Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

5 hours ago, AG21 said:

#aekfamilly_2018 #dimatos #oikodomos 

 

Ναι όντως ? Πόσους προπονητές πρόλαβε ο σιμοες σε 7 χρόνια ... Καμία 10αρια τουλάχιστον ... 

Αν εξαιρουμε το Πογιετ από αυτούς λόγο ότι του εφιαξε τη καριέρα πηγαίνοντας τον στο 6 αλλά δεν έχανε κιόλας  και ίσως το Μοράες που δεν νομίζω να έπιασε τη διοίκηση μόνο ο Κετσπάγια έμεινε και παίζει δυνατά . 

Ακραίο αν το σκεφτείς, αλλά πρόλαβε 13 προπονητές!

Δέλλας, Πογιέτ, Μανωλάς, Κετσπάγια, Μοράις, Χιμένεθ (3 φορές), Ουζουνίδης, Καρντόσο, Κωστένογλου, Καρέρα, Μιλόγεβιτς, Γιαννίκης, Οφρυδόπουλος

Link to comment
Share on other sites

νικολακόπουλος λέει ότι ο παπασταθόπουλος ζητάει 2εκ το χρόνο για να πάει κάπου 😂

Link to comment
Share on other sites

Ο έμπειρος αμυντικός μίλησε για το πέρασμά του από πολλές ομάδες και για την ΑΕΚ είπε κάτι παραπάνω. «Αγωνίστηκα σχεδόν 4,5 χρόνια στην ΑΕΚ, ήμουν υπαρχηγός της, κέρδισα το πρωτάθλημα, αυτός ο σύλλογος είναι πιο κοντά στην καρδιά μου και έτσι θα παραμείνει για το υπόλοιπο της ζωής μου και της καριέρας μου», δήλωσε ο Βόσνιος στόπερ.

 

Όσο για τη μεταγραφή του στη σερβική ομάδα, ο Βράνιες επισήμανε: «Για να είμαι ειλικρινής συμφώνησα σε όλα μέσα σε πέντε λεπτά. «Γνωρίζω τον αθλητικό διευθυντή, Βλάντιμιρ Ματιγιάσεβιτς αρκετό καιρό, δουλεύαμε μαζί όταν ήταν στη Νάπρεντακ, γνωριζόμαστε και από την περίοδο στην ΑΕΚ. Είπε αυτό που ήθελε από εμένα, είπα αυτό που ήθελα από την ομάδα και συμφωνήσαμε», επισήμανε.

 

https://www.enwsi.gr/1389766/aek/aek-podosfairo/vranies-i-aek-einai-kai-tha-einai-pio-konta-stin-kardia-moy-gia-oli-moy-ti-zoi.html

 

Link to comment
Share on other sites

Ο "μισθός να μπαίνει δε χρειάζεται να παίζω κ συνέχεια " συνεχίζει την παγκόσμια εκδρομή του 

 

FB_IMG_1694683949303.jpg

  • Hahaha 6
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ο "μισθός να μπαίνει δε χρειάζεται να παίζω κ συνέχεια " συνεχίζει την παγκόσμια εκδρομή του 

 

FB_IMG_1694683949303.jpg

Είναι κάποιοι παίκτες που τους έχω βγάλει από την μνήμη μου . Έχουν διαγραφεί . Τι έχουμε τραβήξει ...

Screenshot_2023-09-14-12-46-53-697-edit_com.android.chrome.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Abraham21r said:

Κάποτε κερδίζαμε την Adwerp με Αλμπάνη και πορτοφολά...

Η μεγάλη ΑΕΚ του Μιλόγεβιτς που δε μάθαμε δυστυχώς ποτέ ποιες κορυφές ήταν ικανή να κατακτήσει...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Abraham21r said:

Κάποτε κερδίζαμε την Adwerp με Αλμπάνη και πορτοφολά...

2 νικες 5-0 γκολ τους εχουεμ στα φιλικα 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Ο Βασίλης Δημητριάδης αναμένεται να αναλάβει τον ρόλο του team manager όλων των Εθνικών ομάδων στην ΕΠΟ.

Ο Βασίλης Δημητριάδης επιστρέφει στον χώρο του ποδοσφαίρου, αυτήν τη φορά για λογαριασμό της ΕΠΟ. Ο 57χρονος βετεράνος αναμένεται να αναλάβει team manager όλων των Εθνικών ομάδων, ενισχύοντας το οργανόγραμμα της ομοσπονδίας.

Ο πρώην διευθυντής ποδοσφαιρικού τμήματος της ΑΕΚ αποτελεί την εισήγηση της Επιτροπής των Εθνικών Ομάδων για τη συγκεκριμένη θέση.

