Jump to content

Α.Ε.Κ. - απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου (6η Aγ.): 07/10, 20:30, NS1


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Mπάρκας
      0
    • Χουλτ
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γκάλο
      1
    • Μπακασέτας
      23
    • Λιβάγια
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Μοράν
      0
    • Μπογιέ
      1
  2. 2. Κόοουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      4
    • Φυσιολογικό
      15
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      3
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      5
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Γκάλο
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      17
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γιακουμάκης
      4
    • Μοράν
      0
    • Μπογιέ
      0


Recommended Posts

Οι ελλειψεις είναι ελλειψεις. Λείπουν που σημαινει αν ήταν διαθέσιμοι θα παίζανε. Αν οχι χτές, την τρίτη ή το προηγούμενο Σαββατο. Και η ίδια 11αδα να κατεβαινε χτες, θα ήταν σιγουρα καλύτερη αν στο μέσο όρο τους το κοντέρ είχε 150 λεπτά λιγότερα, αν δεν χρειαζόντουσαν αναγκαστική αλλαγή 2 άτομα, αν ερχόνταν από τον πάγκο άλλοι παίκτες.

Τριμαλάκας ο Μαρίνος, 3 υπερχαφάρες να είχε παλι 4 2 4 θα επαιζε γιατι όταν ήτανε μικρός έπεσε στη χύτρα με την ανικανότητα, αλλά λέμε όχι στον ματζισιανισμό. Οι ελλείψεις είναι σημαντικές, και είναι δύσκολο χωρίς παίκτες στη διαθεση σου να παρουσιασεις κατι απρόβλεπτο, ασχετως αν ο κλαρίνος δεν θα το κανε ετσι και αλλιώς.

Μην πάμε στο άλλο ακρο (το ένα ακρο είναι επίθεση στους ποδοσφαιριστές, ιδιαιτέρως σε αυτούς που αμειβονται ή θελουν να αμειφθούν με λεφτά πάνω απλο μισό μύριο τον χρόνο)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Πονσε, αφου δεν ειχαμε σεντερ φορ περιοχης. Κλωναριδης και Λιβαγια ειναι περιφερειακοι και τραβιοντουσαν εξω απο τη περιοχη συνεχεια

 

 

Πόνσε και Λόπεζ έλειψαν χθες.

 

Ποιόν θα βγάζατε για να παίξει ο Πόνσε ?

Ποιόν θα βγάζατε για να έπαιζε ΚΑΙ ο Λόπεζ ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν θα βγάζατε για να παίξει ο Πόνσε ?

Ποιόν θα βγάζατε για να έπαιζε ΚΑΙ ο Λόπεζ ?

τον Κλωναριδη για να παιξει ο Πονσε. Ο Λοπεζ αν επαιζε μαλλον αριστερο χαφ στη θεση του Μανταλου που ξεκινα αριστερα συνηθως (αρα θα πηγαινε ο Μπακασετας δεξια και δεν θα ξεκιναγε ο Γκαλο).

 

Ολα αυτα λογικες υποθεσεις, μπορει πχ μετα τη καλη εμφανιση στον ΟΦΗ ο Λοπεζ να μην εβγαινε απο αριστερο μπακ και να επαιζε φουλ 90 λεπτο με Μπενφικα και χτες αντι του Χουλτ

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Νονε σε αυτο ακριβως απαντησα. Οσους περισσοτερους ετοιμοπολενους εχεις, τοσο ανεβαινουν οι πιθανοτητες καποιοι να βρεθουν σε καλη μερα και να δωσουν λυσεις.

 

Αν θες να το παω οπως το πας παντως, ο Πονσε και ο Μπογε (επαιξε ενα τεταρτο) ειναι σοβαρες απουσιες, ο Μανταλος οσο και να του τα χωνουμε ειναι μινιμουμ χρησιμος σε αυτο το ροστερ (εστω ως αλλαγη στην τελικη), παικτες οπως ο Οικονομου ή ο Λοπες επισης δεν ειναι αμελητεες ποσοτητες, ενω ο Κλωναριδης μας αρεσει δεν μας αρεσει ειναι ο πρωτος σκορερ σου και τραυματιστηκε.

 

Ε, δεν εχουμε τον Τσιαρτα και τον Ντεμη στην ομαδα να μας λειψουν, αυτοι ελειπαν.

