Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ
11 minutes ago, firebird said:

Είναι ξεκάθαρο ότι ο Μελ δεν ενδιαφέρεται για τα εισιτήρια. Από πέρσι το γράφουμε. Ούτε τρελά λεφτά θα βγάλει από 2 χρονιές με 5k παραπάνω μέσο όρο (συγκριτικά με άλλα έσοδα που έχει φέρει και συνεχίζει να φέρνει η ομάδα), ούτε έχει κανένα άγχος ότι θα χάσει τους πελάτες γιατί όταν γίνει το γήπεδο θα γεμίσει για 1-2 χρόνια by default. Συνεπώς το να κρίνουμε τα εισιτήρια σαν ένδειξη αποτυχίας της διοίκησης είναι άτοπο. Ούτε στόχο το έχει βάλει, ούτε κάνει καμιά μεγάλη προσπάθεια να τον φέρει. Ο γαύρος (αμέσως μετά) την πιο επιτυχημένη περίοδο της ιστορίας του έχει σχεδόν μισή τιμή στα διαρκείας του από εμάς.

 

Δεν ξέρω τι λες. Ο άνθρωπος έχει πει 10-15Μ για το γήπεδο και από κει και πέρα ότι έσοδα έχει η ομάδα. Πέρσι αποφάσισε και ότι τα έσοδα της ομάδας από το CL θα πάνε στο γήπεδο για να μην χρειαστεί δανεισμός.
Ποιος έγραψε κάτι άλλο; Ποιος παρουσίασε εδώ μέσα οτιδήποτε ως αγορά τίγρη ή είπε ότι έχει βάλει από την τσέπη του (πέρα από το άτοκο δάνειο πριν 2 χρόνια);

Εγώ πάλι λέω να το παρατήσουμε το γήπεδο. Ποιος ζει ποιος πεθαίνει μέχρι το 2028 που θα πάρει μέχρι να τελειώσει.

Εχει ειπωθει δεκαδες φορες ως επιτευγματα τιγρη η αγορα προπονητικου εκτασης γραφεια κτλ απο την τσεπη του....ως αντιπαραθεση σε αυτους που λενε οτι δεν εβαλε ουτε μισο ευρω. Αν θες θα μου παρει χρονο αλλα θα βρω πολλα ποστ.

Παντως οχι να μην το παρατησουμε το γηπεδο αφου 20/21 θα μπουμε. Ε τωρα για 1,5 χρονο οκ θα κανουμε υπομονη.

Παντως οτι εσοδα βγαζει η ομαδα να τα ξοδευει αλλου ΧΩΡΙΣ να εχει εστω ενα ολοκληρωμενο ροστερ με ελειψεις σε βασικες θεσεις μενοντας εξω απο την διεκδικηση πρωταθληματος μετα 2 μηνες χανοντας μελοντικα εσοδα απο ΤΣΛ οπως τα φετινα δεν το λες και εξυπναδα...

Απλα 1 χρονια χρειαστηκε τα τσλ εσοδα τα πηρε οπως τα πηρε τωρα στα @@ του.....σιγα μην ρισκαρει 10 να παρει 20 οταν κοιμηθηκε ο θεος και με 5 πηρε 25

Στα εξοδα 21εκ βαζει μεσα και τα 3.5εκ στο προπονητικο? Δηλαδη εμεινε η ομαδα χωρις εξτρεμ κτλ και πηγε και ξοδεψε 3.5εκ στο προπονητικο? Ηταν σωστη χρονικη στιγμη οταν χτιζεις ενα γηπεδο ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ να πας να χαλας τοσα λεφτα για προπονητικο γραφεια κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
9 minutes ago, firebird said:

Ούτε τρελά λεφτά θα βγάλει από 2 χρονιές με 5k παραπάνω μέσο όρο (συγκριτικά με άλλα έσοδα που έχει φέρει και συνεχίζει να φέρνει η ομάδα), ούτε έχει κανένα άγχος ότι θα χάσει τους πελάτες γιατί όταν γίνει το γήπεδο θα γεμίσει για 1-2 χρόνια by default. Συνεπώς το να κρίνουμε τα εισιτήρια σαν ένδειξη αποτυχίας της διοίκησης είναι άτοπο.

