Jump to content

Α.Ε.Κ. - UEFA Champions League Group Stage (Group E) 2018-2019


George_D
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Να ερθει καποιος επενδυτης να επενδυσει οσα και ο Μελισσανιδης. :lol:

 

Απλα να εχει βγαλει το δημοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 ευθύνες, της πράξης και της αποτυχίας αποτροπης. Πάντα το έγκλημα το κάνει αυτός που κάνει την πράξη (και έχει την κύρια ευθύνη για το συμβάν) αλλά υπάρχει αποτυχία από την μεριά της αστυνομίας κάθε φορά που συμβαίνει κάτι (ειδικά σε ένα κλειστό και ελεγχόμενο χώρο).

 

Αρα υποθετικα και βγαζοντας εξω τελειως τον παραγοντα ΠΑΕ,υπαρχουν 2 πιθανες λυσεις.Η μια ειναι να γινει μαζικο γκρουπ θεραπι στους μπαχαλακηδες ωστε να γινει το οακα εκκλησια.Η αλλη ειναι να κανει τη δουλεια της η αστυνομια.Πιο βλεπεις πιο εφικτο;

Link to comment
Share on other sites

το τέλος μας;

 

Το τελος του κυκλου της λαμογιας.Οσο γεμιζεις σαν ομαδα ενα οακα οποτε θες δεν υπαρχει τελος.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ούτε τη Ριζούπολη γενικά δεν γιομίζεις αλλά ΟΚ ίσως και να είμαστε μια Μπορούσια που κείται νοτιοδυτικά των Καρπαθίων και να μην το χουμε πάρει χαμπάρι.

Link to comment
Share on other sites

Το τελος του κυκλου της λαμογιας.Οσο γεμιζεις σαν ομαδα ενα οακα οποτε θες δεν υπαρχει τελος.

Παπάρια γεμίζεις το ΟΑΚΑ όποτε θες. Πέρσι πήγαινες για πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια και μέχρι τον Μάρτη πατάγανε οι σταθεροί 10 χιλιάδες στο ΟΑΚΑ. 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Θα γιομισουμε την Aghia Sophia τα επομενα 100 χρονια για να ζει η ομαδα με τα εσοδα της :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οταν πρωτοεπεστρεψε ο Μελισσανιδης, ενα αγχος μου ηταν η ηλικια του (πού να ´ξερα).

 

Θελω να πω οτι και καλα να πηγαινε σκεφτεσαι οτι δεν εχει και πολυ μελλον, ποσο μαλλον οταν τελικα αποδεικνυεται οτι στα της ομαδας δεν ηταν αυτο που περιμεναμε.

 

Η ΑΕΚ αργα ή γρηγορα θα κληθει να ξαναβρει αφεντικο.

 

Οποτε το «εχει ο θεος» δεν ισχυει μονο στην περιπτωση που φευγει, αλλα και τωρα που μενει. Κοινως δεν βλεπω διοικητικο μελλον, για μια ακομα φορα...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ούτε τη Ριζούπολη γενικά δεν γιομίζεις αλλά ΟΚ ίσως και να είμαστε μια Μπορούσια που κείται νοτιοδυτικά των Καρπαθίων και να μην το χουμε πάρει χαμπάρι.

 

Μεχρι και στη Β δεν γεμισες το οακα;Δεν εχεις κοσμο σε ολη την Ελλαδα;Μη διαβαζεις πολυ ματζισιαν σε πειραζει

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Μεχρι και στη Β δεν γεμισες το οακα;Δεν εχεις κοσμο σε ολη την Ελλαδα;Μη διαβαζεις πολυ ματζισιαν σε πειραζει

Καθε αγωνα επρεπε να εχεις 60.000 κοσμο φιλε. Εχει εξοδα η ομαδα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παπάρια γεμίζεις το ΟΑΚΑ όποτε θες. Πέρσι πήγαινες για πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια και μέχρι τον Μάρτη πατάγανε οι σταθεροί 10 χιλιάδες στο ΟΑΚΑ. 

