Jump to content

Α.Ε.Κ. - UEFA Champions League Group Stage (Group E) 2018-2019


George_D
 Share

Recommended Posts

Ναι και περνάει ΝΟΜΟΣ φωτογραφικός για να μπορεί αν και μικρομέτοχος του ΟΠΑΠ να έχει την ΠΑΕ και η ΠΑΕ να μπορεί να χει περιουσιακά στοιχεία (γήπεδο, προπονητικό).

Αυτό τί σου λέει (πέραν του ότι θέλει να πουλήσει πακέτο ΠΑΕ-Γήπεδο-Προπονητικό);

 

Οτι θελει να μεταφερει λεφτα απο την ΠΑΕ προς τη ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ;

Link to comment
Share on other sites

Οτι θελει να μεταφερει λεφτα απο την ΠΑΕ προς τη ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ;

 

Αν με αυτό τον τρόπο το γήπεδο θα ανήκει στην ΠΑΕ όπως έχει πει υπάρχει πρόβλημα;

Γιατί ο νόμος λέει θα επιτρέπει σε ΠΑΕ πλέον να διαθέτει περιουσιακά στοιχεία (αυτό είχε γίνει επί Σαμαρά βασικά) πράγμα που γενικά δεν επιτρεπόταν.

Link to comment
Share on other sites

Αν με αυτό τον τρόπο το γήπεδο θα ανήκει στην ΠΑΕ όπως έχει πει υπάρχει πρόβλημα;

Γιατί ο νόμος λέει θα επιτρέπει σε ΠΑΕ πλέον να διαθέτει περιουσιακά στοιχεία (αυτό είχε γίνει επί Σαμαρά βασικά) πράγμα που γενικά δεν επιτρεπόταν.

 

Κανενα προβλημα.Το αντιθετο.Το γηπεδο πρεπει να ανηκει στην ΠΑΕ.Εξ ολοκληρου μαλιστα.Εμεις ειμαστε σιγουροι οτι αυτο θα γινει;

Link to comment
Share on other sites

οχι. κ στον γαυρο δεν εγινε. το προβλημα που τιθεται?

 

Στο τι θα κερδιζει η ΑΕΚ απο αυτο το γηπεδο περα απο την ιδεα της φυσικης εδρας.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα.Το αντιθετο.Το γηπεδο πρεπει να ανηκει στην ΠΑΕ.Εξ ολοκληρου μαλιστα.Εμεις ειμαστε σιγουροι οτι αυτο θα γινει;

 

Όσο σίγουροι είμαστε και ότι δεν θα γίνει την δεδομένη στιγμή που δεν μιλάμε.

Πάντως απ' όταν έχει μπει δεν υπάρχει κάτι που να χει πει και να μην το χει κάνει.

Έχει πει πως το γήπεδο θα ανήκει στην ομάδα και όχι μία φορά.

Στο μεταξύ περνά φωτογραφικός νόμος για να διευκολύνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Στο τι θα κερδιζει η ΑΕΚ απο αυτο το γηπεδο περα απο την ιδεα της φυσικης εδρας.

 

Ο γαύρος τί κερδίζει;

Link to comment
Share on other sites

πραγματι δε το σκεφτηκα ετσι. Να τηλεφωνησουμε στην ΠΑΕ να πουμε να σταματησουν επειγοντως τα εργα. Τι να την κανουμε, για μια ιδεα φυσικης εδρας, σπαταλαμε λεφτα.

 

Βοηθα με λιγο ομως γιατι εδω συζηταμε το υποθετικο σεναριο οτι θα πανε λεφτα απο την ΠΑΕ προς τη ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ για το γηπεδο.Αν το γηπεδο ανηκει με αυτη την κινηση στην ΠΑΕ εγω το θεωρω θετικο.Επισης θα ηθελα να ξερω σε μια συγκριση εδρας οακα/αγια σοφιας ποιο θα ειναι το οικονομικο οφελος της ομαδας μακροπροθεσμα και πως υπολογιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω

 

Θεωρείς πως υπάρχει περίπτωση η ΠΑΕ Γαύρος με Καραϊσκάκης και Ρέντη προίκα να μην βρει επενδυτή;

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα.Το αντιθετο.Το γηπεδο πρεπει να ανηκει στην ΠΑΕ.Εξ ολοκληρου μαλιστα.Εμεις ειμαστε σιγουροι οτι αυτο θα γινει;

Στην ελλαδα δεν υπαρχουν γηπεδα που ν ανηκουν σε παε.Στα ερασιτεχνικα σωματεια ανηκουν τα οποια υποτιθεται τα παραχωρουν στις παε, αν και συνηθως αυτες τα εκμεταλλευονται χωρις ανταλλαγμα σαν να ηταν δικα τους.  Μονο ο τρακης πεταξε εξω την παε αλαφουζος απο την λεωφορο.

Link to comment
Share on other sites

Στην ελλαδα δεν υπαρχουν γηπεδα που ν ανηκουν σε παε.Στα ερασιτεχνικα σωματει ανηκουν τα οποια υποτιθεται τα παραχωρουν στις παε, αν και συνηθως αυτες τα εκμεταλλευονται χωρις ανταλλαγμα, μονο ο τρακης πεταξε εξω την παε.