 

Και ξαναγραφω οτι τα ιδια ακριβως ισχυαν και περισυ. Οτι ησουν δλδ ομαδα που δεν στηριζοταν σε συγκεκριμενους, για αυτο εβγαλες ολοκληρη σεζον λειτουργωντας σαν την λερναια υδρα.

Αλλα οκ ειπαμε μια, δυο, τρεις, τεσσερις ελλειψεις παλευονται. Να φτανεις στο τελευταιο μισαωρο να παιζεις με -8 παει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Πόνσε αντί Κλωναρίδη.

Μάνταλος αντί Γκάλο.

Αυτοί είναι οι καλοί μας. Αυτοί που έπαιξαν στην Τούμπα.

Link to comment
Share on other sites

Λόπεζ θα μπορούσε να ξεκινήσει αριστερά μπροστά από τον Χουλτ και να έχεις δεξιά τον Μπακασέτα με Λιβάγια πίσω από Πόνσε.

 

Ανάλογα την εξέλιξη του παιχνιδιού θα μπορούσες να αλλάξεις Λόπεζ με Μπογέ και κάποιον από τους άλλους τρεις για έναν ξεκούραστο Ντόριαν για είκοσι με εικοσιπέντε λεπτά στο τέλος, ακριβώς την στιγμή που η ΑΕΚ δείχνει να καταρρέει.

Link to comment
Share on other sites

Μάνταλος είναι σε πολύ κακό φεγγάρι. Δεν ξέρω.

 

Με την Μπενφίκα δεν μπορούσε να δώσει σωστή πάσα στα πέντε μέτρα στο τέλος.

 

Δεν θυμάμαι να έχει δώσει ουσία εδώ και πολύ καιρό.

 

Ο Βίκτωρας που γελάμε έχει δύο γκολ με την Μπενφίκα ήδη.

 

Ένα στην Σκωτία.

Link to comment
Share on other sites

Να έπαιζε ο Πόνσε αντί του Βίκτωρα που σκότωσε τη Μπενφίκα και ο Λόπεζ αντί του Χούλτ που ήταν ίσως και ο μόνος που σώθηκε από το χτεσινό ναυάγιο ... Μάλιστα.

Τελοσπάντων, για να μην το κάνω -ουμε σίριαλ, νομίζω ότι όποιος κρεμιέται από την ατάκα "μισή ΑΕΚ" για να αιτιολογήσει την χθεσινή απαράδεκτη -κατ' εμέ- εμφάνιση, είναι 1000% εκτός πραγματικότητας.

Αλλού είναι οι αιτίες, αλλού και οι λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

αν ο Λιβαγια δεν ηταν τιμωρημενος ποιοι 2 μπροστα θα επαιζαν με Μπενφικα? Λιβαγια-Κλωναριδης, Κλωναριδης-Πονσε ή Λιβαγια-Πονσε?

Ο Κλωναριδης παιζει οταν ενας εκ των Λιβαγια, Πονσε δεν ειναι διαθεσιμος. Κι αν ηταν ετοιμος εξαρχης ο Πονσε δεν θα επαιζε ουτε με Σελτικ, αυτη ειναι η αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Κωστα, οχι, δεν θα γινει σηριαλ, αλλα το πας οπως θες να το πας απο την αρχη.

 

Αλλου κρινεις εκ των προτερων, αλλου εκ των υστερων.

 

Πχ ο Κλωναριδης πιο φορμαρισμενος απο τον Πονσε, αρα δεν ελειψε ο Πονσε (εκ των προτερων).

 

Ο Λαμπροπουλος δεν σε εκαψε τελικα αρα δεν ελειψε ο Οικονομου (εκ των υστερων).

 

Ας στο πω αλλιως λοιπον. Αν ηταν διαθεσιμοι ο (ετοιμος) Μπογε και ο Μανταλος ο ενας θα ξεκιναγε κι ο αλλος θα επαιζε αλλαγη πχ. Τωρα ο ενας επαιξε ενα τεταρτο ανετοιμος κι ο αλλος καθολου.

 

Ο Πονσε θα μπορουσε να ειναι εστω μια πολυ καλη αλλαγη, ακομα κι αν δεν ξεκιναγε (αλλωστε τραυματιστηκε ο Βικτωρας). Προφανως ειναι καλυτερος παικτης του Γιακουμακη.