Άτοπο όπου ο κόσμος έχει ξενερώσει με Τίγρη και όπως λειτουργεί και για αυτό δεν πατάει κανείς στο γήπεδο (άρα στα μάτια μου η διοίκηση δεν έφτιαξε νέους πελάτες, δεν έκανε την ομάδα μεγαλύτερη από ότι ήταν πριν 5 χρόνια, άρα όχι η καλύτερη διοίκηση των τελευταίων 25 ετών), ενώ είναι λογικό και στάνταρ ότι το γήπεδο θα είναι γεμάτο για 2 χρονιές με αυτή την πολιτική που ακολουθεί ο Τίγρης.....
Θα πάνε όσοι ζήσανε την ΝΦ 2-3 φορές για να θυμηθούν όταν ήταν νέοι, θα ξεκαυλώσουν και αυτό ήταν, αν δεν αλλάξει πολιτική ο Τίγρης.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Εχει ειπωθει δεκαδες φορες ως επιτευγματα τιγρη η αγορα προπονητικου εκτασης γραφεια κτλ απο την τσεπη του....ως αντιπαραθεση σε αυτους που λενε οτι δεν εβαλε ουτε μισο ευρω. Αν θες θα μου παρει χρονο αλλα θα βρω πολλα ποστ.

Παντως οχι να μην το παρατησουμε το γηπεδο αφου 20/21 θα μπουμε. Ε τωρα για 1,5 χρονο οκ θα κανουμε υπομονη.

Παντως οτι εσοδα βγαζει η ομαδα να τα ξοδευει αλλου ΧΩΡΙΣ να εχει εστω ενα ολοκληρωμενο ροστερ με ελειψεις σε βασικες θεσεις μενοντας εξω απο την διεκδικηση πρωταθληματος μετα 2 μηνες χανοντας μελοντικα εσοδα απο ΤΣΛ οπως τα φετινα δεν το λες και εξυπναδα...

Απλα 1 χρονια χρειαστηκε τα τσλ εσοδα τα πηρε οπως τα πηρε τωρα στα @@ του.....σιγα μην ρισκαρει 10 να παρει 20 οταν κοιμηθηκε ο θεος και με 5 πηρε 25

Πάντως θα είχε ενδιαφέρον κάποια μέρα να συζητήσουμε πως και δεν κατάφεραν να φτιάξουν γήπεδο, προπονητικό, γραφεία και προηγούμενες διοικήσεις οι οποίες και σε καλύτερες για την χώρα συνθήκες δραστηριοποιούνταν αλλά και ευκολότερο να παίξεις στο CL ήταν, εφόσον είναι τόσο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

Πάντως θα είχε ενδιαφέρον κάποια μέρα να συζητήσουμε πως και δεν κατάφεραν να φτιάξουν γήπεδο, προπονητικό, γραφεία και προηγούμενες διοικήσεις οι οποίες και σε καλύτερες για την χώρα συνθήκες δραστηριοποιούνταν αλλά και ευκολότερο να παίξεις στο CL ήταν, εφόσον είναι τόσο εύκολο.

Καλα το προπονητικο δεν το εκανε ο Μελ μην τρελαθουμε ο Νοτιας το εκανε.

Σε ρωταω. Οταν δεν εχεις λεφτα και εισαι στην ζητιανια για το γηπεδο πας και χαλας 5εκ για προπονητικο γραφεια κτλ αφηνοντας ταυτοχρονα την ομαδα σου χωρις βασικους παιχτες?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Καλα το προπονητικο δεν το εκανε ο Μελ μην τρελαθουμε ο Νοτιας το εκανε.

Ναι και ο Μελισσανίδης το αγόρασε για λογαριασμό της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Εχει ειπωθει δεκαδες φορες ως επιτευγματα τιγρη η αγορα προπονητικου εκτασης γραφεια κτλ απο την τσεπη του....ως αντιπαραθεση σε αυτους που λενε οτι δεν εβαλε ουτε μισο ευρω. Αν θες θα μου παρει χρονο αλλα θα βρω πολλα ποστ.

