Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


The Magician
 Share

Recommended Posts

Εμένα με έπεισες, θα υπάρξει. Αν και άρχισα House of Cards, αλλά αργά ή γρήγορα θα έρθει η σειρά του.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως τοσο καλο οσο λενε; Εχει τελειωσει ο 1ος κυκλος;

Ναι και στις δυο ερωτησεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφέρουν και τα παιδια πιο πανω,

εξαιρετικο το Narcos, με βοηθησε πολυ να ξεχαστω σε μια δυσκολη βραδυα σαν την αποψινη.

? ροσοχή! Φροντιστε να χετε χρονο γιατι μπορει να σας παει αρκετα επεισοδια σερι.

Link to comment
Share on other sites

How to get away with murder,τελειωσα τον 1ο κυκλο σε 2 μερες τωρα εχει ξεκινησει ο 2ος.8/10.Θα του βαζα 9 αλλα ειχε απο μια gay scene σε καθε επεισοδιο.Νισαφι.

Link to comment
Share on other sites

How to get away with murder,τελειωσα τον 1ο κυκλο σε 2 μερες τωρα εχει ξεκινησει ο 2ος.8/10.Θα του βαζα 9 αλλα ειχε απο μια gay scene σε καθε επεισοδιο.Νισαφι.

 

Κατ αρχην, εδω υπαρχει συγκεκριμενο συστημα  (ζαστρο)βαθμολογησης με αριστα το 5.

Ενημερωσου πριν ποσταρεις.

Συγχωρεισαι γιατι εισαι μικρος και ατροπος.

Για τη συγκεκριμενη σειρα φτανω μεχρι το 3/5, δε βγαινω για παραπανω, μην επιμενεις.

Οχι για τις γκει σκηνες, εδω ειδα ολη τη σεζον του Sense8, αλλα γιατι γενικα δε μ επεισε.

 

Σε οσους αρεσε η ταινια Limitless με τον Μπραντλεϋ Κουπερ, να ενημερωσω ότι βγηκε και σειρα με το ίδιο θεμα.

Κλασσικη, αμερικανικη, τιμια.

 

Για οσους δε παιζουν ετσι, υπαρχει μια μινι σειρα της HBO, το Show me a Hero, ενα ας πουμε πολιτικό δράμα,

 

MV5BNjUwNTk2NTk5MF5BMl5BanBnXkFtZTgwMzY0

 

 

και το The man in the High Castle της Amazon, που διαδραματίζεται στην Αμερικη, γύρω στα 60'ς, με τη λεπτομερεια οτι τον Β? ? τον κερδισαν οι ναζι.

 

MV5BMTk5OTAzMDY0N15BMl5BanBnXkFtZTgwNTU0

 

Και ναι, κανοντας κλικ στις εικόνες, ανοίγει η αντίστοιχη IMDB σελίδα.

Edited by aris2168
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάντως αρκετά καλό και με μεγάλη ανατροπή του σκηνικού προς το τέλος του πρώτου κύκλου.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Για τη συγκεκριμενη σειρα φτανω μεχρι το 3/5, δε βγαινω για παραπανω, μην επιμενεις.

 

 

Αααα απ αυτους εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Το Show Me a Hero ειναι εξαιρετικη περιπτωση για οσους γουσταρουν πολιτικα βιογραφικα/δραματα. Δεν ξερω ομως κατα ποσον θα εκτιμηθει απο πιτσιρικαδες. Ναρκος δεν εχω ακομα χρονο να το ξεκινησω.

Link to comment
Share on other sites

Το Show Me a Hero ειναι εξαιρετικη περιπτωση για οσους γουσταρουν πολιτικα βιογραφικα/δραματα. Δεν ξερω ομως κατα ποσον θα εκτιμηθει απο πιτσιρικαδες. Ναρκος δεν εχω ακομα χρονο να το ξεκινησω.

Δεν σου φτανουν οι μάκυδες, ανακογλες, και σοϊλέδηδες θες να βλέπεις και άλλα χάπατα?

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να μελετησω λιγο το τοπικ γιατι ψαχνω σειρα !

 

Αν οπως φανταζομαι σε ιντριγκαρει κι εσενα η χωροταξια του τραπεζιου στο απογευματινο τσαι μιας αριστοκρατικης οικογενειας στις αρχες του 20ου αιωνα,

επρεπε χτες να το χες αρχισει το Downton Abbey.

 

Αλλα ξεκινα απο τα βασικα, Sherlock , Luther (The Wire θα σου πει ο ζαστρος) και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgos1924

Spartacus ,πολυ ωραια σειρα ,με πολυ μαχη, και διαφορετικη απο αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει μεχρι το 5ο επεισοδιο του True Detective 2. ? ολυ σαπιο μου φαινεται. Καμια σχεση με τον 1. Ξεκιναω Ναρκος.

Link to comment
Share on other sites

pare kai zastrokritiki

Δεν το εχω τελειωσει ακομα, ειμαι στην 1η σεζον (δυο ειναι, μη νομιζεις) και παρουσιαζει αρκετο ενδιαφερον. Στο στυλ του καλου 24 θα μπορουσε να πει κανεις, αλλα με αρκετη δοση τρομοκρατιας και Αλ Καϊντα και ψιλοενδοσκοπησης. Το Homeland δεν θα σε κουρασει και θα σε βαλει γρηγορα στο κολπο του τι πραγματευεται και πως στο σερβιρει. Η αληθεια ειναι οτι τη φατσα των πρωταγωνιστων δεν την πολυγουσταρω γι αυτο δεν το ειχα ξεκινησει, αλλα το σεναριο και η πλοκη με κραταει. Τρομοκρατια και συνομωσια λοιπον, χωρις να δινω αλλα spoilers. Η βαθμολογια αφορα την πρωτη σεζον κι αν αλλαξει κατι στη 2η θα ανανεωθει. Να εισαι προετοιμασμενος για ανατροπες και σχετικα γρηγορη πλοκη αφου μιλαμε για κλασσικες "μισες σεζον" των 12 επεισοδιων. Βλεπεται και με τη γυναικα παρολο που το λες "αντρικο". Αξιζει τον κοπο.

Βαθμολογια: ****

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×