 

 

 

Ολα τα παραπανω κρινοντας με τον τροπο που κρινεις και οχι σε μια γενικοτερη λογικη απουσιων που την εγραψα παραπανω και για μενα αυτο ειναι ακομα βασικοτερο (οσο περισσοτεροι λειπουν τοσο μειωνονται οι πιθανοτητες να παρεις πραγματα απο τους πιο φορμαρισμενους και αναλογα με τις αναγκες του συγκεκριμενου αγωνα).

 

Τεσπα. Γνωμη μου, γνωμη σου, νο προμπλεμ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, οπωσδήποτε "νο πρόμπλεμ", κουβέντα κάνουμε.

Για τον Λαμπρόπουλο που λες, δεν είπα τίποτα για το αν ήταν καλός ή όχι (ως προς το "εκ των υστέρων").

Είπα ότι ΛΕΜΕ πως δεν ταιριάζουν μαζί ΟΙκονόμου - Ιησούς γιατί είναι "ιδιοι" κεντρικοί αμυντικοί.

Το ξαναλέω. Η γνώμη μου είναι ότι όποιος "χρεώνει" τη χθεσινή εμφάνιση στην "μισή ΑΕΚ" είναι εντελώς λάθος.

Και μιλάω για ΕΜΑΣ, τους οπαδούς.

Γιατί τα "μισή ΑΕΚ" των ΑΡΔ, είναι άααααλλη ιστορία. Αυτοί δεν είναι λάθος, γαμιόλες είναι που "ξέρουν τι κάνουν και τι λένε".

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ας πουμε για την οικονομια οτι δεν επαιξαν ρολο οι απουσιες.

 

Πού θες να καταληξεις, στον Ουζουνιδη; Γιατι για τον Ωναση που διοικει τον εχουν παρει πρεφα και στην μαθητικη εξεδρα στο οακα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το ψειριζετε το θεμα. Η ΑΕΚ οπως την ειχε στο μυαλο του ο Ουζουνιδης ειναι αυτη:

 

Μπαρκας

Μπακακης - Τσιγκρινσκι - Τσοσιτς - Χουλτ

Ραντογια - Σιμοες

Ναρσινγκ - Μπογε

Λιβαγια

Πονσε

 

και ειχε για το ροτεησον και με ρολο τους:

 

Τσιντωτα

Γκαλο - Οικονομου - Λαμπροπουλο - Λοπες

Αλεφ - Γαλανοπουλο

Μπακασετα - Πετρο

Κλωναριδη

Γιακουμη

 

Αυτο επρεπε να ειναι το ροστερ της ΑΕΚ. Οταν τσακισε του Ραντογια πηγαν να παρουν το Νεναντ Κρστιτσιτς απο το Μιλογεβιτς, ειχε ο Λυμπεροπουλος αντιναρσινγκ τον Πιρες, το θεμα Καλλερι καηκε πολυ γρηγορα λογω του οικονομικου. Αυτο ηταν ολο. Δεν ηρθαν δυο παικτες και κατσαμε στο παγωτο. Τελευταια στιγμη μαζεψαν το Γιαννιωτα για "αντι Ναρσινγκ" χαφ δεν πηραν κανεναν. Αυτα πληρωνουμε αν θελουμε να μιλαμε σοβαρα. Αν θελετε να το παμε παλι σε Ουζουνιδηδες ματζισιανισμους και λοιπα, κανενα προβλημα απο μενα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ματζ, σε ότι με αφορά, στο πρώτο ποστ που έγραψα χθες μετά το παιχνίδι (ναι, αυτό που εντίταρες), ... "αναφέρθηκα" σε όλους.

Από Μελισσανίδη μέχρι τον θυρωρό στα Σπάτα.

Θα μου πεις "αφοριστική λογική". Κι όμως δεν είναι !

Ο Μελισσανίδης άφησε την ομάδα ξεβράκωτη (λέει χάριν του γηπέδου, αδιαφορώ). Γεγονός.

Η ξεβράκωτη ομάδα για να "κάνει" κάτι -αν κάνει- χρειάζεται έναν ΜΑΓΟ.

Ο Εβρίτης δεν περνάει ούτε απόξω από το "μάγος" και αμφιβάλλω αν ήξερε και τι να τους κάνει τους Νάρσινγκ και τους Ραντόγιες που ήθελε.

