Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

'Οποτε ερχόταν η μπάλα από σέντρα άκουγες "ωχ, ωχ, ωχ" (Το ίδιο νομίζω είπε και ο Μίμης όταν άκουσε "τις απαιτήσεις" του και του έδωσε τα παπούτσια ανά χείρας)

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ ποδοσφαιριστης, και πολυ ταλαντουχους μαλιστα, ηταν ο τυπος, λιγη επαρση, λιγος ερωτας με τον καθρεφτη δικαιολογειται εως και απαιτειται θα ελεγα. Αλλα ο Τσ(ι)αρτας το εχει γαμησει, δεν εχει τιποτα αλλο να πει/δειξει εκτος απο την επαρση και τον καθρεφτη.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την διαρκεια της ποδοσφαιρικης του καριέρας ή σοφά είχε επιλέξει να μην μιλάει ή απλά ήταν οκ και άρχισε να το χάνει αργότερα.

Παντως ολα με αυτόν ξεκίνησαν αφού σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nikos said:

Κατά την διαρκεια της ποδοσφαιρικης του καριέρας ή σοφά είχε επιλέξει να μην μιλάει ή απλά ήταν οκ και άρχισε να το χάνει αργότερα.

Παντως ολα με αυτόν ξεκίνησαν αφού σταμάτησε.

Κατά τη διάρκεια της ποδοσφαιρικής του καριέρας είχε κάμποσα χαιλαιτ. Σε φιλικό στη ΝΦ με την Σεβίλλη όταν επέστρεψε στην ΑΕΚ επί Παθιακακη έκανε την μετάφραση για τον προπονητή της ισπανικής ομάδας καθότι είχε μάθει ισπανικά λέει ότι "ο προπονητής λέει ότι ο καλύτερος παίχτης που είχε ποτέ, ήμουν εγώ" ενώ στην πραγματικότητα είπε πως ήταν καλός παίχτης. 😄

Επίσης και τον Ρεχαγκελ είχε κράξει επειδή δεν τον έβαζε και ήταν λίγες μέρες μετά το euro.

Μην αναφέρω και τα συνεχόμενα φλερτ με την βαζέλα για να πάει εκεί. Αυτά βέβαια ήταν φήμες και όχι δηλώσεις του για να είμαι δίκαιος.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, nedved21 said:

Οκ ποδοσφαιριστης, και πολυ ταλαντουχους μαλιστα, ηταν ο τυπος, λιγη επαρση, λιγος ερωτας με τον καθρεφτη δικαιολογειται εως και απαιτειται θα ελεγα. Αλλα ο Τσ(ι)αρτας το εχει γαμησει, δεν εχει τιποτα αλλο να πει/δειξει εκτος απο την επαρση και τον καθρεφτη.

 

51 minutes ago, nikos said:

Κατά την διαρκεια της ποδοσφαιρικης του καριέρας ή σοφά είχε επιλέξει να μην μιλάει ή απλά ήταν οκ και άρχισε να το χάνει αργότερα.

Παντως ολα με αυτόν ξεκίνησαν αφού σταμάτησε.

Κατα την διάρκεια της καριέρας του απολάμβανε τον θαυμασμό των συμπαικτών του και γενικά του χώρου. Ακόμα και η εκάστοτε κριτική απο τους φιλάθλους ήταν πάντα ήπια.

Ηρθε και το Euro στο τέλος που έφερε την καταξίωση και έδωσε λάμψη και στα τελευταία του χρόνια. 

Οταν έσβησαν τα φώτα και επαψε να είναι στο επίκεντρο, μάλλον δεν το άντεξε και προσπάθησε να ξαναβγεί στον αφρό με αποτέλεσμα όλα αυτά τα ωραία

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ανσαριφαρντ: «Τα πάντα ήταν καλά, μέχρι που συνέβησαν δύο πράγματα. Για το ένα δεν θέλω να μιλήσω αυτή τη στιγμή. Ήρθε στην ομάδα ένας άνθρωπος με τον οποίο από την πρώτη μέρα είχα προσωπικό θέμα μαζί του. Δεν έχει να κάνει με τον Μελισσανίδη, γιατί μέχρι να έρθει εκείνος όλα ήταν τέλεια. Μόλις ήρθε στην ομάδα είπα στη σύζυγό μου "τελειώσαμε από την ΑΕΚ".  »

