Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός 2014-15


nikos
 Share

Recommended Posts

Χαμπε ο Τσιριτς σε μια σεζον εβαλε 10 γκολ στο πρωταθλημα και 7 γκολ σε 10 ματς στο κυπελλο (το οποιο και κατακτησαμε). Εβγαλε και αρκετες ασιστ.

 

Τωρα αν τον τελευταιο αναπληρωματικο της Μπαρτσελονα τον υποδεχτηκαμε σαν να ηρθε ο Ριβαλντο, κατα την γνωμη μου ηταν δικο μας προβλημα. Αυτα επι του θεματος, χωρις να παιζει ρολο στα αλλα.

 

 

Οι μεταγραφες δεν συγκρινονται ετσι κι αλλιως.

 

Προφανεστατα αν ο Λαζοβιτς κανει πχ 300 χιλιαρικα, σημερα θα αξιζει περιπου 300 χιλιαρικα. Απλα θα ελπιζεις οτι στην Ελλαδα μπορει και να κανει χαβαλε εφοςον βρει μερος του εαυτου του.

 

Ετσι τα βλεπω εγω...

Link to comment
Share on other sites

Οι 3 που ειπε ο Ζαστρο ηρθαν σε πολυ καλη ηλικια.Ο Σισε και αυτος στα 28(ειχε σπασει ποδια,αλλα δεν ειχε μυικο τραυματισμο που ειναι το σημαντικοτερο,Καρεμπε στα 31,Ζιλμπερτο στα 30 και Ριβαλντο στα 32.Ο Λαζοβιτς στα 31 ειναι και αυτος μια χαρα κοιτωντας και τις χρονιες του.

Μεχρι εκει κατα τη γνωμη μου.

 

Απο τα 33 και μετα,παιρνεις τεραστιο ρισκο.Κατι Σινιορι,Ζουλιο Σεζαρ,Φλαβιο Κονσεισαο κλπ τους γλενταγαν οι Νεμπεγλερες.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την 4αδα και βάλε και Σαμπανάτζοβιτς μέσα να είσαι άρχοντας. :drinks:

 

Πέσ' τα ρε Μπίλυ. Εν ενεργεία πρωταθλητής Ευρώπης ήρθε και σε πολύ καλή ηλικία, βασικότατο στέλεχος του Ε. Αστέρα.

Εγώ συμφωνώ με αυτό που λέει και ο Ζάστρος, φέρε μου και έναν Σκόκο που δεν τον ξέρει ο Καρπετόπουλος και ψάχνει 5 μήνες που ήταν κρυμμένος ο παικταράς.

Υπάρχει βέβαια και το άλλο παραμύθιασμα για τον οπαδό που έχει λείψει στον ΑΕΚτζή, αν μου φέρει Β' Λάζοβιτς, στην Α' τι θα φέρει;

Link to comment
Share on other sites

Πέσ' τα ρε Μπίλυ. Εν ενεργεία πρωταθλητής Ευρώπης ήρθε και σε πολύ καλή ηλικία, βασικότατο στέλεχος του Ε. Αστέρα.

Εγώ συμφωνώ με αυτό που λέει και ο Ζάστρος, φέρε μου και έναν Σκόκο που δεν τον ξέρει ο Καρπετόπουλος και ψάχνει 5 μήνες που ήταν κρυμμένος ο παικταράς.

Υπάρχει βέβαια και το άλλο παραμύθιασμα για τον οπαδό που έχει λείψει στον ΑΕΚτζή, αν μου φέρει Β' Λάζοβιτς, στην Α' τι θα φέρει;

 

Σκρτελ;;

Link to comment
Share on other sites

Θα καταφερνε να ξεπερνουσε Φερναντου;;

 

Δεν το ξέρω αυτό, αλλά τον Καπετάνο τον Παντέλο θα τον είχε αναντικατάστατο. xD

Link to comment
Share on other sites

Φανταζεσαι να εστηνε διπλη αμυνα ζωνης σε κανα εκτος στο ΤσΛ και να επαιρνες διπλο;;

 

Αηδια λεμεxD

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Χαμπε ο Τσιριτς σε μια σεζον εβαλε 10 γκολ στο πρωταθλημα και 7 γκολ σε 10 ματς στο κυπελλο (το οποιο και κατακτησαμε). Εβγαλε και αρκετες ασιστ.

