Jump to content

stavros 9-11
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

29 members have voted

  1. 1. MVP

    • Ανέστης
      2
    • Γκάλο
      2
    • Ντιντάκ
      4
    • Λαμπρόπουλος
      12
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Σιμόες
      1
    • Πατίτο
      2
    • Μάνταλος
      1
    • Μπακασέτας
      0
    • Αλμέιδα
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      5
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αραβίδης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μοράις

    • Καλό
      16
    • Μέτριο
      7
    • Απλά Φυσιολογικό
      5
    • Κακό
      1
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      7
    • Γκάλο
      1
    • Ντιντάκ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Κολοβέτσιος
      2
    • Γιόχανσον
      1
    • Σιμόες
      0
    • Πατίτο
      4
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      12
    • Αλμέιδα
      2
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αραβίδης
      0


Recommended Posts

Με τον κοντό το βρίσιμο ξεκίνησε μετα την ιστορία στο ? εριστέρι.

Και εγω ετσι θυμαμαι. Για κατ πουτσαρικους που σφυραγαν σε τελικους κιολας με γαυρο δεν ακουγοταν κιχ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαζαμε μονο στο Θεμη. Ειχαμε και Κουληδες και Τακηδες. Δεν ηταν μονο ο Θεμης. Αλλα τεσπα στο μυαλο μας υπηρχε ο Μελισσανιδης υπο ορους.

Τωρα ποιος υπαρχει ? Τετοιες εποχες ποιος υπαρχει ? Κανεις και σε καμια ομαδα. Βλεπεις να υπαρχει αντιπαλο δεος σε καποια ομαδα ? Εστω 1 πες μου.

Κλανουν τριγωνα ? ανοραματος ολες οι αντιπολιτευσεις αν και οπου υπαρχουν.

Σπουδαιο προϊον για να ασχοληθει ο καθε ενας.

Οι κούληδες και οι τάκηδες ήταν το σαμάρι ακριβώς όπως τώρα είναι το ψοφίμι.

Όπως σε κάποιους τότε στο μυαλό ήταν ο μελισσανίδης υπό όρους έτσι και στο δικό μου μυαλό είναι το βιογραφικό ενός καλύτερου διαχειριστή και χωρίς όρους.

Link to comment
Share on other sites

Επισης εκ των υστερω κρινοντας θεωρειτε πως καλως βριζατε τον κοντο; Αν ναι τοτε εχει λογικη να βριζεις επι δεκα και τον καθε επομενο, αν ομως θεωρειτε πως ηταν υπερβολικο (για να μην πω λαθος) δεν κατανοω γιατι πρεπει να συνεχιζεται το λαθος. Μηπως ειστε τιποτα εγωιστες;

Ή μονη μαλακια ειναι πως δεν επικεντρωθηκαμε στην διοικηση (δηλαδη αυτον) αλλα στους μετοχους.

Αν γυρναγα τον χρονο πισω θα φωναζα να σουταρουν τον πουστη κ να βαλουν αλλον στην θεση του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εκανε ο κοντος και προπονητης; Ουτε που το θυμαμαι. Τελος παντων επιμενω πως χρειαζεται μια τετραετια να κριθει το εργο τις κυβερνησης.

? αίχτη ήθελα να πω ρε παπάρα αλλά με τους καριόληδες που μπλέξαμε στο τέλος θα περπατάμε στον δρόμο και θα παραμιλάμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με τον κοντό το βρίσιμο ξεκίνησε μετα την ιστορία στο ? εριστέρι.

Κάποιοι,λιγότεροι,ξεκίνησαν με την μπλουζίτσα δεν πάμε για πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι θυμαμαι. Για κατ πουτσαρικους που σφυραγαν σε τελικους κιολας με γαυρο δεν ακουγοταν κιχ.

Ε δεν τα θυμασαι καλα. ? οιον τελικο πριν το περιστερι;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι,λιγότεροι,ξεκίνησαν με την μπλουζίτσα δεν πάμε για πρωτάθλημα.

Μουρμουρα ηταν αυτο. Κ δεν ηταν λιγοι.

Link to comment
Share on other sites

Ή μονη μαλακια ειναι πως δεν επικεντρωθηκαμε στην διοικηση (δηλαδη αυτον) αλλα στους μετοχους.

Αν γυρναγα τον χρονο πισω θα φωναζα να σουταρουν τον πουστη κ να βαλουν αλλον στην θεση του.

Έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ή μονη μαλακια ειναι πως δεν επικεντρωθηκαμε στην διοικηση (δηλαδη αυτον) αλλα στους μετοχους.

Αν γυρναγα τον χρονο πισω θα φωναζα να σουταρουν τον πουστη κ να βαλουν αλλον στην θεση του.

