηριστικό το πόσο πιστεύει τους συμπαίκτες του είναι το ότι ο Μάνταλος δέχτηκε το στοίχημα παρότι δεν θα μπορέσει να παίξει στα δύο παιχνίδια όμως δέχεται να ρισκάρει αν πουν οι υπόλοιποι το “ΝΑΙ”. Αυτή είναι λοιπόν η πρόταση του Μελισσανίδη και αναμένεται η απάντηση. Οποια κι αν είναι αυτή εννοείται ότι ο ηγέτης της ΑΕΚ είναι απόλυτα ικανοποιημένος από την πορεία της ομάδας στην Ευρώπη. Απλά είναι ένα τεστ ελέγχου… αυτοπεποίθησης.

 

Ετσι βγαινουν οι μεταγραφες κυριοι .

Link to comment
Share on other sites

Καλά ποιος θα έβαζε στοίχημα λεφτά με τον Μελισσανίδη;

αχαχαχαχ  ειναι ενα σοβαρο ερωτημα αυτο. Βαζεις 300 παιρνεις μυριο. Ο Μανταλος συμφωνησε αλλα δεν παιζει. Οι αλλοι ακομα δεν απαντησαν. 

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτες μαλακιες αν ισχύουν αυτά. Ήμαρτον ρε μλκ.

 

Ο άνθρωπος είναι Ε-ΠΙ-ΧΕΙ-ΡΗ-ΜΑ-ΤΙ-ΑΣ

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα κινητρο τους εδωσε

 

Εγω λεω αμα περασουν την Ντιναμο να τους πει βαζετε 1 μυριο παιρνετε 2,5.

Για να χουν κινητρο.

Link to comment
Share on other sites

Με κας-άουτ στο ημίχρονο.

 

Στους 8 θα παίζουν τα συμβόλαιά τους με φλιπ οψιόν σουίτες στο γήπεδο και μαζατζούδες στο χαμάμ της Α.Σ..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω αμα περασουν την Ντιναμο να τους πει βαζετε 1 μυριο παιρνετε 2,5.

Για να χουν κινητρο.

 

ξανασκεψου τι ειπε και θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Τέλος στα σενάρια επιστροφής του Σέρχιο Αραούχο στη Λας Πάλμας τον Ιανουάριο μπήκε και επίσημα. Ο νέος τεχνικός της ομάδας των Καναρίων Πάκο Χέμεθ, κατά την επίσημη παρουσίαση του, ξεκαθάρισε πως δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. «Ο Σέρχιο Αραούχο δεν θα έρθει τον Ιανουάριο. Δεν βρίσκεται στα πλάνα μας η επιστροφή του. Υπάρχουν άλλες προτεραιότητες», επισήμανε χαρακτηριστικά ο Χέμεθ, αποκλείοντας έτσι την πιθανότητα επιστροφής του Αργεντινού επιθετικού στα Κανάρια Νησιά. Ήταν ένα θέμα που ουσιαστικά δημιούργησε ο ισπανικός Τύπος χωρίς να έχει βάση με δεδομένο ότι η Λας Πάλμας δεν έχει δικαίωμα διακοπής του δανεισμού και ο παίκτης σε καμία περίπτωση δεν σκέφτεται να επιστρέψει.

 

Link to comment
Share on other sites

1733812.jpg

 

Γεια σου ρε μαλάκα
Γαμώ το πούστη λεφτά
Σκατά να φας
Μαλάκα έλα δω ρε

Δε με νοιάζει είμαι στους δρόμους
Στη ζούγκλα πάντα περπατώ με σηκωμένους ώμους
Όταν σε βλέπω κάνεις παρέα με φλώρους
Εγώ κάνω παρέα μ’αυτούς που φτύνουν αστυνόμους
Ρωσοπόντιοι, Αλβανοί, Βούλγαροι, Λιβανέζοι, Κούρδοι, Μαροκάνοι, Τούρκοι, Γιουγκοσλάβοι, Πολωνοί , Γύφτοι, Αφρικάνοι
Γίναμε οικογένεια χριστιανοί και μουσουλμάνοι 
Όλοι μαφία, όλοι αλήτες
Ήρθαμε στη Γερμανία για να κάνουν business
Εγώ είμαι Έλληνας που δε μασάει
Αν την πει δε με νοιάζει φέρνω το μασάρι
Θέλουν Bugatti, Gucci και Armani 
Ο Asingos κάνει τα λεφτά με άσπρη και ντουμάνι
εεε , αλήτη
bro τι κάνεις;
brako giala ta stori me pari γιατί δε φτάνει

