Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Τελικα αυτη την στιγμη που μιλαμε ξερει κανεις σιγουρα που ανηκει το προπονητικο? Οχι για μετα. Για τωρα λεω.

εγώ θα έβαζα στοίχημα ότι ανοίκει σε εταιρεία συμφερόντων μελισσανίδη π.χ. κτίτωρ  που τους ανοίκει και το κτήριο της έρα και γύρο οικόπεδα άλλα για να μην το μπερδεύουμε ανοίκει ουσιαστικά στο μελισσανίδη . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, firebird said:

Στον Μελισσανίδη, το είπαμε.

Και κλεινω με τελευταια ερωτηση.

Στον υπολογισμο μπουκο που εβγαλε τα 3.5 για προπονητικο εφοσον δεν τα πηρε απο εσοδα αλλα απο τσεπη....που ειναι τα λεφτα Μπουκο?:D Πρεπει να βρεις τα 3.5 που υπολογισες ως εξοδο που πηγαν και γιατι δεν τα εδωσε απο τα εσοδα για μεταγραφες.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AG21 said:

έτσι δεν βρίσκω και εγώ κάτι μεμπτό . το θέμα με το ένα ή το άλλο τρόπο κάποια στιγμή να ανοίκει στην παε και το ίδιο ισχύει για της άλλες εγκαταστάσεις με την ερασιτεχνική με την υποσημείωση ότι για το γήπεδο πρέπει να κάνει απόσβεση των χρημάτων που θα βάλει και να έχει κέρδοι και η παε . 

Προφανώς αυτό πρέπει να γίνει.

Πάντως σχετικά με το γήπεδο, αν το έχω καταλάβει καλά, με βάση τον νέο νόμο η ΠΑΕ θα έχει ποσοστό από το ίδιο το γήπεδο (αφού θα πάνε εκεί τα λεφτά του CL) οπότε φαντάζομαι μεγάλο ποσοστό από τα έσοδα του γηπέδου συνόλικά θα πηγαίνουν έτσι κι αλλιώς στην ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Και κλεινω με τελευταια ερωτηση.

 Στον υπολογισμο μπουκο που εβγαλε τα 3.5 για προπονητικο εφοσον δεν τα πηρε απο εσοδα αλλα απο τσεπη....που ειναι τα λεφτα Μπουκο?:D Πρεπει να βρεις τα 3.5 που υπολογισες ως εξοδο που πηγαν και γιατι δεν τα εδωσε απο τα εσοδα για μεταγραφες.

Τα κρατάει για να το αγοράσει το προπονητικό η ΠΑΕ (από εκείνον).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AG21 said:

Ρε Νίκο δεν μίλησα για δωρεά πουθενά άλλα για μελλοντική χρήση του στο ιδιοκτησιακό της παε . γιατί να το κάνει δωρεά προπονητικό αξίας 10+ εκ ? ενώ μπορεί απλά να το παραχωρεί και να το κρατάει στο όνομα του ή στην εταιρεία του  . Έτσι θα φαίνεται ( δωρεά) άλλα δεν θα είναι . 

 

 

 

Οκ, προφανως μπερδευτηκα, περιπου ολοι τα ιδια λεμε τοτε.

Ας πουμε λοιπον οτι ο Μελισσανιδης θα διευκολυνει την ΠΑΕ ωστε να γινει η επεκταση του προπονητικου. 

Να ρωτηξω ομως και κατι αλλο μιας και πιασαμε το προπονητικο σε λαθος τοπικ? 

Με τον Νοτια τι γινεται, εχει καταλαβει κανεις? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, firebird said:

Προφανώς αυτό πρέπει να γίνει.

Πάντως σχετικά με το γήπεδο, αν το έχω καταλάβει καλά, με βάση τον νέο νόμο η ΠΑΕ θα έχει ποσοστό από το ίδιο το γήπεδο (αφού θα πάνε εκεί τα λεφτά του CL) οπότε φαντάζομαι μεγάλο ποσοστό από τα έσοδα του γηπέδου συνόλικά θα πηγαίνουν έτσι κι αλλιώς στην ΠΑΕ.

