Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Marseille (Europa League 4η αγ.): 09/11/23, 22:00)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Γκαρσία
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εγώ πάλι μόλις είδα ότι κάποιος αγόρασε πίνακα του Πικάσο για 181,2 μύρια.

25 Πινέδα ρε φίλε. Αυτόν θέλουμε..

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

μανταλε κοντρο στιοπαρισμα μες την περιοχη , μηπως θες να σου φερουμε και καφεδακο ; αθανασιαδη βγεςςςςς  οπως κλωναριδη δσε πασα στην κερκιδα 

Link to comment
Share on other sites

επισης ο αλμειδα εκαψε την μοναδικη στυγμη που πιασαμε ρυθμο σημερα με τρεις (3) αλλαγες . οκ . τσεκ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Στην Ελλάδα όμως πάλι λίγα γκολ έχουμε και έχει στοιχήσει αυτο

Γιατί δεν παίζουμε ποτέ κομπλέ και γενικα το έχουμε ριξει και καλά στην Ευρώπη και με τους μικρους στην Ελλάδα το έχουμε ριξει στο «σορολοπ».
Στο τελος βέβαια θα παρουμε από τα τρια το μακρυτερο, οποτε ήρθε η ώρα να βάλουμε βασικο στόχο την Ελλάδα  λεω εγώ. Και Ευρωπη ο,τι κάτσει πλεον.

Δλδ αυτο που άλλαξε στην τρομερή επίθεση περυσι είναι ότι ήρθαν επιπλεον ο Πονσε με τον Πισαρο, είναι δυνατόν να λέμε ότι δεν έχουμε επίθεση; Θα τρελαθουμε στο τελος. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παντως ειναι προβλημα και ελπιζω να το λυσει ο Ματιας
ΑΕΚ: Χωρίς γκολ ο Λιβάι Γκαρσία σχεδόν επτά μήνες!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μουκουντι καλύτερος 

Και Ελιασον πολύ θετικός αλλά έπαιξε λίγο

 

Μέτριο κοουτσαρισμα

 

Χειρότερος Γκαρσία. Δηλαδή άντε γαμηθειτε εκεί μπροστά, όταν το χάνεις μόνος σου κοστίζει σα να το τρώμε. 

Τσουμπερ όλα τσαφ και λάθη όσο έπαιξε, Αμραμπατ τα ίδια 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μεγάλο μου σκάλωμα είναι που δεν κάνουμε μία Ευρωπαϊκή νίκη εντός. Ούτε με Ντιναμό, ούτε με Αντβέρπ, ούτε με βάλτο ρε Γιονσον Άγιαξ ούτε σήμερα με Μαρσέιγ. Προφανώς και κατανοώ το μέγεθος των ομάδων που αντιμετωπίζουμε αλλά χωρίς νίκη στην Φιλαδέλφεια καμία πρόκριση δεν έρχεται ούτε βαθμοί μαζεύονται.

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Με Λαμία υπερ πάντων. Πιο πολύ άγχος έχω για αυτό. Πρωτάθλημα θέλω πάλι, Ευρώπη αργότερα να κάτσει και ο καυλιάρης στα αυγά του. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Από τις φάσεις δεν προκύπτει ότι το ματς ήταν ισορροπημένο.

Μια ευκαιρία του Γκαρσία μέτρησα κι αντε άλλη μια του Γκατσινοβιτς.

Αντίθετα, οι Γάλλοι είχαν πιο κλασσικές ευκαιρίες.

Για τα γκολ τώρα τι να πω, ότι στην Ευρώπη πληρώνεις τα λάθη σου?

Ε δεν αντέχω ρε πστ μου να βλέπω τον κλόουν να κάνει τέτοιες εξόδους και τον Μανταλο να χάνει για Ν-οστη φορά τη μπάλα σε νευραλγικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Δλδ αυτο που άλλαξε στην τρομερή επίθεση περυσι είναι ότι ήρθαν επιπλεον ο Πονσε με τον Πισαρο, είναι δυνατόν να λέμε ότι δεν έχουμε επίθεση; Θα τρελαθουμε στο τελος. 

Παιζει και ο αντιπαλος ομως, και απο περυσι ειναι λογικο οι αντιπαλοι σου να εχουν προσαρμοστει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

 

Για τα γκολ τώρα τι να πω, ότι στην Ευρώπη πληρώνεις τα λάθη σου?

Ε δεν αντέχω ρε πστ μου να βλέπω τον κλόουν να κάνει τέτοιες εξόδους και τον Μανταλο να χάνει για Ν-οστη φορά τη μπάλα σε νευραλγικό χώρο.

Έτσι ακριβώς δυστυχως. Η Ευρώπη στα βγάζει όλα στη φορά και η ΑΕΚ παίζει χωρίς τερματοφύλακα εδώ και 1 + χρόνο και στο σημαντικότερο ματς του ομίλου βγάζει 90λεπτο ο Μάνταλος . 

