Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Να θυμισω καπου εδώ ότι η πιο ακριβή μεταγραφή στην ιστορία της ΑΕΚ είναι ο Ράφικ ο Τζιμπούρ με 3,15 εκ ευρώ το 2008.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Να θυμισω καπου εδώ ότι η πιο ακριβή μεταγραφή στην ιστορία της ΑΕΚ είναι ο Ράφικ ο Τζιμπούρ με 3,15 εκ ευρώ το 2008.

Παίζει να ήταν το μεγαλύτερο μεταγραφικό καλοκαίρι της ΑΕΚ, πιθανότατα μεγαλύτερο εστω οριακά από το περσινό.

Link to comment
Share on other sites

4 μεταγραφές βασικών εως 15/6 κ 8Μ ο αιώνια πιστός για Πινέδα. Συν 10Μ ΑΜΚ, συν δώρα θωρακισμένες Μερσεντές σε φίλους. Λέτε να δώσει κ 20Μ για τον Γκαρσία να τον πάρει κ αυτόν? Αρχίζει κ ξεφεύγει ο Παναθηανικός του κυρ Γιάννη.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billy21 said:

4 μεταγραφές βασικών εως 15/6 κ 8Μ ο αιώνια πιστός για Πινέδα. Συν 10Μ ΑΜΚ, συν δώρα θωρακισμένες Μερσεντές σε φίλους. Λέτε να δώσει κ 20Μ για τον Γκαρσία να τον πάρει κ αυτόν? Αρχίζει κ ξεφεύγει ο Παναθηανικός του κυρ Γιάννη.

Έχουμε σφίξει πάρα πολύ από αυτούς.. Μακάρι να καταφέρουμε έστω 2οι να βγούμε του χρόνου. 🤡

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Man Of Faith said:

Παίζει να ήταν το μεγαλύτερο μεταγραφικό καλοκαίρι της ΑΕΚ, πιθανότατα μεγαλύτερο εστω οριακά από το περσινό.

Ναι βέβαια ειχες και αποχωρήσεις και τοτε και περυσι.

Παντως θέλω να πω ότι πολλά 6αρια και 7αρια βλέπω ως επιθυμία να δώσουμε πχ για τον Πινεδα αλλά από το 2013 που ήρθε αυτή η διοίκηση δεν έχουμε φτάσει καν τα 3,15 του τρελού (να τα δώσουμε για αγορά ενός παίκτη).
 

οπως την κόβω την δουλειά η μονη εφικτή περίπτωση είναι να καταφέρεις να τεντωθεις φουλ με κανα 4αρι για το 50% κι αυτό δύσκολο να μην στο ξεπεράσει άλλος. Θα δούμε εννοειται, απλά λεω.

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα τα κάνει ολα αυτά τα έσοδα που θα έχει φέτος; Στον τάφο του θα τα παρει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Éric Rabé said:

Και τι θα τα κάνει ολα αυτά τα έσοδα που θα έχει φέτος; Στον τάφο του θα τα παρει;

Ξενοδοχείο 

Link to comment
Share on other sites

θα δωσει ο βαζελος και ο γαυρος 8-9 εκατομμυρια για τον Πινεδα για να την σπασει στον Μητσο 🤡🤡🤡🤡

Ρε πουστη μου ποσο δυσκολο ειναι να καταλαβουνε αυτοι που γραφουνε τετοια πονηματα οτι δεν ειναι 1999 αλλα 2023 

Αλλα να μου πεις οι αλλοι ειχανε στηλη με γραμματα αναγνωστων.Οι αθλητικογραφοι στην Ελλαδα δεν καταλαβαν οτι μπηκε ο 21ος αιωνας ακομη 🤡🤡

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, amd said:

Προτάθηκε ο βερντε που θα μείνει ελεύθερος από σπετσια

Ο πλατελας τηε Ιταλίας όπως έλεγε μια ψυχή 

Πάντα καλός ήταν τον κατάπιε το σαράκι της ΑΕΚ της άρρωστης τότε.... Στην Ιταλία έκανε πολύ δυνατά μάτς και εξελίχθηκε , βελτιώθηκε πολυ... Δεν είναι καθόλου εύκολο να τον  πάρεις , έχει ανεβάσει αφάνταστα την χρηματιστηριακή του αξία πλέον και έχει δύο χρόνια ακόμη συμβόλαιο.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos said:

Ναι βέβαια ειχες και αποχωρήσεις και τοτε και περυσι.

Παντως θέλω να πω ότι πολλά 6αρια και 7αρια βλέπω ως επιθυμία να δώσουμε πχ για τον Πινεδα αλλά από το 2013 που ήρθε αυτή η διοίκηση δεν έχουμε φτάσει καν τα 3,15 του τρελού (να τα δώσουμε για αγορά ενός παίκτη).
 

οπως την κόβω την δουλειά η μονη εφικτή περίπτωση είναι να καταφέρεις να τεντωθεις φουλ με κανα 4αρι για το 50% κι αυτό δύσκολο να μην στο ξεπεράσει άλλος. Θα δούμε εννοειται, απλά λεω.