Το συρφετολόι που τον περιτριγυρίζει δεν ξέρω αν μιλάει Αγγλικά ή αν μπαίνει στο ίντερνετ, αλλά ξέρω ότι έχει μαζέψει στην ομάδα απίθανους τύπους που προσβάλλουν την μέση ποδοσφαιρική νοημοσύνη.

Αν ήταν μια χρονιά πέρσι ή πρόπερσι, θα λέγαμε "αλλή μία", όπως το είπαμε 24 χρόνια.

Αλλά ρε διάολε μετά το περσινό, η φετινή καταστροφή δεν καταπίνεται.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

με το χερι στην καρδια, ποσοι στα αληθεια πιστευετε ότι αμα έπαιζε ο μανταλος, χθές θα βλέπαμε κατι καλύτερο όσον αφορά τη μεταφορά της μπάλας από πίσω/κέντρο μπροστά; Κι αν είναι να πούμε για τα 1-2 "πιθανά" ξεπετάγματα που ίσως/μπορεί να γινόταν με πρωταγωνιστή μάνταλο, να πούμε εδώ ότι ο μπογιές στα λίγα λεπτα και στις λίγες φάσεις που πρωταγωνίστησε, πιο πολύ απασχόλησε θαρρώ από έναν μάνταλο αν έπαιζε ώς εκείνη την ώρα.

 

ίσως και ακραίο, αλλά πιστεύω πως η απουσία μάνταλου χθες, δε μας έκοψε από κάτι καλυτερο, μας έσωσε από κάτι χειρότερο. φταίει το σύστημα και δεν αποδίδει; λίγη σημασία έχει. πλέον δεν είναι εμπάθεια, είναι μια στενάχωρη υπαρκτή κατάσταση νομίζω.

 

μόνο με Μάνταλο αν ξεκίναγε χθες, εγώ με το χέρι στην καρδιά το πιστεύω ότι θα ήμασταν 2-0 ημίχρονο.

ναι, ήταν κακός στα 2-3 τελευταία ματς αλλά πολύ καλός στα αμέσως προηγούμενα

κ χθες θα ήταν μεγάλη ευκαιρία "εξιλέωσης" απέναντι σε αυτόν τον τραγικό αμυντικά γαύρο..

κάπως όπως πέρσι που ήταν πολύ καλός συνολικά, κ τους έβαλε στα δίχτυα, μπάλες και Ελ-μπουνταλαουί μαζί στο 90.

Ηταν τεράστια και η καθοριστική απώλεια γι αυτό ειδικά το ματς, κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρηστο δεν υπαρχει ανθρωπος που να λεει οτι το ροστερ ειναι σαφως καλυτερο απο περισυ. Οι περισσοτεροι μαλιστα λενε οτι ειναι χειροτερο ή εστω περιπου στα ιδια επιπεδα.

 

Απο εκει και περα αλλοι πιστευουν περισσοτερο στον Ουζουνιδη, αλλοι λιγοτερο.

 

 

Αυτο που δεν καταλαβαινω εγω ειναι τι ακριβως ψαχνουν οσοι εχουν σοβαρο θεμα με τον Ουζουνιδη.

 

Οπως για οικονομικους λογους εγινε πισωγυρισμα στο ροστερ, ετσι εγινε και στον προπονητη (αν το δεχτουμε ως πισωγυρισμα).

 

Αρα τι ψαχνουμε ακριβως? Να τον διωξει και να φερει καναν Μοραις? Γιατι αυτο ειναι το πιθανοτερο.

 

Γιατι Χιμενεθ στην καλη φαση που τον πετυχαμε δεν ΑΥΤΟπροτεινονται καθε μερα τι να κανουμε τωρα δλδ?

 

Ο Χιμενεθ πετυχε, γιατι ετυχε. Τα γραφω απο περισυ και δεν αρεσαν.

 

Με αλλα λογια αυτα μπορει το αφεντικο, μεχρι εκει ειναι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μόνο με Μάνταλο αν ξεκίναγε χθες, εγώ με το χέρι στην καρδιά το πιστεύω ότι θα ήμασταν 2-0 ημίχρονο.

ναι, ήταν κακός στα 2-3 τελευταία ματς αλλά πολύ καλός στα αμέσως προηγούμενα

κ χθες θα ήταν μεγάλη ευκαιρία "εξιλέωσης" απέναντι σε αυτόν τον τραγικό αμυντικά γαύρο..