? αντως αυτος τους ειχε πεισει να βαλουν τα ωραια τους χρηματα, οποτε να βρουν αλλον που να τους ενωνει και να εμπνεει και τον κοσμο θα ηταν δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Σας λεει ο Ντεμης δεν παμε για πρωταθλημα νευριαζετε. Σας λεει ο Μπαγεβιτς και ο ? εκχαρτ φετος πως παμε για πρωταθλημα παλι νευριαζετε. Αποφασιστε...

Link to comment
Share on other sites

Guest ziopeppe

οσο κοιμαται ο λαος της ΑΕΚ και χειροκροταει στις ηττες κ στις ισοπαλιες αυτα θα γινονται.

 

υπομονη κ υπομονη κ παπαρια.

 

πεσαμε γ εθνικη για καλυτερα. οχι γιανα επιστρεψουμε να μας ξαναγαμανε.

 

αιντε

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι,λιγότεροι,ξεκίνησαν με την μπλουζίτσα δεν πάμε για πρωτάθλημα.

Βεβαια και ο ντουσαν οταν πηγε στον γαυρο το 97 "δεν παμε για πρωταθλημα" δηλωσε στη πρωτη του συνεντευξη.

Και τη πρωτη χρονια του Ντεμη, στη πραξη πηγαιναμε για πρωταθλημα, ασχετα απο το τι εγραφε η μπλουζα.

Link to comment
Share on other sites

οσο κοιμαται ο λαος της ΑΕΚ και χειροκροταει στις ηττες κ στις ισοπαλιες αυτα θα γινονται.

 

υπομονη κ υπομονη κ παπαρια.

 

πεσαμε γ εθνικη για καλυτερα. οχι γιανα επιστρεψουμε να μας ξαναγαμανε.

 

αιντε

Ξεκινα εσυ Ανδρουτσε και ακολουθουμε κι εμεις

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οι κούληδες και οι τάκηδες ήταν το σαμάρι ακριβώς όπως τώρα είναι το ψοφίμι.

Όπως σε κάποιους τότε στο μυαλό ήταν ο μελισσανίδης υπό όρους έτσι και στο δικό μου μυαλό είναι το βιογραφικό ενός καλύτερου διαχειριστή και χωρίς όρους.

Γιατι δε λες το ονομα ? Εγω τοτε ελεγα Μελισσανιδης. Εσυ γιατι δε λες ποιος ειναι ο γαμπρος ?
Link to comment
Share on other sites

Σας λεει ο Ντεμης δεν παμε για πρωταθλημα νευριαζετε. Σας λεει ο Μπαγεβιτς και ο ? εκχαρτ φετος πως παμε για πρωταθλημα παλι νευριαζετε. Αποφασιστε...

Και να κλάσει ο μπινές πάλι θα νευριάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν πουμε  "παμε για πρωταθλημα" σημαινει οτι θα το διεκδικησουμε;;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια και ο ντουσαν οταν πηγε στον γαυρο το 97 "δεν παμε για πρωταθλημα" δηλωσε στη πρωτη του συνεντευξη.

Και τη πρωτη χρονια του Ντεμη, στη πραξη πηγαιναμε για πρωταθλημα, ασχετα απο το τι εγραφε η μπλουζα.

Αλλιώς είναι να το βλέπεις τυπωμένο σε μπλουζάκι και ειδικά στο συγκεκριμένο παιχνίδι που μοιραζόταν.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα θα ήταν ευχής έργο να την κάνει ο Μελισσανιδης το συντομότερο.

 

Εξηγω: δεν υπάρχει γήπεδο στη δικιά μου συζήτηση. Η ? ΑΕ (κυρίως μέσω αρδ) έχει συλληφθεί να ψεύδεται επί του θέματος, το κράτος αυτή τη στιγμή δεν έχει χρήματα ενώ δεν διαφαίνεται πιθανότητα να τα βρει και ως γνωστον θες κρατικά λεφτά για να το φτιάξεις. Με λίγα λόγια δεν θεωρω ότι υπάρχει βάσιμη ελπίδα για το γήπεδο, βλέπω την ΑΕΚ στο τέλος να εγκαθίσταται μονίμως στο οακα κάτι που με προϋποθέσεις (μία διαμόρφωση του χώρου) δεν θα με πείραζε καθόλου, αντιθέτως θα το έβλεπα και σαν ιδανικό σεναριο. Ειδικά αν περνούσε στην κυριότητά μας για 50 χρόνια πχ.

 

Αφήνοντας έξω το γήπεδο, μας μένει το αγωνιστικο και το παρασκηνιακο.

Στο παρασκήνιο προφανώς έχει κάνει δουλειά. Δεν την τελείωσε, δεν έφερε κάποιο απτό αποτελεσμα, η επο δεν έγινε ακομα δικιά μας και φυσικά δεν πρέπει να ζητάμε 50-50 αλλά κυριαρχία της ΑΕΚ. ? άντως είναι αντιληπτό ότι έχει υπάρξει πρόοδος και ας μην επεκταθούμε άλλο.