 

Ναι δεν εννοουσα συνεχομενα σολτ αουτ.Ο ανταγωνισμος σου δεν γεμιζει ουτε το καραισκακη στα ντερμπι και ο αλλος πανω πανηγυριζει που φουλαρει το κοτετσι για 5-6 φορες το χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

 

Η ΑΕΚ αργα ή γρηγορα θα κληθει να ξαναβρει αφεντικο.

 

 

Τα αφεντικα πληρωνουν Νικο.

Μηπως θα χρειαστει να ξαναβρει διαχειριστη για αρχη? Το αφεντικο ειναι το επομενο βημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εννοουσα συνεχομενα σολτ αουτ.Ο ανταγωνισμος σου δεν γεμιζει ουτε το καραισκακη στα ντερμπι και ο αλλος πανω πανηγυριζει που φουλαρει το κοτετσι για 5-6 φορες το χρονο.

Οι μάγκες είναι αυτοί που το κάνουν συνεχόμενα, ανεξάρτητα από τον ανταγωνισμό και τα διοικητικά τους. Αυτοί ναι, πάντα θα επιβιώνουν. Εμείς δεν είμαστε μάγκες όχι σαν ΑΕΚτζήδες, σαν Έλληνες γενικότερα.

 

Ο ανταγωνισμός μου, είναι το νο1 brand name της χώρας και λόγω πολλών συμφερόντων δύσκολα θα μείνει χωρίς πατερούλη. Για κανενα άλλον δεν ισχύει αυτό, ούτε για τον βάζελο, πόσο μάλλον για μας. Οι από πάνω ζούνε την εξαίρεση στην ιστορία τους, ιστορικά μια ζωή κατεστραμμένοι είναι με ταβάνι την πεντάδα, απλά έχουν βρει έναν ξεπλυματία για κάποια χρόνια και χουν ανέβει επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Τα αφεντικα πληρωνουν Νικο.

Μηπως θα χρειαστει να ξαναβρει διαχειριστη για αρχη? Το αφεντικο ειναι το επομενο βημα.

 

Εφόσον δεν πληρώνει έχουμε και λέμε

2015 - 1016 (Κύπελλο)

2016 - 2017 (Φιναλίστ Κυπέλλου)

2017 - 2018 (Πρωτάθλημα + Φιναλίστ Κυπέλλου)

Θα με ενδιέφερε να μάθω πως ενώ είχες σταθερά αρνητικούς ισολογισμούς (μηδαμινά ευρωπαϊκά έσοδα και χαμηλότατο τηλεοπτικό) δεν αντιμετώπισες θέμα ρευστότητας

Link to comment
Share on other sites

Καθε αγωνα επρεπε να εχεις 60.000 κοσμο φιλε. Εχει εξοδα η ομαδα :lol:

 

Εδω ο αλλος περισυ πηγαιναμε για πρωταθλημα και δεν εκανε μια μεγαλη κινηση το Γεναρη.Τον αφησε τον αλλον ξεκρεμαστο με εναν Μασουντ και 2 χιαστους.Και ο τσετσενος αλωνιζε παρασκηνιακα.Αμα δεν σε στηριζει η διοικηση πως να σε στηριξει ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

Οι μάγκες είναι αυτοί που το κάνουν συνεχόμενα, ανεξάρτητα από τον ανταγωνισμό και τα διοικητικά τους. Αυτοί ναι, πάντα θα επιβιώνουν. Εμείς δεν είμαστε μάγκες όχι σαν ΑΕΚτζήδες, σαν Έλληνες γενικότερα.

 

Ο ανταγωνισμός μου, είναι το νο1 brand name της χώρας και λόγω πολλών συμφερόντων δύσκολα θα μείνει χωρίς πατερούλη. Για καναν άλλον δεν ισχύει αυτό, ούτε για τον βάζελο, πόσο μάλλον για μας. Οι από πάνω ζούνε την εξαίρεση στην ιστορία τους, ιστορικά μια ζωή κατεστραμμένοι είναι με ταβάνι την πεντάδα, απλά έχουν βρει έναν ξεπλυματία για κάποια χρόνια και χουν ανέβει επίπεδο.