 

Τωρα αν τον τελευταιο αναπληρωματικο της Μπαρτσελονα τον υποδεχτηκαμε σαν να ηρθε ο Ριβαλντο, κατα την γνωμη μου ηταν δικο μας προβλημα. Αυτα επι του θεματος, χωρις να παιζει ρολο στα αλλα.

 

 

Οι μεταγραφες δεν συγκρινονται ετσι κι αλλιως.

 

Προφανεστατα αν ο Λαζοβιτς κανει πχ 300 χιλιαρικα, σημερα θα αξιζει περιπου 300 χιλιαρικα. Απλα θα ελπιζεις οτι στην Ελλαδα μπορει και να κανει χαβαλε εφοςον βρει μερος του εαυτου του.

 

Ετσι τα βλεπω εγω...

 

26 συμμετοχες ειχε στην Μπαρτσα Νικο και δεν ηταν τοσο τελευταιος αναπληρωματικος... και οταν πληρωνεις τοσα λεφτα και σε 34 ματς συνολο βαζει 13 γκολ τα μισα με πεναλτυ ... και τρομερα σκαμπανεβασματα αποδοσης ε περιμενεις κατι καλυτερο.

Ο Λαζοβιτς μπορει να βγει 200 φορες καλυτερος δεν το λεω για να τον υποτιμησω απλα θελω να πω οτι οσο μεγαλο ονομα και να ειναι καποιος μπορει να σου βγει πατατα και να σου βγει παιχταρας ο Σκοκο ο χαιτας που τον κοροιδευανε μερικοι τοτε.

Μακαρι να ερθει το ξαναλεω και οτι βγει !

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Φανταζεσαι να εστηνε διπλη αμυνα ζωνης σε κανα εκτος στο ΤσΛ και να επαιρνες διπλο;;

 

Αηδια λεμεxD

Έχω παίξει μπαλίτσα ολόκληρη Μίλαν, τι να τα κάνω τα πούλμαν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παίξει μπαλίτσα ολόκληρη Μίλαν, τι να τα κάνω τα πούλμαν.

 

Σωστο.Το παρακαναμε το οφτοπικ.xD

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εχουν βγει δεκαδες βρωμες απο Σερβια για οποιον ψαχνει οτι ο Λαζοβιτς ειναι υπερτιμημενος .

Καλος παιχτης αλλα οχι υπερ τις αθλητικης ζωης,βαριεται ξενυχταει αρκετα.Οταν εχει κινητρο παιζει καλα αλλα οταν βαριεται που συμβαινει συχνα ειναι τοσο χαλια σε βαθμο να μην μπορεις να τον δεις.

Δεν ξερω αν στεκουν ολα αυτα ...τα μεταφερω με καθε επιφυλαξη να εχουμε το νου μας.

Link to comment
Share on other sites

Απο aek365

 

 

Καλές οι μεταγραφές ουσίας, οι κινήσεις ενίσχυσης με νεαρούς Έλληνες ποδοσφαιριστές που δίνουν προοπτική για την επαναφορά της ΑΕΚ στην κορυφή, ωστόσο ο Έλληνας τη θέλει τη μεταγραφή-«κράχτη». Έτσι έχει μάθει να λειτουργεί. Ψάχνει το... κατιτίς του για να μπορεί να κυκλοφορήσει στην καφετέρια με το κεφάλι ψηλά και να κομπάζει: «Είδες τι παιχταρά έφερε ο πρόεδρος;». Η μεταγραφή αυτή για την ΑΕΚ (θα μπορούσε να) είναι ο Ντάνκο Λάζοβιτς. Ένας ποδοσφαιριστής-"όνομα" που μπορεί να δώσει άλλη αίγλη στο ρόστερ της Ένωσης στη δεύτερη χρονιά της πρωτόγνωρης περιπλάνησής της στα... υπόγεια του ελληνικού ποδοσφαίρου.Οι επαφές έχουν γίνει, η ιστορία είναι σε καλό δρόμο, η πρόθεση συνεργασίας και από τις δύο πλευρές υπάρχει και μένουν οι τελικές διαπραγματεύσεις με τον Δημήτρη Μελισσανίδη πριν τον (πιθανό)... γάμο.