 

Έχει αλλάξει το νομοθετικό πλαίσιο Ράγιε από εποχή Σαμαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πάει η κουβέντα πάμε σε ακραίες τοποθετήσεις είτε από την μια είτε από την άλλη. Ούτε ο χειρότερος είναι ούτε ο καλύτερος. Φέτος το γαμησε το θέμα & δικαίως τα ακούει. Τι να κάνουμε τώρα , έχουμε χάσει την εμπιστοσύνη μας και βλέπουμε παντού συνωμοσίες κ σκοτεινά σχέδια. Δεν υπάρχει εξήγηση στο γιατί δεν δόθηκε 1 απο 25 μυρια για να ενισχύσει την ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Οκ.

Εστω 32κ γηπεδο.

Θα ανακοινωθουν 3ετες διαρκειας. Πιο πιθανο μιλαμε για σολντ αουτ. 

Οποτε για μια 3τια η ΠΑΕ ΑΕΚ θα εχει γεματο γηπεδο.

Σου φτανει το μακροπροθεσμο πλανο αυτο?

 

Αυτο ειναι το πλανο δηλαδη;Οτι θα γινει αποσβεση με 3ετη διαρκειας;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια απορια.Τι τα θελουν τα γηπεδα ολες οι ομαδες του κοσμου και δεν βολευονται σε 3-4 κρατικα;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πάει η κουβέντα πάμε σε ακραίες τοποθετήσεις είτε από την μια είτε από την άλλη. Ούτε ο χειρότερος είναι ούτε ο καλύτερος. Φέτος το γαμησε το θέμα & δικαίως τα ακούει. Τι να κάνουμε τώρα , έχουμε χάσει την εμπιστοσύνη μας και βλέπουμε παντού συνωμοσίες κ σκοτεινά σχέδια. Δεν υπάρχει εξήγηση στο γιατί δεν δόθηκε 1 απο 25 μυρια για να ενισχύσει την ομάδα.

 

Να αρχίσω και εγώ τις θεωρίες συνωμοσίας;

Πως τα επεισόδια με Ολυμπιακό και Άγιαξ ήταν επίδειξη δύναμης της επόμενης μέρας διοικητικά στον Μελισσανίδη;

Ή μόνο για τον Μελισσανίδη έχουμε συνωμοσίες και σκοτεινά σχέδια;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει το νομοθετικό πλαίσιο Ράγιε από εποχή Σαμαρά.

Δηλαδη τωρα τα γηπεδα  ανηκουν στις παε;;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα τα γηπεδα  ανηκουν στις παε;;

 

Όχι απλά πλέον μπορούν οι ΠΑΕ να έχουν στην ιδιοκτησία τους γήπεδο, προπονητικό κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Να αρχίσω και εγώ τις θεωρίες συνωμοσίας;

Πως τα επεισόδια με Ολυμπιακό και Άγιαξ ήταν επίδειξη δύναμης της επόμενης μέρας διοικητικά στον Μελισσανίδη;

Ή μόνο για τον Μελισσανίδη έχουμε συνωμοσίες και σκοτεινά σχέδια;

Για λεγε

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια απορια.Τι τα θελουν τα γηπεδα ολες οι ομαδες του κοσμου και δεν βολευονται σε 3-4 κρατικα;

 

Εμενα μου κανει εντυπωση που ειμαστε τοσοι νοματαιοι εδω μεσα και κανεις δεν ξερει τι θα κερδισει η ομαδα οικονομικα με το νεο γηπεδο.Γιατι καλοι ειναι οι συναισθηματισμοι αλλα να εχουμε και τιποτα χειροπιαστο.

Link to comment
Share on other sites

για την αποσβεση μιλαμε τωρα, ή για το ωφελος της ΑΕΚ?

 

Αφου ειπαμε θα μπουν και λεφτα της ΠΑΕ.Δεν πρεπει να γινει αποσβεση σε αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει εντυπωση που ειμαστε τοσοι νοματαιοι εδω μεσα και κανεις δεν ξερει τι θα κερδισει η ομαδα οικονομικα με το νεο γηπεδο.Γιατι καλοι ειναι οι συναισθηματισμοι αλλα εχουμε και τιποτα χειροπιαστο.

 

Όταν για τρία χρόνια θα χεις sold out διαρκές ή έστω πληρότητα > 80% αυτόματα αυτό σε αλλάζει επίπεδο εμπορικά και επενδυτικά.

Γιατί λες όλοι οι επενδυτές πρώτα προς Ολυμπιακό κοιτάζουν;

Link to comment
Share on other sites

Όταν για τρία χρόνια θα χεις sold out διαρκές ή έστω πληρότητα > 80% αυτόματα αυτό σε αλλάζει επίπεδο εμπορικά και επενδυτικά.

Γιατί λες όλοι οι επενδυτές πρώτα προς Ολυμπιακό κοιτάζουν;

 

Γιατι ξερουν οτι εχουν να κανουν με ουγκανους που για 20 ευρω βγαζουν και δημαρχο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×