Link to comment
Share on other sites

Εγω φοβαμαι τα ψυχολογικα του Αλμειδα αν μεινουμε εκτος ευρωπης, θα χασει κινητρο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Agent HAF said:

Εμένα το μεγάλο μου σκάλωμα είναι που δεν κάνουμε μία Ευρωπαϊκή νίκη εντός. Ούτε με Ντιναμό, ούτε με Αντβέρπ, ούτε με βάλτο ρε Γιονσον Άγιαξ ούτε σήμερα με Μαρσέιγ. Προφανώς και κατανοώ το μέγεθος των ομάδων που αντιμετωπίζουμε αλλά χωρίς νίκη στην Φιλαδέλφεια καμία πρόκριση δεν έρχεται ούτε βαθμοί μαζεύονται.

 

Δεν γίνεται να μην κερδίζεις καθόλου εντός οποίος και αν είναι ο αντίπαλος, δεν λέω όλα τα ματς αλλά κάποια πρέπει να το κερδίσεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Παιζει και ο αντιπαλος ομως, και απο περυσι ειναι λογικο οι αντιπαλοι σου να εχουν προσαρμοστει. 

Παντως στην Ελλάδα οι «προσαρμοσμένοι» γαυρο-βαζελο-μποακ 5 γκολ σε 3 ματς τα άρπαξαν.

Στην Ευρώπη η Ντιναμο έφαγε 4 σε 2 ματς, η Μπράιτον 3 γκολ σε ένα ματς στην έδρα της. Με Άγιαξ σκοραρες, με Μαρσειγ έξω σκοραρες.
 

Ε, δεν την λες και χάλια την επίθεση όταν τα δινεις ολα ομως. 
 

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μέτρια εμφάνιση απο όλους ανεξαιρέτως. Παίχτες-προπονητης-κοσμος.

Ανέκδοτο το Μάνταλος 90 λεπτα που δε μπορει να πιέσει και καθυστερεί την ομάδα.

Ανέκδοτο και η ύπαρξη του Σιντιμπέ σκέτο. Είναι αλλού γι αλλού μεσα στο γήπεδο. Χάνει μονίμως τη θέση του και αν δεν ηταν ο αμραμπατ να παίζει και μπακ στα 38 του θα ειχαμε κηδεία.Τα ιδια και με τον παοκ και γενικά είναι μόνιμο πρόβλημα. Σε κάθε ματς του φωνάζουν οι συμπαίκτες του.

Γκατσίνοβιτς με έχει κουράσει με τις μανούρες, τα θέατρα και τα τσαλίμια του που ανάθεμα αν και αν του έχουνε βγει 3 φορές.

Γκαρσία συνεχίζει να χάνει τα άχαστα.

Τέλος απο τη στιγμή που κατάπιαν τον Πινέδα δε θα ρόλαρε το επιθετικό παιχνίδι.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Toni Black said:

Εγω φοβαμαι τα ψυχολογικα του Αλμειδα αν μεινουμε εκτος ευρωπης, θα χασει κινητρο

Η δουλειά του είναι να βρει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Toni Black said:

Εγω φοβαμαι τα ψυχολογικα του Αλμειδα αν μεινουμε εκτος ευρωπης, θα χασει κινητρο

Τον αγαπάμε αλλά η ΑΕΚ πρέπει να είναι πάντα το μεγαλύτερο κίνητρο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Παντως στην Ελλάδα οι «προσαρμοσμένοι» γαυρο-βαζελο-μποακ 5 γκολ σε 3 ματς τα άρπαξαν.

Στην Ευρώπη η Ντιναμο έφαγε 4 σε 2 ματς, η Μπράιτον 3 γκολ σε ένα ματς στην έδρα της. Με Άγιαξ σκοραρες, με Μαρσειγ έξω σκοραρες.
 

Ε, δεν την λες και χάλια την επίθεση όταν τα δινεις ολα ομως. 
 

 

 

Δεν είναι θέμα μονάδων στην επίθεση αλλά γαμημενης γκινιας

 

Δηλαδή ο φαρδοκωλης ο Βαζελας στο μισό λεπτό μπιλιάρδο καρμπολες που παίζουμε στο τέρμα της Μαρσέιγ , θα είχε βρει δύο γκολ κι ένα πέναλτι στο βάρ 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στην Ευρώπη, απέναντι σε σοβαρές ομάδες, αποδεικνύεται ότι τα τσιμέντα *δεν* παίζουν μπάλα, δυστυχώς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mike said:

Δεν είναι θέμα μονάδων στην επίθεση αλλά γαμημενης γκινιας

 

Δηλαδή ο φαρδοκωλης ο Βαζελας στο μισό λεπτό μπιλιάρδο καρμπολες που παίζουμε στο τέρμα της Μαρσέιγ , θα είχε βρει δύο γκολ κι ένα πέναλτι στο βάρ 

Σόρυ Μάικ, όταν σε τόσα παιχνίδια μέχρι τώρα έχεις πάρει 2, ολογραφως ΔΎΟ γκολ από τους επιθετικούς σου, δεν είναι γκίνια.