μεχρι περσυ ημασταν χωρις γηπεδο, τωρα θα τα δωσει.....ελπιζω

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει καλή προσφορά για τον Πινέδα πιστεύω, στην βάση πάντα του ποσοστού συνιδιοκτησίας. Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει το θέμα πριν τα παιχνίδια του Πινέδα με την εθνική του, γιατί αν εκεί κάνει καλές εμφανίσεις τα 8-10Μ θα τα βρει εύκολα η Θέλτα.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική ευθεία έχει μπει η μεταγραφή του Χουάν Ιτούρμπε στην Γκρέμιο.

 

Ο Παραγουανός μεσοεπιθετικός έχει έρθει σε προφορική συμφωνία με τη βραζιλιάνικη ομάδα και το μόνο που απομένει είναι να ρυθμιστούν οι τελευταίες λεπτομέρειες. Νέα δημοσιεύματα από τη λατινοαμερικάνικη χώρα αναφέρουν πως ο έμπειρος ποδοσφαιριστής θα υπογράψει συμβόλαιο έως τον Δεκέμβριο του 2025.

Η ιστοσελίδα «bitbol.la» αναφέρει πως ο Ιτούρμπε θα ταξιδέψει στο Πόρτο Αλέγκρε για να ολοκληρώσει τη μεταγραφή του στη βραζιλιάνικη ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, APOSPERITIS_21 said:

Πάντα καλός ήταν τον κατάπιε το σαράκι της ΑΕΚ της άρρωστης τότε.... Στην Ιταλία έκανε πολύ δυνατά μάτς και εξελίχθηκε , βελτιώθηκε πολυ... Δεν είναι καθόλου εύκολο να τον  πάρεις , έχει ανεβάσει αφάνταστα την χρηματιστηριακή του αξία πλέον και έχει δύο χρόνια ακόμη συμβόλαιο.

Αυτό... Έλα που θα μας χαλούσε για αντι-Φερνάντεζ... Παίκτης που παίζει καλά στην Ιταλία και δεν απέδωσε σε εμάς με τον Καρντόσο (ΡΕ ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΣΕΙ ΡΕ!).

Έχει ανέβει εκεί και θα ήταν αλλαγή πολυτελείας σε εμάς πλέον. Μη σου πω ότι δεν θα έβγαινε από την εντεκάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει αρκετό Βέρντε στην Σπέτσια και πραγματικά δεν αξίζει καν να μπεις στον κόπο να ασχοληθείς.

Παραμένει ο ίδιος παίκτης με τα καλά του και τα κακά του και ο ίδιος ασταθής σε απόδοση ποδοσφαιριστής.

Link to comment
Share on other sites

Κράξτε με, αλλά πιστεύω ότι ο Βερντε δεν είναι του πεταματού. Σε μια αστεία χρόνια έκανε 6 γκολ 6 ασίστ. Στην ηλικία των 23. Τώρα είναι 26, έχει 122 ματς στη Σεριε Α, στη Σπετσια είχε 1 γκολ ανα 4 ματς. Δεν λέω ότι θα κατεβαζα και τα βρακιά μου αλλά θα ήταν μια χαρά εναλλακτική να έρχεται από πάγκο. Εδώ ο ζελας χρυσοπληρώνει το Βερμπιτς, ο Ολυμπιακός έχει το Βρουσαι, πήρε το χειμώνα εκείνον τον μπιμπίκι πως τον λέγανε…Εγώ για 6ο εξτρέμ, παρέα με Γκατσι, Αμραμπατ, Φερνάντες, Ελιασον και έναν ακόμα παιχταρα, άνετα τον εφερνα 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Βερντε γατάκι και δεν ταιριάζει καθόλου στο στιλ παιχνιδιού του Αλμειδα κατά τη γνώμη μου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@Skepastosο Βερντε κατά τη γνώμη μου είναι κατώτερος παίκτης από όλα τα εξτρέμ ή όσους έπαιξαν εξτρέμ στη σεζόν που τελείωσε.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BillR21 said:

Οκ. Σε κράζουμε λοιπον

Σταυρωστε με σταυρωστε με…

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MITSAKLAS said:

@Skepastosο Βερντε κατά τη γνώμη μου είναι κατώτερος παίκτης από όλα τα εξτρέμ ή όσους έπαιξαν εξτρέμ στη σεζόν που τελείωσε.

Από όλες τις ομάδες; 😂😂

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν για Βερντε, αυτό που είδαμε προφανώς και επαιξε ρόλο η κατάσταση της ομάδας αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τι να βελτιώθηκε τόσο πολύ ώστε να μας κάνει αυτή την φορά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ξαναζεσταμενα φαγητα ρε παιδια, στο κατω κατω αλλα τα οικονομικα δεδομενα τοτε στην ΑΕΚ αλλα τωρα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×