Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

Πιστεύω έχει κλείσει για όνομα το <<ΣΤΑΔΙΟ ΝΤΟΥΣΑΝ "NΤΟΥΣΚΟ" ΜΠΑΓΙΕΒΙΤΣ>>.

Link to comment
Share on other sites

H να μη δωθει ονομα.Να γραφει μονο απ εξω ¨φτιαχτηκε με τα εσοδα της ομαδας,ευχαριστουμε Ρενα"

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα τις ιστορίες για αγρίους. Αν ήταν εύκολο το γήπεδο ας το έφτιαχνε ένας άλλος καπιταλίστας(χαχα, αριστερή φρασεολογία παλαιάς κοπής). Οι εφοπλιστές πάντως έφαγαν τα μούτρα τους στον ΟΔΔΥ. Αν ήθελε ένας καπιταλίστας την ΑΕΚ είτε το 2013 είτε τώρα και τα σκάσει ΜΟΝΟ στην ομάδα, άλλο τι λέει ο Μελισσάν, θα διαμορφώσει τέτοια πίεση που δεν θα φτάνουν οι δημοσιογράφοι να γράφουν εναντίον του χώρια που αρκετοί θα μεταστραφούν. Το χρήμα κινεί την ιστορία, ούτε οι δημοσιογράφοι-κόλακες του Μελισσανίδη ούτε τίποτα. ΠλΕρώνεις? Παίρνεις. Αν δεν πλΕρώνεις δεν παίρνεις. Στο μιλητό είναι όλα εύκολα, το θέμα είναι τα έργα.

Αυτή τη στιγμή το πρόβλημα για την ΑΕΚ είναι ότι ο μεγαλύτερος παράγοντας της από το 1981 και μετά είναι ο Μελισσανίδης. Ανάγκασε μέχρι και τον Μαρινάκη για αγώνα ήσσονος σημασίας(δεν χανόταν η δεύτερη θέση), να τα δώσει όλα ο Ολυμπιακός για να μας συντρίψει θυσιάζοντας μερικώς την πρόκριση στην ευρώπη! Έγιναν πολλά στο ημίχρονο του Καραϊσκάκης.

Καλός λοιπόν ο  αντιμελισσανιδισμός, καλή η κριτική για την εξοργιστική του πολιτική και εμπαιγμό στις μεταγραφές, αλλά η ΑΕΚ είναι παρούσα. Είτε βγαίνει στη θέση που της αντιστοιχεί ως προϋπολογισμός είτε ενίοτε κάνει υπερβάσεις. Δέχεται πιστολιές, μοιραίο, δεν θέλουμε να γίνουμ χαλίφηδες, αλλά προστατεύεται ενίοτε. Σε τελική ανάλυση πρώτο και τελευταίο πρωτάθλημα ήρθαν με Δημήτρη Μελισσανίδη, ήμουν έκτη δημοτικού στο τελευταίο πριν εκείνο του 2018, ενδιάμεσα όλοι οι άλλοι απέτυχαν.

Χορτάσαμε ΕNICατζηδες που δήθεν δεν εκτιμήσαμε, χορτάσαμε διαφορετικότητες και πουθενάδες...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Όπως είχε πει ο κωστας21,υποσχέθηκε σαν το τσιρπα καλύτερες μέρες και μόλις ήρθε η καυτή πατάτα,τα Μάο μαο,οι αλβανικές κουραδες,τα καροτσακια με δίχτυ,εξαφανίστηκε σαν καπνός.

Επιβάλεται γενναία χρηματοδότηση,αλλα όχι απο τη τσέπη του,ουτε απο τα έσοδα της ομάδας,απο που τοτε??

