Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #3 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

6 minutes ago, mobster21 said:

Και βέβαια αν ο Μελ έχει αποφασίσει αυτή την κίνηση γιατί να χαλάσει χρήματα αφού έτσι κι αλλιώς στο ίδιο ευρωπαϊκό κύπελλο θα παίζουν οι υπόλοιπες ομάδες εκτός του γαύρου?

Γενικα γιατι να κατεβαινουμε στο πρωταθλημα;Για τη χαρα της συμμετοχης και για να τα κονομησει ο τιγρης με την πωληση;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

μπορεις να το σπασεις λιγο καλυτερα αυτο?

Η εφα δεν έχει τις μετοχές? Η εφα έχει πάρει τις μετοχές μέσο αμκ που έγινε από τα χρήματα που κρατούσε με τα διάρκειας γ και β εθνική. Σωστά? Όποιος θέλει να πάρει τη παε θα πρέπει η εφα να κάνει προσκληση για αμκ και να μπει κάποιος με ένα ποσό 20 30 εκ φαντάζομαι 

Στο μελισσανιδη ανοίκουν τα Σπάτα και το κτήριο στο περισσό που είναι αναγκαίο ώστε να ελέγχεις την ΕΡΑ. 

Άρα οποίος μπει στη παε θα έχει προσυμφωνησει το αντίτυπο των Σπάτων βάζοντας όσα θεωρεί ο Μελ  που θα είναι ιδιοκτησία της παε και θα αγοραστεί από τα χρήματα της αμκ. 

Έτσι ο ιδιοκτήτης περνει παε νφ Σπάτα ΕΡΑ και ο Μελ ρεφάρει ίσως και με κέρδος 

Νομίζω είναι λογικός συλλογισμός με δεδομένο ότι τα λέω όλα αυτά αφαιρετα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Μελ δεν έχει βάλει λεφτά στη ΠΑΕ μόνο ταμειακές διευκολύνσεις έχει κάνει άρα πως θα πουλήσει την παε? Τα Σπάτα, ποσοστό του δικέφαλος αε και ο Περισσός του ανοικουν και αυτά θα πουλήσει όταν φτάσει η ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

ενα καλο ερωτημα ειναι αν ενδιαφερεται καποιος τι τον εμποδιζει να ζητησει να μπει τωρα μεσω αμκ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, AG21 said:

Με αμκ θα μπει οποίος μπει στη ΠΑΕ μέσω εφα και θα τα πάρει ο Μελ τα περισσότερα πουλοντας οικόπεδα και κτήρια στα Σπάτα και νφ με την υπεραξία που έχουν λόγο εγκαταστάσεων και θα ρεφάρει. 

Για να ρεφάρεις πρέπει να βάλεις χρήμα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

ενα καλο ερωτημα ειναι αν ενδιαφερεται καποιος τι τον εμποδιζει να ζητησει να μπει τωρα μεσω αμκ

Το γεγονος ισως οτι η ΠΑΕ ακομα χρειαζεται για να τραβηχτουν λεφτα προς το γηπεδο και το προπονητικο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανίδης είναι ακόμα αναγκαίος για την ολοκλήρωση των έργων σε Σπάτα και ΝΦ γιατί είναι ο μονος αυτή τη στιγμή που μπορεί να πιέσει ώστε να ξεπεραστούν γραφειοκρατικά ζητήματα και ζητήματα χρηματοδότησης. Κακά τα ψέμματα έχει τις άκρες του, την ώρα που ο Χ "Σαββίδης" (επενδυτής εξωτερικού) θα ματώσει για να ξεπεράσει τα όποια αντίστοιχα προβλήματα. Ζητήματα αρχαιολογίας, υπογειοποιήσεων, χρηματοδότησης κλπ άργησαν αλλά έγιναν. Για αυτό εγώ τον Μελισσανίδη θα τον κράταγα στην ΠΑΕ με ένα μικρό ποσοστό και εννοείται μακριά απο την ομάδα. Στο να εξελίσσει τις υποδομές της ομάδας είναι μανούλα. Αφου του αρέσει κιόλας άστον εκεί να παίζει να χαίρεται με τους δικέφαλους αετούς απο τιτάνιο και τις πολεμίστρες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikos said:

ενα καλο ερωτημα ειναι αν ενδιαφερεται καποιος τι τον εμποδιζει να ζητησει να μπει τωρα μεσω αμκ

Γιατί έτσι δεν θα υπάρχει απαίτηση ούτε να βάλει ο επενδυτής χρήματα στο γήπεδο ούτε στην ομάδα πριν ολοκληρωθούν γήπεδο προπονητικό και πριν αποκτήσει η ΠΑΕ επιπλέων έσοδα και θα υπάρχει και μπέρδεμα. 