Για ποιον λέει ο Καρίμ;

https://specials.gazzetta.gr/football/stin-aek-ola-itan-teleia-mexri-pou-irthe-enas-anthropos/index.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&fbclid=IwAR3RkhmpzI8b1goawbeyNv9riboHwENI4vE8I6xr6nJUxuaXAwRi7CT3ivc_aem_AeYLIRb1Pw7Gw7fIyS87spPUwNtCdZ6ZaaFlLbU8djvlUmw1vvHfZ8wuEeubL-hSwK4

Link to comment
Share on other sites

Ότι είχε τον πιο ΑΕΚ τραυματισμό στο κόσμο με τούρτα στα μούτρα θα τον σχολιάσουμε;

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Τι ασχολείστε με το σκουπίδι ρε μάγκες που κάθεται και λέει ότι μας έκανε και χάρη ουσιαστικά που έπαιξε στην ΑΕΚ. 

 

Link to comment
Share on other sites

Μουνοπανο Ανσαριφαντ κακο ψοφο

 

«Γι' αυτούς ναι... Για εμένα ήταν δύο χρόνια από την καριέρα μου εκεί. Όπως είπα και πριν θα πρέπει να είναι παραπάνω από χαρούμενοι που έπαιξα γι' αυτούς».

 

 

Αν δεν υπήρχε ο Ολυμπιακός, θα πήγαινες στον ΠΑΟΚ;

«Δεν το ξέρω αυτό αλλά σίγουρα, 100%, δεν θα πήγαινα στην ΑΕΚ εκείνη την περίοδο παρότι ήταν η πρώτη ομάδα που ήρθε σε επαφή μαζί μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Περσέπολις= γαύρος του Ιράν

 

Οπότε είναι ξεκάθαρο με ποιους ταιριάζεις σκουπίδι . Δε φταις εσύ αλλά κάτι φωστήρες της ΠΑΕ που μέσα σε όλα τα πανέρια που έφερναν επί 10 χρόνια υπήρχες κι εσύ ,μουλε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Atlas21 said:

Ότι είχε τον πιο ΑΕΚ τραυματισμό στο κόσμο με τούρτα στα μούτρα θα τον σχολιάσουμε;

Ακραίο 

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς θέλαμε να πάει καλά η ομάδα με τέτοια μουνοπανα που είχε μαζέψει. Με τυπους σαν το Μπακακη, το Σβαρνα, το Λιβαγια και τον Ανσαριφαρντ. Για αυτό πρέπει να έχεις προπονητες σαν τον Αλμειδα. Γιατί τουλάχιστον με αυτόν είτε πάει καλά η ομάδα είτε όχι είσαι σίγουρος ότι τα μουνοπανα δεν ευδοκιμούν στα αποδυτήρια. Η αν υπάρχουν λουφάζουν στη γωνία τους

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά από τους ξένους κατανοεις μια αποστασιοποίηση και μια αδιαφορία αφού φύγουν απ' την ομάδα... Και δεν έχω καμία απαίτηση απ' τον κάθε Πάντεφ, Μπαμπούνσκυ ή Τσανκο να βγαίνει και να λέει για τη μεγάλη ΑΕΚ και τον υπέροχο κόσμο της... 

Αλλά τέτοιες δηλώσεις... τέτοιο ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ σαν τον Ανσαριφάντ δε πρέπει να έχει ξαναφορέσει τη φανέλα μας...

Ποιος κόσμος της ΑΕΚ πρέπει να είναι ευγνώμων για την προσφορά σου ρε κλαπάρχιδο, ρε περιφερόμενο κουφάρι, ρε μουσουλμάνε Μάνταλε... 

Εκτός από εκείνο το γκολ στα χασομέρια με τη Βόλφσμπουργκ τί άλλο ακριβώς έχει να θυμάται ο ΑΕΚτζής από εσένα μωρη κουράδα...