Παντως οχι να μην το παρατησουμε το γηπεδο αφου 20/21 θα μπουμε. Ε τωρα για 1,5 χρονο οκ θα κανουμε υπομονη.

Παντως οτι εσοδα βγαζει η ομαδα να τα ξοδευει αλλου ΧΩΡΙΣ να εχει εστω ενα ολοκληρωμενο ροστερ με ελειψεις σε βασικες θεσεις μενοντας εξω απο την διεκδικηση πρωταθληματος μετα 2 μηνες χανοντας μελοντικα εσοδα απο ΤΣΛ οπως τα φετινα δεν το λες και εξυπναδα...

Απλα 1 χρονια χρειαστηκε τα τσλ εσοδα τα πηρε οπως τα πηρε τωρα στα @@ του.....σιγα μην ρισκαρει 10 να παρει 20 οταν κοιμηθηκε ο θεος και με 5 πηρε 25

Δεν διάβαζα πριν από πέρσι, οπότε δεν ξέρω τι γραφόταν. Όσο διαβάζω όμως δεν θυμάμαι να έχει ειπωθεί κάπου κάτι τέτοιο. Για να το λες σε πιστεύω, και όποιος το έγραψε έκανε λάθος.

Από κει και πέρα, έχω γράψει αρκετές φορές: το αν είναι εξυπνάδα ή όχι θα φανεί σε βάθος χρόνου. Αν σε 10 χρόνια έχεις γήπεδο αλλά η ομάδα είναι χάλια, προφανώς δεν ήταν εξυπνάδα. Αν πάλι κάνεις σταθερά πρωταθλητισμό και παίρνεις τίτλους, ενώ ταυτόχρονα είσαι στο γήπεδο, μάλλον είναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, Bukowski said:

Ναι και ο Μελισσανίδης το αγόρασε για λογαριασμό της ΑΕΚ.

Ηταν αναγκη τωρα ?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, firebird said:

Δεν διάβαζα πριν από πέρσι, οπότε δεν ξέρω τι γραφόταν. Όσο διαβάζω όμως δεν θυμάμαι να έχει ειπωθεί κάπου κάτι τέτοιο. Για να το λες σε πιστεύω, και όποιος το έγραψε έκανε λάθος.

Από κει και πέρα, έχω γράψει αρκετές φορές: το αν είναι εξυπνάδα ή όχι θα φανεί σε βάθος χρόνου. Αν σε 10 χρόνια έχεις γήπεδο αλλά η ομάδα είναι χάλια, προφανώς δεν ήταν εξυπνάδα. Αν πάλι κάνεις σταθερά πρωταθλητισμό και παίρνεις τίτλους, ενώ ταυτόχρονα είσαι στο γήπεδο, μάλλον είναι.

Οποιος το εχει γραψει οτι το προπονητικο και το χωραφι αγοραστηκε με λεφτα του Τιγρη και οχι απο τα εσοδα της ομαδας ας βγει να το πει μονος του. Οτι εχει ειπωθει εχει ειπωθει και οχι πριν 2 χρονια φετος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ηταν αναγκη τωρα ?

Ε τώρα βγήκε σε πλειστηριασμό από τις τράπεζες.

Εκτός αν ελέγχει ΚΑΙ το τραπεζικό σύστημα ο Τίγραρος και το έστησε ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, firebird said:

Δεν ξέρω τι εννοείς να μεταλλαχτεί. Αυτό που θυμάμαι εγώ από την ΑΕΚ από όταν άρχισα να βλέπω έχει μεταλλαχτεί ήδη κυρίως από την περίοδο 2003-04 μέχρι την πεσάδα. Τώρα προσπαθούμε να το επαναφέρουμε και γι'αυτό και επιμένω στις συζητήσεις με τον Μάγο ότι το κυριότερο είναι να κάνουμε πρωταθλητισμό ακόμα και με πονόματο γιατί το έχουμε κάνει 4 φορές τα τελευταία 15 χρόνια (πολλά από αυτά βέβαια δεν γινόταν να κάνεις πραγματικό πρωταθλητισμό και να ήθελες/μπορούσες). 

