Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


George_D
 Share

Recommended Posts

30 minutes ago, Stylianopoulos said:

Διάβασε τις πάνω ,έβαλες ότι σαρέσουν κιόλας.

 Οπότε δυσκολεύεσε να βρεις τις πίπες που συζητάγαμε και "αναμενόμενα συμφωνούσαμε" και  παρεξηγηθηκες για το thanks. Σου είπα ότι ήταν για την πληροφορία ότι δεν κατέβηκε η φωτογραφία αλλά εσύ φαντάζεσαι ότι ήταν για "τις πίπες που είπε ο Στυλιανοπουλος". 

Link to comment
Share on other sites

Εντολή θα δωθηκε και για την αφίσα και για την ανακοίνωση αλλά τελικά καλώς το έπεισαν να μη τα κάνει γιατί καλό είναι σε αυτές τις περιπτώσεις να μην ενεργείς εν θερμό.  Ήδη κάνεις δεν ασχολείται πλέον και του έμεινε η μιλά της μνησικακιας.  Χάρηκα που δεν το κατέβασαν την αφίσα γιατί είναι μικροπρεπειες και εκθέτουν το Τσιαρτα που θα το έκανε σημαία μετά και αυτά άλλωστε μόνο οι γαυροι τα κάνουν.  

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kostas21 said:

sheesh

Τώρα μας βάζεις δύσκολα, να ψάχνουμε σε εγγλέζικα λεξικά :)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MITSAKLAS said:

Δεν επισκέφθηκα για να επιβεβαιώσω ή να διαψεύσω. 😁

Είχε κ στις άλλες θύρες " κοπελιές" εκτός αν από τις μπύρες βρέθηκα να κατουράω στους επίσημους!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, baRon21 said:

@Stylianopoulos  τι λεει ο κυριος Σουιτας εδω;

ΠΙΠΕΣ;

Τελος παντων, το βιντεο τραβήχτηκε 25, ανέβηκε 26 ξημερώματα και το μεσημεράκι της ίδιας ειπε ο Στυλ οτι υπαρχει εντολή Μελ να κατέβουν οι φωτογραφίες.

Τωρα το αν κατέβηκαν ας μας το επιβεβαιώσει καποιος που περασε απο εκει

@parakmiakos δεν ησουν στα vip?

Εδώ δεν έβλεπα τα μουνια που με έβαλαν να καθίσω στην πολυθρονα,θα έβλεπα τον Τσαρτα στον τοίχο? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, parakmiakos said:

Εδώ δεν έβλεπα τα μουνια που με έβαλαν να καθίσω στην πολυθρονα,θα έβλεπα τον Τσαρτα στον τοίχο? 

Μου ηθελε και πολυθρονα ο κωλος σου.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bukowski said:

Μου ηθελε και πολυθρονα ο κωλος σου.

Καημένε πλεμπαιε μη ζηλεύεις. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάνατε μια κουβέντα για τον Μανωλά, να πω κι εγώ με τη σειρά μου καμιά .... πίπα.

Ο Μανωλάς τον χαρακτήρα του τον έδειξε από πολύ νωρίς και τον ξέρουμε όλοι. Πήριοντ.

Από εκεί και πέρα όμως χρειάζεται και κάποιος "συνήγορος του διαβόλου".

Ναι, "πατέρας μου ο Βαρδινογιάννης"

Ναι, η αδελφή δουλειά στη ΒΑΡΝΙΜΑ

Ναι, τα "ψαρέματα" στη Νάξο κάθε αρχή προετοιμασίας

Ναι, ναι ,ναι ....

Αλλά,

Δεν το έχω ψάξει εξονυχιστικά αλλά σαν εντύπωση είμαι βέβαιος ότι ο Στέλιος έχει τις περισσότερες ΜΑΤΩΜΕΝΕΣ φανέλες από οποιονδήποτε άλλον παίκτη στην ΑΕΚ. Τον Νινιάδη δεν τον πιάνεις από τον λαιμό και δεν πας τον Μπάκα "καροτσάκι" αν δεν πονάς τη φανέλα που φοράς. Νόμος !

Δεν μπορεί κανείς να του αμφισβητήσει πως όσα κι αν ακούστηκαν, όσα κι αν ειπώθηκαν, φήμες, "έτοιμα" συμβόλαια και τέτοια, είναι ο ΜΟΝΟΣ που ξεκίνησε από τα εφηβικά και τέλειωσε την καριέρα του χωρίς να φορέσει άλλη φανέλα !!! Ορισμός "Αρχηγού" και "Σημαίας".

Ακόμη κι ο Μίμης κι ο Νεστορίδης (άλλες εποχές, ΟΚ) έπαιξαν και αλλού. Μέχρι κι ο Καραφέσκος που είχε ίδιο ξεκίνημα με τον Μανωλά από τα εφηβικά, στο τέλος ΧΟΛΩΜΕΝΟΣ από την ΑΕΚ έπαιξε σε Καστοριά και Καλλιθέα.

