Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Έχει γίνει downgrade σχεδόν ομάδας υπό πτώχευση μαζί με δύο τρεις χειρισμούς Δελφιναρίου

 

Το downgrade ειναι ο Οικονομου αντι του Βρανιες (που οταν ηρθε ειχε ερθει απο την Τομ Τοσκ και δεν ενθουσιασε ακριβως) και ο Πονσε αντι του Αραουχο (ο οποιος ηρθε ως αλκοολικος/προβληματικος);

Ασχετως που μας βγηκαν (υπαρχει λογος που βγηκαν-εχει υγεια η ΑΕΚ σημερα) αν ειχες να πονταρεις πριν ενα χρονο μεταξυ Οικονομου/Πονσε και Βρανιες/Αραουχο που θα πονταρες;

Link to comment
Share on other sites

Τραβάμε πρίζα ή να περάσει η νύκτα να έρθει ο ηλεκτρολόγος το πρωί;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

-4 εγραψε το κοντερ προπερσι και -3.7 περσι. -7.7 πριν μπει η σεζον που μολις τελειωσε.

δλδ αν δεν μπαίναμε γουροπα τι θα γινόταν ? 

Link to comment
Share on other sites

-4 εγραψε το κοντερ προπερσι και -3.7 περσι. -7.7 πριν μπει η σεζον που μολις τελειωσε.

Το -7,7 ηταν λογω επιλογων τυπου Κετσπαγια..

Ας προσεχε ο μεγαλος.

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν δεν μπαίναμε γουροπα τι θα γινόταν ?

 

Τα λεφτα του Γιουροπα θα χρεωθουν νομιζω σε αυτη την χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Το downgrade ειναι ο Οικονομου αντι του Βρανιες (που οταν ηρθε ειχε ερθει απο την Τομ Τοσκ και δεν ενθουσιασε ακριβως) και ο Πονσε αντι του Αραουχο (ο οποιος ηρθε ως αλκοολικος/προβληματικος);

Ασχετως που μας βγηκαν (υπαρχει λογος που βγηκαν-εχει υγεια η ΑΕΚ σημερα) αν ειχες να πονταρεις πριν ενα χρονο μεταξυ Οικονομου/Πονσε και Βρανιες/Αραουχο που θα πονταρες;

 

οκ για το βράνιες αν και ήταν ένας γνωστός παίκτης που απλά δεν τον αγγίζαν λόγο χαρακτήρα αλλα ο αραούχο είχε ματώσει τα δίκτυα στη σεκούντα κάτι που για πόνσε δεν έχουμε δεί να το κάνει σε οποιοδήποτε πρωτάθλημα . Αυτό θυσικά δεν σημαίνει τπτ γιατί προφανώς έχουμε να κάνουμε με ένα ποιοτικό παίκτη . 

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν δεν μπαίναμε γουροπα τι θα γινόταν ? 

Ακομα χαμηλοτεροι προϋπολογισμοι

 

Το -7,7 ηταν λογω επιλογων τυπου Κετσπαγια..

Ας προσεχε ο μεγαλος.

Οχι μονο. Ειναι λιγο ασαφες το πλαισιο αυτου του -7,7 διοτι μιλαμε για διαχειριση τριγωνικη επιθεση του Τεξ Γουιντερ που καταληγει στην ΠΑΕ.

Το ιδιο και με τα εσοδα πριν που ουσιαστικα εστρωσες τον κουμπαρα για τα πρωτα χρονια στην Α' Εθνικη και τα πρωτα κασερια για το γηπεδο.

Ουτε ο Ζαρας δεν μπορει να λυσει το γριφο της ΠΑΕ της ΑΕΚ ετσι οπως το παει το πραγμα ο τιγρεων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

οκ για το βράνιες αν και ήταν ένας γνωστός παίκτης που απλά δεν τον αγγίζαν λόγο χαρακτήρα αλλα ο αραούχο είχε ματώσει τα δίκτυα στη σεκούντα κάτι που για πόνσε δεν έχουμε δεί να το κάνει σε οποιοδήποτε πρωτάθλημα . Αυτό θυσικά δεν συμαίνει τπτ γιατί προφανώς έχουμε να κάνουμε με ένα ποιοτικό παίκτη .