κάπως όπως πέρσι που ήταν πολύ καλός συνολικά, κ τους έβαλε στα δίχτυα, μπάλες και Ελ-μπουνταλαουί μαζί στο 90.

Ηταν τεράστια και η καθοριστική απώλεια γι αυτό ειδικά το ματς, κατά τη γνώμη μου.

Συμφωνώ απόλυτα. Χθες σε όλο το ματς βγάλαμε 3-4 ευκαιρίες (Livaja, δοκάρι, Λαμπρόπουλο, γκολ). Με την βελτίωση της κυκλοφορίας από τον Μάνταλο και απέναντι σε αυτόν τον γαύρο σίγουρα θα είχαμε βγάλει 2-3 ευκαιρίες ακόμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ματζ, σε ότι με αφορά, στο πρώτο ποστ που έγραψα χθες μετά το παιχνίδι (ναι, αυτό που εντίταρες), ... "αναφέρθηκα" σε όλους.

Από Μελισσανίδη μέχρι τον θυρωρό στα Σπάτα.

Θα μου πεις "αφοριστική λογική". Κι όμως δεν είναι !

Ο Μελισσανίδης άφησε την ομάδα ξεβράκωτη (λέει χάριν του γηπέδου, αδιαφορώ). Γεγονός.

Η ξεβράκωτη ομάδα για να "κάνει" κάτι -αν κάνει- χρειάζεται έναν ΜΑΓΟ.

Ο Εβρίτης δεν περνάει ούτε απόξω από το "μάγος" και αμφιβάλλω αν ήξερε και τι να τους κάνει τους Νάρσινγκ και τους Ραντόγιες που ήθελε.

Το συρφετολόι που τον περιτριγυρίζει δεν ξέρω αν μιλάει Αγγλικά ή αν μπαίνει στο ίντερνετ, αλλά ξέρω ότι έχει μαζέψει στην ομάδα απίθανους τύπους που προσβάλλουν την μέση ποδοσφαιρική νοημοσύνη.

Αν ήταν μια χρονιά πέρσι ή πρόπερσι, θα λέγαμε "αλλή μία", όπως το είπαμε 24 χρόνια.

Αλλά ρε διάολε μετά το περσινό, η φετινή καταστροφή δεν καταπίνεται.

 

Ειμαι ευαισθητος με το κομματι που διορθωσα και το ξερεις. Αλλα αστο αυτο, πες το δικο μου κολλημα.

 

Αποψε λοιπον που εισαι πιο ηρεμος γιατι χθες δεν ηθελες να κουβεντιασεις.

 

Δεκτη  η αποψη / σταση να αδιαφορεις. Για μενα παιζει ρολο για ποιον λογο επελεγη να παει η ομαδα με πολυ λιγα. Μαγος Νονε μου να ερθει να κανει το Γαλανοπουλο Λαμπαρντ δεν υπαρχει. Οποιοσδηποτε κανονικος ανθρωπος, με παραστασεις και απαιτησεις στην καριερα του, θα ζητουσε μεταγραφες ή οπως ο Μοντανιε θα ελεγε "ειστε τρελοι να βαζετε τετοιους στοχους με αυτο το υλικο". Τσακωθηκαμε με τον Πογετ, μας εφυγε τρεχοντας ο Μοντανιε, ετζασε ο πιο βολικος Χιμενεθ οταν ειδε οτι διαθεση για αναβαθμιση δεν υπαρχει.

 

Για μενα το μεγαλο λαθος του προεδρου ειναι οτι δεν βγηκε να πει στο κοινο οτι "κοιταχτε να δειτε, παμε για τη Φιλαδελφεια, πρωταθλημα πηραμε, ξεκαβλωσαμε προσωρινα, παμε να τελειωσουμε τη γηπεδαρα να παρουμε μετα 10 πρωταθληματα". Ο προεδρος επελεξε να παει στο σεναριο "κι αν σου κατσει" γλυκαμενος απ το περσινο. Του εκατσε με τα μη προϋπολογισμενα εσοδα (Γιουροπα περιμεναν οι παετζηδες) του εκατσε με το Μαρινο που ειναι βολικος και παει με οτι εχει. Γι αυτο τον διαλεξε ισως, επειδη ηξερε οτι θα ειναι βολικος.