ΜΟΝΟ στην ΑΕΚ, ΜΟΝΟ αυτός !

Κι εκεί έχουν τη ρίζα τους πολλές τόσο τότε όσο και μετέπειτα συμπεριφορές.

Πανθομολογούμενα ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ όλων των εποχών, κι όμως ούτε τα τρελά λεφτά πήρε στην ΑΕΚ (πολλά ναι, τρελά όχι) ούτε τον ... "παράδεισο" του εξωτερικού γνώρισε. Αυτά σε συνδυασμό με τον ιδιόμορφο χαρακτήρα του τον έκαναν να αισθάνεται μονίμως αδικημένος και από εκεί ξεκίνησε και η πρόσφατη "πολιτεία" του σχετικά με τον μούλο τον ανηψιό και τους γαύρους.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Νονός said:

Επειδή κάνατε μια κουβέντα για τον Μανωλά, να πω κι εγώ με τη σειρά μου καμιά .... πίπα.

 

Δε θυμαμαι καλα, νομιζω οτι το χω ξανα-γραψει/πει, αλλα δεν πειραζει.

Ο μπατζανακης μου, 90ς, πουλαγε "Κηπουρικη για ολους". Τον εφερε ο δρομος του στο σπιτι του Μανωλα.

Ασχετος με το ποδοσφαιρο, καμια επαφη, ο Στελλαρας στα ντουζενια του.

Αφου αγορασε οτι πουλαγε ο δικος μου, εφτασαν στα συμβολαια.

"Και λέγεστε?"

"Μανωλας, Στέλιος"

"Και τι δουλεια κάνετε"

"...Ποδοσφαιριστης"

¨Α, ναι? γνωστός? Που παιζετε?"

"...στην ΑΕΚ..."

 

Και με βρηκε το βραδυ ο δικος μου και μου λεει,

"ρε συ, πηγα σ εναν μανωλα σημερα και μου πε οτι παιζει στην ΑΕΚ. Τον ξερεις ή πλακα μου κανε? Γιατι με κοιταγε και περιέργα ενω τα χε αγορασει ολα"

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Νονός said:

. Αυτά σε συνδυασμό με τον ιδιόμορφο χαρακτήρα του τον έκαναν να αισθάνεται μονίμως αδικημένος και από εκεί ξεκίνησε και η πρόσφατη "πολιτεία" του σχετικά με τον μούλο τον ανηψιό και τους γαύρους.

Δεν είναι μόνο το ανίψι γιατί ξεχνάμε τα περίεργα συμβόλαιο που έκανε οταν ήταν ΤΔ βλ γκερέιρο , ιορντάκε . 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την Στελάρα δεν θα είχα και τοσο θέμα αν είχε βγει και είχε πει 

«ναι ρε μ´νια, ειχα συμμετοχη στην μεταγραφη του ανηψιου μου γιατί παριστάνω τον μανατζερ του και έκρινα ότι αυτό είναι το συμφέρον του». Τουλαχιστον θα ήταν παντελονατος.

Αλλα το να μας δουλεύει κι από πάνω, πήγε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κουραστικός. Μια ταλαιπωρία μια ζωη αυτος ο ανθρωπος. Φανταστείτε τι τραβάνε οι δικοί του.

Link to comment
Share on other sites

Και ο Πέτρος τον ανήξερο έκανε 3 φορές Δάσκαλε και έγινε Μέγας

Συγχώρεσε μας για το ατόπημα αλλά και για το γεγονός ότι χθες, 5η Οκτώβρη, παγκόσμια μέρα δασκάλων, δεν σου ευχηθήκαμε

Ειρήνη πάσι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Επειδή κάνατε μια κουβέντα για τον Μανωλά, να πω κι εγώ με τη σειρά μου καμιά .... πίπα.

Ο Μανωλάς τον χαρακτήρα του τον έδειξε από πολύ νωρίς και τον ξέρουμε όλοι. Πήριοντ.

Από εκεί και πέρα όμως χρειάζεται και κάποιος "συνήγορος του διαβόλου".

Ναι, "πατέρας μου ο Βαρδινογιάννης"

Ναι, η αδελφή δουλειά στη ΒΑΡΝΙΜΑ

Ναι, τα "ψαρέματα" στη Νάξο κάθε αρχή προετοιμασίας

Ναι, ναι ,ναι ....

Αλλά,

Δεν το έχω ψάξει εξονυχιστικά αλλά σαν εντύπωση είμαι βέβαιος ότι ο Στέλιος έχει τις περισσότερες ΜΑΤΩΜΕΝΕΣ φανέλες από οποιονδήποτε άλλον παίκτη στην ΑΕΚ. Τον Νινιάδη δεν τον πιάνεις από τον λαιμό και δεν πας τον Μπάκα "καροτσάκι" αν δεν πονάς τη φανέλα που φοράς. Νόμος !