 

Το αγωνιστικο ειναι και το χειρότερο. Δεν υπάρχει λόγος να αναλυσω γιατί ο Μελισσανιδης είναι ό,τι χειροτερο έχει περάσει από την ΑΕΚ, νομίζω ότι εδώ λίγο-πολύ όλοι συμφωνουμε. Είναι οι επιλογές του τετοιες που δεν επιτρέπουν σοβαρό αντιλογο, πάντως αυτο που συμβαίνει στην ΑΕΚ είναι ντροπή.

 

Ταυτόχρονα με όλα τα παραπάνω η ΑΕΚ έχει να αντιμετωπίσει την έλλειψη οξυγόνου. Έχω εξηγήσει την άποψη μου ότι οξυγόνο για την ΑΕΚ είναι τα πρωταθληματα στην παρούσα φάση. Τα έχει πολύ μεγάλη ανάγκη ο οργανισμός. Αν δεν μπορούμε να έχουμε οξυγόνο χρειαζόμαστε το αμέσως επόμενο υποκατάστατο. Στην παρούσα φάση κρίνω ότι αυτό είναι ο πρωταθλητισμος. Μας κάνει τεράστια ζημιά το να μενουμε κάθε Οκτωβρη εκτός τίτλων και καθε Νοεμβρη να διαβάζουμε για τον ΑΕΚτζη που είναι αχάριστος και δεν γεμιζει το οακα με τους πλατανιαδες όταν είναι 15 βαθμούς από την κορυφη.

 

Κι αν πέρυσι ήσουν νεοφώτιστος φέτος δεν έχεις δικαιολογία. Επίσης όλα δείχνουν ότι και του χρόνου πάλι τα ίδια θα γίνουν. Γιατί δεν υπάρχει η παραμικρή σοβαροτητα οπότε η κατάληξη έρχεται σχεδον μαθηματικά.

 

Αν δεχτεί κανείς την άποψη μου ότι δεν υπάρχει γήπεδο στη ΝΦ, τελικά τι μας προσφέρει ο Μελισσανιδης; Δράση στο παρασκήνιο. Αρκεί η δράση στο παρασκήνιο; Δεν αρκεί. Χρειάζεται και ομάδα.

 

Αν η επόμενη μέρα της ΑΕΚ είναι ξανά Β εθνικη, τότε να φύγει για να το πάρουμε απόφαση μία ώρα νωρίτερα. Αν αυτός ο Μελισσανιδης είναι η μόνη ελπίδα της ΑΕΚ, τότε γαμα τα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε λες το ονομα ? Εγω τοτε ελεγα Μελισσανιδης. Εσυ γιατι δε λες ποιος ειναι ο γαμπρος ?

Αν πραγματι δωσει τα κουμαντα στον πιτσιρικα δικηγορο, τον στηριξει κ κανει περα το βατραχι δεν χρειαζομαστε ονομα.

Αυτο ειναι αρκετο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε λες το ονομα ? Εγω τοτε ελεγα Μελισσανιδης. Εσυ γιατι δε λες ποιος ειναι ο γαμπρος ?

Εγώ σου κάνει?

? ες μου τώρα σε ποιόν να απευθυνθώ.

Στον πορτοσάλτε ή στον γιατρό?

Γιατί ο άλλος είναι ένα τίποτα στην παε.

Link to comment
Share on other sites

οσο κοιμαται ο λαος της ΑΕΚ και χειροκροταει στις ηττες κ στις ισοπαλιες αυτα θα γινονται.

 

υπομονη κ υπομονη κ παπαρια.

 

πεσαμε γ εθνικη για καλυτερα. οχι γιανα επιστρεψουμε να μας ξαναγαμανε.

 

αιντε

Δε με γαμει κανεις. Οι επιλογες ειναι σε λαθος δρομο αρκετες φορες απο την ιδια την ΑΕΚ. Απο την κεφαλη μεχρι τον τελευταιο των γραφειων.

Οταν θα ειμαι ΑΕΚ θα τους γαμω. ? ρος το παρον κανω υπομονη.

Αν δεν θελω υπομονη, παιρνω τα μαχαιρια και κανω το χαρο στο ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς είναι να το βλέπεις τυπωμένο σε μπλουζάκι και ειδικά στο συγκεκριμένο παιχνίδι που μοιραζόταν.

Δεν τα θυμαμαι αυτα γιατι ημουν εξω.

Δεν λεω οχι αν εγινε ετσι, αλλα και παλι αν το παιρναμε θα εκθειαζαμε πολλοι απο μας μετα τον "μετριοφρονα ντεμη που τους την εφερε"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×