 

Η "Live" ανοίγει, λοιπόν, τον φάκελο «Ντάνκο Λάζοβιτς» και σας ενημερώνει για γνωστές και άγνωστες πτυχές της μέχρι σήμερα μεγάλης καριέρας ενός γεννημένου πρωταθλητή. Ενός ποδοσφαιριστή που δεν διστάζει να παίρνει αποφάσεις κόντρα στη λογική απλώς επειδή έτσι νιώθει. Ενός ποδοσφαιριστή που αγωνίζεται περισσότερο για τη χαρά του αθλήματος παρά για βιοποριστικούς λόγους. Που έχει καταφέρει να ξανακάνει το επάγγελμά του... χόμπι, επιλέγοντας τον δικό του δρόμο. Αυτόν της καρδιάς και όχι των χρημάτων.

 

Το εμπόδιο της Β' Εθνικής

 

Ο Λάζοβιτς είναι ένας ποδοσφαιριστής που ούτε έχει πλέον ιδιαίτερη ανάγκη τα χρήματα, ούτε έχει να αποδείξει κάτι στην καριέρα του. Προτάσεις για να συνεχίσει αλλού την καριέρα του είχε. Ωστόσο επέλεξε συνειδητά την Παρτίζαν (μόλις με 150.000 ευρώ). Πρώτον, επειδή είχε κουραστεί στο εξωτερικό. Και δεύτερον, διότι επιθυμεί να μάχεται πάντα για τον τίτλο.

 

Αν ήθελε να γεμίσει κι άλλο τον τραπεζικό του λογαριασμό θα πήγαινε στην Κίνα ή την Τουρκία. Η ΑΕΚ του προσφέρει ένα σαφώς καλύτερο περιβάλλον, αφού όλοι οι Σέρβοι λατρεύουν την Ελλάδα. Αλλά δεν είναι σε θέση να το δώσει την ανταγωνιστικότητα που επιζητεί τη σεζόν 2014-2015.

 

Η επόμενη περίοδος στη Football League ουσιαστικά θα είναι μια χαμένη σεζόν για τον Σέρβο, που θα είναι υποχρεωμένος να κάνει ποδοσφαιρικό... αγροτουρισμό μέχρι η ΑΕΚ να επιστρέψει στην Super League. Για έναν ποδοσφαιριστή σε ηλικία 31 ετών τη συγκεκριμένη προοπτική δεν τη λες και... δελεαστική.

 

Ίσως, λοιπόν, για να... γλυκάνει τον εαυτό του ζήτησε από την ΑΕΚ το ποσόν των 900.000 ευρώ για διετές συμβόλαιο (400.000+500.000) στην τελευταία συνάντησή του με τον Νίκο Λυμπερόπουλο. Είπαμε, τα λεφτά δεν τα λογαριάζει ιδιαίτερα, αφού έβγαλε πάρα πολλά στη Ρωσία. Δεν θα ερχόταν, όμως, και... τσάμπα στη Β' Εθνική της Ελλάδας.

 

Μεγάλη υπέρβαση για τη Football League

 

Σε τρεις μέρες θα κλείσει τα 31 του χρόνια. Ώριμος, γεμάτος παραστάσεις και ποδοσφαιρικές εμπειρίες, ο Ντάνκο Λάζοβιτς έχει ήδη αφήσει το δικό του στίγμα στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο. Αμφισβήτηση για την αξία του δεν (πρέπει να) υπάρχει. Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Αν υπάρχει ένα ερώτημα, αυτό αφορά το κίνητρο και την κατάσταση στην οποία βρίσκεται έπειτα από μία περίοδο απραξίας στη Ρωσία.

 

Επειδή, όμως, εξακολουθούμε να μιλάμε για το ελληνικό ποδόσφαιρο και μάλιστα για τη Football League στην οποία σκόραραν συνεχώς... μεγαθήρια όπως ο Γιώργος Ζαχαρόπουλος και ο Ηλίας Κάμπας, δεν τίθεται ζήτημα: ο Σέρβος επιθετικός είναι υπέρβαση και για την ΑΕΚ και για την κατηγορία στην οποία θα αγωνίζεται (σε πρώτη φάση...) εφόσον ολοκληρωθεί η μεταγραφή του.