Ο παλαίμαχος επιθετικός με τη σπουδαία καριέρα σε Άρη και ΑΕΚ φόρεσε τη φανέλα με τη γαλανόλευκη από το 1988 μέχρι το 1994, έχοντας δύο γκολ σε 28 εμφανίσεις και αποτέλεσε μέλος της αποστολής του Παγκοσμίου Κυπέλλου 1994, όπου έπαιξε σε δύο αγώνες.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, AG21 said:

 

Ο Βασίλης Δημητριάδης αναμένεται να αναλάβει τον ρόλο του team manager όλων των Εθνικών ομάδων στην ΕΠΟ.

Ο Βασίλης Δημητριάδης επιστρέφει στον χώρο του ποδοσφαίρου, αυτήν τη φορά για λογαριασμό της ΕΠΟ. Ο 57χρονος βετεράνος αναμένεται να αναλάβει team manager όλων των Εθνικών ομάδων, ενισχύοντας το οργανόγραμμα της ομοσπονδίας.

Ο πρώην διευθυντής ποδοσφαιρικού τμήματος της ΑΕΚ αποτελεί την εισήγηση της Επιτροπής των Εθνικών Ομάδων για τη συγκεκριμένη θέση.

Ο παλαίμαχος επιθετικός με τη σπουδαία καριέρα σε Άρη και ΑΕΚ φόρεσε τη φανέλα με τη γαλανόλευκη από το 1988 μέχρι το 1994, έχοντας δύο γκολ σε 28 εμφανίσεις και αποτέλεσε μέλος της αποστολής του Παγκοσμίου Κυπέλλου 1994, όπου έπαιξε σε δύο αγώνες.

Να ´ναι καλα ο Μελ. που τον βόλεψε.Βλέπω να τα κάνει μπάχαλο όπως και στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Pelado Alme said:

Να ´ναι καλα ο Μελ. που τον βόλεψε.Βλέπω να τα κάνει μπάχαλο όπως και στην ΑΕΚ.

Πολύ καλά κάνει και τον τοποθετεί εκεί. Και αν είναι να φύγει ο Πογετ που δεν θα περάσει από Γαλλία και Ολλανδία!! να φέρει και τον Γιαννικη αντικαταστάτη αν γίνεται και να μην τους περνάει τίποτα μα τίποτα.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agent HAF said:

Πολύ καλά κάνει και τον τοποθετεί εκεί. Και αν είναι να φύγει ο Πογετ που δεν θα περάσει από Γαλλία και Ολλανδία!! να φέρει και τον Γιαννικη αντικαταστάτη αν γίνεται και να μην τους περνάει τίποτα μα τίποτα.

Και φροντιστή τον κορομηλά.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Agent HAF said:

Πολύ καλά κάνει και τον τοποθετεί εκεί. Και αν είναι να φύγει ο Πογετ που δεν θα περάσει από Γαλλία και Ολλανδία!! να φέρει και τον Γιαννικη αντικαταστάτη αν γίνεται και να μην τους περνάει τίποτα μα τίποτα.

Γιαννίκης λέει πάει Ατρόμητο, αντικαταστάτης του Κόουλμαν!

Link to comment
Share on other sites

Atyxhsate

Δεν θα προχωρήσει η πρόσληψη του Βασίλη Δημητριάδη ως τιμ μάνατζερ των Εθνικών ομάδων.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, thodoris19 said:

Γιατί πήρε έτσι την κάτω βόλτα αυτός ;

IMG_0950.png

Γιατι ηταν αμπαλος που απλα εμεις κλασσικα τον καναμε Θεο για 2 καλες ενεργειες στη... Γ' Εθνικη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κανεναν απο αυτους δε τους πηρε η κατω βολτα. Οπως οι υπολοιποι Ελληνες απο αυτην την ΑΕΚ (Αραβιδης, Μπακακης, Ανακογλου, Γροντης) ηταν απλα καλου επιπεδου Β εθνικης και τιποτα παραπανω. Και απλα ειχαν παρτενερς στην ιδια ομαδα καποιους κομπλε Ελληνες για Α εθνικη, οπως ο Λαμπροπουλος Κολοβετσιος.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε μέχρι εθνική λόγο ΑΕΚ . Θυμάμαι ακόμα συνοπαδους στο ΟΑΚΑ να προσπαθούν να με πείσουν ότι είναι παικταρας και αδικείται τότε που έτρωγε πάγκο . Το έχουμε ζήσει . 

Link to comment
Share on other sites

Όποτε βλέπω τον Πλατελλα, θυμάμαι που είχε μπει αλλαγή με Σεντ Ετιέν στο ΟΑΚΑ και προσπαθούσε να περάσει έναν μαύρο αριστερό μπακ που νόμιζε ότι περνούσε δίπλα του μυρμηγκι. Εκεί κατάλαβε ο καθένας ότι δεν μπορεί το παλικάρι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ ο Μιται βασικός για άλλη μια φορά στην εθνική Αλβανίας που κέρδισε απόψε 3-0 την Τσεχία και είναι πρώτη σε όμιλο και με την Πολωνία. Τουλάχιστον εξελίσσεται το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×