Ακόμα και αν κάποιος ενδιαφέρεται δύσκολα να κάνει κίνηση τώρα. 

Δεν λέω ότι υπάρχει συμφωνία η ενδιαφέρων αλλά αν πουλήσει αυτός για μένα είναι ο λογικότερος τρόπος. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Ο Μελισσανίδης είναι ακόμα αναγκαίος για την ολοκλήρωση των έργων σε Σπάτα και ΝΦ γιατί είναι ο μονος αυτή τη στιγμή που μπορεί να πιέσει ώστε να ξεπεραστούν γραφειοκρατικά ζητήματα και ζητήματα χρηματοδότησης. Κακά τα ψέμματα έχει τις άκρες του, την ώρα που ο Χ "Σαββίδης" (επενδυτής εξωτερικού) θα ματώσει για να ξεπεράσει τα όποια αντίστοιχα προβλήματα. Ζητήματα αρχαιολογίας, υπογειοποιήσεων, χρηματοδότησης κλπ άργησαν αλλά έγιναν. Για αυτό εγώ τον Μελισσανίδη θα τον κράταγα στην ΠΑΕ με ένα μικρό ποσοστό και εννοείται μακριά απο την ομάδα. Στο να εξελίσσει τις υποδομές της ομάδας είναι μανούλα. Αφου του αρέσει κιόλας άστον εκεί να παίζει να χαίρεται με τους δικέφαλους αετούς απο τιτάνιο και τις πολεμίστρες. 

Σωστός. Κανένας άλλος δεν έχει το τρόπο να ξεπερνάει τα γραφειοκρατικα και χρηματοδοτικα προβλήματα όπως εκείνος. Όλοι θα ματωναν και θα έβλεπαν αδιέξοδα, είναι στη φύση του να τα ξεπερνάει αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Μακάρι να υπάρχει ενδιαφέρον από Καλτσίδη και μάλιστα να θέλει να βάλει πολλά λεφτά για να κάνει το κέφι του και όλα αυτά τα ωραία.

Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά και έχει και λεφτά μπαίνει άμεσα.

Αυτές οι φήμες ότι περιμένει ο λεφτάς να τελειώσει ο τσιγκούνης το γήπεδο και ένα σωρό άλλες εκκρεμότητες μην τυχόν και χρειαστεί να βάλει ο ίδιος κανένα ψιλό ξέρω γω για το βάψιμο τα ακούω βερεσέ. 

Τα πολλά λεφτά έτσι κι αλλιώς από ιδία κεφάλαια για το γήπεδο έχουν μπει ήδη.

Η περιγραφή που κάνετε για τις προϋποθέσεις που τίθενται το μόνο που μου φέρνει στο μυαλό είναι διαχειριστή και μάλιστα λαμόγιο που για να ασχοληθεί δεν θέλει να βρει ούτε ευρώ σαν εκκρεμότητα.

Και εφόσον όταν μιλάμε για τον συγκεκριμένο δεν πρόκειται για μικροεπιχειρηματία λαμόγιο αυτό που συμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις είναι ή ότι μπαίνει άμεσα ή το διαδίδουν από την τωρινή διοίκηση για να αποπροσανατολίζουν τον κόσμο και να ξεχνάνε τα σημερινά προβλήματα της ομάδας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Να διευκρινήσω ότι όταν μιλάω για κάποιον που ίσως αποπροσανατολίζει αναφέρομαι στη διοίκηση και τον Μελ και όχι στον Στυλ.

Link to comment
Share on other sites

Ο  Μελισανίδης ή τίγρης ή γατούλης ή διαχειριστής ή γελοίος σπάγγος ή βάζει ο καθενας ότι γουστάρει δεν είναι χθεσινός. Και γω δεν μπορω να βλέπω αυτό το πραγμα που έχει φτιάξει στο γήπεδο (προσωρινα).

Σ αυτη τη ζωή όμως πρεπει καποιος να μπορει να ξεχωριζει τα μικρα και τα ασημαντα  από τα μεγαλα και τα σημαντικα. Τα μικρα και ασήμαντα είναι ο μπακακης η μανταλενα, ο λιβαδιας και ο κουνελοπνιχτης. Τα μεγαλα και σημαντικά είναι το γήπεδο και το προπονητικό που θα σε πανε σε ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΟ LEVEL  Χωρίς αυτόν θα εισαι παντα η ομαδουλα του αγαμιδη της ενικ  του Ψωμιάδη του Κούγια του τραχανά, χωρίς γήπεδο, τσιγκανος με προπονητηριο τους βουρκοθρακομακεδονες το κατσικοχωραφο!!!!! Τρελό project να κανουν ουρα οι επαγγελματιες ποδοσφαιρστές να παιξουν σε σενα.

