Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Απο το επισημο site της ΠΑΕ

https://www.aekfc.gr/fp/proponitiko-kentro-43052.htm?lang=el&path=889339769

 

 

Οι προοπτικές όμως είναι ακόμα πιο εντυπωσιακές. Με πρωτοβουλία του Δημήτρη Μελισσανίδη προστέθηκαν 70 στρέμματα στην ευρύτερη περιοχή του ήδη υπάρχοντος προπονητικού κέντρου και εκεί θα κατασκευαστούν επιπλέον γήπεδα μαζί με τις απαραίτητες επιπλέον υποδομές για την προετοιμασία της ομάδας αλλά και για τη φιλοξενία των ποδοσφαιριστών. Σε λίγο καιρό η ΑΕΚ θα διαθέτει ένα από τα πιο σύγχρονα αθλητικά κέντρα στην Ευρώπη.
 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εχω γραψει οτι δεν βαζει αυτα που υποσχεθηκε στο γηπεδο και κραταει λεφτα για να μην βαλει δικα του πληρωνοντας τα παντα απο τα εσοδα της ΠΑΕ νομιζω. Αν δεν βαλω αυτα που εταξα και χρησιμοποιησω τα εσοδα της ομαδα αντι της τσεπης μου τσεπωμα και κερδος της τσεπης μου δεν ειναι? Εχεις καποια αλλη ορολογια εσυ να το ονομασεις? Αν εχεις γραψτην να την χρησιμοποιησω. Δεσμευει μηπως? Παρακρατει?

 Εσυ που πιστευεις οτι πληρωνει και δεν τσεπωνει-δεσμευει-παρακρατει κακως παρακολουθεις την συζητηση αφου δεν εχεις ερωτησεις ενδιασμους αποριες. Εγω εχω .

Μα αυτό λέω. Αν πιστεύεις κάτι τέτοιο, τι διαφορά κάνει αν πλήρωσε το ποσό από την τσέπη του και μετά το τσέπωσε από τα έσοδα της ΠΑΕ ή αν το πλήρωσε με την μια από τα έσοδα της ΠΑΕ;

Από κει και πέρα, με κάθε σεβασμό θα παρακολουθώ όποια συζήτηση θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, nikos said:

Απο το επισημο site της ΠΑΕ

 

 

Οι προοπτικές όμως είναι ακόμα πιο εντυπωσιακές. Με πρωτοβουλία του Δημήτρη Μελισσανίδη προστέθηκαν 70 στρέμματα στην ευρύτερη περιοχή του ήδη υπάρχοντος προπονητικού κέντρου και εκεί θα κατασκευαστούν επιπλέον γήπεδα μαζί με τις απαραίτητες επιπλέον υποδομές για την προετοιμασία της ομάδας αλλά και για τη φιλοξενία των ποδοσφαιριστών. Σε λίγο καιρό η ΑΕΚ θα διαθέτει ένα από τα πιο σύγχρονα αθλητικά κέντρα στην Ευρώπη.
 

 

πρωτοβουλία

 

Ποιος πληρωσε την ενεργεια αυτονομη σκεψη αποφαση δεν μας λεει ξεκαθαρα.....

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε ανεβάσει ( βαριέμαι να ψάχνω ) την αγορά μέσω πλειστηριασμού όπου ο αγοραστής είναι ο δημήτρης μελισσανίδης και όχι παε . τώρα αν τα πήρε με κάποιο νόμιμο τρόπο? απο το ταμείο και έκανε την αγορά στο όνομα του τότε αυτό λέγεται απάτη που δεν νομίζω να το έκανε γιατί θα είχε βγεί βρώμα πρώτον και δεν νομίζω ότι έχει ανάγκη να το κάνει δεύτερων. 

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλεω παντως.

 

Για το γηπεδο εχει πει "θα βαλω 10, μπορει και 15".

Για την ομαδα οτι πρεπει να ζει με τα εσοδα της  εγγυητης κλπ.