 

Αν δεν το γαμησει μεχρι θανατου θα κανουμε συνεχομενα σολντ αουτ στην Αγια Σοφια.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Εδω ο αλλος περισυ πηγαιναμε για πρωταθλημα και δεν εκανε μια μεγαλη κινηση το Γεναρη.Τον αφησε τον αλλον ξεκρεμαστο με εναν Μασουντ και 2 χιαστους.Και ο τσετσενος αλωνιζε παρασκηνιακα.Αμα δεν σε στηριζει η διοικηση πως να σε στηριξει ο κοσμος.

Ε ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το γαμησει μεχρι θανατου θα κανουμε συνεχομενα σολντ αουτ στην Αγια Σοφια.

Άρα υπομονή μέχρι να γίνει το γήπεδο μπας και γίνει το θαύμα και ανέβουμε επίπεδο. Στα λόγια μου έρχεσαι

Link to comment
Share on other sites

Άρα υπομονή μέχρι να γίνει το γήπεδο μπας και γίνει το θαύμα και ανέβουμε επίπεδο. Στα λόγια μου έρχεσαι

 

Για επιπεδο δεν μιλησα για σολντ αουτ μιλησα.Εγω ειμαι της σταθερης αποψης οτι το γηπεδο θα βοηθησει περισσοτερο την τσεπη του εθναρχη παρα την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Για επιπεδο δεν μιλησα για σολντ αουτ μιλησα.Εγω ειμαι της σταθερης αποψης οτι το γηπεδο θα βοηθησει περισσοτερο την τσεπη του εθναρχη παρα την ομαδα.

Είπες ότι μια ομάδα που γεμίζει το γήπεδό της δεν χάνεται, σου πα ότι δεν γίνεται τώρα αυτό και είπες θα γίνει στο μέλλον. Ε άμα γίνει στο μέλλον το βλέπουμε μήπως όντως προσελκύσουμε σαν οργανισμός κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Τα αφεντικα πληρωνουν Νικο.

Μηπως θα χρειαστει να ξαναβρει διαχειριστη για αρχη? Το αφεντικο ειναι το επομενο βημα.

Κοιτα σοβαρα τωρα επειδη εχω κι εγω τρελα νευρα μαζι του.

 

1) Αφεντικο -οπως το θετεις- ουτε εχεις, ουτε φαινεται στον οριζοντα. Σε περιπτωση που πιστευεις οτι δεν εμφανιζεται ενδιαφερομενος γιατι δεν δινει την ομαδα αυτος, να σου πω οτι ακριβως το ιδιο πιστευα επι Παππαδων και τελικα δεν εφταιγε αυτο. Αλλα και παλι δεν μπορεις να τον υποχρεωσεις να κανει κατι τετοιο, εκτος αν αποφασιζαν κατι τετοιο οι οργανωμενοι (πιθανοτητες 0%). Στην τελικη εχω την αισθηση οτι οποιος θελει την ΑΕΚ την παιρνει πανευκολα αυτην την στιγμη, ουτε μετοχες δεν εχει αυτος, ουτε κανα σοβαρο μετοχικο κεφαλαιο.

 

2) Διαχειριστης στην θεση του που να ξερει περισσοτερη μπαλα, να ποναει περισσοτερο την ομαδα, να εχει απολυτηριο δημοτικου (κανονικο, οχι πλαστο), να μην εχει την ΑΕΚ με σκοπο αλλη παραπλευρη δουλεια για την ΑΕΚ, να ξερει να διοικει σημερινη ΠΑΕ, να βρισκεται σε ενεργη ηλικια και να μην νομιζει οτι τα ξερει ολα ενω δεν ξερει τιποτα, βρισκεις αυριο το πρωι.

Μενει ενα θεμα με το παρασκηνιο (εστω να εισαι κοντα στο 50-50), αλλα ας το αφησουμε στην ακρη αυτο.

Ξερεις τι ΔΕΝ βρισκεις; Την μαλακια που ΣΤΑΝΤΑΡΝΤ θα κανει καποια στιγμη και θα μπεις μεσα 5 ή 10 μυρια, δεν θα μπορει να την καλυψει, εστω με δανειο που με την πρωτη ευκαιρια θα το μαζεψει πισω.