Μα δεν υπάρχει ένας γαμημένος κανονικός ΑΕΚΤΖΗΣ στα αποδυτήρια να τους σβερκώνει αυτούς τους λεχρίτες και να τους κυνηγάει με τις κλωτσιές...

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, tzav said:

Πραγματικά από τους ξένους κατανοεις μια αποστασιοποίηση και μια αδιαφορία αφού φύγουν απ' την ομάδα... Και δεν έχω καμία απαίτηση απ' τον κάθε Πάντεφ, Μπαμπούνσκυ ή Τσανκο να βγαίνει και να λέει για τη μεγάλη ΑΕΚ και τον υπέροχο κόσμο της... 

Αλλά τέτοιες δηλώσεις... τέτοιο ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ σαν τον Ανσαριφάντ δε πρέπει να έχει ξαναφορέσει τη φανέλα μας...

Ποιος κόσμος της ΑΕΚ πρέπει να είναι ευγνώμων για την προσφορά σου ρε κλαπάρχιδο, ρε περιφερόμενο κουφάρι, ρε μουσουλμάνε Μάνταλε... 

Εκτός από εκείνο το γκολ στα χασομέρια με τη Βόλφσμπουργκ τί άλλο ακριβώς έχει να θυμάται ο ΑΕΚτζής από εσένα μωρη κουράδα...

Μα δεν υπάρχει ένας γαμημένος κανονικός ΑΕΚΤΖΗΣ στα αποδυτήρια να τους σβερκώνει αυτούς τους λεχρίτες και να τους κυνηγάει με τις κλωτσιές...

Πιο πολύ η φάτσα του μου θυμίζει το 1-2 με γιακουμάκη που είχε βάλει γκολ για τον γαύρο παρά κάποια στιγμή με την φανέλα της ΑΕΚ. Αδιάφορος εντελώς

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος έβαλε μπάζερ μπιτερ με την Βόλφσμπουργκ (προφανώς μιλάμε για το χαιλαιτ της καριέρας του) αλλά μνημονεύει δύο γκολ με κάποια Οσμανλισπορ, από εκεί να καταλάβεις.Απο εκεί και πέρα εκτός από αυτό το γκολ δεν υπάρχει τίποτα άλλο να θυμόμαστε απ αυτόν εκτός ότι ανήκει σε ενα γκρουπ παικτών που δεν μπορούσαν να πάρουν ντέρμπι επι μια τριετια και είχαν φέρει την ΑΕΚ σε ιστορικά χαμηλά.Ο τύπος βγάζει χολή γιατί τον έδιωξε η ομάδα, ουσιαστικά το παραδέχεται λεγοντας οτι ηταν η μεγαλύτερη απογοήτευση της καριερας του.Ακου λέει ο γαυρος μια από τις καλύτερες ομάδες τις Ευρώπης, γελάει και ο Αρταξέρξης.Καριμ φιλικά στο λέω η Οσασουνα που έπαιξες παίζει να είναι μεγαλύτερη από τον γαυρο στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Skepastos said:

Και εμείς θέλαμε να πάει καλά η ομάδα με τέτοια μουνοπανα που είχε μαζέψει. Με τυπους σαν το Μπακακη, το Σβαρνα, το Λιβαγια και τον Ανσαριφαρντ. Για αυτό πρέπει να έχεις προπονητες σαν τον Αλμειδα. Γιατί τουλάχιστον με αυτόν είτε πάει καλά η ομάδα είτε όχι είσαι σίγουρος ότι τα μουνοπανα δεν ευδοκιμούν στα αποδυτήρια. Η αν υπάρχουν λουφάζουν στη γωνία τους

Μην ξεχνάμε ότι άφησε 5 παίχτες στην άκρη κ είπε πληρώνετε τους, διωχτε τους, κάντε ότι θέλετε αλλά τους θέλω μακριά από τους υπόλοιπους. Οι "Αλμέιδα" είναι ο δρόμος προς την επιτυχία. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Eδω μπαίνει ο κύριος Δημήτρης κ ανακοινώνει τον Μπακασέτα ως δώρο για την γιορτή του @BillR21 . Και τέζα οι ναζέλες.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ο κος Δημήτρης μπορεί να φέρει πλέον παίχτη χωρίς την έγκριση του Ματθαίου.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×