Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

Δυνατή νέα συνέντευξη Σιμόες στο gazzetta. Μας αγαπάει, αλλά αυτό το ξέρουμε ήδη! Στα πιο "πιπεράτα", κράζει Λάζαρο και Κριχόβιακ.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Δυνατή νέα συνέντευξη Σιμόες στο gazzetta. Μας αγαπάει, αλλά αυτό το ξέρουμε ήδη! Στα πιο "πιπεράτα", κράζει Λάζαρο και Κριχόβιακ.

Ναι, το πιο...πικάντικο για μένα είναι το παρακάτω:

"Θυμάμαι μία φορά στα αποδυτήρια, ένας προπονητής ρώτησε ποιο είναι το πρόβλημα και γιατί χάσαμε. Τότε πήρα το λόγο και είπα ότι δεν κάνουμε καλές προπονήσεις. Εξήγησα ότι αυτό δεν σήμαινε ότι ήταν κακός προπονητής αλλά ότι δεν είχαμε προετοιμαστεί για κάποια συγκεκριμένα πράγματα. Ξαφνικά αυτή η πληροφορία δεν βοήθησε να λυθεί το πρόβλημα, αλλά μου δημιούργησε εμένα έξτρα δυσκολίες. Ο προπονητής πέρασε αυτήν την πληροφορία στη διοίκηση και ήρθαν και με… γ@μησ@ν. Αυτό δεν σημαίνει ότι θέλω να μαλώνω με τους προπονητές, θέλω να ψάχνω πάντα να βρω την καλύτερη λύση τόσο για μένα προσωπικά όσο και για την ομάδα. Εκείνη την περίοδο που ανέφερα προηγουμένως, είχα προβλήματα γιατί προσπαθούσα να βρω λύση. Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να ξέρεις ότι υπάρχει πρόβλημα και να μην κάνεις τίποτα για να το λύσεις."

Ποιον προπονητή πιστεύετε ότι εννοεί;

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τεράστια αλλά ευχάριστη συνέντευξη που τελικά είναι ένα flash back και επιβεβαίωση για όσα ζήσαμε εκείνα τα 7 χρόνια . 

Στο τέλος λέει ότι θέλει να γίνει προπονητής θεωρώ ότι η ΑΕΚ θα πρέπει να τον βοηθήσει σε αυτό και να τον εντάξει στις ακαδημίες της ομάδας με σκοπό να φτάσει μέχρι τη Β ομάδα τουλάχιστον . Είναι legend της ομάδας και με δεδομένη αγάπη για την ομάδα ενώ ήταν πάντα ευθείς 

Κλείνοντας, τι θα ήθελες να κάνεις όταν σταματήσεις το ποδόσφαιρο;

Πάντα μου άρεσε η προπονητική. Να βρίσκομαι στον αγωνιστικό χώρο, δίπλα στους παίκτες. Να κάνω ασκήσεις τακτικής. Να διαβάζω τον αντίπαλο και το ματς. Έτσι, πιστεύω ότι είμαι καλός σε αυτό. Θέλω να αρχίσω μαθήματα προπονητικής και μια μέρα να γίνω προπονητής.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bluesman said:

Ναι, το πιο...πικάντικο για μένα είναι το παρακάτω:

"Θυμάμαι μία φορά στα αποδυτήρια, ένας προπονητής ρώτησε ποιο είναι το πρόβλημα και γιατί χάσαμε. Τότε πήρα το λόγο και είπα ότι δεν κάνουμε καλές προπονήσεις. Εξήγησα ότι αυτό δεν σήμαινε ότι ήταν κακός προπονητής αλλά ότι δεν είχαμε προετοιμαστεί για κάποια συγκεκριμένα πράγματα. Ξαφνικά αυτή η πληροφορία δεν βοήθησε να λυθεί το πρόβλημα, αλλά μου δημιούργησε εμένα έξτρα δυσκολίες. Ο προπονητής πέρασε αυτήν την πληροφορία στη διοίκηση και ήρθαν και με… γ@μησ@ν. Αυτό δεν σημαίνει ότι θέλω να μαλώνω με τους προπονητές, θέλω να ψάχνω πάντα να βρω την καλύτερη λύση τόσο για μένα προσωπικά όσο και για την ομάδα. Εκείνη την περίοδο που ανέφερα προηγουμένως, είχα προβλήματα γιατί προσπαθούσα να βρω λύση. Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να ξέρεις ότι υπάρχει πρόβλημα και να μην κάνεις τίποτα για να το λύσεις."

