Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

μην διαβαζεις και μου σπας την πουτσα ρε

 

εμενα αυτη ειναι η αποψη μου οτι στην Ιταλια οποιος παει αμυντικος γινεται 10 φορες καλυτερος ομπο

Link to comment
Share on other sites

Τον "χρεώθηκε" ήδη ο Ουζουνίδης btw.

lol

Ειναι επιλογη του Ουζουνιδη

 

νομιζω σκεφτηκανε την πιο safe επιλογη και πηγανε στον οικονομου που εχει το pedigree της Ιταλιας και ειναι σε καλη ηλικια και με μηδενικο χρονο προσαρμογης, νομιζω φοβηθηκαν να πανε σε αλλες επιλογες ειδικα με οτι ακουγονταν

 

να δουμε πως θα ερθει γιατι στην Ιταλια περνει 1 εκατομμυριο μεικτα 

Δανεικος παει. 

 

Δεν διαφωνω με τη λογικη της επιλογης του παικτη, εχει στοιχεια. Δεν ειναι Βρανιες παικτικα και σε χαρακτηρα σε καμια περιπτωση. Αλλα ειναι στη λογικη Ουζουνιδη που θελει οπωσδηποτε δυναμη, σκληραδα και υψος πισω. Πρεπει να δουμε εαν θα κολλησει στο πλανο και σε ποια λογικη θα καταληξουμε στον χαφ.

Συνετη επιλογη, ουτε κρυο ουτε ζεστη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το fm τον έχει καλύτερο από βρανιες κ τσοσιτς κ θεωρεί ότι τραυματίζεται σπάνια.

24 χρονών είναι παιδια , Έλληνας κ διεθνής.

Ναχουμε κ κάνα Έλληνα μεσα

Γενικα το κλιμα ειναι ισοπεδοση σε ολα τι ψαχνεις να βρεις.Απλα να κραξουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα επιλογη ειναι ο Οικονομου ελεος που δεν κανει δηλαδη παιχτης Καμπιονατο στην μαγευτικη Σουπερ Λιγκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιτάω τα βιογραφικά κ βλέπω ότι ο Οικονόμου έπαιζε Σέριε Α σε Μπολόνια ενώ ο βρανιες έπαιζε σε κάτι γκαζιαντεσπορ κ κάτι τομτομ

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ο Οικονομου, οχι τοσο γρηγορος οσο ο Βρανιες αλλα οχι και αργος σαν τον Τσιγκρι. Ειναι πιο δυναμικος απο τον Τσοσιτς αλλα οχι τοσο οσο ο Βρανιες. Εγω οσο τον θυμαμαι ειναι καλος στα στημενα και εχει καλο positioning στο γηπεδο και μαρκαρει πολυ καλα και χωρο αλλα και παιχτη. Καλη επιλογη. 

 

Ας ριξουμε λεφτα στους μεσοεπιθετικους, εκει χρειαζεται η ομαδα ενισχυση ως επι το πλειστον και κατα δευτερο λογο εναν Ντιοπ στο κεντρο.

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα επιλογη ειναι ο Οικονομου ελεος που δεν κανει δηλαδη παιχτης Καμπιονατο στην μαγευτικη Σουπερ Λιγκ.

 

Mονο που δεν επαιζε στο Καμπιονατο τελευταια και ναι, υπαρχουν παιχτες απ'αυτα τα πρωταθληματα που δεν κανουν για Σουπερ Λιγκ. Ο Τσιριλο και ο Αλβες μπορει να παιξαν εκει που παιξαν, αλλα μετριοτητες ηταν και οσο επαιζαν εκει και μετα που παιξαν στην Ελλαδα..

 

Εβγαλες ποσα λεφτα μετα την ανελπιστη περσινη σου επιτυχια, εχεις την ευκαιρια να παξεις ΤσουΛου και μεχρι τωρα στις 4 αλλαγες που εχουν γινει, μονο ο Αλμπανης δεν ειναι εμφανες downgrade σε σχεση με αυτον που αντικαθιστα (εκτος αν τον φεραν για αντιΧριστοδουλοπουλο κι αυτον)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για έναν παίχτη που δεν τον ξέρω, εκτιμώ αφάνταστα να διαβάζω σταράτα και μετρημένα σχόλια σαν του πάνθηρα απο πάνω.