Ο Alitiz δεν παίζει 
γαμάει και δέρνει

Είμαι ένας Alitiiiiiiz
που έρχεται στο γάμο σου και γαμάει τη νύφη
Χορεύω ζεμπεκιά, πίνω το ουίσκι
Ο γαμπρός πουλάει τσαμπουκά και του σπάω τη μύτη
Κοίτα στο πάτωμα όταν με βλέπεις
Μη με μιλάς, μη μου δίνεις το χέρι
Έλα με την κλίκα σου έλα άμα θέλεις
Ο Alitiz έρχεται με το μαχάιρι
Μην με κοιτάς έτσι στραβά
Θα φας ξύλο γερά, σιδερομπουνιά 
Τσιμουδιά, σκασμός, ούτε κουβέντα
Πουστράκια σαν εσένα κρεμάω στα δέντρα
Είμαι gang membah, είμαι dangah
Εσύ βλέπεις έργα και το παίζεις gangstah
Παίζεις vato loco, hombre κόφ’το 
Ο Alitiz δεν παίζει γαμάει κώλο 

Ο Alitiz δεν παίζει 
γαμάει και δέρνει

Έλα δω ρε πουτάνα
Πούστη, μαλάκα
Εδώ Alitiz
Γαμώτο έλα δω

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως για τον Ανέστη υπάρχει ενδιαφέρον από ομάδες της Τσάμπιονσιπ, την γαλλική Λιλ αλλά και έναν σύλλογο από το Βέλγιο. Και εφόσον από τα παραπάνω προκύψει κάποια πρόταση, είναι πολύ πιθανό, οι δρόμοι του Ανέστη και της ΑΕΚ να χωρίσουν από τώρα. Κάτι, που φαίνεται πως αποτελεί πλέον κοινή επιθυμία και των δύο πλευρών. Αφού οι διαμορφωθείσες συνθήκες καθιστούν μάλλον ανούσια την παραμονή του Ανέστη στην ΑΕΚ, μέχρι και το καλοκαίρι.

Καλο ταξίδι και καλη επιτυχία. Αν φέρεις και λεφτά ακόμα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Στην ΑΕΚ για 3,5 χρόνια ο Μοράν!

f4ec2d0515156e23415efdbae460d41f.jpg

Συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 2021 θα υπογράψει ο 26χρονος μέσος -Τι προβλέπει η συμφωνία της ΑΕΚ με τη Λεγανές
 

Ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ θα πρέπει να θεωρείται επί της ουσίας ο Έρικ Μοράν. Η Ένωση είχε έρθει σε συμφωνία με τον 26χρονο μέσο, όπως είχατε διαβάσει στο aek365, ενώ οι Ισπανοί αποκάλυψαν την παραμονή της Πρωτοχρονιάς ότι διευθετήθηκαν και τα τελευταία ζητήματα προκειμένου να ολοκληρωθεί και επίσημα η μεταγραφή.

Παρότι ο Μοράν μένει ελεύθερος το προσεχές καλοκαίρι και είχε καταστήσει ήδη σαφές στην ομάδα του ότι ήθελε να αποχωρήσει άμεσα, η Λεγανές προσπάθησε μέχρι και την τελευταία στιγμή να κερδίσει ό,τι περισσότερο μπορούσε από αυτή τη μεταγραφή. Μάλιστα, οι Ισπανοί ξεκίνησαν τις διαπραγματεύσεις υψηλότερα και από την τιμή με την οποία είχαν αγοράσει τον παίκτη (ήθελαν 250.000 ευρώ), ωστόσο τελικά το deal έκλεισε στις 130.000 ευρώ.

Όπως αναφέραμε, ο ίδιος ο Μοράν είχε δώσει ήδη τα χέρια με την ΑΕΚ. Η συμφωνία των δύο πλευρών προβλέπει συμβόλαιο συνεργασίας με χρονική διάρκεια 3,5 χρόνια. Το μόνο που απομένει πλέον, με όλα τα θέματα να έχουν διευθετηθεί, είναι να έρθει ο 26χρονος άσος στην Αθήνα, να περάσει από εξετάσεις και να υπογράψει έως το καλοκαίρι του 2021.

Με την Ένωση να ολοκληρώνει την απόκτηση ενός ποδοσφαιριστή που ήθελε πολύ ο Μανόλο Χιμένεθ, ο οποίος με την έναρξη ουσιαστικά της μεταγραφικής περιόδου θα έχει στη διάθεσή του τις δυο πιο επείγουσες προσθήκες, αυτές των αντι-Μάνταλου (Μασούντ) και αντι-Γιόχανσον (Μοράν), με την ΑΕΚ να έχει μεγαλύτερη άνεση πλέον για να κινηθεί στο μεταγραφικό παζάρι.

 

http://www.aek365.com/a-562572/sthn-aek-gia-3-5-xronia-o-moran.htm

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×