Ποιον προπονητή πιστεύετε ότι εννοεί;

 

Καρντόσο η πρώτη σκέψη, αλλά δεν νομίζω ποτέ η διοίκηση να υπερασπίστηκε αυτόν τον κλόουν. 

Οπότε μάλλον Μιλόγεβιτς;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bluesman said:

Ναι, το πιο...πικάντικο για μένα είναι το παρακάτω:

"

Ποιον προπονητή πιστεύετε ότι εννοεί;

 

Δέλλας δεν είναι αφού δεν θα είχε το θάρρος τότε ούτε από τη μια πλευρά ούτε την άλλη 

Χιμένεθ δεν ειναι αφού τον λατρεύει και είχαν πάντα καλη σχέση 

Τώρα ποιοι μένουν Καρντοσο Καρρερα Ουζουνίδη Μιλόγεβιτς Κωστενογλου

Καρρερα ήταν απόμακρος για να κάνει τέτοια ερώτηση . Καρντοσο είπε καλά λόγια όπως και για τον Ουζουνίδη δλδ για το πρώτο ότι εφταιξαν τα αποτελέσματα και δεν στηρίχθηκαν οι επιλογές και για το δεύτερο ότι δεν του πήραν παίκτες . Μιλόγεβιτς δεν είχε σχέσεις καθόλου γιατί ήταν τραυματίας .

Κωστενογλου και μου φαίνεται απόλυτα λογικό να είναι αυτός και ότι ρουφιανεψε αφού έκανε πρώτα το σταυρό του . 

 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Καρντόσο η πρώτη σκέψη, αλλά δεν νομίζω ποτέ η διοίκηση να υπερασπίστηκε αυτόν τον κλόουν. 

Οπότε μάλλον Μιλόγεβιτς;

Αν δεν υπήρχε ο Πάτερ αυτόν θα έλεγα από από τη μια είπε ότι δεν είχε σχέσεις πολλές όσο έμεινε γιατί ήταν τραυματίας  . 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω ηταν ο μπουφος ο Μαρινος, μονο αυτος θα κανε τετοια ερωτηση γιατι ειναι και μονιμως φορτωμενος με μαγκια.

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.68aba50302579d647b0eb1a11d592f28.png

 

 

Πως γινεται ρε καθυστερημενε Λαζαρε να παρεξηγηθηκες που σε ειπαν μισθοφορο.

 

Αντε τραβα γαμησου, να δω σε ποια λεσχη παλαιμαχων θα μπεις οταν βγεις στην συνταξη, αντιπαθητικε, μεχρι και ο Τζαβελλας καλυτερη υστεροφημια απο εσενα θα εχει.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nuc1924 said:

image.thumb.png.68aba50302579d647b0eb1a11d592f28.png

 

 

Πως γινεται ρε καθυστερημενε Λαζαρε να παρεξηγηθηκες που σε ειπαν μισθοφορο.

 

Αντε τραβα γαμησου, να δω σε ποια λεσχη παλαιμαχων θα μπεις οταν βγεις στην συνταξη, αντιπαθητικε, μεχρι και ο Τζαβελλας καλυτερη υστεροφημια απο εσενα θα εχει.

Η τελευταία πρόταση και τα emojis που χρησιμοποιεί, είναι σαν να λέει: εγώ πήρα πρωταθλήματα και κύπελλα και γι'αυτό με θυμούνται. Εσένα σε θυμούνται από το ότι γύρναγες τη μπάλα πίσω (⬅️). Τί λέτε, αυτό λέει;

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ενώ ο Σιμοες δεν πήρε πρωτάθλημα και κυπελλο.

Γενικά δεν είναι εύκολο να καταλαβεις τους γρίφους ενός στόκου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτό ο Σίμοες ήρθε Αγία Σοφία και τον χειροκρότησαν όλοι και ο Λάζαρακος μόνο γιουχαρισμα άκουσε. Επειδή τον θυμόμαστε με αγάπη.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε βλακα οικοδόμε θα μιλήσεις εσύ για τον Σιμόες; Που οταν όλα τα κωλόπαιδα μαζεμένα δεν κόβατε ούτε με βαλέ, έτρεχε για 4-5; Οκ, ξερεις παραπάνω μπάλα αλλά ο Σιμόες την ίδρωνε την φάνελα μήνας μπει- μήνας βγει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Δέλλας δεν είναι αφού δεν θα είχε το θάρρος τότε ούτε από τη μια πλευρά ούτε την άλλη 