 

Εγω ετσι τα βλεπω. Κοινως αδιεξοδο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν πληρώνει έχουμε και λέμε

2015 - 1016 (Κύπελλο)

2016 - 2017 (Φιναλίστ Κυπέλλου)

2017 - 2018 (Πρωτάθλημα + Φιναλίστ Κυπέλλου)

Θα με ενδιέφερε να μάθω πως ενώ είχες σταθερά αρνητικούς ισολογισμούς (μηδαμινά ευρωπαϊκά έσοδα και χαμηλότατο τηλεοπτικό) δεν αντιμετώπισες θέμα ρευστότητας

 

 

Θα απαντήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Αρα υποθετικα και βγαζοντας εξω τελειως τον παραγοντα ΠΑΕ,υπαρχουν 2 πιθανες λυσεις.Η μια ειναι να γινει μαζικο γκρουπ θεραπι στους μπαχαλακηδες ωστε να γινει το οακα εκκλησια.Η αλλη ειναι να κανει τη δουλεια της η αστυνομια.Πιο βλεπεις πιο εφικτο;

Άλλο πράγμα η ευθύνη και άλλο η λύση. Η λύση προφανώς και είναι η αστυνομία να γίνει πιο αποτελεσματική, θεωρώ αδύνατο να καταφέρεις να γιατρέψεις την μαλακυνση. Ανεξάρτητα όμως με το αν θα γίνει ή όχι πιο αποτελεσματική, η κύρια ευθύνη για οποιοδήποτε μπάχαλο θα είναι πάντα αυτων που το έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα σοβαρα τωρα επειδη εχω κι εγω τρελα νευρα μαζι του.

 

1) Αφεντικο -οπως το θετεις- ουτε εχεις, ουτε φαινεται στον οριζοντα. Σε περιπτωση που πιστευεις οτι δεν εμφανιζεται ενδιαφερομενος γιατι δεν δινει την ομαδα αυτος, να σου πω οτι ακριβως το ιδιο πιστευα επι Παππαδων και τελικα δεν εφταιγε αυτο. Αλλα και παλι δεν μπορεις να τον υποχρεωσεις να κανει κατι τετοιο, εκτος αν αποφασιζαν κατι τετοιο οι οργανωμενοι (πιθανοτητες 0%). Στην τελικη εχω την αισθηση οτι οποιος θελει την ΑΕΚ την παιρνει πανευκολα αυτην την στιγμη, ουτε μετοχες δεν εχει αυτος, ουτε κανα σοβαρο μετοχικο κεφαλαιο.

 

2) Διαχειριστης στην θεση του που να ξερει περισσοτερη μπαλα, να ποναει περισσοτερο την ομαδα, να εχει απολυτηριο δημοτικου (κανονικο, οχι πλαστο), να μην εχει την ΑΕΚ με σκοπο αλλη παραπλευρη δουλεια για την ΑΕΚ, να ξερει να διοικει σημερινη ΠΑΕ, να βρισκεται σε ενεργη ηλικια και να μην νομιζει οτι τα ξερει ολα ενω δεν ξερει τιποτα, βρισκεις αυριο το πρωι.

Μενει ενα θεμα με το παρασκηνιο (εστω να εισαι κοντα στο 50-50), αλλα ας το αφησουμε στην ακρη αυτο.

Ξερεις τι ΔΕΝ βρισκεις; Την μαλακια που στανταρντ θα κανει καποια στιγμη και θα μπεις μεσα 5 ή 10 μυρια, δεν θα μπορει να την καλυψει, εστω με δανειο που με την πρωτη ευκαιρια θα το μαζεψει πισω.

 

Εγω ετσι τα βλεπω. Κοινως αδιεξοδο.

Ρε συ Νικο σοβαρα τωρα.Πιστευες οτι δεν εδιναν την ομαδα οι Παπανοτιαδες γι αυτο δεν εμφανιζοταν κανενας;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×