 

Στο γηπεδο θα κριθουν ολα, ο Αραουχο παντως οταν ηρθε ηταν απο απραξια αν δεν κανω λαθος, με κακα στατς σε Πριμερα, θεματα συμπεριφορας και ενα θεματακι στο γονατο. Φυσικα πιο ετοιμοα παιχτης απο Πονσε, παντως εγω θεωρω ψιλοσεηφ τις επιλογες Οικονομου/Πονσε.

Link to comment
Share on other sites

ασε ρε μλκ τους ισολογισμους 

 

10-12 χαρτια κερδος εχει βγαλει μεχρι σημερα βαριεμαι να τα αναλυω τα εχω καπου σε αρχειο αμα τα βρω θα τα βαλω

Link to comment
Share on other sites

Ρε εξτρεμαρους και χαφαρο θα παρουμε? αν παρουμε ο Οικονομου ειναι επιπεδου Μπεκενμπαουερ για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε εξτρεμαρους και χαφαρο θα παρουμε? αν παρουμε ο Οικονομου ειναι επιπεδου Μπεκενμπαουερ για μενα.

Αντικειμενικα μιλωντας, οτιδηποτε λιγοτερο απο Κριστιανο Ροναλντο/Λουκα Μοντριτς, φερουμε για αντιΛαζαρο/αντιΓιοχανσον, γκρινια θα εχουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έδινε ομάδα Serie A ένα μύριο μεικτά αλλά εμάς δεν μας κάνει γιατί θέλουμε να βρούμε παίχτη της αξίας του Sokratis με τα χρήματα που δίνουμε για τον Γούση...

 

Γουστάρουμε που βρήκαμε έναν γυρολόγο και τον μοσχοπουλήσαμε αλλά τώρα που λειτουργούμε πάνω στο ίδιο πλάνο μας ενοχλεί γιατί περιμέναμε ότι αφού πήραμε το Πρωτάθλημα Ελλάδος θα παρακαλάγανε όλοι να έρθουν να παίξουν τζάμπα στην χώρα που έβλεπαν στην μέση του γηπέδου να βγαίνουν σιδερικά...

 

Είδα και την Γερμανία με τους παίχτες τους καλούς, τους επαγγελματίες, τους "στο τέλος θα νικάνε οι Γερμανοί"...

 

Γι'αυτό μας αρέσει... Γιατί είναι απρόβλεπτο...

 

Γι'αυτό θα τους γαμήσουμε ξανά... Γιατί συνεχίζουμε να έχουμε στο τιμόνι τον άνθρωπο με τον οποίον είδαμε να ακυρώνονται γκολ του γαύρου και του παοκ στο 90 μέσα στην έδρα τους...

 

Όποιος θέλει Μόντριτς, Ρονάλντο και Μέσι για να αισθανθεί φαβορί για το Πρωτάθλημα να το κοιτάξει...

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω θεωρω ψιλοσεηφ τις επιλογες Οικονομου/Πονσε.

Οικονομου ναι. Πονσε ειναι πολυ μεγαλο ρισκο και μακαρι να διαψευστω.

 

ασε ρε μλκ τους ισολογισμους 

 

10-12 χαρτια κερδος εχει βγαλει μεχρι σημερα βαριεμαι να τα αναλυω τα εχω καπου σε αρχειο αμα τα βρω θα τα βαλω

Απο Γ το πιανεις και βαζεις και τα φετινα; Παραπανω πρεπει να ειναι, γυρω στο 15. +17 απο φρυδια για τα μπετα + το 20αρικο που περιμενει απο ΠΕΑ + το 30αρι του Αλεκου για τα συνοδα.

