Jump to content

Α.Ε.Κ. - UEFA Champions League Group Stage (Group E) 2018-2019


George_D
 Share

Recommended Posts

το συνεχιζεις τωρα?

αστο να παει στο διαολο.

 

Περιμενω να μου πεις ποια ειναι η λυση σε τετοια φαινομενα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? εχω υποχρεωση να σου βρω λυση? Δεν ειναι αρμοδιοτητα δικη μου να βρω λυσεις σε αυτο το θεμα.

 

Καμια απολυτως υποχρεωση.Επισης δεν ειναι αρμοδιοτητα δικη σου να βρεις λυσεις στο θεμα του προπονητη αλλα εκει εισαι λαλιστατος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν εχεις προτεινει αλλαγη προπονητη;Μη χανεις την ψυχραιμια σου κουβεντα κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεληξα στην αλλαγη διοικησης αλλα μετα ηρθες εσυ και εκανες το σεριφη στα ποστ μου

Link to comment
Share on other sites

Δλδ θελεις να φυγει η διοικηση?

 

Αυτη ειναι η λυση που προκρινω για οσους δεν θελουν να ντροπιαζονται απο τα επεισοδια.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Εγω ντροπιαζομαι απο τις κινησεις της διοικησης οχι των οπαδων. Ντρεπομαι που εχω καποιον ΜΑΥΡΑ και ΑΟΡΑΤΑ να διαχειριζεται τα εσοδα της ομαδας χωρις καμμια ευθυνη και λογαριασμο σε κανεναν. Ντρεπομαι που διελυσε την ομαδα του ΜΑΝΟΛΟ ΧΙΜΕΝΕΘ. Ντρεπομαι που μας εριξε στην Γ Εθνικη για βα μπει χωρις χρεη να τσεπωνει χωρις καν να δινει 1 δοση να ξεχρεωνει ξερω γω....! Ντρεπομαι που η ομαδα εχει μειενει 100 χρονια πισω σε θεμα διοικησης με στρατους ντουσαν και λυμπεροπουλους. Ντρεπομαι για την διοικηση.

 

ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΜΑΣ

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Απογορεύεις τσάντες, βάζεις ανιχνευτές μετάλων σε κάθε είσοδο της θύρας, εισιτήρια μόνο μέσω κινητού όπου τα σκανάρεις στην είσοδο αλλιώς η πορτούλα φάση μετρό/αερόδρομια/κτλ δεν ανοίγει. Γαμώ την χώρα μας την μπανανία.

Link to comment
Share on other sites

και ποια διοικηση θα σταματησει τα επεισοδια μια κ καλη?

 

Παντως απ οτι φαινεται οχι η τωρινη.Αλλαγη για ενα καλυτερο αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν προτεινω μεγαλομετοχους.Προτεινω λυσεις στα προβληματα που θετεις.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη

Εγώ πάντως θα ήμουν 100% μαζί σου αν υπήρχε εναλλακτική που εξασφάλιζε τον τερματισμό των επεισοδίων. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος που να εγγυάται έστω ότι θα μπορεί να σφραγίζει εισιτήρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα ήμουν 100% μαζί σου αν υπήρχε εναλλακτική που εξασφάλιζε τον τερματισμό των επεισοδίων. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος που να εγγυάται έστω ότι θα μπορεί να σφραγίζει εισιτήρια.

 

Ε για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα,δουλεια του εθναρχη ειναι να βρει μια καλη περιπτωση διαδοχης καταστασης οχι δικια μας.

Link to comment
Share on other sites

Ε για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα,δουλεια του εθναρχη ειναι να βρει μια καλη περιπτωση διαδοχης καταστασης οχι δικια μας.

Και ποιος μας λέει ότι θα το κάνει;

Δουλειά του ήταν και να προστατεύει την ομάδα από τα μπάχαλα ή να μην την κάνει το μπουρδέλο που είναι φέτος. Δεν το κανε όμως

Link to comment
Share on other sites

ε ενα προβλημα που θετω ειναι οτι η λυση σου ειναι προβληματικη διχως ονομα μεγαλομετοχου. Το να λυνεις ενα προβλημα με ενα αλλο, δεν λυνει το προβλημα. Καταλαβες?

 

Ειχες ενα προβλημα στο οποιο δεν μπορουσες να δωσεις λυση,καλα καλα δεν ελεγες ποιος φταιει για ολα αυτα.Σου ειπα οτι φταιει η διοικηση,γιατι παγκοσμιως οι σοβαρες διοικησεις οταν θελουν,τετοια περιστατικα τα κοβουν μαχαιρι με τον εναν η τον αλλον τροπο.Αρα η λυση ειναι η αλλαγη.Δεν μπορω να γινω πιο κατανοητος.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος μας λέει ότι θα το κάνει;

Δουλειά του ήταν και να προστατεύει την ομάδα από τα μπάχαλα ή να μην την κάνει το μπουρδέλο που είναι φέτος. Δεν το κανε όμως

 

Κανενας δεν μας το λεει,και η προιστορια ειναι και εναντιον του.Αλλα κατανταει λιγο γραφικη η κουβεντα καθε φορα.Τι να κανουμε δηλαδη εγω και ο Χαμπος;Να παρουμε σβαρνα τους επιχειρηματιες και να αρχισουμε να τους ρωταμε αν θελουν να γινουν μεγαλομετοχοι σε μια ομαδα με εναν αυτοαποκαλουμενο προεδρο,που δεν ξερουμε ποιος εχει τις μετοχες,αν τις δινει,ποσο τις κοστολογει,τι προυποθεσεις θετει,κλπ κλπ;

Link to comment
Share on other sites

οκ. Πρωτον δεν κατηγορησα την διοικηση για τα επεισοδια.