 

Παρα παπαρολογίες του στυλ  "Είναι δυνατόν ο Βινίσιους που πιάνει θέση στο ρόστερ της Λάτσιο να μην κάνει πλάκα με τους πλατανιάδες..." 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο βρανιες αου βγήκε. Κ πήρες πρωτάθλημα επειδή σου βγήκε αυτός Κ μερικοί άλλοι. Κ επειδή φέτος είσαι πρωταθλητής, και έχεις πιθανότητες να παίξεις ομίλους τς λου, καλό είναι να μην γεμίζουμε στοιχήματα. Ο παίκτης μπορεί να βγει φυσικά, αλλά πέρσι δεν έκανε σαιζόν. Το ίδιο Κ ο τσοσιτς. 2 αμυντικοί σου από σχετικη απραξία, δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση θα είναι. Όσο και να είμαστε αισιόδοξοι οι κινήσεις έχουν ρίσκο. Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν είναι αμπαλος ο παίκτης. Αλλά σε σχέση με τα παιχνίδια που έκανε ο βρανιες πέρσι δεν νομίζω ότι ειναι σε αυτό το επίπεδο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για έναν παίχτη που δεν τον ξέρω, εκτιμώ αφάνταστα να διαβάζω σταράτα και μετρημένα σχόλια σαν του πάνθηρα απο πάνω.

 

Παρα παπαρολογίες του στυλ  "Είναι δυνατόν ο Βινίσιους που πιάνει θέση στο ρόστερ της Λάτσιο να μην κάνει πλάκα με τους πλατανιάδες..." 

 

Τον καρφωσε τον Πλατανια ο Βινι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θεωρω οτι λεφτα πρεπει να πεσουν σε μεσοεπιθετικους και σε χαφ, ελπιζω να πεσουν εκει και τελικα πιστευω θα ειμαι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Για έναν παίχτη που δεν τον ξέρω, εκτιμώ αφάνταστα να διαβάζω σταράτα και μετρημένα σχόλια σαν του πάνθηρα απο πάνω.

 

Παρα παπαρολογίες του στυλ  "Είναι δυνατόν ο Βινίσιους που πιάνει θέση στο ρόστερ της Λάτσιο να μην κάνει πλάκα με τους πλατανιάδες..." 

όσο έπαιξε καμπιονάτο ο βινίσιους τόσο έχω παίξει εγώ και εσύ . 

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει downgrade σχεδόν ομάδας υπό πτώχευση μαζί με δύο τρεις χειρισμούς Δελφιναρίου

Οχι αλλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά διαβλέπω τάσεις Τιγροτεχνείου..Άλλες εποχές οι μισοί θα ρίχναμε παναγίες και οι άλλοι μισοί θα κλαίγαμε με όσα γίνονται

από Μάη κ μετά.

Μηπως ξεχνας οτι τη σεζον που μολις τελειωσε, μπηκες ομιλους Γιουροπα, πηρες το πρωταθλημα και ξεκινησες να χτιζεις το γηπεδο;

 

Έχει γίνει downgrade σχεδόν ομάδας υπό πτώχευση μαζί με δύο τρεις χειρισμούς Δελφιναρίου 

Να δουμε τι θα ερθει και στα ακρα και στη μεση και θα δουμε το downgrade. 

Μεχρι στιγμης, ναι, κι εγω βλεπω οτι υπαρχει θεμα, αλλα δεν εχει ξεκινησει καν προετοιμασια η ομαδα. Εχει φερει τον Γιαννικογλου για 3ο τερμα, τον Αλμπανη στη θεση του Τροισταρσον ας πουμε, εχει κρατησει τον Λιβαγια και εφερε και τον Οικονομου για πισω. Εχεις τις υποσημειωσεις του Πονσε και του Κονε που τους θεωρω σχεδον σιγουρους, τον Καιπερς που δε σε γουσταρει και τους 2 που θα κρινουν σεζον μαζι με το ρισκο Πονσε: τον ακραιο και τον χαφ. Εαν πιασουν αυτοι, τοτε θα εισαι ανταγωνιστικος. Εαν δεν πιασουν θα τα ριξουμε στο Μαρινο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερουμε και ποσες μεταγραφες θα γινουν ακομα κι αν θα φυγει ο Κονε.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

4 συμμετοχες με σπαλ και 2 με μπαρι,φετος.δεν το λες και επιτυχιμενη χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογή Λυμπερόπουλου ο Οικονόμου, με έγκριση Ουζουνίδη

Ο Οικονόμου βρίσκεται εντός των οικονομικών πλαισίων και των δεδομένων που έχει θέσει η διοίκηση Μελισσανίδη και έτσι ο τεχνικός διευθυντής της ΠΑΕ ΑΕΚ Νίκος Λυμπερόπουλος, μετά το απαραίτητο… σαφάρι εντόπισε την περίπτωση Οικονόμου. Ο παίκτης αξιολογήθηκε και… πέρασε από την πρώτη έγκριση, ενώ τον ποδοσφαιριστή έχει εγκρίνει και ο Μαρίνος Ουζουνίδης.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξεχνας οτι τη σεζον που μολις τελειωσε, μπηκες ομιλους Γιουροπα, πηρες το πρωταθλημα και ξεκινησες να χτιζεις το γηπεδο;