μπερδεμένο και αυτό αφού το γήπεδο θα ανοίκει στην ερασιτεχνική αφού η περιφέρεια ακύρωσε το παραχωρητήριο ώστε να δώσει τα 20εκ . Να δούμε τι φόρμουλα θα γίνει εκεί ? Μακροχρόνια 49ετη μίσθωση με προπληρωμένα ενοίκια για γήπεδο- μπουτίκ και σουίτες ?  Όπως και να έχει πλέον η έρα είναι υποχρεωμένη με το κτήριο . 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, firebird said:

Τα κρατάει για να το αγοράσει το προπονητικό η ΠΑΕ (από εκείνον).

Αυτο εχει βαση. Το πιστευω. Απλα τελικα ρε παιδια στην ουσια δεν βαζει κατι απο την τσεπη του που δεν θα παρει πισω με τον εναν η τον αλλον τροπο....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Οκ, προφανως μπερδευτηκα, περιπου ολοι τα ιδια λεμε τοτε.

Ας πουμε λοιπον οτι ο Μελισσανιδης θα διευκολυνει την ΠΑΕ ωστε να γινει η επεκταση του προπονητικου. 

Να ρωτηξω ομως και κατι αλλο μιας και πιασαμε το προπονητικο σε λαθος τοπικ? 

Με τον Νοτια τι γινεται, εχει καταλαβει κανεις? 

εγώ όπως το βλέπω ο Νοτιάς συμφώνησε με μελ και παράτησε το δάνειο ώστε να έρθει πιο φθηνά στο μελ και ο ίδιος να απαλλακτεί απο μια κακή επένδυση .Πιθανών να υπάρχει και κάποιο άλλο άγνωστο ώφελος νοτιά . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Αυτο εχει βαση. Το πιστευω. Απλα τελικα ρε παιδια στην ουσια δεν βαζει κατι απο την τσεπη του που δεν θα παρει πισω με τον εναν η τον αλλον τροπο....

Μα αυτό δεν λέμε εδώ και τόσες σελίδες; 10-15Μ για το γήπεδο και τίποτα άλλο. Το έχει δηλώσει ο άνθρωπος. Από κει και πέρα, η οικονομική συνεισφορά του είναι να δίνει δάνεια (είτε κανονικά είτε διευκολύνσεις όπως με το προπονητικό).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

εγώ όπως το βλέπω ο Νοτιάς συμφώνησε με μελ και παράτησε το δάνειο ώστε να έρθει πιο φθηνά στο μελ και ο ίδιος να απαλλακτεί απο μια κακή επένδυση .

Αυτό + να γλυτώσει εντελώς από την ΑΕΚ γιατί για τον ίδιο μόνο φθορά πρέπει να του προξένησε από όταν εξαφανίστηκαν όλοι οι άλλοι.
 

4 minutes ago, AG21 said:

μπερδεμένο και αυτό αφού το γήπεδο θα ανοίκει στην ερασιτεχνική αφού η περιφέρεια ακύρωσε το παραχωρητήριο ώστε να δώσει τα 20εκ . Να δούμε τι φόρμουλα θα γίνει εκεί ? Μακροχρόνια 49εκτων μίσθωση με προπληρωμένα ενοίκια για γήπεδο- μπουτίκ και σουίτες ?  Όπως και να έχει πλέον η έρα είναι υποχρεωμένη με το κτήριο . 