δευτερον, απο την ωρα που το κρατος της Ελλαδας με τη σημερινη νομοθεσια , δεν εχει υπευθυνες τις ΠΑΕ, ουτε τις κατηγορει, καμια ΠΑΕ δεν προκειται να κανει αυτο που λες. Οποτε η αλλαγη της διοικησης αφηνει το προβλημα αλυτο. 

Παγκοσμιως δεν υπαρχει επισης. Αλλο τα γηπεδα της Λ.Αμερικης, αλλο της Αυστραλιας, αλλο της Ιαπωνιας κλπ κλπ

 

Κανεις δεν ειπε οτι κατηγορησες εσυ τη διοικηση για τα επεισοδια.Δεν ξερω που το διαβασες αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν μας το λεει,και η προιστορια ειναι και εναντιον του.Αλλα κατανταει λιγο γραφικη η κουβεντα καθε φορα.Τι να κανουμε δηλαδη εγω και ο Χαμπος;Να παρουμε σβαρνα τους επιχειρηματιες και να αρχισουμε να τους ρωταμε αν θελουν να γινουν μεγαλομετοχοι σε μια ομαδα με εναν αυτοαποκαλουμενο προεδρο,που δεν ξερουμε ποιος εχει τις μετοχες,αν τις δινει,ποσο τις κοστολογει,τι προυποθεσεις θετει,κλπ κλπ;

Απλά λέω ότι όταν στο παρελθόν έχουμε καεί από τη λογική ''να φύγει ο μαλάκας και μετά έχει ο Θεός, ΑΕΚ είσαι και κάποιος θα βρεθεί'' ας το σκεφτούμε διπλά πριν την ξαναποκτήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ, οι φταιχτες των επεισοδιων ειναι αυτοι που τα κανουν. Εξυπακουεται αυτο. Δεν φταιει ο αλλος, ο παραλλος, η κοινωνια, ο καπιταλισμος, η παλη των ταεξων κλπ.

Καμια διοικηση δε χρειαζεται να γινει μπατσος στη θεση του μπατσου. Εκτος αν υποχρεωθει σε κατι τετοιο απο νομοθετικο πλαισιο.

 

Επιτελους.Αυτο ηθελα απο την αρχη να μου πεις ποιον κατηγορεις.Καταληξαμε οτι φταιει η αστυνομια,συμφωνω μαζι σου.Χαιρομαι που το λυσαμε εστω και δια της πλαγιας οδου.Ο εγκληματιας θα εγκληματισει,δεν γινεται να μπαινει ο κοσμος της ΑΕΚ στη θεση του κατηγορουμενου καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά λέω ότι όταν στο παρελθόν έχουμε καεί από τη λογική ''να φύγει ο μαλάκας και μετά έχει ο Θεός, ΑΕΚ είσαι και κάποιος θα βρεθεί'' ας το σκεφτούμε διπλά πριν την ξαναποκτήσουμε.

 

Δεν ειπα ποτε οτι "εχει ο θεος".Ισα ισα εχω γραψει οτι οταν φυγει,ο επομενος,ισως και ο μεθεπομενος ειναι πολυ πιθανον να βαλουν μπουρλοτο.Απλα το θεωρω αναποφευκτο.

Link to comment
Share on other sites

εχμ οχι δεν εγραψα οτι φταιει η αστυνομια. Η αστυνομια εχει ευθυνη για μηδενικο ελεγχο κ οχι αμεση καταστολη. Τα επεισοδια δεν τα εκανε η αστυνομια. Ειμουν σαφεστατος οτι γινανε απο κοσμο ΤΗΣ ΑΕΚ. Εκτος αν λες οτι αυτος δεν ειναι κοσμος της ΑΕΚ κ αυτος που πεταξε την μολοτωφ ηταν αστυνομικος.

 

Μα καλα παιζουμε με τις λεξεις;

Link to comment
Share on other sites

Ειμουν σαφεστατος. Αν θες να παιξεις την κολοκυθια βαριεμαι να σ ακολουθησω.

 

Αφου μου λες οτι ευθυνεται η αστυνομια για το μηδενικο ελεγχο που επετρεψε σε εν δυναμει εγκληματιες να εισελθουν στο γηπεδο.Και μετα μου λες οτι ειπες οτι δεν φταιει η αστυνομια για τα επεισοδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα ποτε οτι "εχει ο θεος".Ισα ισα εχω γραψει οτι οταν φυγει,ο επομενος,ισως και ο μεθεπομενος ειναι πολυ πιθανον να βαλουν μπουρλοτο.Απλα το θεωρω αναποφευκτο.

Ε άρα τις σκας;

Link to comment
Share on other sites

Αφου μου λες οτι ευθυνεται η αστυνομια για το μηδενικο ελεγχο που επετρεψε σε εν δυναμει εγκληματιες να εισελθουν στο γηπεδο.Και μετα μου λες οτι ειπες οτι δεν φταιει η αστυνομια για τα επεισοδια.

Υπάρχουν 2 ευθύνες, της πράξης και της αποτυχίας αποτροπης. Πάντα το έγκλημα το κάνει αυτός που κάνει την πράξη (και έχει την κύρια ευθύνη για το συμβάν) αλλά υπάρχει αποτυχία από την μεριά της αστυνομίας κάθε φορά που συμβαίνει κάτι (ειδικά σε ένα κλειστό και ελεγχόμενο χώρο).

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×