Γιατι να υποθετουμε οτι εχει βαλει παραπανω? Λετε να μας το κρυβει?

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

πρωτοβουλία

 

Ποιος πληρωσε την ενεργεια αυτονομη σκεψη αποφαση δεν μας λεει ξεκαθαρα.....

Ακριβως. Συμφωνει κσι με το παραπανω που λεω. Και στα υπολοιπα δεν αναφερετσι πουθενα πού ανηκει το προπονητικο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, firebird said:

Μα αυτό λέω. Αν πιστεύεις κάτι τέτοιο, τι διαφορά κάνει αν πλήρωσε το ποσό από την τσέπη του και μετά το τσέπωσε από τα έσοδα της ΠΑΕ ή αν το πλήρωσε με την μια από τα έσοδα της ΠΑΕ;

Από κει και πέρα, με κάθε σεβασμό θα παρακολουθώ όποια συζήτηση θέλω.

Και εγω με καθε σεβασμο σου λεω οτι επειδη καποιος πιστευεις οτι ''τσεπωνει'' δεν πρεπει να προσπαθεις να μαθεις οσο περισσοτερα μπορεις διαβαζοντας αποψεις και συζητωντας το?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

Είχαμε ανεβάσει ( βαριέμαι να ψάχνω ) την αγορά μέσω πλειστηριασμού όπου ο αγοραστής είναι ο δημήτρης μελισσανίδης και όχι παε . τώρα αν τα πήρε με κάποιο νόμιμο τρόπο? απο το ταμείο και έκανε την αγορά στο όνομα του τότε αυτό λέγεται απάτη που δεν νομίζω να το έκανε γιατί θα είχε βγεί βρώμα πρώτον και δεν νομίζω ότι έχει ανάγκη να το κάνει δεύτερων. 

Θα τα δουμε ολα στο μελλον. Απατη ελεγε κι ο Κεφτες οτι ηταν η μεταφορα των 25 και οτι ειναι εχθρος της ΑΕΚ οποιος ελεγε τετοια και τελικα εκατσε πανω σε παγωτο χωνακι που του βαλαμε εμεις οι εχθροι.

Αν λοιπον βγει ο τιγρης και πει το αγορασα και το δωρισα στην ΑΕΚ, ευχαριστως να το σκαλισουμε. Μεχρι στιγμης δεν θυμαμαι να εχει πει κατι ουτε ο ιδιος, ουτε η ΠΑΕ, ουτε καν ο Δηματος, αρα κατι αλλο παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, AG21 said:

Είχαμε ανεβάσει ( βαριέμαι να ψάχνω ) την αγορά μέσω πλειστηριασμού όπου ο αγοραστής είναι ο δημήτρης μελισσανίδης και όχι παε . τώρα αν τα πήρε με κάποιο νόμιμο τρόπο? απο το ταμείο και έκανε την αγορά στο όνομα του τότε αυτό λέγεται απάτη που δεν νομίζω να το έκανε γιατί θα είχε βγεί βρώμα πρώτον και δεν νομίζω ότι έχει ανάγκη να το κάνει δεύτερων. 

Αν ηταν ολα ξεκαθαρα δεν θα καναμε αυτη την συζητηση με εικασιες και διαφωνιες....το οτι δεν ειναι ξεκαθαρα καποια πραγματα δεν φταιω εγω παντως ουτε η εμπαθεια μου. Αυτη η ομιχλωδη κατασταση πιστευω ειναι τεχνητη για αποπροσανατολισμο.

Ρωταω ξανα ο εμπαθης ασχετος εγω ....

1) Το προπονητικο ειναι ιδιοκτησια μελισσανιδη? Ξερει καποιος σιγουρα? Ανηκει στην ΠΑΕ?

2) Το προπονητικο ποιος το πληρωσε?

3) ΘΑ το κανει δωρεα?

Με απλα λογια κανεις δεν ξερει λοιπον αυτη την στιγμη σε ποιον ανηκει το προπονητικο ποιος πληρωσε το προπονητικο....