 

Ο Ντούσαν Μπάγεβιτς το γνωρίζει καλά αυτό. Και θέλει να φέρει στην Ένωση τον συμπατριώτη του ποδοσφαιριστή για να γίνει το σημείο αναφοράς της ΑΕΚ. Ο Λάζοβιτς, άλλωστε, δεν είναι ένας κλασικός φορ περιοχής. Είναι ένας αρκετά πολυσύνθετος παίκτης που αποζητά να έχει μεγάλη συμμετοχή και στην ανάπτυξη της ομάδας.

 

Η ιδιαιτερότητά του αυτή τον καθιστά ένα εργαλείο στα χέρια του εκάστοτε προπονητή. Διότι ο Λάζοβιτς πέρα από το να σκοράρει ξέρει πολύ καλά και να δημιουργεί παιχνίδι και προϋποθέσεις για τους συμπαίκτες του.

 

Το έκανε με χαρακτηριστική ευκολία τόσο στην Ολλανδία ως παίκτης των Φέγενορντ, Φίτεσε, Αϊντχόφεν (ειδικά στις δύο τελευταίες όπου είχε σημαντικό ρόλο στην 11άδα) όσο και στη Ρωσία με τη φανέλα της Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης.

 

Ο Λάζοβιτς είναι ένας ποδοσφαιριστής που μπορεί να προσφέρει λύσεις σε όλες τις θέσεις της γραμμής κρούσης. Χρησιμοποιεί και τα δύο πόδια, γεγονός που του δίνει το δικαίωμα να παίζει εξίσου καλά και στις δύο πτέρυγες. Φυσικά, η θέση του βρίσκεται στην κορυφή της επίθεσης, ενώ μπορεί να αγωνιστεί με επιτυχία και ως επιτελικός μέσος ή κρυφός επιθετικός.

 

Το αρνητικό στην περίπτωση του Λάζοβιτς είναι πως η καριέρα του μοιάζει να έχει βαλτώσει. Η θητεία του στη Ζενίτ δεν είχε αίσιο τέλος. Ο Σέρβος τις τελευταίες δύο σεζόν πέρασε... ταλαιπωρίες στην Αγία Πετρούπολη, αφού ο Λουτσιάνο Σπαλέτι δεν τον υπολόγιζε καθόλου. Το δεύτερο μισό της σεζόν 2012-'13 και στο φινάλε της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου ο Λάζοβιτς βρήκε διέξοδο από την απομόνωση της Ζενίτ στη Ροστόφ (για έξι μήνες) και στην αγαπημένη του Παρτίζαν αντίστοιχα.

 

Η επιστροφή του στη Σερβία τον βοήθησε να βγει λίγο από το ποδοσφαιρικό τέλμα. Στην ομάδα της καρδιάς του πήρε ευκαιρίες, πάτησε χορτάρι και έδειξε πως δεν έχει ξεχάσει την τέχνη του γκολ. Σε 8 συμμετοχές έχει καταφέρει να βρει δίχτυα τέσσερις φορές. Η μεγάλη αποχή του από τη δράση, βέβαια, έδειξε να τον επηρεάζει στον τομέα της φυσικής κατάστασης δεδομένου ότι από τα 8 παιχνίδια έγινε ή πέρασε ως αλλαγή στα 7.

 

ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΠΑΟΚ

 

Το όνομα του Ντάνκο Λάζοβιτς δεν είναι άγνωστο στους Έλληνες. Αν είστε από αυτούς που ενημερώνεστε τακτικά για τις εξελίξεις, όλο και κάπου θα έχετε πέσει πάνω του. Τις τελευταίες τρεις μεταγραφικές περιόδους ο Σέρβος επιθετικός ήταν μέσα στους στόχους του ΠΑΟΚ. Αλλά για διάφορους λόγους δεν πάτησε τελικά το πόδι του στη Θεσσαλονίκη.

