Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

On 6/4/2023 at 12:21 AM, Yossarian said:

Μπογέ, Πόνσε, Μπογέ, Πόνσε...Ένας να νοσταλγήσει τον ψηλό με τον λασπωτηρα που πλανταξε στο κλάμα έναν δεκαπενταύγουστο υπό τις οδηγίες του "work, work, work" δεν υπάρχει;

 

verde-vranjes-aek-1.jpg

Σας είχα (προ)ειδοποιήσει.😁

Link to comment
Share on other sites

@Skepastosεγω μαζί σου είμαι. όχι για να γυρίσει, αλλα τον παικτη δεν τον θεωρώ φόλα, και θα είχε καλύτερη καριέρα (και θα αφηνε καλυτερες ααμνήσεις) αν ερχόταν στην ΑΕΚ μας απο τοτε που αλλαξε όχι σελίδα, αλλα βιβλίο.

το ίδιο και ενα καράβι ακόμα παίκτες. Στην τωρινή ΑΕΚ, πιο πολλές πιθανότητες υπάρχουν να πει καποιος ΧΝΙΝΤΑΡΟΣ, παρά ΜΟΥΣΧΑΡΟΣ Τυνίδας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stylianopoulos said:

Η ΑΕΚ έχει αλλάξει επίπεδο,ποιος είναι ο Κος Βέρντερ που λέτε ?

 

Ένας Βρέμης, δεν τονΕ ξέρεις.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nf28 said:

Η πρώτη εικόνα που θυμάμαι από το Βερντε είναι που έπιασε τον Βρανιες από το λαιμό στο ντέρμπι με τον βαζελο. Πόσο μπουρδελο παίζει να ήταν τα αποδυτήρια τότε για να γίνονται αυτά μπροστά στις κάμερες?  Μακριά και να μην ξανάρθει.

1-10.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Geologos said:

@Skepastosεγω μαζί σου είμαι. όχι για να γυρίσει, αλλα τον παικτη δεν τον θεωρώ φόλα, και θα είχε καλύτερη καριέρα (και θα αφηνε καλυτερες ααμνήσεις) αν ερχόταν στην ΑΕΚ μας απο τοτε που αλλαξε όχι σελίδα, αλλα βιβλίο.

το ίδιο και ενα καράβι ακόμα παίκτες. Στην τωρινή ΑΕΚ, πιο πολλές πιθανότητες υπάρχουν να πει καποιος ΧΝΙΝΤΑΡΟΣ, παρά ΜΟΥΣΧΑΡΟΣ Τυνίδας.

Πραγματικά όμως είδες τι μπορεί να κάνει ένας προπονητής; Μέχρι και σε εμάς δίνει ελπίδα ότι δεν μπορεί θα κάνει άνθρωπο αυτό το ταγαρι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

σα να γαμας μουνι που ειχες προ 5ετιας...

αν ειναι μονο για καμια ξεπετα εγκρινω.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι με το τραυματισμό φερναντεζ άλλαξε η σειρά προτεραιότητας και πλέον επείγει η απόκτηση ακραίου χάφ που θα πρέπει να αποκτηθεί πριν την έναρξη προετοιμασία γιατι έχουμε μείνει αριστερά με Γκάτσι και δεξιά με Ελίασον 

Ιδανικά πρέπει να ξεκινήσουμε προετοιμασία με αυτούς σε σειρά προτεραιότητα  

1. Ακραίο χαφ  

2. Στόπερ

3. Αντι πινέδα  

 

Link to comment
Share on other sites

Αν με ανησυχεί κάτι πολύ είναι ότι χάσαμε Φερνάντες, ο Σέρχιο αργεί και η προετοιμασία δεν άρχισε ακόμα. Όλοι ξέρουμε ότι είναι αδύνατον να μην υπάρξουν μυϊκοί τραυματισμοί ειδικά στο τόσο εντατικό πρόγραμμα του Αλμέιδα.

Δεν ξέρω πόσο κοντά ή μακρυά είναι σε κάποιους παίκτες αλλά σίγουρα κατανοώ ότι θα τρέξουν γρηγορότερα οι διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον έναν παίκτη για το κέντρο της άμυνας αναζητά η ΑΕΚ και οι Ελβετοί φέρνουν στο προσκήνιο την περίπτωση του Λεωνίδα Στεργίου. Ο 21χρονος αμυντικός προέρχεται από μια γεμάτη σεζόν στη Σεντ Γκάλεν, με 39 συμμετοχές σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. 

Το συμβόλαιό του με την ελβετική ομάδα λήγει το επόμενο καλοκαίρι, αλλά εκτιμάται ότι δύσκολα θα μείνει στη Σεντ Γκάλεν. Εκτός από το ενδιαφέρον της ΑΕΚ, η ιστοσελίδα blick.ch βάζει το κόλπο και τη Γκλάντμπαχ για τον δεξιοπόδαρο κεντρικό αμυντικό, ο οποίος έχει παίξει και ως δεξιός μπακ.