Hold on γιατί κάτι έχω χάσει. Δεν ισχύει/θα ισχύσει ο νόμος που λέει ότι μπορεί να βάλει λεφτά η ΠΑΕ για να πάρει μέρος του γηπέδου;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, firebird said:


 

Hold on γιατί κάτι έχω χάσει. Δεν ισχύει/θα ισχύσει ο νόμος που λέει ότι μπορεί να βάλει λεφτά η ΠΑΕ για να πάρει μέρος του γηπέδου;

ισχύει άλλα είναι λίγο μπλεγμένο λόγο ότι το γήπεδο θα ανοίκει στην ερασιτεχνική . Δεν μπορώ να φανταστώ τι φόρμουλα θα βρούνε . 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Αυτο εχει βαση. Το πιστευω. Απλα τελικα ρε παιδια στην ουσια δεν βαζει κατι απο την τσεπη του που δεν θα παρει πισω με τον εναν η τον αλλον τροπο....

Δεν ειναι αυτο το προβλημα Χαμπε, ολοι επενδυση κανουν, δεν κανει κανεις δωρεες. Ολοι ελπιζουν να τα παρουν πισω ή και να εχουν κερδη εστω και παραπλευρα και καλα κανουν. Δωρεες εκανε ο Μπαρλος και διαλυθηκε.

Το οικονομικο θεμα με τον Μελ ειναι οτι η επενδυση + διευκολυνσεις του στην ΑΕΚ θα ειναι στην καλυτερη κανα 25αρι (εκ των οποιων επενδυση ΜΟΝΟ για το γηπεδο) και την ιδια ωρα ο τσετσενος (και ο χοντρος παλιοτερα) επενδυουν πολλαπλασια κι οχι απλα περισσοτερα.. Κατα την γνωμη μου παντα.

Το μη οικονομικο θεμα ειναι οτι στα της διοικησης ποδοσφαιρικης ομαδας στο αγωνιστικο κομματι, ειναι αδιανοητος κατσαπλιας τελικα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

ισχύει άλλα είναι λίγο μπλεγμένο λόγο ότι το γήπεδο θα ανοίκει στην ερασιτεχνική . Δεν μπορώ να φανταστώ τι φόρμουλα θα βρούνε . 

Σε χάνω. Τι σημαίνει θα ανήκει στην ερα; Το 100%; Το 51%; Εγώ είχα καταλάβει ότι η φάση με το παραχωρητήριο είχε σχέση με τη Δικέφαλος, όχι με την ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

εγώ όπως το βλέπω ο Νοτιάς συμφώνησε με μελ και παράτησε το δάνειο ώστε να έρθει πιο φθηνά στο μελ και ο ίδιος να απαλλακτεί απο μια κακή επένδυση .

Μισο. Επειδη το εχω χασει λιγο. Ο Μελ αγορασε το νυν προπονητικο ή τα οικοπεδα διπλα;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, firebird said:

Σε χάνω. Τι σημαίνει θα ανήκει στην ερα; Το 100%; Το 51%; Εγώ είχα καταλάβει ότι η φάση με το παραχωρητήριο είχε σχέση με τη Δικέφαλος, όχι με την ΠΑΕ.

η δικέφαλος α.ε. το χτίζει άλλα όταν τελειώσει δεν θα κάνει χρήση αφού το παραχωρητήριο ακυρώθηκε σαν προυπόθεση να δώσει η περιφέρεια τα 20εκ . το γήπεδο άνοικε στην έρα άλλα είχε η δικέφαλος την εκμετάλλευση για 49 χρόνια κάτι που πλέον δεν ισχύει . 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Μισο. Επειδη το εχω χασει λιγο. Ο Μελ αγορασε το νυν προπονητικο ή τα οικοπεδα διπλα;

 

Νομίζω και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

η δικέφαλος α.ε. το χτίζει άλλα όταν τελειώσει δεν θα κάνει χρήση αφού το παραχωρητήριο ακυρώθηκε σαν προυπόθεση να δώσει η περιφέρεια τα 20εκ 

Τέλεια, άρα δεν έχω χάσει κάτι. Συνεπώς η φόρμουλα που θα πρέπει να βρεθεί είναι μεταξύ δικέφαλος και ερα/παε που θα είναι ιδιοκτήτες του γηπέδου, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, nikos said:

Μισο. Επειδη το εχω χασει λιγο. Ο Μελ αγορασε το νυν προπονητικο ή τα οικοπεδα διπλα;

Το νυν προπονητικο. Εγω τα οικοπεδα νομιζα αλλα σημερα εμαθα οτι πηρε το προπονητικο που μην ξεχασω καποια ΑΡΔΟΣΚΟΥΛΗΚΑ και εβγαλα το ποστ πριν γραφανε οτι το πηρε 10εκ.....και τελικα το πηρε αν το πηρε με 3.5εκ

Παιδια νομιζω οτι δεν ξερουμε τιποτα απο οτι σην αληθεια συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, firebird said:

Νομίζω και τα 2.

έτσι ακριβώς . αυτό έχει βγεί και φαίνεται . τα οικόπεδα τα είχε αγοράσει φθηνά προ πρίν και περίμενε το πλειστηριασμό και το έβγαλε . πλέον μ το νόμο μπορεί η παε να κάνει επενδύσεις στις ιδιοκτησίες αφού ο νόμος μιλάει για να μπορεί η παε να χρηματοδοτήσει εγκαταστάσεις χωρίς να μιλάει για αγορά η εκμεταλλευση εγκαταστάσεων. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Το νυν προπονητικο

+70 στρεμματα γυρω απο αυτο για επεκταση του

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, Bukowski said:

+70 στρεμματα γυρω απο αυτο για επεκταση του

Αυτο τοξερα για το προπονητικο δεν ηξερα

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, firebird said:

Τέλεια, άρα δεν έχω χάσει κάτι. Συνεπώς η φόρμουλα που θα πρέπει να βρεθεί είναι μεταξύ δικέφαλος και ερα/παε που θα είναι ιδιοκτήτες του γηπέδου, σωστά;

ούτε είμαι σίγουρος όπως σχεδόν σε όλα τα μπλεγμένα του μέλ αλλα πλεόν το περίφημο παραχωρητήριο που έδεινε το γήπεδο στη δικέφαλος α.ε. δεν υπάρχει και η δικέφαλος για την ώρα είναι μονο η εταιρεία που με εντολή ερασιτεχνικής φιάχνει τη πρώτη και τρίτη φάση δλδ σκελετο-οροφή-αγωνιστικό χώρο-κτήριο και τα έξω και εδώ κάπου κολλάει η δωρεά χρήση ( όχι ιδιοκτησία)  ενός κτηρίου στην έρα που του άνηκε απο το 2005 ....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

ούτε είμαι σίγουρος όπως σχεδόν σε όλα τα μπλεγμένα του μέλ αλλα πλεόν το περίφημο παραχωρητήριο που έδεινε το γήπεδο στη δικέφαλος α.ε. δεν υπάρχει και η δικέφαλος για την ώρα είναι μονο η εταιρεία που με εντολή ερασιτεχνικής φιάχνει τη πρώτη και τρίτη φάση δλδ σκελετο-οροφή-αγωνιστικό χώρο-κτήριο και τα έξω . 

Ok, ψιλονομικίστικο το ακούω αυτό οπότε δεν με αγχώνει και πολύ. Κάποια μπινιά θα βρεθεί :P

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ο Νοτιας πιστολιασε το δανειο, ο Μελ πηρε σε πλειστηριασμο το προπονητικο και πιο πριν ειχε αγορασει και 70 στρεμματα διπλα; 

Και μας λενε οτι αυτα θα ανηκουν στην ΑΕΚ; 

Και τις ακαδημιες τις πληρωνει ο Σαραντης;

Πολυ μπερδεμενα πραγματα αν ειναι οπως τα γραφω. Και καλο ειναι να μην βγαζουμε πολλα συμπεραςματα πριν μας τα ξεμπερδεψουν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×