 

Η ουσιαστική απόπειρα του Δικέφαλου να τον φέρει στην Τούμπα ήταν τον Ιανουάριο του 2013, όταν ο Γκέρμαν Τσιστιακόφ, χρησιμοποιώντας τις διασυνδέσεις του στη Ρωσία, προσπάθησε να εξασφαλίσει την υπογραφή του με τη μορφή δανεισμού από τη Ζενίτ. Ωστόσο η ομάδα της Αγίας Πετρούπολης αρνήθηκε την προοπτική του ΠΑΟΚ και προτίμησε να τον δώσει στη Ροστόφ για να παρακολουθεί από κοντά την πορεία του, θεωρώντας (ορθώς) πως το ρώσικο πρωτάθλημα είναι πιο ανταγωνιστικό.

 

Από εκεί και πέρα, η χρησιμοποίηση του ονόματος του Λάζοβιτς ήταν περισσότερο μεταγραφικό πυροτέχνημα των ΜΜΕ, αφού ο ΠΑΟΚ επί της ουσίας δεν ασχολήθηκε ξανά με τον Σέρβο ποδοσφαιριστή, παρά τις φήμες.

 

 

 

ΑΝΤΑΛΛΑΞΑΝ «ΓΑΛΛΙΚΑ» ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Ο τσακωμός του με τον Χουμπ Στέφενς

 

Θα είχε πάντως ιδιαίτερο ενδιαφέρον αν ερχόταν ο Ντάνκο Λάζοβιτς στον ΠΑΟΚ το περασμένο καλοκαίρι. Κι αυτό γιατί ο Σέρβος επιθετικός είχε έντονο παρελθόν με τον Χουμπ Στέφενς. Τον Νοέμβριο του 2008, κατά τη διάρκεια της βαριάς ήττας της Αϊντχόφεν από τον Άγιαξ (4-1), ο Λάζοβιτς είχε γυρίσει στον πάγκο και είχε βρίσει τον Ολλανδό τεχνικό.

 

Σύμφωνα με τα δημοσιεύματα του Τύπου της χώρας, ο Λάζοβιτς έπιασε στο στόμα του τη μητέρα του Στέφενς, που από Ολλανδός έγινε... Τούρκος. Το επεισόδιο, ωστόσο, δεν είχε συνέχεια. Ο Λάζοβιτς έσπευσε σε κατ' ιδίαν συνάντηση να ζητήσει συγγνώμη από τον Στέφενς και τώρα μιλάει με τα καλύτερα λόγια για την αξία του ως προπονητή και τον χαρακτήρα του.

 

Άλλος... φημισμένος καβγάς του Ντάνκο ήταν εκείνος με τον Σλοβάκο συμπαίκτη του στη Ζενίτ, Τόμας Χούμποτσαν, στον οποίο... όρμηξε σε μία προπόνηση τον Αύγουστο του 2012.

 

 

 

ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΦΟΣΙΩΘΕΙ ΣΤΗ ΖΕΝΙΤ

 

Το τέλος του Ντάνκο από την Εθνική Σερβίας

 

Τον Μάρτιο του 2011, ο Λάζοβιτς πήρε μία απόφαση που προκάλεσε αίσθηση. Σε ηλικία 28 ετών και σε μία από τις καλύτερες περιόδους της καριέρας του επέλεξε να αποσυρθεί από την Εθνική Σερβίας για να αφοσιωθεί στην καριέρα του με τη Ζενίτ.

 

Έτσι, έκλεισε πρόωρα ένας αρκετά πετυχημένος κύκλος εννιά ετών. Το ντεμπούτο του το έκανε το 2002, σε ηλικία 19 ετών, σε ένα φιλικό με αντίπαλο τη Βραζιλία. Το 2006, όταν πια η Σερβία χώρισε με το Μαυροβούνιο, έγινε ο πρώτος σκόρερ της νέας εθνικής ομάδας. Συνολικά, σε 43 εμφανίσεις με τη Σερβία σημείωσε 11 γκολ, ενώ συμμετείχε στο Μουντιάλ της Νοτίου Αφρικής, το 2010.