Ε τι συζηταμε τωρα....

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Και εγω με καθε σεβασμο σου λεω οτι επειδη καποιος πιστευεις οτι ''τσεπωνει'' δεν πρεπει να προσπαθεις να μαθεις οσο περισσοτερα μπορεις διαβαζοντας αποψεις και συζητωντας το?

Σε ρωτάω τι σε ενδιαφέρει το τυπικό κομμάτι από την στιγμή που είσαι πεπεισμένος πως τσεπώνει (και άρα ακόμα και από την τσέπη του να φαίνεται ότι έγινε η αγορά, στην ουσία τα έσοδα της ΠΑΕ χρησιμοποίησε) και μου λες ότι θες να διαβάζεις απόψεις και να το συζητάς.
I give up, μιλάμε σε άλλο μήκος κύματος.

Link to comment
Share on other sites

Ελα οκ, το εχει πει ο Δηματος εδω end of discussion, η ΠΑΕ πληρωνει τον λογαριασμο οπως και να εχει (και οπως βροντοφωναζει η λογικη απο την αρχη της κουβεντας)

Από το γεγονός ότι την ίδια ώρα η ΑΕΚ χρηματοδοτεί την επέκταση ή καλύτερα τον διπλασιασμό των εγκαταστάσεων στο προπονητικό της κέντρο στα Σπάτα;

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1335489/dimatos-osoi-amfisvitoysan-ton-melissanidi-gia-tin-agia-sofia-ehasan-stoihima-pic

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, firebird said:

Σε ρωτάω τι σε ενδιαφέρει το τυπικό κομμάτι από την στιγμή που είσαι πεπεισμένος πως τσεπώνει (και άρα ακόμα και από την τσέπη του να φαίνεται ότι έγινε η αγορά, στην ουσία τα έσοδα της ΠΑΕ χρησιμοποίησε) και μου λες ότι θες να διαβάζεις απόψεις και να το συζητάς.
I give up, μιλάμε σε άλλο μήκος κύματος.

Ας με βγαλει καποιος λαθος οτι δεν τσεπωνει με αποδειξεις οτι βαζει απο την τσεπη του και θα αλλαξω γνωμη. Με ενδιαφερει το μεγεθος τσεπωματος και το που μπορει να φτασει η πονηρια του και η δουλικοτητα των ΑΡΔ. Εσυ τωρα κολλησε με το τι ενδιαφερει εμενα το θεμα?:lol: Εχω βιτσιο να ψαχνω μεχρι και το τελευταιο σεντς των εσοδων της παε. Θα παω να σπουδασω οικονομικα μονο και μονο για να βρισκω τις βρωμιες του? Τι τελετε κυριε?

Δηλαδη αν καποιος κανει ερευνα για εναν φονο και πιστευει οτι καποιος ειναι ο δολοφονος δεν πρεπει να ψαχνει κανενα εξτρα στοιχειο επειδη ειναι π[επεισμενος οτι αυτος τον σκοτωσε?

Ασε με να σκαλιζω αν δεν σε πειραζει με ολο τον σεβασμο οπως ειδες σημερα με την συζητηση στα 3 ατομα και οι 3 πιστευουν κατι διαφορετικο αρρα σημαινει οτι τιποτα δεν ειναι ξεκαθαρο.....ε για αυτο υπαρχει η αφορμη για συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Πολλα εκ παντου παντως αλλα απο αθλητες δεν βλεπω φως. Real Estate καταντησαμε....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Ελα οκ, το εχει πει ο Δηματος εδω end of discussion

Από το γεγονός ότι την ίδια ώρα η ΑΕΚ χρηματοδοτεί την επέκταση ή καλύτερα τον διπλασιασμό των εγκαταστάσεων στο προπονητικό της κέντρο στα Σπάτα;

 http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1335489/dimatos-osoi-amfisvitoysan-ton-melissanidi-gia-tin-agia-sofia-ehasan-stoihima-pic