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, Bluesman said:

Βαρέθηκα τις ιστορίες για αγρίους. Αν ήταν εύκολο το γήπεδο ας το έφτιαχνε ένας άλλος καπιταλίστας(χαχα, αριστερή φρασεολογία παλαιάς κοπής). Οι εφοπλιστές πάντως έφαγαν τα μούτρα τους στον ΟΔΔΥ. Αν ήθελε ένας καπιταλίστας την ΑΕΚ είτε το 2013 είτε τώρα και τα σκάσει ΜΟΝΟ στην ομάδα, άλλο τι λέει ο Μελισσάν, θα διαμορφώσει τέτοια πίεση που δεν θα φτάνουν οι δημοσιογράφοι να γράφουν εναντίον του χώρια που αρκετοί θα μεταστραφούν. Το χρήμα κινεί την ιστορία, ούτε οι δημοσιογράφοι-κόλακες του Μελισσανίδη ούτε τίποτα. ΠλΕρώνεις? Παίρνεις. Αν δεν πλΕρώνεις δεν παίρνεις. Στο μιλητό είναι όλα εύκολα, το θέμα είναι τα έργα.

Αυτή τη στιγμή το πρόβλημα για την ΑΕΚ είναι ότι ο μεγαλύτερος παράγοντας της από το 1981 και μετά είναι ο Μελισσανίδης. Ανάγκασε μέχρι και τον Μαρινάκη για αγώνα ήσσονος σημασίας(δεν χανόταν η δεύτερη θέση), να τα δώσει όλα ο Ολυμπιακός για να μας συντρίψει θυσιάζοντας μερικώς την πρόκριση στην ευρώπη! Έγιναν πολλά στο ημίχρονο του Καραϊσκάκης.

Καλός λοιπόν ο  αντιμελισσανιδισμός, καλή η κριτική για την εξοργιστική του πολιτική και εμπαιγμό στις μεταγραφές, αλλά η ΑΕΚ είναι παρούσα. Είτε βγαίνει στη θέση που της αντιστοιχεί ως προϋπολογισμός είτε ενίοτε κάνει υπερβάσεις. Δέχεται πιστολιές, μοιραίο, δεν θέλουμε να γίνουμ χαλίφηδες, αλλά προστατεύεται ενίοτε. Σε τελική ανάλυση πρώτο και τελευταίο πρωτάθλημα ήρθαν με Δημήτρη Μελισσανίδη, ήμουν έκτη δημοτικού στο τελευταίο πριν εκείνο του 2018, ενδιάμεσα όλοι οι άλλοι απέτυχαν.

Χορτάσαμε ΕNICατζηδες που δήθεν δεν εκτιμήσαμε, χορτάσαμε διαφορετικότητες και πουθενάδες...

Και μετα ηρθαν οι μελισσες.Αληθεια τι πολλα εγιναν στο ημιχρονο με το γαυρο;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Saxon21 said:

Όπως είχε πει ο κωστας21,υποσχέθηκε σαν το τσιρπα καλύτερες μέρες και μόλις ήρθε η καυτή πατάτα,τα Μάο μαο,οι αλβανικές κουραδες,τα καροτσακια με δίχτυ,εξαφανίστηκε σαν καπνός.

Επιβάλεται γενναία χρηματοδότηση,αλλα όχι απο τη τσέπη του,ουτε απο τα έσοδα της ομάδας,απο που τοτε??

Το 2019 δεν είναι 2009. Στα σοβαρά, ο Μελισσανίδης δεν είναι Τσίπρας. Τσίπρες ήταν η ομάδα 2004. Απλώς και αυτός κάνει τις κυβιστήσεις του αλα Σαμαράς, σχετικά πιο ήπιες δηλαδή, χαχα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει στο αγωνιστικό είναι ατιμωτικο για την ίδια την ομάδα και την ιστορία της. Και να ελεγες οτι δεν μπορούσε η ομαδα θα το δεχομουν....οπως τα περισσότερα χρόνια το είχαμε αποδεχθεί. Αλλά μόνο τα λεφτα που παράγει η ιδια η ομάδα να της διέθετε, τότε θα κάναμε το κάτι παραπάνω. Αντίθετα όμως της τα παίρνει για το γήπεδο. Και υποβαθμίζεται η ομάδα για να υλοποιήσει αυτός ο.τι δεν μπορεί με δικά του φράγκα.