 

Απο κει και περα, το παιδι κανει οτι μπορει, παρουσιαζει κατι που εμενα μου αρεσει, ειναι ακαμπτος τακτικα, αλλα εχει ιδεες και προσπαθει να τις βγαλει στο χορταρι. Δεν κανει γκελ ουτε γι αστειο στον κοσμο, το καταλαβαινω, αλλα προσωπικα δεν καταλαβαινω ολο αυτο το πραγμα εδω. Να τον βγαλουμε αχρηστο; ΟΚ αχρηστος. Παρακατω. Ο χ-ψ χρησιμος την ομαδα θα την ειχε καλυτερα; Θα ειχε κανει τι; Θα ειχε κερδισει τον Αγιαξ στο Αμστερνταμ και τη Μπενφικα; Θα ειχε φερει Χ στην Τουμπα και θα ειχε κερδισει τον Ολυμπιακο; ΤΙ ακριβως θελουμε; ΑΕΚ να κερδιζει ολα τα ματς μεσα στη σεζον; ΕΙναι εφικτο αυτο το πραγμα Νονε μου;

 

Θελουμε ΑΕΚ οπως την εχουμε εμεις στο μυαλο μας. Αυτο θελουμε. Δεν ειναι ομως εφικτα αυτα τα πραγματα. Προσαρμοζεσαι και προσπαθεις να πας με οτι εχεις. Κι εγω θα ηθελα να γυρισει πισω ο χρονος, να παω 10 χρονια πισω και να παιρνω τα λεφτα που επαιρνα τοτε. Δεν γινεται. Προσαρμοζομαι στο σημερα. Αυτο εκανε ο Μαρινος επειδη δεν εχει το αναστημα να κοιταξει το Μελισσανιδη και να απαιτησει παικτη. Και οποιος το εκανε πηρε πουλο. Εχουμε ενα αφεντικο που ειναι περιεργος τυπος, κανει τα δικα του και παντα φταινε οι αλλοι κι οχι αυτος. Πρεπει να ζησουμε με αυτο το αφεντικο γιατι με αυτον τον κουκουρουκου τροπο εχει φερει πολλα στην ΑΕΚ.

 

Προσωπικα για το παραπανω, μονο αν αλλαξουμε αφεντικο και λειτουργησουμε σε αλλα πλαισια. Οπως ειμαστε και το downgrade ειναι δικαιολογησιμο και η καβουριαση και ολα. Αυτος ειναι, αυτον προκριναμε, αυτον φεραμε, αυτον εμπιστευομαστε. Συμφωνω να τ ακουει, συμφωνω να τ ακουει και ο Ουζουνιδης καθε που κανει μαλακιες, αλλα εμμετρα. Αυτο ειναι ολο.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

 

Οπως για οικονομικους λογους εγινε πισωγυρισμα στο ροστερ, ετσι εγινε και στον προπονητη (αν το δεχτουμε ως πισωγυρισμα).

 

 

 

κ το χειρότερο απ όλα είναι ότι στον προπονητή ειδικά, δεν έγινε καθαρά για οικονομικούς λόγους...

αλλά το πιστεύει στα σοβαρά, ότι ο Ζουζού είναι προπονηταράς :lol: :lol:

+να αποδείξει για εγωιστικούς λόγους ότι μπορεί και χωρίς τον Μανόλο

κι ότι το πρωτάθλημα το πήρε κυρίως ο ίδιος,

αφού όλος ο κόσμος κατάλαβε ότι το περσινό το σήκωσε κατά 90% ο Μανώλης ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...και αυτό κάπου τον εθνάρχη τον χάλασε...

έλα όμως, που δε θα είναι τόσο απλά τα πράγματα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

αφού όλος ο κόσμος κατάλαβε ότι το περσινό το σήκωσε κατά 90% ο Μανώλης ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...και αυτό κάπου τον εθνάρχη τον χάλασε...

έλα όμως, που δε θα είναι τόσο απλά τα πράγματα.

εκτος κι αν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται θα φτασουμε στη γελοια κατατασταση να λεμε

"τι το θελαμε το πρωταθλημα ετσι οπως γιναμε"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μεγαλώνουμε καταστάσεις. Άλλο ΑΕΚ '89 και άλλο ΑΕΚ '19. Σήμερα καλώς ή κακώς ο Μελισσανίδης είναι όσο πιο καβάλα στο άλογο γίνεται. Δεν θα μπορούσε ο Μανόλο να γίνει μοχλός πίεσης γιατί απλά δεν υπάρχει πίεση.