 

 

 

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΗΣ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΩΝ ΤΟΝΩΝ

 

Οι γυναίκες που τον συμπληρώνουν

 

Η έρευνα γύρω από την προσωπική του ζωή δεν βγάζει τίποτα... πιπεράτο. Ζευγάρι από μικρός με το πρώην μοντέλο Γιοβάνα Κάλετζιτς, παντρεύτηκε κρυφά μαζί της το 2008, όταν αγωνιζόταν στην Αϊντχόφεν. Ο γάμος έγινε κάτω από απόλυτη μυστικότητα και σε στενό οικογενειακό κύκλο με την Γιοβάνα να είναι ήδη τριών μηνών έγκυος στην κόρη τους, την Τζουλιάν.

 

Ο Λάζοβιτς δεν έχει δώσει δικαιώματα, για σχόλια αν και οι πειρασμοί δεν λείπουν. Πριν λίγο καιρό η... ανθυποσελέμπριτι Σάντρα Γιοβάνοβιτς, μια γκρούπι της Παρτιζάν, είχε φροντίσει να του στείλει την καληνύχτα της μέσω Τwitter. Γυμνή μέσα στη μπανιέρα!...

 

 

 

TIPS

 

@ Διατηρεί φιλικές σχέσεις με τον Βλάνταν Ίβιτς από τον καιρό που βρίσκονταν μαζί στην Παρτίζαν.

 

@ Στη λίστα με τους στενούς φίλους του περιλαμβάνεται άλλος ένας Παρτιζάνος, ο Ζβόνιμιρ Βούκιτς.

 

@ Πριν επιστρέψει στην Παρτίζαν είχε προτάσεις από Τουρκία, Κίνα, Καναδά, αλλά προτίμησε να γυρίσει «σπίτι» του».

 

@ Έχει κατακτήσει 2 πρωταθλήματα Σερβίας, 2 πρωταθλήματα Ρωσίας, 1 πρωτάθλημα Ολλανδίας, 1 Κύπελλο Ρωσίας και 1 Σούπερ Καπ Ρωσίας.

 

* Το αφιέρωμα δημοσιεύτηκε στην εφημερίδα Livesport

Link to comment
Share on other sites

Ο Ντραγκαν Τσιριτς ειχε το πιο απελπισμενο βλεμμα ποδοσφαιριστη που εχω δει να παιζει στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

26 συμμετοχες ειχε στην Μπαρτσα Νικο και δεν ηταν τοσο τελευταιος αναπληρωματικος... και οταν πληρωνεις τοσα λεφτα και σε 34 ματς συνολο βαζει 13 γκολ τα μισα με πεναλτυ ... και τρομερα σκαμπανεβασματα αποδοσης ε περιμενεις κατι καλυτερο.

Ο Λαζοβιτς μπορει να βγει 200 φορες καλυτερος δεν το λεω για να τον υποτιμησω απλα θελω να πω οτι οσο μεγαλο ονομα και να ειναι καποιος μπορει να σου βγει πατατα και να σου βγει παιχταρας ο Σκοκο ο χαιτας που τον κοροιδευανε μερικοι τοτε.

Μακαρι να ερθει το ξαναλεω και οτι βγει !

 

Την προηγουμενη χρονια απο αυτη που ηρθε στην ΑΕΚ ειχε 5 συμμετοχες, ολες ως αλλαγη. Αν αυτο δεν λεγεται τελευταιος αναπληρωματικος, τι λεγεται ετσι;

Εβαλε 17 γκολ σε πρωταθλημα και κυπελλο, εστω και τα μισα με πεναλτυ, οκ δεν ειναι και χαλια.

Εγω δεν λεω οτι ο Τσιριτς ηταν παιχταρας, λεω οτι οταν πηγαινεις στα αεροδρομια να υποδειχτεις τον μεσσια, ριξε μια ματια στο βιογραφικο πρωτα. Ουτε οι τιμες που εγραψες πιστευω οτι ισχυαν, εδω μας "περνουσαν" επικοινωνιακα οτι τον αγορασαν στην αρχη.

 

Για μενα παικτες τυπου Τσιριτς, Ντιοπ, Ρε δεν πρεπει να τους υποδεχται κανεις στα αεροδρομια.

 

Παντως κακως πιασαμε αυτη την κουβεντα, δεν συγκρινονται και παλι οι μεταγραφες.

Οι μεταγραφες φαινονται σε μεγαλο βαθμο απο τα λεφτα (χωρις να σημαινει οτι δεν υπαρχουν λαχεια ή θησαυροι-ανθρακες).