Δεν μπορεί κανείς να του αμφισβητήσει πως όσα κι αν ακούστηκαν, όσα κι αν ειπώθηκαν, φήμες, "έτοιμα" συμβόλαια και τέτοια, είναι ο ΜΟΝΟΣ που ξεκίνησε από τα εφηβικά και τέλειωσε την καριέρα του χωρίς να φορέσει άλλη φανέλα !!! Ορισμός "Αρχηγού" και "Σημαίας".

Ακόμη κι ο Μίμης κι ο Νεστορίδης (άλλες εποχές, ΟΚ) έπαιξαν και αλλού. Μέχρι κι ο Καραφέσκος που είχε ίδιο ξεκίνημα με τον Μανωλά από τα εφηβικά, στο τέλος ΧΟΛΩΜΕΝΟΣ από την ΑΕΚ έπαιξε σε Καστοριά και Καλλιθέα.

ΜΟΝΟ στην ΑΕΚ, ΜΟΝΟ αυτός !

Κι εκεί έχουν τη ρίζα τους πολλές τόσο τότε όσο και μετέπειτα συμπεριφορές.

Πανθομολογούμενα ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ όλων των εποχών, κι όμως ούτε τα τρελά λεφτά πήρε στην ΑΕΚ (πολλά ναι, τρελά όχι) ούτε τον ... "παράδεισο" του εξωτερικού γνώρισε. Αυτά σε συνδυασμό με τον ιδιόμορφο χαρακτήρα του τον έκαναν να αισθάνεται μονίμως αδικημένος και από εκεί ξεκίνησε και η πρόσφατη "πολιτεία" του σχετικά με τον μούλο τον ανηψιό και τους γαύρους.

Κ κυπελουχος ως προπονητης ε? 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Νονός said:

Πανθομολογούμενα ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ όλων των εποχών

Ο Μανωλάς δεν είναι απλά ο καλύτερος αμυντικός, αλλά ο καλύτερος Έλληνας ποδοσφαιριστής που έχω δει δια ζώσης...

Μεγαλύτερη κλαση από Μαύρο (δεν τον πρόλαβα λάιβ), Σαραβάκο, Νικολαϊδη και όποιον άλλον τοπ θέλετε από mid-80's  και έπειτα...

Το επίπεδο του Μανωλά ήταν Ρεάλ... των άλλων μεγάλων ατλέντικο...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Evolve said:

Εγώ είχα πρόβλημα με τα καπνογόνα και θεωρώ ότι ήταν μαλακία όπως έγινε. Έπρεπε να ανάψουν αρκετή ώρα πριν την έναρξη του αγώνα, και να έχει καθαρίσει μέχρι τη σέντρα.

 

Ήταν άσχημη η εικόνα του αγώνα μέσα στους καπνούς, γιατί ουσιαστικά η ατμόσφαιρα δεν καθάρισε σε κανένα σημείο του 90λεπτου. Πρακτικά δεν φάνηκε το γήπεδο για πρώτο αγώνα, πώς είναι δηλαδή, η πιο έντονη εικόνα είναι ενός λευκού καπνού για την ώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, MITSAKLAS said:

Ο Σαβέβσκι ξεκάθαρα αρνήθηκε λόγω της ιδιοσυγκρασίας του και πιθανών παραπόνων που μπορεί να έχει από την ΑΕΚ, αλλά και εκεί ήταν και τα παράπονα του αφορούν τον ίδιο και δεν τα περιφέρει δεξιά και αριστερά. 

Υπαρχουν ομως και παραπονα της ΑΕΚ απο τον Τονι, ετσι;

Ας μην το ανοιξουμε τωρα, δεν ειναι σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλουμε μια τέλεια κάπου και ας συνεχίσουμε να χαιρόμαστε για το νέο γήπεδο. Κοιτάμε μπροστά και μόνο. Δεν μπορώ να λύσω τα προβλήματα δεκαετιών σε λίγες ημέρες και το μόνο σίγουρο ότι ΚΑΝΕΝΑΣ και ΤΙΠΟΤΑ δεν ξεπλύθηκε στην Νέα Φιλαδέλφεια αυτές τις ημέρες. Το μόνο που συνέβη ήταν ότι εμείς οι οπαδοί ζήσαμε στιγμές που θα θυμόμαστε για μια ζωή. Ας μην πέσουμε στην παγίδα των δημοσίων σχέσεων και των προσωπικών επιδιώξεων. Να είναι καλά όλοι τους. Λοβοτομή δεν πάθαμε ακόμα. Και φυσικά δεν θα χαλάσω την γιορτή μου για ΚΑΝΕΝΑΝ τους. 

Πάνω από όλους η ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 4:47 PM, nikos said:

 

Αυτο το τσαγκάρικο όμορφο μεν, αλλά δεν ξερω αν θα μακροημερεύσει, ποιος θα παει εκεί  δεν ξερω.

 

Δείχνει αυτό που έλεγα και το βόσπορο

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×