Ο ελληνικής καταγωγής Ελβετός στόπερ μετρά ήδη μια συμμετοχή στην εθνική Ανδρών της Ελβετίας, και θεωρείται ένα από τα ταλέντα της χώρας.

https://www.transfermarkt.com/leonidas-stergiou/profil/spieler/507345

Link to comment
Share on other sites

Έχει τον ίδιο μάνατζερ με Τσούμπερ-Γκατσι άρα ίσως έχει βάση η είδηση ως προτεινόμενος στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ θεωρώ οτι δεν άλλαξε πάρα πόλλα αριθμητικά στις μεταγραφές αλλα άλλαξε ποιοτικά και χρονικά δλδ να το κάνω πιο απλό .

Ο Φερνάντεζ έτσι και αλλιώς θα ξεκίναγε σαν 5ος στα άκρα του κέντρου με σκοπό να ανέβαινε ιεραρχικά μέσα στη προετοιμασία αλλα σου έδινε χρόνο πλέον παραμένει 5ος για όλη την επόμενη σεζόν και χρειαζεσαι πιο γρήγορα παίκτη και πιο ασφαλές επιλογή δλδ όχι ενα παίκτη να ανταγωνιστεί ο φερνάντες και ο ελίασον αλλα κάτι ακόμα καλύτερο . 

 

13 minutes ago, billy21 said:

Τουλάχιστον έναν παίκτη για το κέντρο της άμυνας αναζητά η ΑΕΚ και οι Ελβετοί φέρνουν στο προσκήνιο την περίπτωση του Λεωνίδα Στεργίου. Ο 21χρονος αμυντικός προέρχεται από μια γεμάτη σεζόν στη Σεντ Γκάλεν, με 39 συμμετοχές σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. 

Το συμβόλαιό του με την ελβετική ομάδα λήγει το επόμενο καλοκαίρι, αλλά εκτιμάται ότι δύσκολα θα μείνει στη Σεντ Γκάλεν. Εκτός από το ενδιαφέρον της ΑΕΚ, η ιστοσελίδα blick.ch βάζει το κόλπο και τη Γκλάντμπαχ για τον δεξιοπόδαρο κεντρικό αμυντικό, ο οποίος έχει παίξει και ως δεξιός μπακ.

Ο ελληνικής καταγωγής Ελβετός στόπερ μετρά ήδη μια συμμετοχή στην εθνική Ανδρών της Ελβετίας, και θεωρείται ένα από τα ταλέντα της χώρας.

https://www.transfermarkt.com/leonidas-stergiou/profil/spieler/507345

Μου φαίνεται πολλή καλή περίπτωση ο Ελβετός και @Hades θα πάει για 2-3ος με καλό συμβόλαιο και οχι 5ος . 

 

ScreenHunter 383.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φερτε την παιχταρα τον Στεργιου ρε! Οτι πρεπει θα ειναι για να χτισεις και για το μελλον!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει απόψε τη Σεντ Γκάλεν για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League και απέναντί της θα βρει και τον 18χρονο στόπερ Λεωνίδα Στεργίου.

Ο Ελληνοελβετός στόπερ θεωρείται μεγάλο ταλέντο και μιλώντας στην ελβετική Blick αναφέρθηκε στους δεσμούς του με την Ελλάδα, στο γεγονός ότι η οικογένειά του υποστηρίζει κυρίως την Ένωση, αλλά και στο ενδιαφέρον που έχει δείξει η ΕΠΟ για να παίξει στην Εθνική Ελλάδας.

«Την τελευταία φορά που επισκέφτηκα την Ελλάδα ήμουν στην Κρήτη μαζί με έναν συμπαίκτη μου πριν μερικές εβδομάδες. Ήμουν στη Σαντορίνη επίσης με την οικογένειά μου πριν από δύο χρόνια. Ο πατέρας μου είναι από την Καλαμπάκα, κάποια μέλη της οικογένειάς μου ζουν εκεί. Μιλάω λίγα ελληνικά, αλλά θα ήθελα να τα ξέρω καλύτερα. Η μητέρα μου είναι Σέρβα, αλλά είναι καλή στην ελληνική κουζίνα. Φτιάχνει μουσακά και άλλα ελληνικά φαγητά. Η ελληνική κουζίνα είναι πολύ γευστική», ανέφερε αρχικά και στη συνέχεια πρόσθεσε αναφορικά με τις οπαδικές προτιμήσεις της οικογένειάς του:

«Ο πατέρας μου ήταν φίλος του Παναθηναϊκού, τώρα είναι ουδέτερος. Αλλά μεγάλο μέρος της οικογένειάς μου είναι οπαδοί της ΑΕΚ. Εγώ δεν υποστηρίζω κάποια συγκεκριμένη ομάδα. Είμαι ουδέτερος όσον αφορά το ελληνικό ποδόσφαιρο».

Ο Στεργίου όπως τονίζει στη Blick έχει δεχθεί κλήσεις από την ΕΠΟ και του έχει μεταφερθεί το ενδιαφέρον να αγωνιστεί με την Εθνική Ελλάδας:

«Συνεχίζουμε και παίρνουμε τηλέφωνα. Αλλά δεν είναι ένα θέμα για τη δεδομένη στιγμή. Είμαι συγκεντρωμένος στη Σεντ Γκάλεν και επίσης με παρακολουθούν από την Ελβετική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία», αναφέρει ο 18χρονος στόπερ, ο οποίος είναι τέσσερις φορές διεθνής με την Κ19 της Ελβετίας.