Ε κάπου νομιζω γίνεται προκλητικότατος και ανυπόφορος

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν προκυπτει απο πουθενα ακομα οτι της τα παιρνει για το γηπεδο,ουτε ξερουμε ποσα της εχει παρει μεχρι τωρα.Επειδη το λεει αυτος;Τοσα ψεμματα εχει πει.Επισης πιστευω οτι ολοι θελαμε γηπεδο για την ΑΕΚ ωστε να την βοηθησει να μεγαλωσει σαν μεγεθος οχι για να τα κονομησει ο απατεωνας και εμεις να θαυμαζουμε το κτηριο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
3 hours ago, Hades said:

Άρα ο τίγρης προσπαθεί με τη βοήθεια και τις ευλογίες του Ιβάν να ανοίξει μπιζνα με Ρωσία; έτσι εξηγείται ότι ποδοσφαιρικά τρώμε τη μία φάπα μετά την άλλη; 

Το χειρότερο δυστυχώς δεν είναι για τον δικό μας αλλά για τον ιβαν. Αυτά που μου είπε .... γαμησε τα ο τύπος. 

Και δεν είναι για το ποδόσφαιρο αυτά που βάζει ... κατά πως μου είπε υπάρχει ρωσικό σχέδιο για όλη την Μακεδονία. 

Τεσπα... από ότι κατάλαβα παίζονται συμφέροντα που το ποδόσφαιρο είναι απλά ένα μικροπολιτικό παιχνίδι. 

Σε ότι μας αφορά, να ξέρετε ότι ο αντίπαλος του Μελισσανίδη είναι πολύ μεγάλο όνομα στην Αμερική. Ως άνθρωπος είναι πολύ μετρίων τόνων και πολύ εύκολα προσβάσιμος. Τον είχα γνωρίσει πριν 2 χρόνια / καμία σχέση με τον μητσο μας. Είναι 2 αδέλφια ... ο ένας έχει ταξιδέψει πολλές φορές Ελλάδα  

Ήταν να αγόραζε ένα μεγάλο portfolio ενέργειας. Εδώ στην Ελλάδα έχει έναν εβραίο και του τρέχει το μαγαζί .... 

του είχα κάνει και χαβαλέ να αγόραζε την ΑΕΚ.... που να ήξερα τότε. 

Link to comment
Share on other sites

Αρα από τη μια έχουμε χρήστη @Tasosπου ισχυρίζεται ότι ο Ιβάν είναι άνθρωπος πουτιν, έχουν βάλει στο μάτι τη Μακεδονία και ο παοκ θα σαρωσει τα πάντα τα επόμενα χρόνια και από την άλλη χρήστη @Bukowskiπου ισχυρίζεται ότι ο Ιβάν είναι περαστικός και έχει ημερομηνία λήξης και θα φύγει νύχτα

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tasos said:

Το χειρότερο δυστυχώς δεν είναι για τον δικό μας αλλά για τον ιβαν. Αυτά που μου είπε .... γαμησε τα ο τύπος. 

Και δεν είναι για το ποδόσφαιρο αυτά που βάζει ... κατά πως μου είπε υπάρχει ρωσικό σχέδιο για όλη την Μακεδονία. 

Τεσπα... από ότι κατάλαβα παίζονται συμφέροντα που το ποδόσφαιρο είναι απλά ένα μικροπολιτικό παιχνίδι. 

Σε ότι μας αφορά, να ξέρετε ότι ο αντίπαλος του Μελισσανίδη είναι πολύ μεγάλο όνομα στην Αμερική. Ως άνθρωπος είναι πολύ μετρίων τόνων και πολύ εύκολα προσβάσιμος. Τον είχα γνωρίσει πριν 2 χρόνια / καμία σχέση με τον μητσο μας. Είναι 2 αδέλφια ... ο ένας έχει ταξιδέψει πολλές φορές Ελλάδα  

Ήταν να αγόραζε ένα μεγάλο portfolio ενέργειας. Εδώ στην Ελλάδα έχει έναν εβραίο και του τρέχει το μαγαζί .... 

του είχα κάνει και χαβαλέ να αγόραζε την ΑΕΚ.... που να ήξερα τότε. 

ωχρια η Οδυσσεια και η Ιλιαδα μπροστα σε λιγες γραμμες σου

Link to comment
Share on other sites

Κλινω προς την εκδοχη του Τασου.Αλλα αν δεν τοποθετηθει και ο tmavro απ το com δεν μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tasos said:

Χθες το βράδυ ήμουν σε μια παρέα για φαγητό με ένα παλιό εφοπλιστή ... τώρα ασχολείται ο γιος του και ο ιδιοσ Παλιός πρόεδρος των εφοπλιστών.