Δεν ειπα οτι δεν ξερει τι κανει, ειπα οτι σαν ομαδα, σαν ΠΑΕ, σαν οργανισμος, απολυτα λογικα παραγεις χρεη. Οπως παρηγαγες και με τους προηγουμενους που ειχαν και το βραχνα των προπροηγουμενων. Ο Δημητρος την πηρε καθαρη και το "εχτισε" σιγα σιγα για να μην ξαναφολνταρεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο .&-

 

 

Δεν ειπα οτι δεν ξερει τι κανει, ειπα οτι σαν ομαδα, σαν ΠΑΕ, σαν οργανισμος, απολυτα λογικα παραγεις χρεη. Οπως παρηγαγες και με τους προηγουμενους που ειχαν και το βραχνα των προπροηγουμενων. Ο Δημητρος την πηρε καθαρη και το "εχτισε" σιγα σιγα για να μην ξαναφολνταρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικα μιλωντας, οτιδηποτε λιγοτερο απο Κριστιανο Ροναλντο/Λουκα Μοντριτς, φερουμε για αντιΛαζαρο/αντιΓιοχανσον, γκρινια θα εχουμε.

Ελα μωρε-μωρε-μωρε τωρα...

 

Θεωρω οτι υπαρχουν πολλοι που προσπαθουν να κρινουν αντικειμενικα τις μεταγραφες. Σε πρωτη φαση παντα, αφου τελικα ολα στο χορτο φαινονται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσω ότι πάντα μιλάω ανεξαρτήτως του φετινού πρωταθλήματος, του ότι ήρθαμε από Γ Εθνική και ότι φτιάχνουμε γηπεδάρα, γιατί

με αυτά είμαι καλυμμένος 10 χρόνια.

Ρε μην απολογεισαι. Καταλαβαινω σου λεω κι εγω που ειμαι μετριοπαθης οτι υπαρχει θεμα. 

Το ξετσουτσουριασμα με τον Ουζουνιδη δεν πολυκαταλαβα εδω μεσα, αλλα ΟΚ βλεπω σιγα σιγα το ξεπερναμε.

Εχω χασει 4 παικτες παρα πολυ κομβικους που ειχαν κολλησει τρομερα με την ομαδα και τα χαρακτηριστικα της, ειδικα ο Αραουχο ηταν τοτεμ για την επιθεση της ΑΕΚ, ο Λαζαρος αλλαζε ισορροπιες και ο Γιοχανσον με τον Βρανιες τρομερα χρησιμοι ποδοσφαιριστες. Παρα πολυ δυσκολα θα βρουμε τετοια χημεια ξανα, οποιον και να φερεις. Διοτι επιμενω οτι η ομαδα ταβανωσε και τη στιψανε μεχρι αηδιας. Να ξερουμε ομως και για τι μιλαμε, να αντιλαμβανομαστε οτι δεν υπαρχει ουτε η οικονομικη δυνατοτηα ουτε το πρωταθλημα να προσελκυσει παικτες. Δλδ δεν ειναι δυνατον να σε φτυνει ο Καλλερι οσο καλος κι αν ητανε, να φτυνει το μπαμπα καποιος Πουκι, να κλεινουν πορτες στα μουτρα στον (με πολυ καλο ονομα) Βαγγελη δευτεροτριτες επιλογες. Υπαρχει θεμα με τη μπαλα/πρωταθλημα στην Ελλαδα, εχει φαει τρελο downgrade οπως και οι ζωες μας τα τελευταια χρονια. Μην κοιτας που δεν μας κανει τοση αισθηση γιατι ζουμε την πιο παλαβη καθημερινοτητα ειδικα απο καλοκαιρι 15 και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητου Οικονομου, με Λυμπεροπουλους και Λαγωνικακηδες και λοιπους τσοπανηδες δεν πας μπροστα.