Πάντως το in που σίγουρα δεν θα έλεγε κάτι θετικό για τον Μελ λέει ότι έχει γίνει ήδη δωρεά:
Και κάπως έτσι το προπονητικό κέντρο της ΑΕΚ μαζί και με τους ξενώνες θα είναι υψηλού επιπέδου, ελέω της επένδυσης που κάνει ο Γρηγόρης Σαράντης, με την στήριξη του Δημήτρη Μελισσανίδη που αγόρασε με 3,5 εκατ.ευρώ το προπονητικό κέντρο και τα έξτρα 70 στρέμματα και το έκανε δωρεά στην ΑΕΚ μαζί με τον εκσυγχρονισμό του με το κέντρο αποκατάστασης στο ισόγειο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Ελα οκ, το εχει πει ο Δηματος εδω end of discussion, η ΠΑΕ πληρωνει τον λογαριασμο οπως και να εχει (και οπως βροντοφωναζει η λογικη απο την αρχη της κουβεντας)

Από το γεγονός ότι την ίδια ώρα η ΑΕΚ χρηματοδοτεί την επέκταση ή καλύτερα τον διπλασιασμό των εγκαταστάσεων στο προπονητικό της κέντρο στα Σπάτα;

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1335489/dimatos-osoi-amfisvitoysan-ton-melissanidi-gia-tin-agia-sofia-ehasan-stoihima-pic

γιατί τι εμποδίζει να επενδύσει η παε σε νοικιασμένη ιδιοκτησία μελισσάνιδη ? 

μέχρι τώρα δεν έκανε επενδύσεις σε προπονητικό της μεσόγαιας α.ε. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, firebird said:

Πάντως το in που σίγουρα δεν θα έλεγε κάτι θετικό για τον Μελ λέει ότι έχει γίνει ήδη δωρεά:
Και κάπως έτσι το προπονητικό κέντρο της ΑΕΚ μαζί και με τους ξενώνες θα είναι υψηλού επιπέδου, ελέω της επένδυσης που κάνει ο Γρηγόρης Σαράντης, με την στήριξη του Δημήτρη Μελισσανίδη που αγόρασε με 3,5 εκατ.ευρώ το προπονητικό κέντρο και τα έξτρα 70 στρέμματα και το έκανε δωρεά στην ΑΕΚ μαζί με τον εκσυγχρονισμό του με το κέντρο αποκατάστασης στο ισόγειο.

Το αγορασε ως διεκολυνση και θα του το πληρωσει η ΠΑΕ, αυτο λεω. Εγω αυτο καταλαβαινω. Το πώς, ποτε, τι δεν μπορουμε να το ξερουμε, υποθεσεις κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ανοίκει στην παε γιατί στον ισολογισμό δεν φαίνεται ούτε σαν περουσιακό ούτε σαν αγορά (έξοδα) και ο ισολογισμός είναι ημερολογιακά μετα της αγοράς . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Το αγορασε ως διεκολυνση και θα του το πληρωσει η ΠΑΕ, αυτο λεω. Εγω αυτο καταλαβαινω. Το πώς, ποτε, τι δεν μπορουμε να το ξερουμε, υποθεσεις κανουμε.

Imho αυτό συμβαίνει ή θα συμβεί, προφανώς χωρίς να γνωρίζω τίποτα από μέσα. Και δεν είναι σίγουρα ούτε ανακόλουθο με βάση αυτά που έχει πει, ούτε για εμένα μεμπτό.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

γιατί τι εμποδίζει να επενδύσει η παε σε νοικιασμένη ιδιοκτησία μελισσάνιδη ? 

μέχρι τώρα δεν έκανε επενδύσεις σε προπονητικό της μεσόγαιας α.ε. 

