Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

Εμενα ο Πλατελας μου θυμίζει μια νικητήρια γκολαρα που είχε βάλει σε ένα ματς στην 3η εθνική στο Ηράκλειο ίσως απέναντι στον Ηρόδοτο (δεν είμαι σίγουρος).

Είχα φύγει από Χανιά μόνος, έριχνε χαλάζι θυμάμαι χαρακτηριστικά και πρέπει να ήμασταν κάνα τριχιλιαρο μέσα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, agelos said:

Εμενα ο Πλατελας μου θυμίζει μια νικητήρια γκολαρα που είχε βάλει σε ένα ματς στην 3η εθνική στο Ηράκλειο ίσως απέναντι στον Ηρόδοτο (δεν είμαι σίγουρος).

Είχα φύγει από Χανιά μόνος, έριχνε χαλάζι θυμάμαι χαρακτηριστικά και πρέπει να ήμασταν κάνα τριχιλιαρο μέσα.

Μέσα ήμουν κι εγώ σε εκείνο το ματς. Κρύο, χαλάζι και γέλιο όταν στο 1-1 ένας κρητικός ξεκίνησε από την απέναντι κερκίδα να έρθει να μας δείρει. Στα μισά το σκέφτηκε καλύτερα. Γκολαρα στο 93 ναι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pelado Alme said:

IMG_9987.jpeg

Χρήστος Κωστής και Χρήστος, αν θυμάμαι καλά, "Χομεϊνί". 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πλατελας, οι ξυρισμένες γαμπες του είχαν σηκώσει θύελλα αντιδράσεων στο κου το μου .

Κάποιος κανίβαλος χρήστης αν θυμάμαι καλά ήθελε να τις δαγκώσει.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

60 σήμερα ο γίγαντας Τζίμης, αυτός ο γρηγοροποδαρος χαζογκολης που άφησε το στίγμα του στην ομάδα.

Αδέρφια με Μαρσέιγ αλλά τέτοιο ξεπατωμα το 1989 δεν ξαναεχει υπάρξει. Τι έδωσε ο διαιτητής μόνο ο Θεός ξέρει. Στο καπάκι είχαμε και δοκάρι σε φάουλ του Οκονσκι.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο άρθρο σήκωσε ο Ζαστρο αποψε γι αυτό το ματς που έγινε σαν σήμερα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Και μια φωτο, έτσι,  για την αλητεία 

😅

A2FD5804-B768-4FD3-8047-BDB1AEAAD0A5.thumb.png.6d044271d79bc19bed3dbe39dc9db517.png

Κάτω δεξιά, κρυμμένα μνμτ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφτηκε και με τις πλημμύρες τότε, πώς βγαίνουν έτσι καλοί οι άνθρωποι εκεί γύρω απ τη Καρδίτσα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα τόσο εύκολη νίκη της ΑΕΚ, με... προβλημάτισε ο ΠΑΟΚ" είπε ο Ντέμης. Δηλαδή τι τον προβλημάτισε; Είναι υποχρεωτικό να παίζουν όλοι καλά, και ιδανικά να μας παίρνουν και κανένα βαθμό; Ο τροχανας έλεγε κάτι τέτοια" με προβληματίζει που ο Ολυμπιακός είναι εννέα χρόνια χωρίς πρωτάθλημα"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και μενα θα με προβληματιζε αν τον υποστηριζα.

Θελει η κοντοπουτανα να κρυφτει....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιώργο Γιακουμάκη, πάλι δε σε σεβάστηκαν/δεν σε έκαναν/δεν σε έραναν; Μήπως κάνεις και εσύ κάτι λάθος;

Σε ευχαριστώ για το γκολ στο τηγάνι, μπράβο σου και για την καριέρα που κάνεις. Αλλά κάτι ακόμα: έσπασε κάτι μέσα μου όταν σε είδα να βάζεις γκολ ως παίκτης του οφη στην πρώην ομάδα σου και να χτυπιέσαι, να κλωτσάς πινακίδες και να βγάζεις φανέλες. Έδειξες ακριβώς αυτό για το οποίο κατηγορείς κάποιες από τις πρώην ομάδες σου: έλλειψη σεβασμού.

Link to comment
Share on other sites

Eνας πήγε στη Τότεναμ και την πάει τρένο και ένας κάνει συμπαθιτικη πορεία στην ένωση Αταλάντης ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας αδικημένος απ' την ΑΕΚ. Ταιριάζει μόνο σε ένα συγκεκριμένο στυλ ποδοσφαίρου,σέντρα καμινάδα ,ξύλο με τα μπακ ,στραβοκλώτσι. Κριάρι ολκής ,χειρότερη έκδοση Χαριστέα. 

 

Γιωργάκη αγόρι μου ευχαριστώ για το γκολ με τους τραβεστί του Πειραιά αλλά δε πας να βάλεις 100 γκολ σε μια σαιζόν και 20 χρυσά παπούτσια,σε έχω δει να παίζεις και είσαι κρίαρος. Άσε την ΑΕΚ και συνέχισε να τα παστελώνεις στη ποδόσφαιρομάνα Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2023 at 11:10 PM, Zara said:

Αυτό που γράφτηκε και με τις πλημμύρες τότε, πώς βγαίνουν έτσι καλοί οι άνθρωποι εκεί γύρω απ τη Καρδίτσα.

Gia ta petherika tou @Hadesles? @MITSAKLAS

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Tsosmi said:

Άσε την ΑΕΚ και συνέχισε να τα παστελώνεις στη ποδόσφαιρομάνα Αμερική.

Ο Ματίας πάντως εκτιμά το πρωτάθλημα εκεί. Έχει γούστο να μας πει το καλοκαίρι "έχω βρει ένα τεφαρικι"...

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×