Για το άλλο που λες, το καταλαβαίνω είναι άδικος ο τρόπος που το παρουσιάζεις. Ούτε άσχημα σε έχει πάει αγωνιστικά (υποθέτωντας ότι περνάμε Λαμία, στην 5ετία έχεις 1 ή 2 κύπελλα, 2 ή 3 τελικούς κυπέλλου, 1 πρωτάθλημα, 1 πρόκριση στους 32 του Europa και 1 συμμετοχή στους ομίλους του CL. Δεν είναι και πολλές οι πιο επιτυχημένες 5ετίες μας στην ιστορία μας) και περνάς στο ντουκου το γήπεδο και τα λοιπά facilities που φτιάχνονται. Δεν ξέρω αν περίμενες δυναστείες και 7ετιές με κυριαρχία σαν τους γαύρους, αλλά αντικειμενικά η 5ετια είναι από τις πολύ καλές μας αν συνυπολογίσεις όλο το πακέτο.

Τέλος, προφανώς με τον Μπάρλο δεν μπορεί να συγκριθεί αλλά κατά καιρούς συγκρίνεται εδώ μέσα με τον Αδαμίδη και τον Δημητρέλο. Γι'αυτό και προσωπικά ενώ δεν έχω καμιά καύλα με τον Μελ και ούτε τον θεωρώ κανένα τρελό πρόεδρο, έχω καταλήξει να φαίνομαι σαν να έχω αφίσα του στο δωμάτιό μου.

Να μεταλλαχτει εννοω απο αυτο που πιστεψαμε καποιοι οτι ειναι/μπορει να μεινει στα 90s.

Για μενα τελευταια σωστη αγωνιστικα ΑΕΚ ειδαμε το 2002/03 και στη  συνεχεια 2007/08 και 2017/18. Μαζι με την πεσαδα το θεωρω τρελο καταντημα, γιατι η πεσαδα δεν διαγραφεται (ως ευθυνη ολου του οργανισμου εννοω). Οπως και να εχει εχω γραψει απειρες φορες οτι κι εγω πρωταθλητισμο ζηταω. Και παντως δεν τον βλεπω στα 3/4 επι Μελισσανιδη.

Θεωρω οτι θα ηταν αδικο αυτο που λεω, αν δεν ηταν ο μονος την τελευταια 15ετια που διοικει χωρις χρεη, αν δεν ειχε κανει αντιπολιτευση μιλωντας για γενναιες επενδυσεις κλπ μπουρδες, αν δεν θεωρουσα οτι τα περσινα εγιναν απο τρομερη συμπτωση πολλων πραγματων, αν δεν ειχε την οικονομικη δυνατοτητα να κοντραρει λιγο οικονομικα τους αλλους 2, αν διοικουσε σαν ανθρωπος κι οχι σαν κατσαπλιας κι αν μου εδινε την εντυπωση οτι θελει διακαως την ΑΕΚ πρωτη.

Κι εγω εχω καταληξει να φαινομαι οτι βλεπω φωτο του και την φτυνω, ενω δεν ισχυει, ενω αλλα γραφω αλλα διαβαζονται κλπ. Πολλες φορες εχω γραψει οτι στο γηπεδο του βγαζω το καπελο και τον ευγνωμωνω σε αυτο τι κομματι, εστω κι αν εχω ενστασεις για την 25αρα φετος. Επισης του πιστωνω αυτα που καταφερε, απλα ειχα πολυ περισσοτερες απαιτησεις.

Προσωπικα δεν θεωρω μετρο συγκρισης τιν Αδαμιδη (για αυτο συχνα τον αναφερω ως υπερβολη για να διακωμωδησω την φαση του) γιατι δεν θεωρω την ΑΕΚ Λεβαδειακο. Μετρο συγκρισης θεωρω τον Σαββιδη και τον Μαρινακη. Και οκ φτιαχνει γηπεδο, το λεμε και το ξαναλεμε, αλλα στα της ομαδας θεωρω οτι οι αλλοι 2 τον εχουν και οτι το περσινο ηταν μια παρενθεση.