 

 

Μην γινεσαι εντασιακος  :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επιλογή Λυμπερόπουλου ο Οικονόμου, με έγκριση Ουζουνίδη

Ο Οικονόμου βρίσκεται εντός των οικονομικών πλαισίων και των δεδομένων που έχει θέσει η διοίκηση Μελισσανίδη και έτσι ο τεχνικός διευθυντής της ΠΑΕ ΑΕΚ Νίκος Λυμπερόπουλος, μετά το απαραίτητο… σαφάρι εντόπισε την περίπτωση Οικονόμου. Ο παίκτης αξιολογήθηκε και… πέρασε από την πρώτη έγκριση, ενώ τον ποδοσφαιριστή έχει εγκρίνει και ο Μαρίνος Ουζουνίδης.

Άλλο πράγμα να χεις τεχνικό διευθυντή με διασυνδέσεις...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Mονο που δεν επαιζε στο Καμπιονατο τελευταια και ναι, υπαρχουν παιχτες απ'αυτα τα πρωταθληματα που δεν κανουν για Σουπερ Λιγκ. Ο Τσιριλο και ο Αλβες μπορει να παιξαν εκει που παιξαν, αλλα μετριοτητες ηταν και οσο επαιζαν εκει και μετα που παιξαν στην Ελλαδα..

 

Εβγαλες ποσα λεφτα μετα την ανελπιστη περσινη σου επιτυχια, εχεις την ευκαιρια να παξεις ΤσουΛου και μεχρι τωρα στις 4 αλλαγες που εχουν γινει, μονο ο Αλμπανης δεν ειναι εμφανες downgrade σε σχεση με αυτον που αντικαθιστα (εκτος αν τον φεραν για αντιΧριστοδουλοπουλο κι αυτον)

Επειδη Πρεμιερ Λιγκ και Καμπιονατο βλεπω (σε αντιθεση με Πριμερα πχ) για τον παιχτη εχω θετικη αποψη.

Επισης αγωνιστικα εντελως, προτιμαω ποδοσφαιριστες πισω που ξερουν μπαλιτσα απο το να ειναι κατσικοι.

Αυτο βεβαια ειναι ξεκαθαρα προσωπικο θεμα ετσι;

Σχετικα με τα περσινα εσοδα απο Ευρωπη τωρα δεν ξερω τι ακριβως παιζει, παντως προπερσι ειχαμε μια τρυπα κατι μιλιονς που καλυφθηκε με δανεισμο απο μια.... "εταιρια".

Τεσπα δεν εχω ιδεα απο τα οικονομικα της ΠΑΕ, παντως μεχρι στιγμης πηραμε 3,5 απο Βρανιες και εχουμε δωσει 2,5 για Λιβαγια-Αλμπανη-Καιπερς (?).

Επειδη παντως και για τον Πονσε εχω καλη αισθηση, θα προτιμουσα οι δυνατες μεταγραφες να ναι στον αντιΛαζαρο και τον αντιΓιοχανσον.

Και κλεινω λεγοντας πως μπροστα στον Χατσεριδη ο Οικονομου ειναι Μπεκενμπαουερ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 μυρριο μεικτα ηταν μπιλ φαινεται και παραπανω εξαλλου

 

Το ειδα Μητσο αλλα δεν τα έπαιρνε. Κοντεψε αλλά δεν τα πήρε. Μέχρι και για πούλο υπήρξε περίοδος που ήταν κοντά. Το χασε κάπου στο μεσοδιάστημα, ελπίζω να τον ξυπνησει η παρουσια του στην ΑΕΚ. Ειναι ΑΕΚτζης λενε, Τσ.Λ, θα φτάσει παλι Εθνικη κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά διαβλέπω τάσεις Τιγροτεχνείου..Άλλες εποχές οι μισοί θα ρίχναμε παναγίες και οι άλλοι μισοί θα κλαίγαμε με όσα γίνονται

από Μάη κ μετά.

Και επειδη δηλαδη εκεινες τις εποχες μαλακιζομασταν (γιατι μαλακιζομασταν) πρεπει να το κανουμε και τωρα μην τυχον και νιωσει ριγμενος ο Ντεμης;

Edited by The Magician
κατι ειπαμε
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα περσινα εσοδα απο Ευρωπη τωρα δεν ξερω τι ακριβως παιζει, παντως προπερσι ειχαμε μια τρυπα κατι μιλιονς που καλυφθηκε με δανεισμο απο μια.... "εταιρια".

 

-4 εγραψε το κοντερ προπερσι και -3.7 περσι. -7.7 πριν μπει η σεζον που μολις τελειωσε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×