Καποια στιγμή τον ρώτησα για τον μητσο και μου είπε ότι τον θεωρούν τελειωμένο.....το συμβόλαιο με τον θείο σαμ πάει περίπατο και με αφορμή τους ελέγχους από την επιτροπή κεφαλαιαγοράς έχουν ζώσει τα φίδια τον δικό μας. 

Στο Κολπο έχει μπει κι ενας αλλοσ Έλληνας εφοπλιστής που ζει μόνιμα Αμερική και έχει μπλεχτει και στο μεγάλο σκάνδαλο της πειραιωσ ...που έχει απλώσει καλά δίχτυα στον κύκλο του τρόμπα και σπρώχνει τον μητσο στην έξοδο .... και μάλλον το συμβόλαιο με το Αμερικανικο ναυτικό πάει στον ... σκορπιό group το οποίο έχει πολύ στενές άκρες στην Ελλάδα και πολλές επενδύσεις ήδη σε ακίνητα, τουρισμό και ενέργεια  

Και ο δικός μας από πέρυσι ψάχνεται με τον φίλο του Πούτιν να κλείσει συμβόλαια με ρωσους....το οποίο κατά τον τύπο που μου τ είπε αυτά, δεν υπάρχει στον ορίζοντα (οι Ρώσοι είναι αυτάρκεις) αλλά στο μυαλό του δικού μας. 

Ο τύπος μου είπε και αλλά για τον ρόλο του ιβαν ... ο οποίος τελικά είναι, αν αληθεύουν αυτά που μου είπε, πολύ πιο σκοτεινός από όσο φανταζόμουνα.

η συζήτηση δεν ήταν ποδοσφαιρική αλλά αν ισχύουν αυτά που μου είπε εξηγούν πολλά για την στροφή του Μήτσου στα ποδοσφαιρικά δρώμενα. 

Δεν ξέρω αν το συνειδητοποιείς αλλά σε σχέση με τα άλλα ποστ σου αυτό φαίνεται οτι ειναι κοπι πειστ. Όχι απλά φαινεται, κάνει ΜΠΑΜ. Από πού το αντέγραψες?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν προκυπτει απο πουθενα ακομα οτι της τα παιρνει για το γηπεδο,ουτε ξερουμε ποσα της εχει παρει μεχρι τωρα.Επειδη το λεει αυτος;Τοσα ψεμματα εχει πει.Επισης πιστευω οτι ολοι θελαμε γηπεδο για την ΑΕΚ ωστε να την βοηθησει να μεγαλωσει σαν μεγεθος οχι για να τα κονομησει ο απατεωνας και εμεις να θαυμαζουμε το κτηριο.

Αν δεν της τα παιρνει για το γήπεδο ειναι χειροτερα τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
2 hours ago, Geologos said:

Δεν ξέρω αν το συνειδητοποιείς αλλά σε σχέση με τα άλλα ποστ σου αυτό φαίνεται οτι ειναι κοπι πειστ. Όχι απλά φαινεται, κάνει ΜΠΑΜ. Από πού το αντέγραψες?

Copy paste από που ρε συ και πως;

τεσπα .... υπάρχει μια διάθεση αμφισβήτησης ... εγώ το μετέφερα όπως έγινε η συζήτηση και από κει και πέρα ο καθένας κρατάει ότι θέλει. 

Εκτος κι αν αναφορες που γίνονται «κατανοητές» είναι μόνο για το καλάμι του μπακακη. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανιδης κοιταξε την μελλοντικη υστεροφημια του και χαλασε την σημερινη φημη του.

Δεν ξερω πώς ακριβως το ειχε σκεφτει το ολο πραγμα, αλλα ακριβως αυτο εγινε με δαυτον, οσον αφορα την τελευταια εμπλοκη του στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tasos said:

Copy paste από που ρε συ και πως;

τεσπα .... υπάρχει μια διάθεση αμφισβήτησης ... εγώ το μετέφερα όπως έγινε η συζήτηση και από κει και πέρα ο καθένας κρατάει ότι θέλει. 