 Με αυτόν και χάρη σε αυτόν, σε 1-2 χρονια θα είσαι το πρωτο club σε υποδομες στην χώρα.

Ο ιστορικός του μελλοντος δεν θα γραψει για τις μαγκες του λιβαδια και τα σπυρια του μανταλου. Ουτε καν τους 4 χαμενους τελικους δεν θα αναφερει. Θα γραψει ποιος αλλαξε την πορεια ενός αιώνα μιας ομαδας, από μικρομεσαια σε τεράστια, που την εβγαλε από τα οακα και τα τσαντιρια και την ξεκολησε απο τη μιζερια και την ανυποληψια.

Όπως για τον μπαρλο και τον γκουμα. Τι εκανε τότε η ΑΕΚ? Κανενας δεν ξέρει. Ξερουν όμως όλοι ότι εκαναν το πεταλο και τη σκεπαστη και έμειναν αιώνιοι. Τοσους αλλους προεδρους εκεινης της εποχής δεν τους ξέρει ούτε η μανα τους.

Πρόεδροι θα ρθουν κι αλλοι στο μέλλον. Και θα βρουν ετοιμο μαγαζι γωνία.

Αυτά....Τα αλλα τα καθημερινα ειναι καλα για να περνα η ώρα μας και να χουμε να βριζουμε.

 

Υ.Γ. Δεν είναι και ατιτλος βεβαια  ο μελ στις δυο θητείες του στην ΑΕΚ, Μαλλον από τους επιτυχημένους τον λες κι ας είναι οι πικρες τωρα τελευταια ατελείωτες.

Link to comment
Share on other sites

Oι οπαδοι ομως γεννούνται απο τις αγωνιστηκες επιτυχιες της ομαδας και τους τιτλους

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Εξέφρασα την άποψη λίγο νωρίτερα ότι με προβληματίζουν οι όροι με τους οποίους προβάλλεται η είσοδος Καλτσίδη στην ομάδα και ότι ίσως αυτή να είναι κάποιο κόλπο αποπροσανατολισμού που προέρχεται από την διοίκηση και τον Μελ και δεν υπάρχει πραγματικό ενδιαφέρον.

Ο @Stylianopoulos με ρώτησε με προσωπικό μήνυμα αν μιλώντας για αποπροσανατολισμό αναφέρομαι στον ίδιο.

Αφου του εξήγησα ότι σε καμία περίπτωση δεν αναφέρθηκα σε αυτόν και το διευκρίνισα και κάτω από το αρχικό μήνυμα μου επανήλθε με πολύ προσβλητικό τρόπο επιμένοντας ότι αναφέρομαι στον ίδιο τον προσβάλλω, τον θεωρώ μαλάκα και άλλα τέτοια.

Έχω κάθε διάθεση να δώσω διευκρινήσεις σε κάποιον που θεωρεί ότι προσβλήθηκε από τα λεγόμενά μου αλλά όχι και να λύνω τα ψυχολογικά προβλήματα του καθένα.

Στο κάτω κάτω ακόμα κι αν πράγματι αμφισβητούσα τα λεγόμενα του θα είχα κάθε δικαίωμα αφού δεν γνωρίζω ούτε έχει καμία διάθεση να μου εξηγήσει ο ίδιος ποιος είναι και τι σχέση έχει με την ΑΕΚ ώστε να θεωρώ τις πληροφορίες του ευαγγέλιο.

Αφού λοιπόν δεν δέχτηκε έστω να μου ζητήσει μια συγνώμη για την επίθεση που μου έκανε αποχωρώ οριστικά από το ΚΜ.

Καλή συνέχεια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αν με εβαζες να διαλεξω χωρις πολλες παραμετρους (υποθετικα φυσικα) αναμεσα σε γηπεδο και πρωταθληματα θα διαλεγα ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fighter21 said:

Καλή συνέχεια σε όλους.

Καλη συνεχεια φιλε μας, χαρηκα που τα παμε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vargas21 said:

Αποχωρησεων συνεχεια. Μονο ο Μανταλος δεν φευγει

Εντωμεταξυ, ως forum ειμαστε ανοιχτομυαλοι γενικα και δεν μας ενδιαφερει τι κανει ο καθενας στα inbox του οποτε δεν κατανοω το ξεσπασμα @fighter21 για τα μηνυματα που ανταλλαξε με @Stylianopoulos. Και εγω παλαιοτερα ειχα ανταλλαξει μηνυματα με τον @Hoffman21 πχ οταν εγραφε ως Χαμπος (με διορθωνεις αν κανω λαθος ε) αλλα δεν κλαψουρισαμε και δημοσια για αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μάνταλος μια μέρα θα μπει μπροστά και θα αναλάβει πρόεδρος ως νέος Ντέμης. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εντωμεταξυ, ως forum ειμαστε ανοιχτομυαλοι γενικα και δεν μας ενδιαφερει τι κανει ο καθενας στα inbox του οποτε δεν κατανοω το ξεσπασμα @fighter21 για τα μηνυματα που ανταλλαξε με @Stylianopoulos. Και εγω παλαιοτερα ειχα ανταλλαξει μηνυματα με τον @Hoffman21 πχ οταν εγραφε ως Χαμπος (με διορθωνεις αν κανω λαθος ε) αλλα δεν κλαψ8υρισαμε και δημοσια για αυτα.