Αυτα. Ειπαμε οτι δεν θα συμφωνησουμε ολοι ποτέ σε καποια πραγματα γιατι ειναι θεμα απαιτησεων και ποσο νερο βαζει ο καθενας στο κρασι του. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, Bukowski said:

Ε τώρα βγήκε σε πλειστηριασμό από τις τράπεζες.

Εκτός αν ελέγχει ΚΑΙ το τραπεζικό σύστημα ο Τίγραρος και το έστησε ο ίδιος.

Quote

Σε συμφωνία με τον Νίκο Νοτιά για την αγορά του προπονητικού κέντρου της ομάδας στα Σπάτα, προχώρησε ο Δημήτρης Μελισσανίδης έναντι του ποσού των 10 εκατ. ευρώ.

Εξ’ ολοκλήρου στην ΑΕΚ θα ανήκει πλέον το προπονητικό κέντρο στα Σπάτα. Σύμφωνα με δημοσίευμα της εφημερίδας “Ώρα των Σπορ“, οι δύο Έλληνες επιχειρηματίες ήρθαν σε πλήρη συμφωνία ώστε οι δύο εταιρείες στις οποίες ανήκε το προπονητικό μετά την κατασκευή του από τον Νίκο Νοτιά, να περάσουν στην ΑΕΚ, με τον Δημήτρη Μελισσανίδη να πληρώνει ένα ποσό κοντά στα 10 εκατ. ευρώ.

Αυτό που αξίζει να σημειωθεί είναι πως στόχος του διοικητικού ηγέτη της Ένωσης, είναι η επέκταση του προπονητικού κέντρου και η δημιουργία περισσότερων εγκαταστάσεων για τις ακαδημίες του συλλόγου.

Για το χωραφι μιλας η για το προπονητικο? Ποτε βγηκε σε πλειστηριασμο το προπονητικο στα Σπατα απο τις τραπεζες?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παντως πως παντα τα μεταγραφικα της ομαδας καταληγουν στα ακινητα και στις αγορες Μελισσανιδη γης και τσιμεντου ειναι ενα μυστηριο....

Μπουκο σε ρωταω ξεκαθαρα. Ποσα κατα την γνωμη σου εχει βαλει και που ο Μελισσανιδης απο την τσεπη του απο την μερα που ηρθε? Οχι απο εσοδα. Απο την τσεπη του εκτος εσοδων και της διευκολυνσης με το ατοκο.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Καλα το προπονητικο δεν το εκανε ο Μελ μην τρελαθουμε ο Νοτιας το εκανε.

Σε ρωταω. Οταν δεν εχεις λεφτα και εισαι στην ζητιανια για το γηπεδο πας και χαλας 5εκ για προπονητικο γραφεια κτλ αφηνοντας ταυτοχρονα την ομαδα σου χωρις βασικους παιχτες?

 

Ενω εφτιαξε γραφεια. Με ενοικιο.

Τα οικονομικα απο τσεπης τα ειπαμε, τσαμπα κουραζεστε. 10 με 15 και μηδεν, κατα δηλωση του παντα. Και οι δηλωσεις πιανουν  παντα την καλυτερη περιπτωση για αυτον που τις κανει/που "υποσχεται".

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω επαναλαμβανομαστε σε αυτά που συζητάμε . Είναι γνωστα κάποια πράγματα για το μελ με βάση τις προτεραιότητες του , τη ποδοσφαιρική λογική του , το βάρος στις επενδύσεις σε υποδομές και όχι σε στελέχη και αθλητές που τους θεωρεί όλους αναλώσιμους και θέλει τους <<βολικους>> . Εμενα το μόνο που με ενδιαφέρει εκτός του αγωνιστικού είναι τα ιδιοκτησιακά των εγκαταστάσεων από γήπεδο και προπονητικό μέχρι κτήριο ΕΡΑ . 