 

Προσωπικα (και για να καταλαβεις οτι ουτε εγω πεταω στα συννεφα) την πιθανη μεταγραφη Λαζοβιτς την κατατασσω σε λιγο καλυτερη μοιρα απο εναν Ιλιεφ που πηραμε το 98 και περασε και δεν ακουμπησε. Σε λιγο καλυτερη, ξαναγραφω για να μην με παρεξηγησουν αυτοι που βλεπουν την κινηση με πολυ θετικο ματι ...

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Καλή μεταγραφή για τη Β', δημιουργεί προσδοκίες και μεγαλώνει τα ταβάνια για Α'. Αυτό και τίποτε άλλο κατά την προσωπική μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να κλείσει ο Λάζοβιτς. θα πρόκειται για την πρώτη μεταγραφή επιπέδου Α'.

μόλις διάβασα ότι παίζει δυνατά και για Κοροβέση. άλλη μια καλή μεταγραφή. μπορεί να παίξει στα αριστερά όλη την πλευρά. ωραίος παίκτης.

Edited by agelos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παρά μετριότητες τύπουΚοροβέση θαπροτιμούσα να μου λέγανε κοίτα φέτος θα την βγάλω και με τσουμάγκα και του χρόνου θα βρω αριστερό μπακ σούπερ λιγκ

Link to comment
Share on other sites

με εκεινη την περιπτωση Ντε Μπλασις-Κουρμπελη και Μπακασετα απο ο,τι φαινεται δεν προχωρησε το πραγμα ετσι ? Υπαρχει και προταση 1 μυριου απο Αντερλεχτ για Δε Βλασση...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις δεν θελουμε να ακουμε για οακα Κωστα, αλλα οχι μονο το ακουμε, αλλα το ανεχομαστε τοσα χρονια. Θα γινει πολλ κυριοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Καλα αν δειτε εσεις Λαζοβιτς Γραψτε μου...

 

«Δεν βιάζομαι να κάνω σχέδια για το μέλλον»

 

Ο Ντάνκο Λάζοβιτς με δηλώσεις του στην σερβική «Sport Novosti» τόνισε ότι συναντήθηκε με τον Νίκο Λυμπερόπουλο και συζήτησε το ενδεχόμενο να μετακομίσει στην ΑΕΚ, ωστόσο επεσήμανε ότι δεν βιάζεται να αποφασίσει για το μέλλον του!

 

«Η αλήθεια είναι πως συναντήθηκα με τον Νίκο Λυμπερόπουλο μετά το τελευταίο παιχνίδι μας, καθίσαμε σε ένα εστιατόριο της πόλης και μιλήσαμε για τα πλάνα μου, το τι θέλω, την ΑΕΚ και αν ταιριάζουν οι φιλοδοξίες μας. Δεν ξέρω αν θα υπάρξει συμφωνία, γιατί δεν γνωρίζω αν η ΑΕΚ μπορεί να καλύψει το οικονομικό σκέλος. Ο Νίκος Λυμπερόπουλος μού παρουσίασε ένα πλάνο και η ΑΕΚ έχει μεγάλες φιλοδοξίες για τη δημιουργία ομάδας για να επιστρέψει δυνατή στη μεγάλη κατηγορία» είπε ο ποδοσφαιριστής και συνέχισε:

 

«Η ΑΕΚ έχει μεγάλη παράδοση και η νέα της διοίκηση έχει αποφασίσει να την ξαναφέρει εκεί που ήταν. Είναι σίγουρα μια μεγάλη ομάδα και δεν μπορώ να πω πως δεν με ενδιαφέρει. Όμως η ζωή με έχει διδάξει ότι από το ενδιαφέρον μέχρι την ολοκλήρωση μιας μεταγραφής υπάρχει μεγάλη απόσταση, και δεν βιάζομαι να κάνω σχέδια για το μέλλον. Απλά αφήνω τα πράγματα να πάρουν τον δρόμο τους, όποιος κι αν είναι αυτός. Δεν έχει επικοινωνήσει ξανά κάποιος από την ΑΕΚ μαζί μου. Ποιος ξέρει, ίσως τελικά να μείνω στην Παρτιζάν και δεν θα έχω πρόβλημα με αυτό».

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×