δεν εγραφα ως Χαμπος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fighter21 said:

Εξέφρασα την άποψη λίγο νωρίτερα ότι με προβληματίζουν οι όροι με τους οποίους προβάλλεται η είσοδος Καλτσίδη στην ομάδα και ότι ίσως αυτή να είναι κάποιο κόλπο αποπροσανατολισμού που προέρχεται από την διοίκηση και τον Μελ και δεν υπάρχει πραγματικό ενδιαφέρον.

Ο @Stylianopoulos με ρώτησε με προσωπικό μήνυμα αν μιλώντας για αποπροσανατολισμό αναφέρομαι στον ίδιο.

Αφου του εξήγησα ότι σε καμία περίπτωση δεν αναφέρθηκα σε αυτόν και το διευκρίνισα και κάτω από το αρχικό μήνυμα μου επανήλθε με πολύ προσβλητικό τρόπο επιμένοντας ότι αναφέρομαι στον ίδιο τον προσβάλλω, τον θεωρώ μαλάκα και άλλα τέτοια.

Έχω κάθε διάθεση να δώσω διευκρινήσεις σε κάποιον που θεωρεί ότι προσβλήθηκε από τα λεγόμενά μου αλλά όχι και να λύνω τα ψυχολογικά προβλήματα του καθένα.

Στο κάτω κάτω ακόμα κι αν πράγματι αμφισβητούσα τα λεγόμενα του θα είχα κάθε δικαίωμα αφού δεν γνωρίζω ούτε έχει καμία διάθεση να μου εξηγήσει ο ίδιος ποιος είναι και τι σχέση έχει με την ΑΕΚ ώστε να θεωρώ τις πληροφορίες του ευαγγέλιο.

Αφού λοιπόν δεν δέχτηκε έστω να μου ζητήσει μια συγνώμη για την επίθεση που μου έκανε αποχωρώ οριστικά από το ΚΜ.

Καλή συνέχεια σε όλους.

Ακομα και στην επεξηγηση που δινεις πετας τα καρφια σου για τον Στυλ.

Καλή συνέχεια χαρηκα που είχαμε την ευκαιρια να μας κουνήσεις το δαχτυλο σε καθε ευκαιρια μαχητη-καρδιναλιε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εντωμεταξυ, ως forum ειμαστε ανοιχτομυαλοι γενικα και δεν μας ενδιαφερει τι κανει ο καθενας στα inbox του οποτε δεν κατανοω το ξεσπασμα @fighter21 για τα μηνυματα που ανταλλαξε με @Stylianopoulos. Και εγω παλαιοτερα ειχα ανταλλαξει μηνυματα με τον @Hoffman21 πχ οταν εγραφε ως Χαμπος (με διορθωνεις αν κανω λαθος ε) αλλα δεν κλαψ8υρισαμε και δημοσια για αυτα.

Δεν ειμαστε ολοι το ιδιο. και δεν αντιδρουμε το ιδιο. Και γω με την ιδια λογικη πρεπει νσ μανουριασω με τον @kitrinomauros_asthenis αλλα δεν θα γινει. Καποιοι ειναι πρωτα Original και μετα ΑΕΚ. 

δεκτον . Και ο @fighter21 γενικα τελευταια ηταν πρωτα Τιγρης και μετα ΑΕΚ . Δικαιωμα του και αυτουνου. 

Συνεχιζουμε 

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε σεις ένας να μανουριάσει μαζί μου? Τίποτα? Τόσες προσπάθειες κάνω.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Δεν ειμαστε ολοι το ιδιο. και δεν αντιδρουμε το ιδιο. Και γω με την ιδια λογικη πρεπει νσ μανουριασω με τον @kitrinomauros_asthenis αλλα δεν θα γινει. Καποιοι ειναι πρωτα Original και μετα ΑΕΚ. 

δεκτον . Και ο @fighter21 γενικα τελευταια ηταν πρωτα Τιγρης και μετα ΑΕΚ . Δικαιωμα του και αυτουνου. 

Συνεχιζουμε 

Plot twist @fighter21=ΤΤ

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×