Δεν έχεις εναλλακτική και έζησες πάρα πολύ πρόσφατα πως είναι να έχεις κλόουν για διοίκηση ώστε να πάρεις οποιοδήποτε ρίσκο να τον πιέσεις.

 

Και για να είμαστε δίκαιοι αυτό που λέει ο Magician είναι απολύτως σωστό:

 

Εχουμε ενα αφεντικο που ειναι περιεργος τυπος, κανει τα δικα του και παντα φταινε οι αλλοι κι οχι αυτος. Πρεπει να ζησουμε με αυτο το αφεντικο γιατι με αυτον τον κουκουρουκου τροπο εχει φερει πολλα στην ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ματζίσιαν από τον προπονητή θα περίμενα να αξιοποιήσει το υπάρχον -όλοι συμφωνούμε ότι είναι λειψό- ρόστερ και να μην παίζει κάτι που η ομάδα δεν μπορεί να υποστηρίξει. Γιατί μου έβριζες χθες τον Σιμόες και τον Λιβάγια, αλλά ο ένας 3 χρόνια ήταν σταθερά από τους MVP της ομάδας και ο άλλος πέρσι ήταν από τους βασικούς πυλώνες για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Μήπως λοιπόν ρόλο για την εικόνα τους παίζει ο προπονητής; Το σύστημα που παρατάσει την ομάδα; Οι οδηγίες που τους δίνει; Επίσης ναι απαιτώ από τον προπονητή μου να κάνει υπερβάσεις. Να κερδίσει και κανα ζόρικο ματς (μόνο με την Σέλτικ το έκανε), αν οι απαιτήσεις είναι να κερδίζουμε μόνο τον ΟΦΗ και τον Πανιώνιο πάω και γω προπονητής. 

 

Όσον αφορά τον πρόεδρο, έχω απαιτήσεις από έναν άνθρωπο που για να με αναλάβει αναγκάστηκα να υποστώ την μεγαλύτερη ταπείνωση της ιστορίας μου. Και πέρα από το γήπεδο (που όλοι του βγάζουμε το καπέλο), τις μεταγραφές και τον προπονητή θέλω έστω να με σέβεται. Και όταν για τις μεταγραφές αρχικά λέει «όχι τώρα, έχουμε υπερένταση», μετά «ε να δούμε αν θα περάσουμε την Βίντι και με τα λεφτά του Τσου Λου θα καλύψουμε τα κενά», στη συνέχεια «δεν παίρνουμε παίκτη για να πάρουμε, μόνο παικταράδες και αφού δεν μας έκατσαν πάμε με Μοράν» για να φτάσουμε στο επικό «εγώ δεν βλέπω που υστερούμε ποιοτικά και ποσοτικά» του Δημάτου δείχνει έλλειψη σεβασμού. Δεν μιλάμε ότι ο άνθρωπος απλά καβούριασε ή έριξε επίπεδο την ομάδα. Κυριολεκτικά διέλυσε την περσινή πρωταθληματική ομάδα, την άφησε με ένα γυμνό ρόστερ, έδιωξε χωρίς ουσιαστικό λόγο τον προπονητή για έναν κατώτερο και πουλάει και τρελίτσα και από πάνω. Ενώ με ένα ελάχιστο ποσοστό των κερδών (τα υπόλοιπα παντελόνιασέ τα, χώστα στο γήπεδο, κάντα ότι θες) μπορούσαμε να πάρουμε το ευκόλοτερο πρωτάθλημα της ιστορίας μας, να κάνουμε μια αξιοπρεπή πορεία στο Τσου Λου (όπου πάμε καρφί για 6 ήττες και σόρυ αλλά για μένα αυτό είναι αποτυχία) και να βάλουμε τις βάσεις για μια μίνι κυριαρχία μας. Συμφωνώ μαζί σου στο κομμάτι, ότι μετά απ' αυτόν δεν υπάρχει τίποτα και αναγκαστικά θα τον ανεχτείς, αλλά έκανε εγκλήματα. Εγκλήματα εις βάρος της ΑΕΚ και του κόσμου της.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×