Όσο για το παιχνίδι με την ΑΕΚ και το γεγονός ότι θα βρει απέναντί του τους Λιβάια, Ανσαριφάρντ και Ολιβέιρα, προσθέτει: «Ναι. έχω δει βίντεο. Είναι γνωστοί επιθετικοί και με αρκετή ποιότητα. Δεν θα τους δώσουμε χώρο. Αποτελεί μεγάλο προνόμιο για μένα να μπορώ να παίζω ποδόσφαιρο σε αυτό το επίπεδο σε τέτοια νεαρή ηλικία».

Πηγή: gazzeta.gr

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

απιθανο να μην παει Γερμανια 

 

16 minutes ago, billy21 said:

Έχει τον ίδιο μάνατζερ με Τσούμπερ-Γκατσι άρα ίσως έχει βάση η είδηση ως προτεινόμενος στην ομάδα.

Με λίγο ψηστήριο απο Αλμέιδα και το κατάλληλο συμβόλαιο όλα γίνονται 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, AG21 said:

 

Με λίγο ψηστήριο απο Αλμέιδα και το κατάλληλο συμβόλαιο όλα γίνονται 

δεν ακουμπιεται ηδη τον κοιταει η γλαντμπαχ, δεν αξιζει καν να μπεις σε διαδικασια 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, amd said:

δεν ακουμπιεται ηδη τον κοιταει η γλαντμπαχ, δεν αξιζει καν να μπεις σε διαδικασια 

Ίσως τον πείσει η ευρωπαϊκή προοπτική και το πρόγραμμα του Αλμέιδα, αλλά η Γκλάντμπαχ έχει προβάδισμα λόγω Μπουντεσλίγκα

Link to comment
Share on other sites

*Η ποιοτική ενίσχυση στο κέντρο της άμυνας αποτελεί μια από τις προτεραιότητες της ΑΕΚ απ' το καλοκαιρινό παζάι, χωρίς φυσικά να είναι η μοναδική. Ωστόσο, εν αντιθέσει με τις άλλες θέσεις, όπου επίσης οι «κιτρινόμαυροι» ψάχνονται για τη μετάγγιση νέου... αίματος, στην προκειμένη περίπτωση και σε ό,τι έχει να κάνει με την άφιξη νέου, πρωτοκλασάτου στόπερ στα Σπάτα, οι νταμπλούχοι είναι πολύ πιο μπροστά. Σύμφωνα με πληροφορίες, στην Ένωση έχουν «τρέξει» σε προχωρημένο βαθμό τις συζητήσεις με τον νούμερο ένα στόχο και πατούν... γκάζι για την ολοκλήρωση της μεταγραφής. (ΩΡΑ)

 

*Οι εισηγήσεις του Ματίας Αλμέιδα αυτομάτως γίνονται «διαταγές» με φόντο το μεταγραφικό... γήπεδο. Το σίγουρο είναι πως στην ΑΕΚ σπεύδουν να ικανοποιήσουν τα «θέλω» του 49χρονου προπονητή. (ΩΡΑ)

Link to comment
Share on other sites

Κόλλησε η μεταγραφή του Ιτούρμπε στην Γκρέμιο. Απλή αναφορά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όμως η μεταγραφή «κόλλησε» και υπάρχουν αρκετοί που μιλούν για ναυάγιο. Ο λόγος; Ο ατζέντης του παίκτη ζήτησε τα ξημερώματα χρόνο από την Γκρέμιο λέγοντας πως υπάρχουν ομάδες και από την Ελλάδα που ζήτησαν να μάθουν τις απαιτήσεις του παίκτη για συμβόλαιο και αποδοχές. Και στο άκουσμα αυτής της επιθυμίας από πλευράς του παίκτη, του ατζέντη του αν θέλετε, το διοικητικό συμβούλιο της Γκρέμιο ενοχλήθηκε και κάπου εκεί υπάρχει «κόλλημα», όπως ανέφεραν πηγές στο SDNA.

Τώρα ποια ελληνική ομάδα ρώτησε τη διαθεσιμότητα του «ελεύθερου» Ιτούρμπε; Το όνομα δεν έχει γίνει γνωστό. Μόνο υποθέσεις μπορούν να γίνουν. Πάντως, είχε γραφτεί το όνομά του για την ΑΕΚ, αλλά εδώ υπάρχει ένα θέμα με τον αριθμό των μη κοινοτικών. Ίδωμεν, λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Μην αμελείτε οτι δεν εχουμε και πολλες θεσεις ξενων. Αρα μπορει να ψαχνουμε με κοινοτικο διαβατηριο ή Ευρωπαιους .... 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν ανακοινώθηκαν ο Κικανοβιτς και ο Ντεσποντοφ?

#ΠΑΡΕΠΑΙΚΤΕΣΣΤΟΝΠΕΛΑΔΟΚΑΒΟΥΡΑ

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×