Κανεις περσι αλματα και λειτουργεις σαν ευρωπαϊκο κλαμπ και πας και του γαμας το σπιτι φετος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν και θα ειμαι παντα με τη λογική του ελληνικούς κορμού και του να σαρώνεις τους καλύτερους της χώρας σου. Πάνω σε αυτή τη βάση δεν με χαλάει καθόλου ο Οικονόμου απλά έχω αμφιβολίες για το πως θα ταιριάξει το στυλ του. Ναι τον καλωσορίσω και να του ευχηθώ καλα μυαλά

Link to comment
Share on other sites

θα ημουν υπερ του οικονομου αν λογιζοταν ως 3ος στοπερ. Για βασικο διπλα στον Τσιγκρινσκι θα ηταν καλυτερα να κοιταγαμε κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα αναβαθμιστεί ο ρόλος του Τσοσιτς και θα μοιρασουν Τσιγκρι/Οικονομου. Για μενα απο τη στιγμη που πηρες 3 για Βρανιες επρεπε να τον δωσεις και ας εφερες παιχτη με αλλα χαρακτηριστικά. Έχεις βεβαια 2 ball playing defenders και 2 stopper καθαρά. Ενώ πέρσι 1 ball playing defender, αντε 1,5 αν θεωρησουμε και τον Τσόσιτς, και 3 stopper. Για το αστείο ελληνικό πρωτάθλημα μικρή η ζημιά. Τώρα για την Ευρώπη ας ελπίσουμε ο Τσόσιτς να είναι καλά.

 

Πιο πιθανό μου φαίνεται να έχουμε πρόβλημα δυστοκίας φέτος παρά προβλήματα στην άμυνα. Ταλέντο ο Πόνσε αλλά τεράστιο ρίσκο όπως ανέφερε και ο Ματζίσιαν νωρίτερα. Στα εξτρεμ ποναγες και δεν έχεις φέρει ενα σοβαρό άνθρωπο να σε αναβαθμίσει. Στο 8 πόναγες και ακόμα το σκέφτεσαι αν χρειάζεσαι άτομο. Δηλαδή ακόμα και τον Μάνταλο να προωρίζουν για εκεί, ο οποίος είναι αμφίβολο σε τι κατάσταση θα είναι, ούτε του Κονέ έχουν ξεκαθαρίσει.

 

Μακάρι όλα να σκάσουν μαζί αλλά δεν το βλέπω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πλέον με τσιγκρι/οικονόμου τσοσιτς/λαμπρο ο ρόλος του ανταμ είναι απο μικρός εώς ανύπαρκτος  . Καλό είναι μετά την προετοιμασία και τα πρώτα ευρωπαικά παιχνίδια να δούμε τι θα γίνει με αυτον και αν χρειάζεται να δωθεί αντάλλαγμα/ δανεικός / ελεύθερος και να μπεί κανένας άλλος με μέλλον σαν 5ος . 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηθελα Καλα αντι για Βρανιες αλλα θα ζητουσε το 500αρι (που ΘΑ διναμε στον Βρανιες).

Για να πω την κακια μου και εγω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πλέον με τσιγκρι/οικονόμου τσοσιτς/λαμπρο ο ρόλος του ανταμ είναι απο μικρός εώς ανύπαρκτος  . Καλό είναι μετά την προετοιμασία και τα πρώτα ευρωπαικά παιχνίδια να δούμε τι θα γίνει με αυτον και αν χρειάζεται να δωθεί αντάλλαγμα/ δανεικός / ελεύθερος και να μπεί κανένας άλλος με μέλλον σαν 5ος .

 

Ο 5ος που θα φερουμε θα μπορει να σταθει στο Σαν Σιρο πχ;

Ρωτω γιατι ο Ανταμ σταθηκε περσι πχ.

Αν ναι εχει καλως.

Αν ειναι να ρθει 5ος κανενας που δεν θα παιζει ουτε αλλαγη Κυπελλου ας μεινει ο Ανταμ 5ος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό ο Άλεφ της Μπράγκα από τα βίντεο φαίνεται παιχτούρι. DM βέβαια που εισαι εντάξει, αλλά πολύ μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×