Link to comment
Share on other sites

Και τι να συζητησουμε οι καψεροι? Για τον Καιπερς?

Δεν υπαρχει αντικειμενο, μονο 2-3 ματς κυπελλου και το γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nikos said:

Προσωπικα δεν θεωρω μετρο συγκρισης τιν Αδαμιδη (για αυτο συχνα τον αναφερω ως υπερβολη για να διακωμωδησω την φαση του) γιατι δεν θεωρω την ΑΕΚ Λεβαδειακο. Μετρο συγκρισης θεωρω τον Σαββιδη και τον Μαρινακη. Και οκ φτιαχνει γηπεδο, το λεμε και το ξαναλεμε, αλλα στα της ομαδας θεωρω οτι οι αλλοι 2 τον εχουν και οτι το περσινο ηταν μια παρενθεση.

Αυτό καλό είναι να το δούμε αργότερα. Ο Μαρινάκης από όταν έπεσε το σύστημα δεν έχει πάρει τίτλο ενώ πέρσι έφτιαξε ομάδα τσίρκο και φέτος (όπως και εμείς) δεν έκανε πρωταθλητισμό.
Ο τσετσένος από την άλλη ως τώρα είναι με 2 κύπελλα και 1 πρωτάθλημα και άρα αν πάρουμε το φετινό κύπελλο είμαστε στα ίδια, ενώ το 1 από τα 2 κύπελλα το πήρε με πιστολιά.

Όταν και οι 3 θα φύγουν, θα μπορούμε αντικειμενικά να δούμε τι κατάφερε ο καθένας τους (για την όρκα θα υπάρχει πάντα ο αστερίσκος της παράγκας μέχρι πέρσι) όπως και σε τι κατάσταση παρέλαβαν και παρέδωσαν την ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

Νομίζω επαναλαμβανομαστε σε αυτά που συζητάμε . Είναι γνωστα κάποια πράγματα για το μελ με βάση τις προτεραιότητες του , τη ποδοσφαιρική λογική του , το βάρος στις επενδύσεις σε υποδομές και όχι σε στελέχη και αθλητές που τους θεωρεί όλους αναλώσιμους και θέλει τους <<βολικους>> . Εμενα το μόνο που με ενδιαφέρει εκτός του αγωνιστικού είναι τα ιδιοκτησιακά των εγκαταστάσεων από γήπεδο και προπονητικό μέχρι κτήριο ΕΡΑ . 

Κάτι μου λέει ότι τουλαχιστον μέχρι τα εγκαίνια της αγιασοφιας θα επαναλαμβανομαστε.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Και τι να συζητησουμε οι καψεροι? Για τον Καιπερς?

Δεν υπαρχει αντικειμενο, μονο 2-3 ματς κυπελλου και το γηπεδο.

Πλησιάζουν οι εκλογές, θα συζητάμε στο τοπικ για την ελληνική πολιτική. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Για το χωραφι μιλας η για το προπονητικο? Ποτε βγηκε σε πλειστηριασμο το προπονητικο στα Σπατα απο τις τραπεζες?

 

aek.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

 

aek.jpg

Καλα πως απο το 2016 εμφανιζεται οτι το αγορασε 10εκ και τον απριλιο του 2018 ακομα ΘΑ το αγορασει με τιμη εκινησης 500κ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ γνωστό ότι αγοράστηκαν μέσω πλειστηριασμού τα Σπάτα από ΔΜ με συνολικό ποσό ( βγήκε σε διάφορα κομμάτια ) 3,3 εκ αν θυμάμαι καλά ( ας το ψάξει κάποιος .

Επαναλαμβάνω με βάση την ιστορία ( Παιανία , αελ Αρίνα και καραιταβλι ) ποιο πολλή ενδιαφέρων έχει το ιδιοκτησιακό . Πάντως με βάση διαφόρων κουβεντων του Μελ φαίνεται ότι θέλει να τα αφήσει προίκα στο σύλλογο αλλά φτάνει να δούμε το πώς , σε ποιόν και το πότε . 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, AG21 said:

Οκ γνωστό ότι αγοράστηκαν μέσω πλειστηριασμού τα Σπάτα από ΔΜ με συνολικό ποσό ( βγήκε σε διάφορα κομμάτια ) 3,3 εκ αν θυμάμαι καλά ( ας το ψάξει κάποιος .