Link to comment
Share on other sites

Άποψη ενός άμπαλου

-Δεν μπορείς να περιμένεις τίποτα παραπάνω όταν όλα τα ατού σου δεν δίνουν γκολ. Πινέδα, Τσούμπερ, Γκάτσι, Γκαρσία, Πόνσε Αραούχο αυτή την στιγμή δεν δίνουν τα γκολ που χρειαζόμαστε.

-Η Μαρσέιγ δείχνει να παίζει πιο δυνατά στο 1ο ημίχρονο. Αν ο Πελάδο σκόπευε να "κλέψει" το παιγνίδι έπρεπε να κρατήσει τα γερά του χαρτιά για να κλέψει το παιγνίδι στο 2ο.

-Είναι απαραίτητο ο Πελάδο να κάνει εναλλακτικό πλάνο παιγνιδιού. Σε συνδυασμό με το ότι έχει αρκετούς παίκτες σε μέτρια φόρμα οι αντίπαλοι μας έχουν διαβάσει. Δεν "παίζει" πλέον αιφνιδιασμός.

Μάτια σίγουρα δεν βγάλαμε, αλλά  ούτε λευκή πετσέτα ρίξαμε. Προσπαθήσαμε αλλά δεν μπορούσαμε. Με τύχη ίσως παίρναμε το Χ.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ συγκρινω με περυσι.

Εχω γράψει πολύ αυστηρά πραγματα, αλλά ότι δεν έχουμε επίθεση ΔΕΝ ισχυει.

Δεν έχουμε γκολτζη, έχουμε αρκετους χασογκοληδες, σιγουρα είναι και η γκίνια μερικες φορες αλλά συνολικά επίθεση έχεις. Που χάνει ευκαιρίες αλκα δημιουργεί τοσες που σκοράρει κιολας.

Πρεπει ομως να είσαι κομπλέ ή σχεδον κομπλέ και χωρίς παικτες ανέτοιμους. 

Link to comment
Share on other sites

Πινέδα: «Να κάνουμε αυτοκριτική όλοι μας - Από τα χειρότερα μου παιχνίδια»
 

"Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, αυτό που πρέπει να κάνεις στο ποδόσφαιρο είναι να εκμεταλλευτείς τις ευκαιρίες και να βάλεις τα γκολ. Η Μαρσέιγ έκανε το παιχνίδι της πάρα πολύ καλά, αμύνθηκε πολύ καλά, εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που τις δόθηκαν.

Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι αυτοκριτική για να βελτιωθούμε για τα επόμενα δύο παιχνίδια, να μπορέσουμε να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό και να επιδιώξουμε αυτό που κυνηγάμε.

Πρέπει να προσπαθήσουμε ο καθένας να παίξει καλύτερα, έκανα από τα χειρότερα μου παιχνίδια, δεν μπόρεσα να βοηθήσω την ομάδα όσο θα ήθελα. Πρέπει όλοι μας να κάνουμε αυτοκριτική, εγώ πρώτος στον εαυτό μου για να μπορέσουμε να είμαστε πιο αποδοτικοί στα επόμενα παιχνίδια. Θέλουμε να κερδίσουμε, αυτός είναι ο στόχος μας, φυσικά και θα πρέπει να είμαστε πιο αποτελεσματικοί. Θα πρέπει να κοιτάξουμε μέσα μας να δούμε τι κάναμε λάθος ο καθένας ξεχωριστά για να μπορέσουμε να είμαστε αποδοτικοί στη συνέχεια"

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σκασμένοι, αλλά... όλα καλά. Μετά τη χαμένη ευκαιρία του Γιόνσον, φάνηκε ότι θα χτυπηθούμε για Κόνφερενς. Πιστεύω ακόμη και σε διπλό στο Άμστερνταμ.

 

Νίκη με τη Λαμία την Κυριακή, νίκη στα Γιάννενα και πάμε στο εντός με Μπράιτον να δούμε τι θα βγει. 

Το θέμα είναι να διαμορφώσουμε πλέον μια σταθερή εντεκάδα +/- 2 παίχτες, δηλ:

Στάνκοβιτς

Ρότα Βίντα Μουκουντί Χατζισαφί (μέχρι τη μεταγραφή Γενάρη)

Σιμάνσκι Γιόνσον

Ελίασον Αραούχο (Τσούμπερ) Πινέδα (Γκάτσι)

Λιβάι

 

Και αλλαγές στο 65'. Αλλά σταθερός κορμός, να πάρει αποτελέσματα μέχρι τα επόμενα ντέρμπι του Γενάρη.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×