Εκτος κι αν αναφορες που γίνονται «κατανοητές» είναι μόνο για το καλάμι του μπακακη. 

δεξι click->copy->δεξι click->paste

 

εχει διαφορετικο τροπο γραφης, διαφορετικο μεγεθος γραμματοσειρας, διαφορετικα "λαθη" και διαφορετικο text color απο τα αλλα post σου.

Οντως μοιαζει με copy paste απο σχολιο σε aek365, SDNA κλπ.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Το γηπεδο θα ονομαστει Income Arena . Το ονομα του Μελισσανιδη μπορει ανετα να δωθει στο μπαρμπεραδικο για τα πολλα μουσια που μας ειπε και για τα κουρεματα στα εσοδα....

Link to comment
Share on other sites

Το γηπεδο το εφτιαξε ο Μελισσανιδης γιατι μονο αυτος μπορουσε.

Και για να το φτιαξει, μεγαλωσε σε εκταση το οικοπεδο που ειχε η ΑΕΚ.

Στεκομαι μονο σε αυτο και οχι στα νομικα (ΣΤΕ, ΡΣ κτλ).

Μεγαλωσε το οικοπεδο που ειχες στην διαθεση σου ως ΠΑΕ ΑΕΚ. 

Οποιος θεωρει πως αυτα ολα εγιναν με τα λεφτα του CL, τον χτυπω φιλικα στην πλατη,

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, nikos said:

Ο Μελισσανιδης κοιταξε την μελλοντικη υστεροφημια του και χαλασε την σημερινη φημη του.

Δεν ξερω πώς ακριβως το ειχε σκεφτει το ολο πραγμα, αλλα ακριβως αυτο εγινε με δαυτον, οσον αφορα την τελευταια εμπλοκη του στην ΑΕΚ.

Εγω νομιζω οτι αυτα περι φημης και υστεροφημιας ειναι παπαριες καμαρωτες ουτε που του περνανε απ το μυαλο.Δεν ταιριαζει στον συγκεκριμενο ανθρωπο αυτος ο τροπος σκεψης.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυω λοιπον αυτο που ειπα παραπανω:

σε 10-15 χρονια το πολυ, καποιος θα βρεθει να δωσει στο γηπεδο το ονομα του. Το αξιζει ή δεν το αξιζει κατι τετοιο, βρισκεται ή δεν βρισκεται εν ζωη τοτε, αυτο θα γινει και θα γινει και αποδεκτο, σας το υπογραφω. Οπως αυτος καποτε του εδωσε το ονομα του Γκουμα κι ας ειχε ενοχληθει ο Μπαρλος. Αρα την υστεροφημια του την εφτιαξε.

Απο την αλλη, γυρνωντας στο σημερα, ο τυπος που σε ποδοσφαιρικους/οπαδικους, επιχειρηματικους/εφοπλιστικους κυκλους, θεωρουνταν απο παρα πολυ κοσμο ως ο γαμαω και δερνω, ο δεν ξερω τι εχω κλπ, εχει καταξεφτυλιστει πλεον και αντιμετωπιζεται απο κατι μεταξυ γελιου και ειρωνειας. Μιλαω για το οικονομικο κομματι και την ΠΑΕ και οχι για τις γνωριμιες και το γηπεδικο κομματι, οπου πραγματι εδειξε οτι τελος παντων ειναι καμποσος.

Για αυτο λεω. Φτιαχνει υστεροφημια και χαλαει το σημερα, οσον αφορα το ονομα του.

Προσωπικα δεν το βρισκω και πολυ εξυπνο σαν ιδεα, αν απο την αρχη δεν ειχε προβλημα να γινει ετσι το πραγμα.

Γνωμη μου παντα.

 

υγ. Προφανως το γηπεδο ο συγκεκριμενος θα θελει να το συνδυασει και με κερδος, αλλα δεν τον εχω τοσο ασχετο ωστε να δινει παρα πολλες πιθανοτητες για κατι τετοιο, για αυτο μιλαω πρωτιστως για υστεροφημια.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×