Επαναλαμβάνω με βάση την ιστορία ( Παιανία , αελ Αρίνα και καραιταβλι ) ποιο πολλή ενδιαφέρων έχει το ιδιοκτησιακό . Πάντως με βάση διαφόρων κουβεντων του Μελ φαίνεται ότι θέλει να τα αφήσει προίκα στο σύλλογο αλλά φτάνει να δούμε το πώς , σε ποιόν και το πότε . 

τα 3.5 τα εδωσε απο την τσεπη του η απο τα εσοδα της ομαδας που τα υπολογισε ο Μπουκο? Ρε με εχετε μπερδεψει

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Καλα πως απο το 2016 εμφανιζεται οτι το αγορασε 10εκ και τον απριλιο του 2018 ακομα ΘΑ το αγορασει με τιμη εκινησης 500κ?

Εντάξει με τη σύμφωνη γνώμη και του νοτιά μπιστολιασαν την τράπεζα και το αγόρασε στο 50% του υπόλοιπου του δάνειο . Κάτι παρόμοιο που πιθανών να γίνει με το γαύρο και το καραιταβλι . 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Εδω διαβαζω για ΔΩΡΕΑ Μελισσανιδη τα Σπατα και μετα διαβαζω οτι τα 3.5 αφαιρεθηκαν απο τα εσοδα της ομαδας τι γινεται?

Quote

Δωρεά Μελισσανίδη στην ΑΕΚ το προπονητικό κέντρο στα Σπάτα

Ο διοικητικός ηγέτης της Ένωσης αγόρασε το ακίνητο

Ένα από τα πιο σημαντικά γεγονότα στην ιστορία της ΑΕΚ ολοκληρώθηκε σήμερα, καθώς σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες που επικαλείται η ιστοσελίδα gazzetta.gr, o Δημήτρης Μελισσανίδης αγόρασε το προπονητικό κέντρο στα Σπάτα.

Το ακίνητο αναμενόταν να βγει σε πλειστηριασμό σήμερα, 4 Ιουλίου, λόγω χρεών της ιδιοκτήτριας εταιρίας. Ο Δημήτρης Μελισσανίδης φυσικά συμμετείχε στη διαδικασία και κατάφερε να ολοκληρώσει την αγορά του προπονητικού κέντρου, το οποίο κάνει δωρεά στην Ένωση, ώστε να ανήκει εξ ολοκλήρου σε αυτήν.

Όσον αφορά το τελικό ποσό που χρειάστηκε για την αγορά των εγκαταστάσεων, αυτό εκτιμάται γύρω στα 3,5 εκατομμύρια ευρώ.

Αυτή η εξέλιξη είναι φυσικά πολύ σημαντική για τον σύλλογο, στον οποίο πλέον ανήκει στο 100% ένα σύγχρονο προπονητικό κέντρο, όπου τα τελευταία χρόνια έχουν γίνει μεγάλες επενδύσεις προκειμένου οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ να προπονούνται υπό τις καλύτερες συνθήκες.

Σημειώνεται ότι εκτός από την αγορά του προπονητικού κέντρου, ο Δημήτρης Μελισσανίδης θα προχωρήσει σε περαιτέρω βελτίωση των εγκαταστάσεων καθώς και στην εξάπλωσή τους, δημιουργώντας έτσι μια μικρή «κιτρινόμαυρη» πολιτεία. Κι αυτό γιατί μαζί αποκτήθηκαν από τον διοικητικό ηγέτη της Ένωσης και επιπλέον 70 στρέμματα γης, όπου προβλέπεται να κατασκευαστούν νέα γήπεδα και ξενώνες.

Το ρεπορτάζ επιβεβαιώθηκε σε απόλυτο βαθμό και από την πλευρά της ΠΑΕ ΑΕΚ

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×