Εγω αμφισβητω οτι ο τυπος αυτος θα κανει δωρεα στην ΑΕΚ. αυτο μονο γιατι απο εκει ξεκινησαμε. Αυτο λοιπον δεν ισχυει γιατι αν δεις και τα υπολοιπα αποκλειεται να μην το ανεφερε ο Δηματος.  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Το αγορασε ως διεκολυνση και θα του το πληρωσει η ΠΑΕ, αυτο λεω. Εγω αυτο καταλαβαινω. Το πώς, ποτε, τι δεν μπορουμε να το ξερουμε, υποθεσεις κανουμε.

Εδώ συμφωνούμε και αυτό γράφω απο τη πρώτη στιγμή . Μπορεί να κάνει αυτό που έκανε στην aegean να το αγοράσει η παε και με τα χρήματα να μπεί με αμκ σαν αποκλειστικός μέτοχος π.χ. 

Link to comment
Share on other sites

Οι ΠΑΕ μεχρι τον νομο Βασιλειαδη ΔΕΝ μπορουσαν να εχουν περιουσιακα στοιχεια λεμε

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, firebird said:

Imho αυτό συμβαίνει ή θα συμβεί, προφανώς χωρίς να γνωρίζω τίποτα από μέσα. Και δεν είναι σίγουρα ούτε ανακόλουθο με βάση αυτά που έχει πει, ούτε για εμένα μεμπτό.

έτσι δεν βρίσκω και εγώ κάτι μεμπτό . το θέμα με το ένα ή το άλλο τρόπο κάποια στιγμή να ανοίκει στην παε και το ίδιο ισχύει για της άλλες εγκαταστάσεις με την ερασιτεχνική με την υποσημείωση ότι για το γήπεδο πρέπει να κάνει η παε απόσβεση των χρημάτων που θα βάλει και να έχει κέρδοι και η παε . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αφου συμφωνουμε ολοι τι συζηταμε τοσην ωρα? Εγω νομιζα οτι ο AG21 μιλουσε για δωρεα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Νίκο δεν μίλησα για δωρεά πουθενά άλλα για μελλοντική χρήση του στο ιδιοκτησιακό της παε . γιατί να το κάνει δωρεά προπονητικό αξίας 10+ εκ ? ενώ μπορεί απλά να το παραχωρεί και να το κρατάει στο όνομα του ή στην εταιρεία του  . Έτσι θα φαίνεται ( δωρεά) άλλα δεν θα είναι . 

1 hour ago, AG21 said:

Τσέπη του ήταν . Πάρτε το σαν έμμεση χρηματοδότηση , πάρτε το σαν καλή επένδυση με πιθανή μελλοντική  χρήση του στο ιδιοκτησιακό της παε. Το αγόρασε στο όνομα του πάντως με χρήματα του .

 

1 hour ago, AG21 said:

Δεν νομίζω ότι τα χρήματα του γηπέδου έχουν σχέση με το προπονητικό . Ήταν ξεχωριστή υπόθεση από την αρχή και ένα πολλή καλό deal για Μελ ΑΕΚ ακόμα και για νοτιά τράπεζες .

 

1 hour ago, AG21 said:

ρε συ μπούκο μην γράφεις τέτοια . Οι παε είναι ΑΕ με ελεγχους απο ορκωτους και με ισολογισμούς και μια αγορά απο πλειστηριασμό γίνεται απο λογαριασμό τάβε σε λογαριασμό τραπέζες δεν πάνε με ένα σάκο με χρήματα και το πετάνε σε τραπέζια. εδώ μια δανειοδότηση της παε απο εταιρεία του μελ και μάθαμε και τη τελευταία λεπτομέρια . ΤΕΛΟΣ το προπονητικό αγοράστηκε απο το μελ με χρήματα μελ .+- 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Τελικα αυτη την στιγμη που μιλαμε ξερει κανεις σιγουρα που ανηκει το προπονητικο? Οχι για μετα. Για τωρα λεω.

AG21 εσυ πιστευεις οτι ανηκει στον Μελισσανιδη . Ολοι οι αλλοι πιστευετε το ιδιο?

Edited by XAMΠOΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×