Χιμένεθ δεν ειναι αφού τον λατρεύει και είχαν πάντα καλη σχέση 

Τώρα ποιοι μένουν Καρντοσο Καρρερα Ουζουνίδη Μιλόγεβιτς Κωστενογλου

Καρρερα ήταν απόμακρος για να κάνει τέτοια ερώτηση . Καρντοσο είπε καλά λόγια όπως και για τον Ουζουνίδη δλδ για το πρώτο ότι εφταιξαν τα αποτελέσματα και δεν στηρίχθηκαν οι επιλογές και για το δεύτερο ότι δεν του πήραν παίκτες . Μιλόγεβιτς δεν είχε σχέσεις καθόλου γιατί ήταν τραυματίας .

Κωστενογλου και μου φαίνεται απόλυτα λογικό να είναι αυτός και ότι ρουφιανεψε αφού έκανε πρώτα το σταυρό του . 

 

Και ο Μοράις και ο Κετσπάγια και ο Πογιέτ και ο Γιαννίκης

Link to comment
Share on other sites

#aekfamilly_2018 #dimatos #oikodomos 

 

1 hour ago, krokosmios said:

Και ο Μοράις και ο Κετσπάγια και ο Πογιέτ και ο Γιαννίκης

Ναι όντως ? Πόσους προπονητές πρόλαβε ο σιμοες σε 7 χρόνια ... Καμία 10αρια τουλάχιστον ... 

Αν εξαιρουμε το Πογιετ από αυτούς λόγο ότι του εφιαξε τη καριέρα πηγαίνοντας τον στο 6 αλλά δεν έχανε κιόλας  και ίσως το Μοράες που δεν νομίζω να έπιασε τη διοίκηση μόνο ο Κετσπάγια έμεινε και παίζει δυνατά . 

Link to comment
Share on other sites

Άντε τώρα να εξηγήσεις του Λαζαρέλου ότι ο κόσμος της ΑΕΚ τον Σιμόες τον θεωρεί "σημαία" και έναν από τους Άρχηγούς της Ιστορίας της ΑΕΚ ενώ την αφεντιά του την έχει λίγο στο ... ξέρασμα.*

 

Όταν βγει "στον αέρα" η Επικαιροποίηση της ΑΕΚpedia, θα πάρει μια .... μυρΟΥδιά ..... :ph34r:

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Η Σαχλαμαρινο ή οφρυ εννοει. Αφου εφαγε γαμησι μετα απο αυτο λεει.

Επισης ποτε ηταν που πηγε με Τσιγκρι στη διοικηση για αλλαγη προπονητη?επι πατερ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα ο Ουζουνίδης ο προπονητής, χωρίς να έχω κάποια πληροφορία παραπάνω. Η φάση που λέει λογικά έγινε μετά το ματς στο Αγρίνιο που χάσαμε 2-1 και έμεινε εκτός ομάδας ο Σιμόες. Τώρα ποιοι είναι οι άλλοι 2 δεν ξέρω και θα ήθελα να μάθω 

Link to comment
Share on other sites

Ο Σιμόες είναι τεράστια παικτουρα . Από τους παιχτες που έχουν φάει υποτίμηση χώρις λόγο. Λες και όλα τα αλλά χαφ των ελληνικών ομάδων (εμ βίλα, σημάνσεις, Κουρμπέλης και άλλοι βγάζουν την μπάλα μπροστά...) 

Τα ματς με μπριζ (επιστροφή στην Ευρώπη) κέρδισε και το πεναλντι που έβαλε ο Λάζαρος... 

Και η γκολάρα με την βολσφμπουργκ... Θα μεινουν αξέχαστα... 

Αντίθετα ο λαζος καλός ήταν αλλά ας αναψει μια λαμπάδα στον αραουχο και τον λιβάγια που ήταν οι πραγματικοι παιχταραδες μπροστά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά και ο Χριστοδουλόπουλος μια χαρά παιχταράς ήταν μπροστά, άλλο το ότι είναι βλάκας.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, SpiRos said:

Καλά και ο Χριστοδουλόπουλος μια χαρά παιχταράς ήταν μπροστά, άλλο το ότι είναι βλάκας.

Παιχταράς είναι και ο Λάζαρος. Αλλά με την λογική του το έγραψα. Και αυτός έχει τις αδυναμίες του

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει οπαδιλικι λέει από την Πορτογαλία ενώ δεν πρόκειται να επιστρέψει . Ότι να ναι . Ίσως δεν μπορεί να καταλάβει το πώς είναι να αγαπάς μια ομάδα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×